Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανεϊς πως να δηλώσουμε και 2ο gmail acount?

 

Να δηλώσεις στην google δεύτερο αccount για το ίδιο τηλέφωνο δε γίνεται!

Για να παίρνεις τα mail σου από δεύτερο account, μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή e-mail. ;)

Βέβαια, δε θα τα λαμβάνεις άμεσα (push) όπως με την εφαρμογή Gmail, αλλά ανά τακτά χρονικά διαστήματα που εσύ ορίζεις.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ηι , δεν ξερω αν θυμαστε , αλλα παραπονιομουν για το γραντζουνισμα του ακουστικου οταν μιλαγε ο αλλος... Τελικα το τολμησα και αφου δεν παλευοταν (ειπαμε καλο το Xperia αλλα πανω απο ολα πρεπει να ειναι Κινητο ) το πηγα πισω στο πλαισιο οριακα εξω απο το DOA (dead on arrival) 7 ημερων (το πηρα τριτη και το πηγα τριτη) .

Το αποτελεσμα: με πηραν πριν απο λιγο να περασω να παρω ενα καινουριο καθως εγκριθηκε η αντικατασταση !

Nice! Ας ελπισουμε να μη ειναι μουφα ο ηχος αυτη τη φορα.

 

P.S: δεν προλαβα να κανω erase .... και το παλιο τους το εδωσα με ορισμενες φωτογραφιες μου και 286 εγκατεστημενες εφαρμογες..... ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΧΑΛΑΣΕ.... :)

Link to comment
Share on other sites

thanx κρίμα άμα δεν υπάρχει το συγκεκριμένο για τον καιρό είναι πολύ ωραίο!! εγώ αυτά τα widget που έβαλα δεν τα βρίσκω πουθενά ούτε στα add widget επιδη θέλει το συγκεκριμένο πρόγραμμα μάλλον που δεν είναι free?? πρέπει να έχω λέει εγκατεστημένο το weather widgets toggles η το weather widgets donate τα οποία δεν υπάρχουνε στο μάρκετ άρα δεν είναι και free ?? τεσπα πάντως τα εικονίδια μας όντως είναι μικροσκοπικά δεν μαρεσουν καθόλου έτσι!! τι να κάνουμε υπομονή μέχρι να γίνει ροοτ η μέχρι να το κάνουμε αναβάθμιση στην 2.1 εκεί τα πράματα αλλάζουνε!! ...
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκείνο που με χαλάει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ (στα υπόλοιπα είμαι ικανοποιημένος) με την κάμερα του κινητού είναι η φωτογράφηση εντύπων. Συνηθίζω να κρατάω αντίγραφα με φωτό απο όλα τα έγγραφα που περνούν απο το χέρι μου.

Με τα προηγούμενα κινητά (Ν95 και Ε90 και Ε71) αυτό ήταν μια διαδικασία ρουτίνας με πολύ καλά αποτελέσματα.

Με τούτο εδώ πρέπει να βγάλω 4 - 5 φωτός για να έχω μια χμμμ ελάχιστα αποδεκτή απεικόνιση του εγγράφου.

Αντιλειτουργικό και απίστευτα σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκείνο που με χαλάει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ (στα υπόλοιπα είμαι ικανοποιημένος) με την κάμερα του κινητού είναι η φωτογράφηση εντύπων. Συνηθίζω να κρατάω αντίγραφα με φωτό απο όλα τα έγγραφα που περνούν απο το χέρι μου.

Με τα προηγούμενα κινητά (Ν95 και Ε90 και Ε71) αυτό ήταν μια διαδικασία ρουτίνας με πολύ καλά αποτελέσματα.

Με τούτο εδώ πρέπει να βγάλω 4 - 5 φωτός για να έχω μια χμμμ ελάχιστα αποδεκτή απεικόνιση του εγγράφου.

Αντιλειτουργικό και απίστευτα σπαστικό.

 

Εννοείς ότι δε δουλεύει καλά το autofocus και το αποτέλεσμα είναι θολό;

Για πες περισσότερα, γιατί με ενδιαφέρει.

Εγώ που το δοκίμασα μου φάνηκαν χμμμ OK, αλλά δεν τις έχω περάσει και στο pc μου ακόμα για να δω καλύτερα.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δε δουλεύει καλά το autofocus και το αποτέλεσμα είναι θολό;

Για πες περισσότερα, γιατί με ενδιαφέρει.

Εγώ που το δοκίμασα μου φάνηκαν χμμμ OK, αλλά δεν τις έχω περάσει και στο pc μου ακόμα για να δω καλύτερα.

