Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει beta του Palringo που υποστηρίζει msn για το wave για όσους δεν μπορούν να περιμένουν την τελική κυκλοφορία του. Πηγαίνοντας απο τον browser του κινητού στην σελίδα http://www.palringo.mobi και επιλέγετε εγκατάσταση. Το έχω βάλει δουλεύει καλά προς το παρόν, υπενθυμίζω οτι είναι beta.

 

Μεγαλε προσεχε λιγο τι ποσταρεις;) το κατεβασα απο εκει και υποβαθμισε σε παλαιοτερη εκδοση την εργοστασιακη IM που και αυτη parlingo ειναι... Τωρα με βλεπω για restore,,.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεγαλε προσεχε λιγο τι ποσταρεις;) το κατεβασα απο εκει και υποβαθμισε σε παλαιοτερη εκδοση την εργοστασιακη IM που και αυτη parlingo ειναι... Τωρα με βλεπω για restore,,.:wacko:

 

 

Είναι επειδή κατέβασες το .jar και όχι το .jad , πήγαινε http://resources.palringo.com/beta/java/2.1.2/ , κατέβασε το .jad και θα φτιάξει δεν χρειάζεται να κάνεις restore...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επαναλαμβάνω μια ερώτηση που έκανε και ακόμα ένας χρήστης(και συγγνώμη γιαυτό) αλλα δε δόθηκε κάποια απάντηση. Μήπως ξέρετε τι είδους micro sd θα ήταν καλό να αγοράσουμε π.χ high capacity ή class 4 ή 6? βέβαια δεν ξέρω τη διαφορά μεταξύ αυτων των κατηγοριών απλώς τα είδα στο η-σοπ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επαναλαμβάνω μια ερώτηση που έκανε και ακόμα ένας χρήστης(και συγγνώμη γιαυτό) αλλα δε δόθηκε κάποια απάντηση. Μήπως ξέρετε τι είδους micro sd θα ήταν καλό να αγοράσουμε π.χ high capacity ή class 4 ή 6? βέβαια δεν ξέρω τη διαφορά μεταξύ αυτων των κατηγοριών απλώς τα είδα στο η-σοπ.

 

Η διαφορά είναι στην ταχύτητα ανάγνωσης/εγγραφής δεδομένων. Όσο μεγαλύτερο class τόσο πιο γρήγορη η κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλε προσεχε λιγο τι ποσταρεις;) το κατεβασα απο εκει και υποβαθμισε σε παλαιοτερη εκδοση την εργοστασιακη IM που και αυτη parlingo ειναι... Τωρα με βλεπω για restore,,.:wacko:

 

Ουφ με γλιτωσες. Ευαριστω!!!:D

Link to comment
Share on other sites

είμαι κι εγω κάτοχος της συσκευής εδώ και 3 μέρες και ομολογώ πως είναι μια αξιόλογη αγορά.την προτίμησα από το iphone και δεν εχω μετανοιωσει καθολου προς το παρον. μια διευκρίνηση μόνο...μήπως ξέρει κανείς πως απομονώνουμε τον ήχο των πλήκτρων,γιατι στο μενου ρυθμισεις κάτι τέτοιο δεν υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

όσο για τις high capacity? επίσης μια 16άρα λέτε να την αντέχει αμα γεμίσει με πολλά δεδομένα?ευχαριστώ για την απαντηση siciliano
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα ebuddy για το τηλεφωνακι παιζει>? δεν βρισκο τιποτα!kai to palringo που εχει δεν υποστηριζει μσν ....απο το σιτε που κατεβασα μου εβαλε μια παλια εκδοση ακομα χειροτερη απο αυτη του τηλεφωνου!
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι τους κατοχους του wave; Tο κινητο παιρνει ολες τις java εφαρμογες πχ opera mini, snaptu, we travel κλπ;

Eυχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα ebuddy για το τηλεφωνακι παιζει>? δεν βρισκο τιποτα!kai to palringo που εχει δεν υποστηριζει μσν ....απο το σιτε που κατεβασα μου εβαλε μια παλια εκδοση ακομα χειροτερη απο αυτη του τηλεφωνου!

 

Αν διάβαζες ελάχιστα ποστ πιο πριν δεν θα ρωτούσες για το parlingo.

