Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπες στην διαχ. εφαρμογων και διεγραψε οτι εχει σχεση με το ovi μετα δοκιμασε να κανεις την διαδικασια απο την αρχη η να το κατεβασεις απο αλλου!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως, γνώμη μου είναι, ότι δε χρειάζεται να πας σε format για τη συγκεκριμένη εφαρμογή, η οποία είναι απλά ένα widget για το site του Ovi Store. Μπορείς να έχεις πρόσβαση και από τον browser σου και να κατεβάζεις κανονικά τις εφαρμογές από το κινητό σου. ;)

 

ειναι και αυτη μια λυση...απλα για το γαμοτο!!!

 

Mπες στην διαχ. εφαρμογων και διεγραψε οτι εχει σχεση με το ovi μετα δοκιμασε να κανεις την διαδικασια απο την αρχη η να το κατεβασεις απο αλλου!

 

το δοκιμασα και αυτο...εχει μουλαρωσει για τα καλα..

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση.ΠΑω να περασω παιχνιδια στο τηλεφωνο μεσω του ΝΟΚΙΑ OVI.Ενω περνιουνται κανονικα στη μνημη του τηλεφωνου δεν περνιουνται στην καρτα(2 γιγα με ελευθερο το 1).επισης περνιουνται στο φακελο εφαρμογες και οχι παιχνιδια.Γιατι?
Link to comment
Share on other sites

μετακίνησε τα εκεί που θέλεις ή δημιούργησε ένα φάκελο "παιχνίδια" και βάλε τα όλα μαζί...

 

όταν το επιλέξεις απο το Ovi store σε ρωτάει που θέλεις να το αποθηκεύσεις..

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όταν κατεβάζεις μια εφαρμογή να επιλέγεις που θα εγκατασταθεί? Με το που τη κατεβάζω γίνεται απευθείας εγκατάσταση στο C.
Link to comment
Share on other sites

Αφού μπεις στο Ovi Store, πήγαινε στις ρυθμίσεις του, έχει επιλογή για την προεπιλεγμένη θέση αποθήκευσης.
Link to comment
Share on other sites

μετακίνησε τα εκεί που θέλεις ή δημιούργησε ένα φάκελο "παιχνίδια" και βάλε τα όλα μαζί...

 

όταν το επιλέξεις απο το Ovi store σε ρωτάει που θέλεις να το αποθηκεύσεις..

 

Τα παιχνιδια τα εχω στο σκληρο μου.ΠΑρολα αυτα δοκιμασα τοσο με το ΝΟΚΙΑ OVI οσο και με το NOKIA PC SUITE ΚΑΙ συμβαινει το ιδιο.δηλαδη Ενω φαινεται η διαδικασια να εκτελειται ομαλα στο τηλεφωνο με ρωταει που θελω να τα αποθηκευσω.Αν επιλεξω την εξωτερικη μνημη μου αναφερει οτι ειναι αδυνατον ενω στην εσωτερικη εγκαθιστανται κανονικα στο φακελο εφαρμογες.Μηπως θελει καποια ρυθμιση ολες οι εφαρμογες να εγκαθιστανται κατευθειαν στην καρτα ή κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nokia updates Ovi Store – Adds improvments

http://dailymobile.se/2010/03/30/nokia-updates-ovi-store-adds-improvments/

 

http://images.dailymobile.se/wp-content/uploads/2010/03/ContentRating_Review.jpg

 

Nokia have updated the OVI Store and the three main goals with this Ovi Store release are:

 

  • Make it easier to browse, search and discover content
  • Improve the quality of content reviews (eg: change from 3 to 5 star rating system)
  • Provide more product information to help you decide what to buy

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καταρχας ειχα και εγω προβλημα με το update(exv to 5230) kai μολις κατεβασα την καινουργια εκδοση ολα καλα.Απλα εχω μια αλλη ερωτηση.Προσπαθω να κατεβασω καποια free aplications απο το ovi store αλλα δεν τα καταφερνω.Μου στελνει στο κινητο λινκ να τα κατεβασω(απο το κινητο) αλλα δε θελω κατι τετοιο γιατι δεν εχω ρυθμισει το ιντερνετ ακομη+λογω κοστους).Μπορω να κατεβασω τις εφαρμογες αυτες στον υπολογιστη και απο εκει στο κινητο? Edited by cult
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά από προχτές δεν μπορώ να μπω στο ovi store. Μου βγάζει πως δεν μπορεί να συνδεθεί στον server. Η σύνδεσή μου δουλεύει μια χαρά... Εν το μεταξύ μου είχε έρθει κάποιο email από την νοκια. Αυτό:

http://www.comms.ovi.com/m/p/ovistore/update/en/index.html

 

