Jump to content

Χρονοκάρτα για Internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kapoios gnostos mou eipe oti prin kapoio diastima ebene mesw xronokartas (sti thesaloniki sigkekrimena) sto internet mesw EPAK fisika.. to thema einai oti i xronokarta tou ote den ipostirizei kati tetoio ap' oso kserw...mipws kserete kapoia karta i opoia na borei na kalei EPAK?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χρονοκάρτα σίγουρα δεν γίνεται το είχα δοκιμάσει κ εγώ αλλά δεν έκατσε... Τώρα αν υπάρχει κάποια άλλη κάρτα δεν ξέρω αλλά δεν έχω ακούσει κ κανέναν να καλεί ΕΠΑΚ μέσω προπληρωμένης κάρτας άρα σχετικά χλωμό...
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΑΚ δεν μπορείς να καλέσεις από καμία.Αυτό που μπορείς όμως να κανεις είναι να καλέσεις σαν αστική κλήση (βρίσκοντας που αντιστοιχεί ο ΕΠΑΚ).Κατά τα άλλα δεν νομίζω ότι σε συμφέρει ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει κάτι άλλο παλιότερα! Έπαιρνα στο σπίτι μου και τους ζητούσα να βάλουν για λίγα λεπτά προώθηση του σταθρού σε αριθμό ΕΠΑΚ! Μετά καλούσα από εκεί που ήμουν το σπίτι μου με χρονοκάρτα και έμπαινα στο νετ, με αστική χρέωση φυσικά...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην γινεται?Τωρα εχω λυση και στο προβλημα του πατερα μου.......μπορει να μπαινει ιντερνετ απο την δουλεια του και επειδη εχω isdn θα εχω και την αλλη γραμμη ελευθερη.......Τhanks Petros the Great.......ουτε που το ειχα σκεφτει ποτε.....
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα γινόταν! Νομίζω ακόμη γίνεται! Try it
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αφού γίνει η σύνδεση, μπορείς να ακυρώσεις την εκτροπή από το άλλο σταθερό... Δεν χρειάζεται να υπάρχει, οπότε ελευθερώνεις και την γραμμή!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Petros the Great

 

Εγώ είχα κάνει κάτι άλλο παλιότερα! Έπαιρνα στο σπίτι μου και τους ζητούσα να βάλουν για λίγα λεπτά προώθηση του σταθρού σε αριθμό ΕΠΑΚ! Μετά καλούσα από εκεί που ήμουν το σπίτι μου με χρονοκάρτα και έμπαινα στο νετ, με αστική χρέωση φυσικά...

 

 

 

Έξυπνο, αλλά δεν είναι λίγο οικονομικά ασύμφορο? Γιατί τότε εσυ πληρώνεις αστικό σε χρονοκάρτα για να καλέσεις το σπίτι σου, αλλα και ο λογαριασμός του σπιτιού σου επιβαρύνεται στη συνέχεια με χρέωση επάκ λόγω της προώθησης... :confused:

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εχουν πολλοι ΙSP αστικα νουμερα.....μονο την forthnet ξερω που εχει.....
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησα αυτο το συστημα την περιοδο που ειχα κομμενο σταθερο εκει που ειχα τον υπολογιστη μου και το 0808 της χρονοκαρτας τοτε εβγαινε και απο κομμενο...

Ασυμφορο αλλα απο το τιποτα...???

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Το θεμα ειναι οτι δεν εχουν πολλοι ΙSP αστικα νουμερα.....μονο την forthnet ξερω που εχει.....

 

 

το οποίο είναι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Το θεμα ειναι οτι δεν εχουν πολλοι ΙSP αστικα νουμερα.....μονο την forthnet ξερω που εχει.....

 

 

Έχει και η panafonet. Για Αθήνα είναι το 210-4276100 :) Από ότι θυμάμαι έχει και η Hellas On Line.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dimangelid

 

Έχει και η panafonet. Για Αθήνα είναι το 210-4276100 :) Από ότι θυμάμαι έχει και η Hellas On Line.

 

thanks! για το # της forthnet
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρχικό Μήνυμα από τον haforce

 

Μονο με την ΟΤΕΚΑΡΤΑ μπορείς να έχεις ΕΠΑΚ κανονικότατα.... ;)

 

 

 

Xm!

Ti karta einai ayti akrivws?

Xrewseis?

pou tin vriskoume?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sirgus

 

Xm!

Ti karta einai ayti akrivws?

Xrewseis?

pou tin vriskoume?

Thanks

 

den einai karta pou tin agorazeis sto periptero.Einai mia karta pou tin pairneis apo ton OTE, xrisi kanonika san xronokarta, mono pou oi kliseis mazeuontai se ena diminiaio logariasmo... :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον haforce

 

den einai karta pou tin agorazeis sto periptero.Einai mia karta pou tin pairneis apo ton OTE, xrisi kanonika san xronokarta, mono pou oi kliseis mazeuontai se ena diminiaio logariasmo... :o

 

 

opote xreiazetai dilwseis klp klp?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sorry για το ξέθαμμα αλλά έχω μια σχετική ερώτηση.

Σ'αυτούς τους αριθμούς θα ισχύει άραγε η χρέωση 0.099 της Τeledome; :cool: Ή θα χαρακτηρίζονται ως ειδικές περιπτώσεις;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το ξέθαμμα αλλά έχω μια σχετική ερώτηση.

Σ'αυτούς τους αριθμούς θα ισχύει άραγε η χρέωση 0.099 της Τeledome; :cool: Ή θα χαρακτηρίζονται ως ειδικές περιπτώσεις;

Καλό αυτό! Γιατί να μην ισχύει για αυτούς τους αριθμούς, κανονικά αστικά είναι αν δεν κάνω λάθος ;)
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ποιοι ISP έχουν αστικό αριθμό κλήσης. Η panafonet που είχε αναφερθεί σε προηγούμενο post δεν έχει πλέον αστικό, μόνο ΕΠΑΚ (απ' ότι μου είπαν) :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...