 

μπήκες στο http://www.ebuddy.com από το κινητό σου και δεν μπόρεσες να το κατεβάσεις;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επαναλαμβάνω μια ερώτηση που έκανε και ακόμα ένας χρήστης(και συγγνώμη γιαυτό) αλλα δε δόθηκε κάποια απάντηση. Μήπως ξέρετε τι είδους micro sd θα ήταν καλό να αγοράσουμε π.χ high capacity ή class 4 ή 6? βέβαια δεν ξέρω τη διαφορά μεταξύ αυτων των κατηγοριών απλώς τα είδα στο η-σοπ.

 

Οι πάνω από τα 2G είναι όλες high capacity (SDHC). Όσο ποιο μεγάλο το class (max 6) τόσο πιο γρήγορες είναι στο write μόνο. Στο read δεν έχουν ουσιαστική διαφορά. Μετά την class 6 νομίζω ότι είναι οι extreme που για να πω την αλήθεια δεν τις έχω δει σε έκδοση MicroSD παρά μόνον σε SD. Οταν πάρεις την μνήμη καλό είναι να την πάρεις σε κιτ μαζί με το reader γιατί τα παλιότερα δεν τις υποστιρίζουν και κάποια στιγμή θα θελήσεις να την βάλεις σε ένα pc να κάνεις κάποια δουλειά.

 

Η διαφορά είναι στην ταχύτητα ανάγνωσης/εγγραφής δεδομένων. Όσο μεγαλύτερο class τόσο πιο γρήγορη η κάρτα.

 

Nop. Μόνον στην εγγραφή. Στην ανάγνωση δεν έχουν ουσιαστική διαφορά.

 

όσο για τις high capacity? επίσης μια 16άρα λέτε να την αντέχει αμα γεμίσει με πολλά δεδομένα?ευχαριστώ για την απαντηση siciliano

 

No problem. Απ' ότι λένε βλέπει μέχρι 32G. Και δεν έχει ακουστεί κάτι για αργό access στην external memory.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες ελάχιστα ποστ πιο πριν δεν θα ρωτούσες για το parlingo.

 

μπήκες στο http://www.ebuddy.com από το κινητό σου και δεν μπόρεσες να το κατεβάσεις;

 

φιλε μου διαβασα...πηγα να το κατεβασω το ebuddy απο το κομπιουτερ αλλα μου λεει δεν υποστηριζεται το τηλεφωνο.

να δοκιμασω απο το τηλεφωνο?το παλρινγκο τελικα δεν δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου διαβασα...πηγα να το κατεβασω το ebuddy απο το κομπιουτερ αλλα μου λεει δεν υποστηριζεται το τηλεφωνο.

να δοκιμασω απο το τηλεφωνο?το παλρινγκο τελικα δεν δουλευει?

 

έκανες αυτό;

Είναι επειδή κατέβασες το .jar και όχι το .jad , πήγαινε http://resources.palringo.com/beta/java/2.1.2/ , κατέβασε το .jad και θα φτιάξει δεν χρειάζεται να κάνεις restore...

 

για το ebuddy μπες και κατέβασε την έκδοση για HTC Touch HD, που έχει την ίδια ανάλυση με το wave.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

απλά εντυπωσιακό ;)

 

Σαλαμίνα - πέραμα ? ή κάνω λάθος ? :)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

καθολου λαθος! Ημουν σημερα Σαλαμινα για δουλεια και στην επιστροφη το εβγαλα. Βεβαια να πουμε οτι οι συνθηκες ηταν ιδανικες.
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

είμαι κι εγω κάτοχος της συσκευής εδώ και 3 μέρες και ομολογώ πως είναι μια αξιόλογη αγορά.την προτίμησα από το iphone και δεν εχω μετανοιωσει καθολου προς το παρον. μια διευκρίνηση μόνο...μήπως ξέρει κανείς πως απομονώνουμε τον ήχο των πλήκτρων,γιατι στο μενου ρυθμισεις κάτι τέτοιο δεν υπάρχει?

 

Υποθέτω πως πας Ρυθμίσεις-Προφίλ ήχου-Κανονικό- κάτω-κάτω στην υποκατηγορία "Σύστημα" και το χαμηλώνεις, σίγουρα χαμηλώνει ο ήχος των πλήκτρων απλά δεν ξέρω και τι άλλος ήχος χαμηλώνει με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εντυπωσιαστεί..Ήμουν έτοιμος να αγοράσω το wildfire αλλά μετά από

αυτά που διάβασα εδώ αλλά και τις βαθμολογίες του κινητού στο gsmarena με βλέπω

να είμαι σύντομα και εγω ένας ευτυχής κάτοχος του wave..