Δοκίμασα να κατεβάσω πάλι την εφαρμογή μήπως έχει γίνει κάποιο update αλλά την ίδια έκδοση μου κατέβαζε....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συνεχίζω να αντιμετωπίζω πρόβλημα. Δεν μου συνδέεται στο store. Έχει κανένας άλλος πρόβλημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συνεχίζω να αντιμετωπίζω πρόβλημα. Δεν μου συνδέεται στο store. Έχει κανένας άλλος πρόβλημα?

 

Απεγκατάσταση και εγκατάσταση από την αρχή δοκίμασες?

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα πάντως..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα αυτό. Και μίλησα και με την αδερφή μου και έχει το ίδιο πρόβλημα....

 

Με την αδερφή σου έχετε την ίδια συσκευή?

Μήπως είναι θέμα συσκευής?

Στο 5800 δεν έχω κάποιο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Χ6 η αδερφή μου 5800. Σκέφτομαι μήπως έχει πρόβλημα ο prοvider. Έχουμε κ οι 2 connx. Θα δοκιμάσω να μπω απο το 3G.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Χ6 η αδερφή μου 5800. Σκέφτομαι μήπως έχει πρόβλημα ο prοvider. Έχουμε κ οι 2 connx. Θα δοκιμάσω να μπω απο το 3G.

 

O provider(CONNX) δεν έχει πρόβλημα,το router σου έχει πρόβλημα...δεν μπορεί να επιτρέψει σε συσκευή wifi/κινητό την χρήση Internet για συγκεκριμμένη χρήση εφαρμογής,παρόμοιο πρόβλημα θυμάμαι είχα αντιμετωπίσει παλιά με ένα USRobotics router.

Δες στο interface του router για UPnP αν είναι enabled ή on,νομίζω αυτό σχετίζεται.

Link to comment
Share on other sites

O provider(CONNX) δεν έχει πρόβλημα,το router σου έχει πρόβλημα...δεν μπορεί να επιτρέψει σε συσκευή wifi/κινητό την χρήση Internet για συγκεκριμμένη χρήση εφαρμογής,παρόμοιο πρόβλημα θυμάμαι είχα αντιμετωπίσει παλιά με ένα USRobotics router.

Δες στο interface του router για UPnP αν είναι enabled ή on,νομίζω αυτό σχετίζεται.

 

Το UPnP είναι enabled. Το πρόβλημα προέκυψε ξαφνικά, δεν έχω αλλάξει ρούτερ ούτε πείραξα τις ρυθμίσεις. Μέχρι πριν μια βδομάδα δούλευε. Αλλά δεν είναι πρόβλημα του ρουτερ αφού δεν μπορώ να μπω ούτε από το3G. Δεν ξέρω τι γίνεται.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ρε παιδια προσπαθω απο το απογευμα να μπω στο ovi store απο το 5800 και δεν μπαινει με τιποτα μου λεει συνεχεια Δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το διακομιστη και κολαει εκει ενω με το n97 mini μπαινει κανονικα δεν μπορω πια αλλο με αυτη την συσκευη και τα ψυχολογικα της την χαριζω και πληρωνω και απο πανω οποιον την παρει
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω απο το απογευμα να μπω στο ovi store απο το 5800 και δεν μπαινει με τιποτα μου λεει συνεχεια Δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το διακομιστη και κολαει εκει ενω με το n97 mini μπαινει κανονικα δεν μπορω πια αλλο με αυτη την συσκευη και τα ψυχολογικα της την χαριζω και πληρωνω και απο πανω οποιον την παρει

 

Αυτό με το ovi store και εμένα μου το κανει μερικές φορές, ενώ δηλαδή είναι 1 μέτρο πιο περα από το router (στο ίδιο δωμάτιο), κάποιες φορές αδυνατεί να φορτώσει το ovi store όσες φορές κι αν προσπαθήσω εκείνη τη στιγμή..

