Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως αλλάζουμε η καλύτερα επαναφέρουμε την default εικόνα που είχαμε στο tab για τα email στο sense :

 

http://img267.imageshack.us/img267/3854/screenshot1by.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς πως αλλάζουμε η καλύτερα επαναφέρουμε την default εικόνα που είχαμε στο tab για τα email στο sense :

Thanks.

 

Πιο εικόνα εννοείς?

Αυτη με το μπλε χρώμα?

 

Άλλαξες τον slider με τον default?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

 

 

demakhs μου αρέσει η υπογραφή σου :lol::lol::lol:

 

Σε κάποιον άλλον σε κάποιο άλλο forum (βλ. πρώτο μέρος της πρώτης σειράς της υπογραφής, αλλά δε σου λέω) πάντως δεν αρέσει....:lol: χα χα χα χα :lol:... ο νοών (antonio ξέρεις εσύ) νοείται....

Οταν θα ρθω καμιά μέρα (ή και νύχτα) στη Ρόδο θα σου φέρω μια...κουτάλα δώρο για το ανακάτεμα όταν "μαγειρεύεις"....

Αν θυμάμαι καλά έγινες πρόσφατα μπαμπάς και έχεις κοριτσάκι ε? να σου ζήσει να την χαίρεσαι....σου χω έναν μάγκα γαμπρό :cool: στα μέτρα της, 3 χρονών είναι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Ναι:):)

 

Όταν πάω σπίτι θα το κοιτάξω να σου κάνω ένα cab να επαναφερεις την αρχική εικόνα :)

 

Σε κάποιον άλλον σε κάποιο άλλο forum (βλ. πρώτο μέρος της πρώτης σειράς της υπογραφής, αλλά δε σου λέω) πάντως δεν αρέσει....:lol: χα χα χα χα :lol:... ο νοών (antonio ξέρεις εσύ) νοείται....

Οταν θα ρθω καμιά μέρα (ή και νύχτα) στη Ρόδο θα σου φέρω μια...κουτάλα δώρο για το ανακάτεμα όταν "μαγειρεύεις"....

Αν θυμάμαι καλά έγινες πρόσφατα μπαμπάς και έχεις κοριτσάκι ε? να σου ζήσει να την χαίρεσαι....σου χω έναν μάγκα γαμπρό :cool: στα μέτρα της, 3 χρονών είναι...

 

Η κουτάλα να είναι ξύλινη να μην καίγομαι :lol:

Να σου ζήση και σένα :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιον άλλον σε κάποιο άλλο forum (βλ. πρώτο μέρος της πρώτης σειράς της υπογραφής, αλλά δε σου λέω) πάντως δεν αρέσει....:lol: χα χα χα χα :lol:... ο νοών (antonio ξέρεις εσύ) νοείται....

Οταν θα ρθω καμιά μέρα (ή και νύχτα) στη Ρόδο θα σου φέρω μια...κουτάλα δώρο για το ανακάτεμα όταν "μαγειρεύεις"....

Αν θυμάμαι καλά έγινες πρόσφατα μπαμπάς και έχεις κοριτσάκι ε? να σου ζήσει να την χαίρεσαι....σου χω έναν μάγκα γαμπρό :cool: στα μέτρα της, 3 χρονών είναι...

Φιλε θα δωσεις στον Υιο σου για προικα το hd2 σου ? :lol:

Γιαννη σε βλεπω με δυο hd2. θα παρεις και την προικα οποτε θα εχεις ενα hd2 για φλασαρισματα και ενα στημενο οπως θελεις. χα χα χα χα :lol:

 

Η αληθεια ειναι οτι οι ρομ του Γιαννη "τα σπανε" οπως λεει και η νεολαια σημερα (αν και δεν μου αρεσει καθολου η συγκεκριμενη εκφραση γιατι....ειμαι λιγο παλαιομοδιτης...χα χα).

οποτε η υπογραφη σου φιλε μου φενεται απλα....φυσιολογικοτατη.

τωρα γι'αυτους που δεν του αρεσει θα χρησιμοποιησω αλλη μια εκφραση που δεν μου αρεσει. I give no shit.