 

Ναι είναι θολές και το καλύτερο αποτέλεσμα που πάλι είναι μέτριο σχεδόν ποτέ δεν βγαίνει με την πρώτη.

Autofocus, το πλήκτρο για τη φωτογραφία που είναι λίγο σκληρό και κουνάει το κινητό, ο καλός φωτισμός που τον έχει πολύ ανάγκη σε σχέση με το τελείως αδύναμο φλας, νομίζω πως όλα μαζί στην τελική ταλαιπωρούν και παραποιούν το τελικό αποτέλεσμα.

Ιδίως όταν συγκρίνω τα αποτελέσματα με τα παλαιότερα κινητά μου που απέχουν έτη φωτός στην κυριολεξία!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι θολές και το καλύτερο αποτέλεσμα που πάλι είναι μέτριο σχεδόν ποτέ δεν βγαίνει με την πρώτη.

Autofocus, το πλήκτρο για τη φωτογραφία που είναι λίγο σκληρό και κουνάει το κινητό, ο καλός φωτισμός που τον έχει πολύ ανάγκη σε σχέση με το τελείως αδύναμο φλας, νομίζω πως όλα μαζί στην τελική ταλαιπωρούν και παραποιούν το τελικό αποτέλεσμα.

Ιδίως όταν συγκρίνω τα αποτελέσματα με τα παλαιότερα κινητά μου που απέχουν έτη φωτός στην κυριολεξία!

 

Αυτό με το πλήκτρο της κάμερας μου σπάει κι εμένα τα νεύρα.

Γι αυτό έχω επιλέξει focus με άγγιγμα στην οθόνη και έτσι εστιάζεις εκεί ακριβώς που θες και βγαίνει η φωτό χωρίς να μπλέκεις με κουμπιά, απλά με το άγγιγμα.

Δοκίμασε και έτσι!

Όσο για το φως, δυστυχώς είναι ένα γεγονός η χαμηλή απόδοση σε αυτό τον τομέα.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το πλήκτρο της κάμερας μου σπάει κι εμένα τα νεύρα.

Γι αυτό έχω επιλέξει focus με άγγιγμα στην οθόνη και έτσι εστιάζεις εκεί ακριβώς που θες και βγαίνει η φωτό χωρίς να μπλέκεις με κουμπιά, απλά με το άγγιγμα.

Δοκίμασε και έτσι!

Όσο για το φως, δυστυχώς είναι ένα γεγονός η χαμηλή απόδοση σε αυτό τον τομέα.

 

Αν θυμάμαι καλά (δεν μπορώ να το ελέγξω τώρα γιατι κάνω επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων στο κινητό μου ελέω μπαταρίας...) αν επιλέξω εστίαση με άγγιγμα δεν μπορώ να έχω πρόσβαση σε άλλες ρυθμίσεις... Θα το δω όμως σε λίγο που θα επαναφέρω το κινητό...

Πάντως έχω δοκιμάσει και έτσι (με άγγιγμα... ) και... τζίφος τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκείνο που με χαλάει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ (στα υπόλοιπα είμαι ικανοποιημένος) με την κάμερα του κινητού είναι η φωτογράφηση εντύπων. Συνηθίζω να κρατάω αντίγραφα με φωτό απο όλα τα έγγραφα που περνούν απο το χέρι μου.

Με τα προηγούμενα κινητά (Ν95 και Ε90 και Ε71) αυτό ήταν μια διαδικασία ρουτίνας με πολύ καλά αποτελέσματα.

Με τούτο εδώ πρέπει να βγάλω 4 - 5 φωτός για να έχω μια χμμμ ελάχιστα αποδεκτή απεικόνιση του εγγράφου.

Αντιλειτουργικό και απίστευτα σπαστικό.

 

Ναι είναι θολές και το καλύτερο αποτέλεσμα που πάλι είναι μέτριο σχεδόν ποτέ δεν βγαίνει με την πρώτη.

Autofocus, το πλήκτρο για τη φωτογραφία που είναι λίγο σκληρό και κουνάει το κινητό, ο καλός φωτισμός που τον έχει πολύ ανάγκη σε σχέση με το τελείως αδύναμο φλας, νομίζω πως όλα μαζί στην τελική ταλαιπωρούν και παραποιούν το τελικό αποτέλεσμα.

Ιδίως όταν συγκρίνω τα αποτελέσματα με τα παλαιότερα κινητά μου που απέχουν έτη φωτός στην κυριολεξία!