Επίσης εχω και ενα μικρό πρόβλημα με το GPS καθώς χτες το βράδυ καθόμουν στην αυλή και επιανε σήμα από 6 δορυφόρους και σήμερα το απόγευμα δεν έπιασε σήμα από κανέναν... :wacko:

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ovi store και εμένα μου το κανει μερικές φορές, ενώ δηλαδή είναι 1 μέτρο πιο περα από το router (στο ίδιο δωμάτιο), κάποιες φορές αδυνατεί να φορτώσει το ovi store όσες φορές κι αν προσπαθήσω εκείνη τη στιγμή..

Επίσης εχω και ενα μικρό πρόβλημα με το GPS καθώς χτες το βράδυ καθόμουν στην αυλή και επιανε σήμα από 6 δορυφόρους και σήμερα το απόγευμα δεν έπιασε σήμα από κανέναν... :wacko:

 

Εδω μιλαμε οτι δεν μπαινει καθολου ουτε απο αλλο σημειο προσβασης ουτε καν απο το web vodafone δεν ξερω τι αλλο να κανω πια εχω απηυδησει :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν γενικά συνδέεται στο ίντερνετ και έχει το πρόβλημα με το ovi store, τότε είναι καθαρά πρόβλημα τις συγκεκριμένης εφαρμογής.

Και σιγά το πρόβλημα.Μπαίνεις από το pc και κατεβάζεις ό,τι θες και μετά το περνάς στο κινητό.

Δεν είναι και η πιο βασική εφαρμογή στον κόσμο!:)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέχρι τώρα με όλες τις αναβαθμίσεις δεν είχα πρόβλημα με το ovi store, από χθες εντελώς ξαφνικά και το δικό μου δεν μπορεί να συνδεθεί. Τα ίδια με τον vissarion12, δεν είναι δυνατή η σύνδεση με το διακομιστή. Αντικατέστησα την 1.06(18) με την καινούρια 1.07(12), αλλά το πρόβλημα συνεχίζει. Edited by alfa3delta
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέχρι τώρα με όλες τις αναβαθμίσεις δεν είχα πρόβλημα με το ovi store, από χθες εντελώς ξαφνικά και το δικό μου δεν μπορεί να συνδεθεί. Τα ίδια με τον vissarion12, δεν είναι δυνατή η σύνδεση με το διακομιστή. Αντικατέστησα την 1.06(18) με την καινούρια 1.07(12), αλλά το πρόβλημα συνεχίζει.

 

Παιδες τελικα η λυση ειναι μια ως συνηθως hard format

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δε νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να κάνεις hard format για τη συγκεκριμένη εφαρμογή, όταν υπάρχουν κι άλλοι τρόποι, είτε από τον υπολογιστή, είτε από το τηλέφωνο μέσω browser, να μπαίνεις στο ovi store.

Εμένα εκτός από το ovi στο τηλέφωνο παρουσίασε πρόβλημα και το ovi suite (στα w7 μόνο, όχι στα xp). Δεν μπορεί να "δει" το αρχείο outlook.pst και δεν συγχρονίζει τις επαφές... Nokia...κι έλεγα ότι μόνο η S.E. τα έχει αυτά! Τελικά μου φαίνεται Samy & πάλι Samy, φτωχή μεν αλλά δεν κολλάει με τίποτα!!!

 

 

Τελικά ψάχνοντας βρίσκεται η λύση!!! Το λάθος ήταν που έκανα την αναβάθμιση στην 1.07(12) πάνω στην 1.06(18). Η λύση απλή, απεγκατάσταση της 1.06(18) πρώτα και επανεγκατάσταση της 1.07(12). Τώρα δουλεύει τέλεια!!!! Και ούτε hard format ούτε τίποτα.

Edited by alfa3delta
Προσθήκη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Download Bounce Boing Battle and Ovi Maps Challenge free at Ovi Store

http://symbianworld.org/6143-download-bounce-boing-battle-and-ovi-maps-challenge-free-at-ovi-store/

 

 

Bounce Boing Battle

http://symbianworld.org/wp-content/uploads/2010/09/Bounce-Boing-Battle-300x168.png http://symbianworld.org/wp-content/uploads/2010/09/BBB-game-by-Nokia-and-Rovio-300x168.png

Ovi Maps Challenge

http://img163.imageshack.us/img163/7370/nokiaovimapschallengeon.th.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...