χα χα χα χα

:yahoo::yahoo::yahoo:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

A report about the battery consumption

 

Η μπαταρία από τις 10 το βράδυ της Κυριακής εώς και σήμερα στις 13:15

 

35% και..

 

80 Λεπτά Κλήσεων

Αποστολή 20 Mb email.

Bluetooth ανοιχτό για 22 ώρες

Wi-fi Ανοιχτό για 7 ώρες

10 Ανανεώσεις καιρού

Link to comment
Share on other sites

μηπως εβαλες την μπαταρια μεσα σε κανενα ποτηρι με redbull ρε Αντωνη ????

χα χα !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Η κουτάλα να είναι ξύλινη να μην καίγομαι

Μην ανησυχείς....έχει κάτι σούπερ ξύλινες κουτάλες εδώ στη στερεά Ελλάδα..και κανένα πλάστη να ανοίξεις φύλλο για καμιά πίτα, γιατί όλο κατσαρόλα...κατσαρόλα...:confused:

Φιλε θα δωσεις στον Υιο σου για προικα το hd2 σου ? :lol:

Γιαννη σε βλεπω με δυο hd2. θα παρεις και την προικα οποτε θα εχεις ενα hd2 για φλασαρισματα και ενα στημενο οπως θελεις. χα χα χα χα :lol:

 

Η αληθεια ειναι οτι οι ρομ του Γιαννη "τα σπανε" οπως λεει και η νεολαια σημερα (αν και δεν μου αρεσει καθολου η συγκεκριμενη εκφραση γιατι....ειμαι λιγο παλαιομοδιτης...χα χα).

οποτε η υπογραφη σου φιλε μου φενεται απλα....φυσιολογικοτατη.

τωρα γι'αυτους που δεν του αρεσει θα χρησιμοποιησω αλλη μια εκφραση που δεν μου αρεσει. I give no shit.

χα χα χα χα

:yahoo::yahoo::yahoo:

 

όχι ΟΧΙ....ΠΟΤΕ....το αμάξι ας το πάρει....το laptop ας το πάρει...το σπίτι θα το πάρει..... hd2 να πάει να πάρει μόνος του.... χα χα χα χα χα....

ΑΣΧΕΤΟ....@apitsakis (τώρα το γράφω σωστά) σε βλέπω αφοσιωμένο στην αποστολή σου....περιμένω....τον καλύτερο συνδυασμό hspl και radio για τις καλύτερες επιδόσεις...

 

Σε παρακαλώ μην κάνεις διπλά post, χρησιμοποίησε την τροποποίηση και πρόσθεσε ότι θέλεις.

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιητε την συσκευη σας με ολες τις δυνατοτητες πχ. συνεχη συνδεση στο ιντερνετ ειτε μεσω καποιου πακετου data ειτε με wifi θα σας προτεινα να κατεβασετε την free εφαρμογη Evernote.

Ειναι οτι καλυτερο υπάρχει σε Notes για οσους χρειαζονται στην δουλεια τους κατι τετοιο.

Εκτός οτι συχρονιζει με την σντιστοιχη στο pc, εχει την δυνατοτητα να βαλεις οτι θελεις σε καθε νεα note.

Φωτογραφιες, audio note, να τραβηξεις μεσω της εφαρμογης φωτογραφια και να την ενταξεις σε καποια σημειωση κλπ.

Καντε μια αναζητηση στο google και θα βρειτε ολα τα σχετικα.

 

Θεωρω οτι τετοιες εφαρμογές συν το dropbox δεν πρεπει να λειπουν απο κανενα Leo.

Πλεον η τεχνολογια βαδιζει σε εφαρμογες που φιλοξενουν τα αρχεια μας σε δικο τους server και ειναι διαθεσιμα απο οπουδηποτε και παραλληλα συχρονιζουν με ολες τις συσκευες μας.

Αρα ειναι απαραιτητο ενα εστω μικρο data plan 250 – 300 MB για να μπορουμε να καλυψουμε τις αναγκες μας.