 

Για δοκίμασε και με την λειτουργία macro και με καλή πηγή φωτός (π.χ. φως ημέρας να χτυπάει το "θέμα προς φωτογράφιση" πίσω από την συσκευή όμως) ... και πες μας. Ίσως αποδώσει καλύτερα αποτελέσματα! Με ενδιαφέρει και μένα για τα σκονάκια στην σχολή! :p

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή όσους παραπονιούνται για τη εστίαση της κάμερας του Χ10 έκανα ενα τεστ στην κάμερα του κινητού και μπορω να πω σε γενικές γραμμές οτι με ικανοποίησε.

 

Ξεκινάω με μια λήψη macro ,υπ όψην οτι είχε αέρα και το λουλούδι κονιόταν σα τρελό, παρ όλα αυτά το πάγωσε.

 

http://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/Macro.jpg

 

Crop 100%

 

http://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/MacroCrop.jpg

 

Τώρα ένα λιγο ποιό σύνθετο θέμα , το 1/3 έχει σκιά και το υπόλοιπο ήλιο εκει ειναι που οι περισσότερες καμερες κανουν λάθος στη φωτομέτριση , το Χ10 τα πήγε μια χαρά αν και θα ήθελα περισσότερο φωτεινό το μέρος της σκιάς.

 

http://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/DSC_0020net.jpg

 

Στο τοπίο δίνη καλά χρώματα θα ήθελα όμως περισσότερο κοντράστ

 

http://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/DSC_0021net.jpg

 

Στη ίδια φωτο θα ελέγξουμε τον φακό, αν έχει βινιετάρισμα η κάποιες παραμορφώσεις οι οποίες ειναι αισθητές στα άκρα επέλεξα τα τρεία σημεία που είναι με κόκκινο περίγραμμα στο κεντρο ,αριστερα και δεξιά.

 

http://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/DSC_0021net0.jpg

 

κέντρο crop 100%

 

http://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/DSC_0021net_c.jpg

 

αριστερά crop 100%

 

http://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/DSC_0021net_l.jpg

 

δεξιά crop 100%

 

http://img.villagephotos.com/p/2006-8/1205347/DSC_0021net_r.jpg

 

Το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό ο φακός δείχνει να δουλεύει σωστά ιδίως στις άκρες που εκεί υπάρχει το μεγαλύτερο πρόβλημα.

Η φωτομέτριση είναι σωστή , περίμενα καλύτερο WB (γουάιτ μπάλανς) είναι λίγο φορτωμένο το red channel

Το μεγάλο πρόβλημα ΟΛΩΝ των μικρών αισθητήρων ο μεγάλος βαθμός noise (θόρυβος) που μερικές φόρες ειναι πολλή εμφανές και χαλάει την εικόνα ιδίως στις νυχτερινές λήψεις τις οποίες θα κάνω το βράδυ και θα ανεβάσω φυσικά.

Όσο αφορά το ζούμ της κάμερας μέχρι το 50% το πολλή, προσωπικά το αποφεύγω ,καλύτερα να κάνετε crop με κάποιο άλλο πρόγραμμα παρά ζούμ απο το Χ10

 

Για να μην βγάζετε κουνημένες φωτο σας λέω ότι το κλείστρο της φωτογραφικής του Χ10 έχει 2 επίπεδα ,πατώντας το ελαφρά φωτομερτά εστιάζει κλειδώνει την εστίαση και εν συνεχεία πατώντας το βγαίνει η φωτο, αν κατα το διάστημα αυτό φύγουμε απο την θέση που σημαδεύουμε στην αρχή έχουμε χάσει την εστίαση με αποτέλεσμα θαμπές φωτο.

 

Αν λοπόν δεν συμβαίνουν τα παραπάνω ,λάθος χειρισμός δηλαδή και έχουν θαμπές φωτο να επιστρέψουν το τηλέφωνο γιατι μάλλον κατι δε πάει καλά.

Όλες οι λήψεις έγιναν στο scn Auto χωρις καμία επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή όσους παραπονιούνται για τη εστίαση της κάμερας του Χ10 έκανα ενα τεστ στην κάμερα του κινητού και μπορω να πω σε γενικές γραμμές οτι με ικανοποίησε.

 

Πολύ χρήσιμη παρουσίαση, ευχαριστούμε! Οι φωτογραφίες δείχνουν πραγματικά οκέι για κινητό, βέβαια έχει και ηλιοφάνεια.

 

Το κύριο παράπονο γενικά είναι η ανάλυση, η λεπτομέρεια των φωτογραφιών, και όχι τα χρώματα που ποτέ δεν είχαμε παράπονο νομίζω. Οι συγκεκριμένες πάντως κάνουν (σχετικά) καλή εντύπωση στο μάτι στην ανάλυση, δηλαδή ακόμα και το crop (προσωπικά πάντα) δεν το θεωρώ κακό (για smartphone κινητό γενικής χρήσης).

