Jump to content

Κινητά με TV, Wi-Fi και GPS


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
καλησπερα. ξερεται μηπως τι ακτινοβολια εχει περιπου το f035;;;

 

Δεν υπάρχει περίπου σε αυτά τα πράγματα. Ή θα έχει γίνει μέτρηση ή όχι. Στις κινέζικες συσκευές δεν υπάρχουν πιστοποιημένες μετρήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα.

 

Μια ερώτηση: για το f075 στο site αναφέρετε ότι έχει οθόνη 3,2 ιντσών, ενώ σε solomobi, κλπ το βλέπω παντού 3,5. λένε αυτοί ******** ή έχετε κάνει εσείς τυπογραφικό λάθος; Αν θες, διευκρίνισέ το, γιατί φαίνεται κατά τ'άλλα ενδιαφέρον μοντέλο. Το έχεις δει καθόλου πιο λεπτομερώς; Μοιάζει σαν K599/M002L με επιπλέον GPS πάντως. Συμφωνείς;

 

Το ίδο ερώτημα ισχύει και για το M002L που έχετε στο site. Πόσες ίντσες είναι τελικά η οθόνη του;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

m002l ειναι 3.5 ιντσες. το f075 ειναι ιδιο με το f030, μονο που οπως λενε εχει μια καμερα και ειναι αλλο εργοστασιο παραγωγης με το f030. επισης αυτα με gps εχουν αλλο λογισμικο απο k599/m002l(π.χ. δεν παιζουν youtube)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Λοιπόν σήμερα παρέλαβα το F073 κλώνο του νέου iphone 4.Στα χαρακτηριστικά του περιλαμβάνονται,το dual sim,η tv,wifi και gps.Έχει καρτούλα 2gb μέσα στην οποία είναι περασμένο το πρόγραμμα της sunavi,στην tv δεν τρώει το πάνω μέρος της εικόνας,η κάμερα του είναι 1,3 mp,από java έχει προεγκατεστημένο το ebuddy και το opera mini 5.0.Για παιχνιδάκια έχει την εφαρμογή με το zippo που έχει και το iphone και την άλλη την εφαρμογή που όπου ακουμπάς κάνει σαν να σπάει η οθόνη.Σαν κατασκευή είναι αρκετά ελαφρύ αλλά τα πλαστικά του δεν μου δίνουν μεγάλη σιγουριά.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Trackera & droulis αυτα τα δύο που αναφέρετε σε χρήση πώς είναι?...εάν πχ κάποιος έχει το M002L πως θα του φανούν αυτά τα δύο? (εννοώ στο touch τους και στην ποιότητα κατασκευής).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μ αρέσει το f073,είναι λίγο πιο τετραγωνισμένο από το m002l που έχεις,έχει καλύτερη touch screen αλλά δεν μπορείς να δεις youtube.Σαν κατασκευή το έγραψα και παραπάνω δεν μου γεμίζει το μάτι,χωρίς αυτό να σημαίνει οτι είναι χάλια.Γενικά αν το πάρεις θα δεις μια μικρή αναβάθμιση Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ξέρεις droulis :) Γι αυτο σας ρωτάω εσάς τους δύο που ξέρετε αρκετά παραπάνω απο εμάς τους κοινούς θνητούς :)

Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας και τους δύο....

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό χαρακτηριστικό που έχουν αυτά τα κινητά είναι ότι έχουν ενσωματωμένο το fm transmitter,έτσι μπορείς να ακούς ότι τραγούδι έχεις στο κινητό από τα ηχεία του αυτοκίνητου σου ή στο στερεοφωνικό του σπιτιού σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβα το τελευταιο.

Δηλαδη ενσυρματα να συνδεσεις το κινητο με μια εισοδο ενισχυτη στο σπιτι η στο αυτοκινητο?>

Μα αυτο γινεται ουτως η αλλως.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις μια συχνότητα fm στο κινητό και την ίδια και στο ραδιόφωνο του αυτοκίνητου σου και ότι παίζει στο κινητό στέλνει τον ήχο στα ηχεία του αυτοκίνητου σου.

Δες αυτό το βίντεο για να καταλάβεις τι ακριβώς είναι

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ασυρματα!

Καλη φαση.Γενικα ειναι καλο το κινητο?

Πως το κρινεις.

Κανε μια καλη περιγραφη διοτι ενδιαφερομαι.

Και ειδικα στον τροπο γραφης sms.

Eiναι πιο ευκολος απο οτι στα m002l k599?

To αλφαβητο ειναι καλυτερο?Η αποκριση των κουμπιων>?