Διαφορετικα κανουμε την δουλεια μας και με πιο απλες συσκευες. Δεν χρειαζεται να δινουμε τοσα χρηματα αν δεν τις εκμεταλευόμαστε 100%.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μηπως εβαλες την μπαταρια μεσα σε κανενα ποτηρι με redbull ρε Αντωνη ????

χα χα !!!!

 

:lol::lol::lol:

 

 

Προς ενημέρωση σας,

δεν αλλάζω βάση και μένουμε με τη 2.13 γιατί και η 2.14 αλλά και η νεότερη 3.4

δεν έχουν τις επιδόσεις που έχει η 2.13 (την οποία έχω πειράζει λίγο).

Δεν αναβαθμίζω για να έχουμε ότι πιο τελευταίο κυκλοφορεί άλλα για να έχουμε το καλύτερο.

Στα υπόλοιπα: manila 2016, EXT και SYS packages έχουμε τα πιο τελευταία.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

 

Προς ενημέρωση σας,

δεν αλλάζω βάση και μένουμε με τη 2.13 γιατί και η 2.14 αλλά και η νεότερη 3.4

δεν έχουν τις επιδόσεις που έχει η 2.13 (την οποία έχω πειράζει λίγο).

Δεν αναβαθμίζω για να έχουμε ότι πιο τελευταίο κυκλοφορεί άλλα για να έχουμε το καλύτερο.

Στα υπόλοιπα: manila 2016, EXT και SYS packages έχουμε τα πιο τελευταία.

Συμφωνουμε απολυτα στα παραπανω.

μας ενδιαφερει η σταθεροτητα και οχι να κερδισουμε 1ms ταχυτητα και να τρωμε κολληματα.

keep walking, keep cooking, keep rom-ing !!!! :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

μηπως εβαλες την μπαταρια μεσα σε κανενα ποτηρι με redbull ρε Αντωνη ????

χα χα !!!!

 

 

χα χα χα χα πολύ καλή η παρατήρηση....

Αυτοί στη redbull έχουν πάρει φόρα... "δίνουν" φτερά σε ανθρώπους, έχουν φτερά στο αεροπλάνο επίδειξής τους, δώσαν φτερά στα μονοθέσια τους, τώρα έχουν έκδοση και για το HD2?????WOW

@apitsakis φαίνεται ότι όλα δείχνουν 2.12.50....????

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνουμε απολυτα στα παραπανω.

μας ενδιαφερει η σταθεροτητα και οχι να κερδισουμε 1ms ταχυτητα και να τρωμε κολληματα.

keep walking, keep cooking, keep rom-ing !!!! :lol:

 

Αντώνη και στην ταχύτητα είναι το ίδιο (αν όχι ταχύτερη) η 2.13!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

1) Τask29 με το ράδιο 2.12.50.02_2

2) Φόρτιση με usb από υπολογιστή (Να αποφεύγετε το συνεχόμενο active sync, δλδ συγχρονισμός μόνο όταν είναι ανάγκη)

3) Manual διαχείρηση της μπαταρίας. 30% φωτισμός οθόνης σε μπαταρία, 40% σε φόρτιση

4) 10 δευτερόλεπτα και η οθόνη να σβήνει

5) Η μπαταρία να εξαντλείτε εάν αυτό είναι δυνατό προτού να φορτίσει μέσω usb

6) Αποφυγή των wallpapers. Όσο το λιγότερα τόσο το καλύτερο

 

Όπως το βλέπω θα χρειαστεί φόρτιση αύριο το πρωί.

 

Επόμενος στόχος μου είναι να διατηρήσω την μπαταρία για 3 ημέρες. (Θα αφαιρέσω τα wallpapers, ίσως και το Bluetooth).

 

Φυσικά θα το χρησιμοποιώ το τηλέφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

Χιλια συγγνωμη Γιαννη,αλλα θελω ελληνικο dialpad στην Omega Dinik v2.7.2. ELL

που εχω. Εχουμε κανα cabακι?

Edited by sakisskoularikis

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

Χιλια συγγνωμη Γιαννη,αλλα θελω ελληνικο dialpad στην Omega Dinik v2.7.2. ELL

που εχω.