 

 

Το θέμα (το νησί) ποιο είναι δε μας είπες! Ήρθε και το καλοκαίρι, θέλουμε εκδρομικές ιδέες!

Edited by arismastrokostas
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκείνο που με χαλάει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ (στα υπόλοιπα είμαι ικανοποιημένος) με την κάμερα του κινητού είναι η φωτογράφηση εντύπων. Συνηθίζω να κρατάω αντίγραφα με φωτό απο όλα τα έγγραφα που περνούν απο το χέρι μου.

Με τα προηγούμενα κινητά (Ν95 και Ε90 και Ε71) αυτό ήταν μια διαδικασία ρουτίνας με πολύ καλά αποτελέσματα.

Με τούτο εδώ πρέπει να βγάλω 4 - 5 φωτός για να έχω μια χμμμ ελάχιστα αποδεκτή απεικόνιση του εγγράφου.

Αντιλειτουργικό και απίστευτα σπαστικό.

 

 

 

Χρησιμοποίησε την αυτόματη λειτουργία και αν δεν υπάρχει καλός φωτισμός άναψε το led που έχει το Χ10 , όπως είπα και παραπάνω το κλείστρο έχει 2 θέσεις 1.αγγίζω = εστιάζω

2.πιέζω= εκτελώ

 

Αν δεν υπάρχει καλός φωτισμός κάνει μεγαλύτερη έκθεση με αποτέλεσμα να κουνάει οπότε σου φλουτάρει .

 

Δοκίμασα έγγραφα και αποδείξεις το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμη παρουσίαση, ευχαριστούμε! Οι φωτογραφίες δείχνουν πραγματικά οκέι για κινητό, βέβαια έχει και ηλιοφάνεια.

 

Το κύριο παράπονο γενικά είναι η ανάλυση, η λεπτομέρεια των φωτογραφιών, και όχι τα χρώματα που ποτέ δεν είχαμε παράπονο νομίζω. Οι συγκεκριμένες πάντως κάνουν (σχετικά) καλή εντύπωση στο μάτι στην ανάλυση, δηλαδή ακόμα και το crop (προσωπικά πάντα) δεν το θεωρώ κακό (για smartphone κινητό γενικής χρήσης).

 

 

Το θέμα (το νησί) ποιο είναι δε μας είπες! Ήρθε και το καλοκαίρι, θέλουμε εκδρομικές ιδέες!

 

 

Το πρόβλημα σε όλα τα τηλ. είναι ο μικρός αισθητήρας αυτό όμως μπορεί να βελτιωθεί με μια αναβάθμιση λογισμικού ,θέλω να πιστεύω πως η SE δεν θα το αφήσει έτσι.

Θα το δοκιμάσω και σε νυχτερινές λήψεις ώστε να έχουμε μια ποιό ολοκληρωμένη άποψη.

Οι φώτο είναι απο τη Λήμνο φρέσκες φρέσκες πρωινές :)

Link to comment
Share on other sites

πως βλεπω την καρτα μνημης μεσω του τηλ. ?????????

 

 

ευχαριστω

 

Κατεβασε καποιο File manager απο το market (π.χ. Astro) και voila...

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε την αυτόματη λειτουργία και αν δεν υπάρχει καλός φωτισμός άναψε το led που έχει το Χ10 , όπως είπα και παραπάνω το κλείστρο έχει 2 θέσεις 1.αγγίζω = εστιάζω

2.πιέζω= εκτελώ

 

Αν δεν υπάρχει καλός φωτισμός κάνει μεγαλύτερη έκθεση με αποτέλεσμα να κουνάει οπότε σου φλουτάρει .

 

Δοκίμασα έγγραφα και αποδείξεις το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό .

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις υποδείξεις.

Δυστιχώς όμως όλα αυτά και περισσότερα τα δοκίμασα ήδη πολλές φορές εδώ και καιρό αλλά .... δεν... καμμία σχέση και καμμία σιγουριά οτι το έγγραφο που φωτογράφησα στα γρήγορα και δεν θα το ξαναέχω εκει που πάω θα ειναι σωστα αναγνώσιμο...

Αυτή τη σιγουριά την είχα με τα άλλα κινητά.

