Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Σπύρο έχω βάλει την εφαρμογή Lockdown για κωδικούς αλλά αυτό που ζητάω νομίζω ότι σχεδόν αγγίζει την τελειότητα.......

Παντόφλα ε???γαμ@@τα.....:lol::lol:

 

Φαντάζομαι ότι ούτε με τους κωδικούς γλυτώνεις γιατί εκεί αρχίζουν άλλες μουρμούρες ( γιατί είναι κλειδωμένο μου κρύβεις κάτι κτλ..) ευτυχώς εμένα ούτε που αγγίζει γιατι δεν ξέρει ούτε καν από που ανοίγει.

Και ναι μάλλον ζητάς κάτι που δεν γίνεται.. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις ίσως ανακαλύψουνε κανέναν τρόπο στο μέλλον..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια...σκληρος εξωτερικος δισκος ..το laptop τον βλεπει,στην τηλεοραση μπορω να δω τις ταινιες που εχει μεσα αλλα ο σταθερος pc ουτε καν τον αναγνωριζει ουτε στην διαχειριση συσκευων φαινεται,ο εσωτερικος σκληρος που εχω ειναι πρωην εξωτερικος ,μηπως βλεπει και τους 2 σαν εξωτερικους ..(εκτιμηση αλλου)..και μου βγαζει προβλημα?

καμια ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες σε καμία άλλη USB θύρα, Κώστα, μήπως έχει κάποιο πρόβλημα; :confused::confused:

 

 

Πωπω...! Έφτασε η μέρα!

 

Τελικά δεν έχω miniDisplay-HDMI.. Και το μόνο που μπορώ να πάρω αύριο είναι στα €32, αλλά στο madmacs το έχει €19 και είναι λίγο κρίμα για το ίδιο πράγμα να δώσω παραπάνω... Θα δω σε FNAC/Πλαίσιο/Multirama αύριο αν βρω κάποιο, αλλά δεν υπόσχομαι!

 

Διαφορετικά στις οθόνες των laptop/iPhone/iPad! :lol:

 

 

 

Σπυράκο, πως πάει το project; :p

 

 

Άκυρο.. Στο skroutz βρίσκω και αλλού, αλλά στο google δεν τα έβγαζε!!! Έχει και το eshop! Το θέμα είναι να μπορέσω να το πάρω αύριο από κάποιο κατάστημα εδώ κοντά (ή και της Γλυφάδας)!

Edited by soom
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες σε καμία άλλη USB θύρα, Κώστα, μήπως έχει κάποιο πρόβλημα; :confused::confused:................

και στις 4 που εχει το pc

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρεύμα παίρνει (απλές και κλασικές λύσεις, αλλά έτσι τα λύνω εγώ τα προβλήματα)! :happy::happy:
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει εξωτερικη τροφοδοσια αν εννοεις αυτο ,οταν το συνδεω το λαμπακι αναβει αλλα απο μεσα κρατονταςτο καταλαβαινω οτι ο δισκος δεν γυρνα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες σε καμία άλλη USB θύρα, Κώστα, μήπως έχει κάποιο πρόβλημα; :confused::confused:

 

 

Πωπω...! Έφτασε η μέρα!

 

Τελικά δεν έχω miniDisplay-HDMI.. Και το μόνο που μπορώ να πάρω αύριο είναι στα €32, αλλά στο madmacs το έχει €19 και είναι λίγο κρίμα για το ίδιο πράγμα να δώσω παραπάνω... Θα δω σε FNAC/Πλαίσιο/Multirama αύριο αν βρω κάποιο, αλλά δεν υπόσχομαι!

 

Διαφορετικά στις οθόνες των laptop/iPhone/iPad! :lol:

 

 

 

Σπυράκο, πως πάει το project; :p

 

 

Άκυρο.. Στο skroutz βρίσκω και αλλού, αλλά στο google δεν τα έβγαζε!!! Έχει και το eshop! Το θέμα είναι να μπορέσω να το πάρω αύριο από κάποιο κατάστημα εδώ κοντά (ή και της Γλυφάδας)!