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Γενικά καλό είναι χωρίς να είναι κάτι το τρομερό. Σαν πληκτρολόγιο και οθόνη πάνω κάτω τα ίδια με το k599.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια!

εχω παραγγειλει και περιμενω να μου ερθει το zogo v809 σε λευκο χρωμα

https://escrow.alibaba.com/order/product_snap_shot_detail.htm?order_id=1000321910

περιμενω να μου ερθει και θα σας πω εντυπωσεις

-Dell Axim x51v WM6 A03 RTM football

-HTC P3600 WM6 Gelly_01 :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια καλησπερα

εγω πηρα το zogo v809 GPS

http://www.aliexpress.com/product-fm/315184290-Gps-Zogo-V809-Quad-Band-Dual-SIM-TV-WIFI-Phone-with-Java-GPS-2gb-Unlocked-Cell-wholesalers.html

 

εχω ομως καποιες ερωτησεις

 

1.ενω λεει για ελληνικα, δεν εχει! εχει μονο Αγγλικα, κινεζικα κορεατικα.

Επειδη δεν θελω να το στειλω πισω , υπαρχει πουθενα firmware για ολα αυτα τα κινητα και να το φλασαρω ωστε να εχει ελληνικα?

 

2.βαζω JAVA και πανε στην καρτα μνημης και τα ανοιγω απο εκει. Δεν γινεται να κανουμε shortcuts στο main menu τα προγραματακια που θελουμε και να πηγαινουμε με τη μια σ'αυτα?

-Dell Axim x51v WM6 A03 RTM football

-HTC P3600 WM6 Gelly_01 :cool:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το κινητο ειναι πολυ καλο. Απλα εγω ημουν ατυχος. Το συγκεκριμενο βγαινει με 2 firmware α)Με αγγλικα, κινεζικα, κορεατικα και β) με ολες τις γλωσσες. Μου εστειλαν το 1ο και ετσι δεν εχω ελληνικα...Βεβαια αναγνωριζει τους χαρακτηρες οταν μου ερθει μηνυμα αλλα επειδη ελληνικο πληκτρολογιο δεν εχει γραφω σε greeklish :mad:

Απο την αλλη πλευρα το τηλ ειναι γρηγορο και με καλη οθονη αφης. Εχει 7 σελιδες μενου με τηλεοραση,ραδιο κτλ βρισκει ευκολα wifi και το G sensor δουλευει μια χαρα σε πολλες εφορμογες...

Τωρα στο GPS, εχει SunaviMaps αλλα εγω δεν μπορω να το χρησιμοποιησω λογω γλωσσας! το εχω στα αγγλικα με ολους τους χαρτες αλλα δεν δουλευει παρα μονο Κινα. Ευλογα καποιος θα αναρωτηθει γιατι δεν διαγραφω τον φακελο και να τον αντικαταστησω με αυτους που εχουν ανεβει στο φορουμ και εχουν τον ελληνικο χαρτη. Εδω ειναι και το μεγαλο μειονεκτημα του τηλεφωνου. Σε σχεση με τους αλλους κλωνους που κυκλοφορουν (M002l, F030,F035 κτλ) για να τρεξει το προγραμμα με τον χαρτη θελει προεγκατεστημενη πιστοποιηση :wacko: ...

Πιο συγκεκριμενα για καθε χαρτη που φορτωνεις μεσα στον φακελο maps πρεπει να υπαρχει και ενα αντιστοιχο αρχειο SIG. Πχ για τον χαρτη που δουλευει σε μενα ( της Κινας) υπαρχει ενα αρχειο CHINA_RAGENTEk.SIG. Ετσι για καθε χαρτη υπαρχει και αυτο το αρχειο, αλλιως στο μενου του GPS δεν θα φαινονται οι χαρτες...

Τα παραπανω τα εμαθα με πολυ κοπο και ψαξιμο ωρων στο δικτυο και κυριως σε ενα ιταλικο φορουμ. Εν τελει επικοινωνησα με καποιον απο το solonomi.com και παροτι δεν το αγορασα απ' αυτους με βοηθησαν αρκετα ωστε τουλαχιστον να μην βλεπω κινεζικα το GPS και να φαινεται Αγγλικα. Οσοι ομως το εχουν κανονικα με ολες τις γλωσσες ειναι παρα πολυ ικανοποιημενοι.

Δεν εχω δοκιμασει we travel γιατι μετα απο τοσο ψαξιμο βαρεθηκα και δεν ασχολουμαι αλλο. Οταν ερθει η ωρα θα δω μηπως δουλευει με αυτο.

-Dell Axim x51v WM6 A03 RTM football

-HTC P3600 WM6 Gelly_01 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...