Θέλω να δω live την οθόνη του γιατί έχω διαβάσει πραγματικά εντυπωσιακά

πράγματα.

Να κάνω μια-δυο ερωτήσεις μόνο,από μπαταρία πως πάει?για νορμάλ χρήση μιλάμε

και μία ακόμη, όσον αφορά στο browsing,πως είναι?

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εντυπωσιαστεί..Ήμουν έτοιμος να αγοράσω το wildfire αλλά μετά από

αυτά που διάβασα εδώ αλλά και τις βαθμολογίες του κινητού στο gsmarena με βλέπω

να είμαι σύντομα και εγω ένας ευτυχής κάτοχος του wave..

Θέλω να δω live την οθόνη του γιατί έχω διαβάσει πραγματικά εντυπωσιακά

πράγματα.

Να κάνω μια-δυο ερωτήσεις μόνο,από μπαταρία πως πάει?για νορμάλ χρήση μιλάμε

και μία ακόμη, όσον αφορά στο browsing,πως είναι?

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

απο μπαταρια με νορμαλ χρηση φορτιζεις μερα παρα μερα στο browsing ταχυτατο απαραιτητο να το δεις ζωντανα υπαρχει παντου ανοικτο

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω μερικά γεγονότα και σκέψεις μετά από 1 εβδομάδα συμβίωσης με το waVe.

1) Η συσκευή είναι το πιο καλό gadget που είχα ποτέ

2) έχει καταπληκτική ακουστική και δουλεύει άψογα και σαν τηλέφωνο (οσο και αν ακούγεται αστείο, είναι το πρώτο smartphone μου που πραγματικά είναι άψογο και σαν τηλέφωνο)

3)η οθόνη του είναι καταπληκτική αλλά στον ήλιο συνεχίζει να είναι μέτρια (δεν ξέρω αν υπάρχει εναλλακτική λύση). Θέαση από κάθε γωνία (μόνο από πίσω δεν την βλέπεις... ;) ), χρώματα που δεν τα πιάνει καμία άλλη συσκευή και φυσικά αντίθεση που σε αποστομώνει

 

4) το BADA είναι πραγματικά μαγικό. Έχει τα περισσότερα θετικά του iphone , τα περισσότερα του Android και τα έχει παντρέψει με έναν ιδιαίτερο τρόπο. Είναι σήμερα το περισσότερο υποσχόμενο λειτουργικό μετά το android (καθότι η google έχει σίγουρα πολλά να επενδύσει στο δικό της) αν η samsung το συνεχίσει.

5) έχω δυστυχώς αγγλικό firmware(μάλλον γαλλικό αλλά...) και σήμερα έχασα 5 χρόνια από την ζωή μου κάνοντας τα πάντα για περάσω ελληνικά. Έχοντας κάνει αισίως 6 firmware flash κατέληξα στην αρχική rom(ευτυχώς την βρήκα) που δεν ξέρω αν είναι και official. Γενικά το θέμα rom καλύτερα να ΜΗΝ το πειράξετε!!!

 

6)μπαταρία... είναι δύσκολο θέμα καθώς το wave σε προκαλέι να ασχοληθείς μαζί του καθιστώντας την καθημερινή (και μερικές φορές χ2) φόρτιση επιτακτική αν θέλεις να έχεις browsing, κάμερα, email και πολύ asphalt 5 με need for speed !!!!

 

7) το έχουν πάρει ήδη 4 γνωστοί μου με το που το είδαν. Σίγουρα είναι η πιο τίμια συσκευή που υπάρχει και πιστεύω η πιο συναρπαστική που είχα ποτέ. Με παραξενεύει που το myphone δεν έχει κάνει μέχρι τώρα επισήμως κάποιο review για μια συσκευή που σίγουρα έχει ταράξει τα νερά της κινητής σήμερα

Edited by Tna
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω μερικά γεγονότα και σκέψεις μετά από 1 εβδομάδα συμβίωσης με το waVe.