Οσον αφορά το φοκους και τις 2 θέσεις κτλπ, ασχολούμαι πολλά χρόνια ερασιτεχνικά επαγγελματικα με φωτογράφηση με Dslr μηχανές και γνωρίζω πως θα παίξω είτε με το hardware της μηχανής (έκθεση, υποέκθεση, ταχύτητες, διάφραγμα κτλπ.) είτε με το φωτισμό και την πηγή του (θέση, θερμοκρασία, είδος κτλπ.)

 

Σε παλαιότερο ποστ μου εχω βάλει δείγματα φωτογραφίων με λουλούδι και έλεγα πως είμαι ικανοποιημένος.

Στο μόνο που δεν μπορώ να εμπιστευτώ την κάμερα είναι η σωστη απεικόνιση εγγράφων.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολλές δοκιμές και απεγκαταστήσεις προγραμμάτων, νομίζω ότι βρήκα το πρόβλημα μου. Μόλις έβγαλα το battery time lite, το τηλεφωνάκι μου πήρε τα πάνω του. Τώρα το android στο system δεν ξεπερνά ΠΟΤΕ το 20% και η αυτονομία της μπαταρίας μου έφτασε στις 2 μέρες άνετα...:D

 

Σωστος ο παιχτης. Το δοκιμασα κι οντως παρατηρησα τρελη διαφορα στην αυτονομια. (btw απενεργοποιησα και τα τακτικα updates του FB, το οποιο για καποιο λογο ειναι τσεκαρισμενο by default)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο που δεν μπορώ να εμπιστευτώ την κάμερα είναι η σωστη απεικόνιση εγγράφων.

 

Κατ αρχήν δεν αμφισβητώ της γνώσεις κανενός στο θέμα φωτογραφία, το λέω αυτο ωστε να μην δημιουργηθούν παρεξηγήσεις ,εγώ να βοηθήσω θέλω.

Τωρα για το πρόβλημα που έχει η καμερα του Χ10 θα σου έλεγα να δοκιμάσεις να είσαι απόλυτα παράλληλα με το θέμα και να μην το "γεμίζεις" άσε λίγο περιθώριο κατα τη λήψη αν και τότε έχεις τα ίδια αποτελέσματα τοτε κατι άλλο συμβαίνει ......

Link to comment
Share on other sites

Guys, δεν ξέρω τι λέτε για τη φωτογράφηση εγγράφων...

Εγώ σήμερα έδινα μάθημα και με έσωσε!!!! :X

 

:lol: :lol: :lol:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , να ρωτησω

Εβαλα την καινουρια sim στο κινητο , η οποια εχει 212 επαφες και ψαχνω να τις βρω αλλα τπτ!

μου γραφει : Η καρτα SIM δεν ειναι διαθεσιμη.

Τι πρεπει να κανω?

Επισης εχουμε κανα προγραμματακι για το pc που να κανουμε edit? to pc companion μπορει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , να ρωτησω

Εβαλα την καινουρια sim στο κινητο , η οποια εχει 212 επαφες και ψαχνω να τις βρω αλλα τπτ!

μου γραφει : Η καρτα SIM δεν ειναι διαθεσιμη.

Τι πρεπει να κανω?

Επισης εχουμε κανα προγραμματακι για το pc που να κανουμε edit? to pc companion μπορει?

 

Πήγαινε στις Επαφές, πάτα Μενού, Περισσότερα, Εισαγωγή Επαφών, Από κάρτα SIM! ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guys, δεν ξέρω τι λέτε για τη φωτογράφηση εγγράφων...

Εγώ σήμερα έδινα μάθημα και με έσωσε!!!! :X

 

:lol: :lol: :lol:

 

Να υποψιαστω οτι σου εβαλα ιδεες?? Αν ναι θελω κερασμα!! :-)

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να υποψιαστω οτι σου εβαλα ιδεες?? Αν ναι θελω κερασμα!! :-)

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

Sure! :)

Πάντως, η ποιότητα μπορεί να μην είναι η καλύτερη όταν βλέπεις τις φωτό στον υπολογιστή, γιατί εκεί είναι ξεκάθαρη η έλλειψη λεπτομερειών, αλλά στην οθόνη του κινητού -που εμένα προσωπικά είναι και η απαίτησή μου από την κάμερα- είναι απλά καταπληκτικές. Σήμερα, με πάρα πολύ συννεφιά και μουντάδα στην ατμόσφαιρα, τράβηξα αυτές τις φωτό:

 

http://i126.photobucket.com/albums/p91/Pero_me_mata/th_DSC_0074.jpg

 

http://i126.photobucket.com/albums/p91/Pero_me_mata/th_DSC_0073.jpg

 

http://i126.photobucket.com/albums/p91/Pero_me_mata/th_DSC_0072.jpg

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...