 

Σάκη μου,

ούτε η μαμά Ελληνική ρομ έχει ελληνικό Dialer :):)

Δυστυχώς στην Dinik δεν γίνεται.

 

 

@TonyK και demakhs

Έσβησα τα off topic μηνύματά, μην αρχίσουμε με τα αυτοκίνητα γιατί θα με παρασύρεται και δεν θα σταματάω :)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!!! ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΟΠΛΙΜΕΝΤΟΥ: ΑΝΤΡΑ MOY H DINIK ΠΕΤΑΕΙ!!!!!!!

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

Σάκη μου,

@TonyK και demakhs

Έσβησα τα off topic μηνύματά, μην αρχίσουμε με τα αυτοκίνητα γιατί θα με παρασύρεται και δεν θα σταματάω :)

 

έλα βρε συμπέθερε....:(:cry::(

είπαμε να γράψουμε καμιά χαζομάρα να γελάσουμε λίγο...:confused::confused:

Καλά έκανες, πλάκα κάνω.... να εγκλιματίζομαι στους κανόνες του forum :X:X

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη που θα βρω καμια συμβουλη(ελληνικα)και icons για να αλλαξω μερικα...Στην προηγουμενη(2.72) αν θυμαμαι ειχες κατι εκπληκτικα εικονιδια..Τι μεγεθος κτλ;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ παλαιότερους και νεότερους όσο μπορούμε να μην βγαίνουμε από το θέμα. Είναι στους κανόνες του forum.

 

Αν θέλετε να κανονίσουμε μια συναντηση και να τα πούμε μεσώ Windows Live Messager

 

Ευχαριστω για την απαντηση!!! ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΟΠΛΙΜΕΝΤΟΥ: ΑΝΤΡΑ MOY H DINIK ΠΕΤΑΕΙ!!!!!!!

 

Παρακαλώ :)

Σ ευχαριστώ πολύ για το κοπλιμαν, μέχρι την Ρόδο ακουστικέ όπως το φώναξες :lol:

 

Γιαννη που θα βρω καμια συμβουλη(ελληνικα)και icons για να αλλαξω μερικα...Στην προηγουμενη(2.72) αν θυμαμαι ειχες κατι εκπληκτικα εικονιδια..Τι μεγεθος κτλ;;

 

Τι εννοείς? Ποια ρομ έβαλες?

Δώσε περισσότερες πληροφορίες αν μπορείς :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πάει και το δικό μου :cry: :p

 

Να ρωτήσω κάτι σχετικό...το My call logs πώς δουλεύει ?.Όλο wait μου γράφει !!!

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη τηνOmega v3 πρεπει να φορουσα πριν και τα εικονιδια των προγραμματων ητανε πολυ ομορφα...Θα ηθελα να μαθω πως τα αλλαζω και που θα βρω και αλλα για να πειραματιστω με δικα μου προγραμματα(core ktl)

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πάει και το δικό μου :cry: :p

 

Να ρωτήσω κάτι σχετικό...το My call logs πώς δουλεύει ?.Όλο wait μου γράφει !!!

 

Θα περιμενουμε τον Αντωνη για το My call logs που το ξερει καλα.

 

Γιαννη τηνOmega v3 πρεπει να φορουσα πριν και τα εικονιδια των προγραμματων ητανε πολυ ομορφα...Θα ηθελα να μαθω πως τα αλλαζω και που θα βρω και αλλα για να πειραματιστω με δικα μου προγραμματα(core ktl)

 

Ποια απο τις πιο κατω,

 

Omega Βασισμένη στην φιλοσοφία της Γνήσιας

Omega XT Με Co0kie's Home Tab 1.8.5

Omega XT Με Max manila Ultimate v3.0

Omega XT Με GTX Sense 2.5 Theme

Omega XT Με Diniks Anastasia customization και Co0kie's Home Tab 1.8.5

Omega Black με Great Alexander Theme και Co0kie's Home Tab 1.8.5

 

Αν έχεις Omega XT Με Diniks δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=639163

 

 

και αλλάζεις τα εικονίδια με το

JWMD IconChanger_v2.6b και το

CSMI είναι και τα δυο μέσα στην ρομ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...