1) Η συσκευή είναι το πιο καλό gadget που είχα ποτέ

2) έχει καταπληκτική ακουστική και δουλεύει άψογα και σαν τηλέφωνο (οσο και αν ακούγεται αστείο, είναι το πρώτο smartphone μου που πραγματικά είναι άψογο και σαν τηλέφωνο)

3)η οθόνη του είναι καταπληκτική αλλά στον ήλιο συνεχίζει να είναι μέτρια (δεν ξέρω αν υπάρχει εναλλακτική λύση). Θέαση από κάθε γωνία (μόνο από πίσω δεν την βλέπεις... ;) ), χρώματα που δεν τα πιάνει καμία άλλη συσκευή και φυσικά αντίθεση που σε αποστομώνει

 

4) το BADA είναι πραγματικά μαγικό. Έχει τα περισσότερα θετικά του iphone , τα περισσότερα του Android και τα έχει παντρέψει με έναν ιδιαίτερο τρόπο. Είναι σήμερα το περισσότερο υποσχόμενο λειτουργικό μετά το android (καθότι η google έχει σίγουρα πολλά να επενδύσει στο δικό της) αν η samsung το συνεχίσει.

5) έχω δυστυχώς αγγλικό firmware(μάλλον γαλλικό αλλά...) και σήμερα έχασα 5 χρόνια από την ζωή μου κάνοντας τα πάντα για περάσω ελληνικά. Έχοντας κάνει αισίως 6 firmware flash κατέληξα στην αρχική rom(ευτυχώς την βρήκα) που δεν ξέρω αν είναι και official. Γενικά το θέμα rom καλύτερα να ΜΗΝ το πειράξετε!!!

 

6)μπαταρία... είναι δύσκολο θέμα καθώς το wave σε προκαλέι να ασχοληθείς μαζί του καθιστώντας την καθημερινή (και μερικές φορές χ2) φόρτιση επιτακτική αν θέλεις να έχεις browsing, κάμερα, email και πολύ asphalt 5 με need for speed !!!!

 

7) το έχουν πάρει ήδη 4 γνωστοί μου με το που το είδαν. Σίγουρα είναι η πιο τίμια συσκευή που υπάρχει και πιστεύω η πιο συναρπαστική που είχα ποτέ. Με παραξενεύει που το myphone δεν έχει κάνει μέχρι τώρα επισήμως κάποιο review για μια συσκευή που σίγουρα έχει ταράξει τα νερά της κινητής σήμερα

 

 

οπως τα λες ειναι φιλε μου..το εχω και εγω..αλλα....απο εφαρμογες υστερει πολυ!!! μα παρα πολυ!!και αυτο ειναι το μονο σημαντικο αλλα μεγαλο μειον του φοβερου κατα τ αλλα κινητου.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που παρατηρώ το samsung apps σε καθημερινή βάση εδώ και 20 μέρες, διαπίστωσα πως βγήκαν 100 νεές εφαρμογές(διόλου άσχημο κατά τη γνώμη μου για ένα τόσο καινούργιο λειτουργικό σύστημα). και σε λίγο χρόνο θα βγουν και πολλές άλλες καθώς η σάμσουνγκ φαίνεται να στηρίζει αυτήν την προσπάθειά της.εγώ προσωπικά από θέμα εφαρμογών δεν ανησυχώ καθόλου.

Κάτι άσχετο! διαπίστωσα πως εχει τη δυνατότητα να στέλνει μήνυμα σε προκαθορισμένο απο εσένα αριθμό, αν αλλάξει η σιμ του κινητού!πολύ βολικό τώρα που δηλώνονται και τα καρτοκινητά:D

Link to comment
Share on other sites

εγώ που παρατηρώ το samsung apps σε καθημερινή βάση εδώ και 20 μέρες, διαπίστωσα πως βγήκαν 100 νεές εφαρμογές(διόλου άσχημο κατά τη γνώμη μου για ένα τόσο καινούργιο λειτουργικό σύστημα). και σε λίγο χρόνο θα βγουν και πολλές άλλες καθώς η σάμσουνγκ φαίνεται να στηρίζει αυτήν την προσπάθειά της.εγώ προσωπικά από θέμα εφαρμογών δεν ανησυχώ καθόλου.

Κάτι άσχετο! διαπίστωσα πως εχει τη δυνατότητα να στέλνει μήνυμα σε προκαθορισμένο απο εσένα αριθμό, αν αλλάξει η σιμ του κινητού!πολύ βολικό τώρα που δηλώνονται και τα καρτοκινητά:D

 

αυτή τη δυνατότητα την είχαν και παλιότερα samsung. Το θυμάμαι από το U600 που είχα κάποτε για λίγο καιρό.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...