 

Αύριο θα ξέρω τι μέλει γενέσθαι... Αν το πάρεις στείλε pm να ξέρω, και ξανά θυμίζω το καλώδιο είναι χτισμένο και δεν μπορώ να το βγάλω, μόνο ο αντάπτορας βγαίνει..

 

Καλά εγώ σου είπα θα τα φέρω και τα 2.. Laptop/iPad..:p Γιατί εκτός από το κεντρικό στην tv σίγουρα θα θέλουμε να μπούμε σε διάφορα forum.. Μακάρι να ξεμπλέξω δεν θέλω να την χάσω με τίποτα την συνάντηση!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα ξέρω τι μέλει γενέσθαι... Αν το πάρεις στείλε pm να ξέρω, και ξανά θυμίζω το καλώδιο είναι χτισμένο και δεν μπορώ να το βγάλω, μόνο ο αντάπτορας βγαίνει..

 

Καλά εγώ σου είπα θα τα φέρω και τα 2.. Laptop/iPad..:p Γιατί εκτός από το κεντρικό στην tv σίγουρα θα θέλουμε να μπούμε σε διάφορα forum.. Μακάρι να ξεμπλέξω δεν θέλω να την χάσω με τίποτα την συνάντηση!!

 

€19 στο madmacs, αλλά είναι στην Θεσ/νίκη το κατάστημα και δεν ξέρω τα μεταφορικά, €25 στα Multirama... Οπότε θα πεταχτώ να δω αν έχουν, και αν έχουν θα πάρω το ανταπτοράκι. Εξάλλου αυτό θέλω... Καλώδιο έχω ένα, έχει και ο Κώστας ένα, και εκτός αυτού θα πάρω άλλο ένα γιατί άχρηστο δεν είναι! :happy:

 

 

Όσο για την παρουσία σου εδώ, φρόντισε να έρθεις! Δεν γίενται να λείπεις!!!! Ήδη θα έχουμε μερικές απώλειες λόγω ανωτέρας βίας, μην τις μεγαλώσουμε! :happy:

Link to comment
Share on other sites

€19 στο madmacs, αλλά είναι στην Θεσ/νίκη το κατάστημα και δεν ξέρω τα μεταφορικά, €25 στα Multirama... Οπότε θα πεταχτώ να δω αν έχουν, και αν έχουν θα πάρω το ανταπτοράκι. Εξάλλου αυτό θέλω... Καλώδιο έχω ένα, έχει και ο Κώστας ένα, και εκτός αυτού θα πάρω άλλο ένα γιατί άχρηστο δεν είναι! :happy:

 

 

Όσο για την παρουσία σου εδώ, φρόντισε να έρθεις! Δεν γίενται να λείπεις!!!! Ήδη θα έχουμε μερικές απώλειες λόγω ανωτέρας βίας, μην τις μεγαλώσουμε! :happy:

 

Οκ!! Αν και εγώ αυτό είπα το απόγευμα, να πάρω ένα να υπάρχει!!;)

 

Και για την παρουσία μου, εγώ θα κάνω ότι είναι δυνατό για να μήν το χάσω με τίποτα, αλλά βλέπεις αν έχει να κάνει με την δουλειά δεν μπορείς να ξεφύγεις εύκολα, τρίτη πρωί παίζει αυτό που ετοιμάζω..

Και έτσι και εγώ συγκαταλέγομαι στην κατηγορία ανωτέρας βίας. Και είπα και λίγο αν είναι να χάσω θα πετάξω να έρθω...

 

Κοινός... Δεν μπορείς να αφήσεις τον γάμο και να πας για πουρνάρια..:p

 

 

......Βack to Off Topic......

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν σιγουρος οτι ο Μαριος θα το δωσει το Leo.

Δεν κανει γι αυτον. Μαριε καντο JB για να εχεις 3G στο iPad και βαλε την εφαρμογουλα να μπορεις να χρησιμοποιεις την καμερα του iphone sto iPad.

 

Εγω ξαναλεω, οπως το εχω, το μονο που μου λειπει ειναι οι εφαρμογές του app store και το interface καποιων ΟΕΜ εφαρμογων κυρίως στην παραμετροποιηση τους με τα settings.

Σε ολα τα αλλα παιρνω πολλα παραπανω απ οτι οταν ειχα το 3Gs.

Ακομα και σε χρηστικοτητα.

 

Θα το εδινα μονο για το νεο iphone κι αυτο λογο υπαρξης του ipad αφου πλεον δεν χρειαζομαι τοσο μεγαλη οθονη.

 

Η αληθεια ειναι οτι το leo χρειαζεται να ασχοληθεις λιγακι. Ομως το εχω εγω δεν εμφανιζονται πουθενα τα windows.

Ολα γινονται γρηγορα και ευκολα. Περισσοτερο θυμιζει iphone παρα WM μεχρι και την μπαρα του manila εχω καταργησει.

Ολα επιλεγονται μεσω εικονιδίων.

 

Δεν εχω λογο να το αλλαξω, ειναι εργαλειο και εχει φοβερη οθονη, ειναι τελειο στην πλοηγηση, στην προβολη ταινιων οποιουδηποτς φορματ, εχει τον καλυτερο dialer και πολλες επιλογες στο browsing. Κανει download οτιδηποτε μεχρι και apps απο το apptrackr :D για λογαριασμο του ipad. Εχει γινει καταπληκτικος partner.

To μονο που δεν μπορω ειναι να το μετατρεψω σε καμερα αφου δεν υπαρχει καταλληλη εφαρμογη να στελνει η καμερα την εικονα στο ipad.

 

Παρολο που δουλευω με mac παντου, ξερω να παιρνω απο τα windows αυτα που κανουν καλυτερα και να αφηνω τα υπολοιπα στα mac.

 

Λοιπον καλημέρα σε ολα τα φιλαρακια

Φιλε μου , ευτυχως ξαναγυρισα στο iphone3gs !!!! απλα ετη φωτος μπροστα σε σχεση με το hd2 και ολα τα windows mobiles, αλλα και καθε αλλο κινητο

Το Hd2 μου έφαγε κυριολεκτικα 2 μέρες απο τη ζωη μου να προσπαθω να το σεταρω για να το κανω λειτουργικο (και δεν μιλαω για εφαρμογες .. γι αυτες εχω το ipad φυσικα) ασε φρικη ...... παραλιγο να το πετουσα απο το παραθυρο ..ειμαι πολυ χαρουμενος που εχω παλι το iphone μου και οχι κατι που μοιαζει η μαλλον προσπαθει να μοιασει με αυτο anyway δεν θελω να το κανω VS και ουτε με ενδιαφερει αυτο , απλα για μενα το παθημα μου εγινε μαθημα πλεον ""αλλαγη iphone ΜΟΝΟ με νέο iphone"" , οπως και φυσικα αλλαγη υπολογιστη μονο με νεο μηλαρακι πανω , ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ APPLE FUN ποια ....

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα!

 

η μερα που πολλοι απο εμας περιμεναμε ειναι μπροστα μας :)

 

@zaharakis

 

στις 8 σε θελω καρφωμενο και συντονισμενο εδω:

:lol::p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,και κάτι μου λέει οτι θα είναι καλή η μέρα.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Η πολυποθητη μερα εφτασε :rolleyes:. Καλημερα @ολους :D

 

http://img208.imageshack.us/img208/5076/2237424670526443a0d9083.jpg

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, άντε να δούμε τι θα δούμε σήμερα. Έχω μεγάλη περιέργεια... κυρίως για το πότε θα πάρουμε το 4.0.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

http://1.bp.blogspot.com/_REfK8cHcfR0/TAydeVIpqDI/AAAAAAAAAT0/-tb4v6Zg5HU/s200/steve_jobs_630x.jpg

Yes today is the day

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
την καλημερα μου σε ολους:)απο χτες το απογευμα εχω στα χερια μου για πρωτη φορα ενα 3gs που πηρα απο ενα παιδι απο εδω μεσα,η συσκευη σε υπεραριστη κατασταση,δεν ηθελα να δωσω πολλα χρηματα μια και ειναι πιθανο να παρω το 4.0 τον οκτωβρη με την επιδοτηση που θα εχω,οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες θα ελεγα:)μου εκανε τρομερη εντυπωση ποσο πιο ευκολα τα κανω ολα σε σχεση με τα wm,και σιγουρα θα ειναι καλυτερα τα πραγματα οσο θα το μαθαινω,παντως περιμενα να ειναι πιο ζορικα τα πραγματα μετα απο την συνηθεια 5 ετων με wm,εχω ενα θεματακι βεβαια με το itunes οπου εχω χασει λιγο την μπαλα αλλα θα το παλεψω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι!!

 

Είμαστε έτοιμοι;;;;;;;; Μακάρι το βράδυ να είμαστε ικανοποιημένοι από αυτά που θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

την καλημερα μου σε ολους:)απο χτες το απογευμα εχω στα χερια μου για πρωτη φορα ενα 3gs που πηρα απο ενα παιδι απο εδω μεσα,η συσκευη σε υπεραριστη κατασταση,δεν ηθελα να δωσω πολλα χρηματα μια και ειναι πιθανο να παρω το 4.0 τον οκτωβρη με την επιδοτηση που θα εχω,οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες θα ελεγα:)μου εκανε τρομερη εντυπωση ποσο πιο ευκολα τα κανω ολα σε σχεση με τα wm,και σιγουρα θα ειναι καλυτερα τα πραγματα οσο θα το μαθαινω,παντως περιμενα να ειναι πιο ζορικα τα πραγματα μετα απο την συνηθεια 5 ετων με wm,εχω ενα θεματακι βεβαια με το itunes οπου εχω χασει λιγο την μπαλα αλλα θα το παλεψω

 

και που εισαι ακομα , η ευκολια να τραβας φωτογραφια και να την στελνεις email σε 2 sec , η ευκολια να σερφαρεις , η ευκολια να κανεις τα παντα αμεσα , θα σε ξετρελανει και εσενα and once you go mac you never go back ........ φυσικα δες για jailbreak spirit (κοιτα υπογραφη ... ) και μεγεια , αντε και σε ipad & mac φυσικα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στα παιδια και καλη εβδομαδα :)

Αντε σημερα ειναι η μερα σας ε ?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, άντε να δούμε τι θα δούμε σήμερα. Έχω μεγάλη περιέργεια... κυρίως για το πότε θα πάρουμε το 4.0.

 

16 Iουνιου.... ;)

 

Καλημερα σε ολους....

 

σημερα αλλαζω αβαταρ επομενως μαλλον....

:D

 

τοσους μηνες με το 2G... τελος...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και που εισαι ακομα , η ευκολια να τραβας φωτογραφια και να την στελνεις email σε 2 sec , η ευκολια να σερφαρεις , η ευκολια να κανεις τα παντα αμεσα , θα σε ξετρελανει και εσενα and once you go mac you never go back ........ φυσικα δες για jailbreak spirit (κοιτα υπογραφη ... ) και μεγεια , αντε και σε ipad & mac φυσικα
σιγα-σιγα...ωρες το εχω στα χερια μου και ειναι η πρωτη φορα που πιανω iphone:Oαυτο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι η κατασκευη του!!!ουτε ενα τριξιμο;ουτε καπακια μπαταριας που εχουν τζογους,ουτε πλαστικα που τα πιεζεις,απλα θα προσπαθησω να το μαθω οσο μπορω και μετα θα μπλεξω με jb κτλ,οσο για mac θα το τολμουσα αν δεν λυπομουν τα σχεδον 2000 που εσκασα πριν 5-6 μηνες για να φτιαξω ενα δυνατο επιτραπεζιο:O
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα ήθελα σήμερα να γίνει του... update..

 

Να δώσει αμέσως OS 4.0, Mac OS 10.6.4, Safari 5, και ό,τι άλλο του βρίσκεται.

 

Ζητάω πολλά;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...