Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω:) μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως δημιουργουμε φακελους? και γιατι πιστευεις οτι θα ηταν καλο να κανω update εφοσον το κινητο σου παρουσιασε προβληματα μετα την αναβαθμιση που εκανες?

 

Κυρίως επειδή μάλλον θα διορθώσει προβλήματα που ίσως σου εμφανιστούν χωρίς την αναβάθμιση. Αλλά αν δεν έχεις προς το παρόν κάποια προβλήματα το τελευταίο upgrade δεν παρουσίασε κάτι που να έχει ουσιαστική διαφορά. Εκτός από την μεγαλύτερη ανάλυση στις λήψεις βίντεο. Για τους φακέλους στις εικόνες θα πρέπει είτε να τους δημιουργήσεις μέσω του υπολογιστή, είτε να πας στο "το υλικό μου" και να πειραματιστείς, είτε μέσω κάποιου file explorer γενικότερα όπως π.χ. του x-plore.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυρίως επειδή μάλλον θα διορθώσει προβλήματα που ίσως σου εμφανιστούν χωρίς την αναβάθμιση. Αλλά αν δεν έχεις προς το παρόν κάποια προβλήματα το τελευταίο upgrade δεν παρουσίασε κάτι που να έχει ουσιαστική διαφορά. Εκτός από την μεγαλύτερη ανάλυση στις λήψεις βίντεο. Για τους φακέλους στις εικόνες θα πρέπει είτε να τους δημιουργήσεις μέσω του υπολογιστή, είτε να πας στο "το υλικό μου" και να πειραματιστείς, είτε μέσω κάποιου file explorer γενικότερα όπως π.χ. του x-plore.

δεν βρηκα το ''το υλικο μου'' (που ειναι?) και δημιουργησα στον υπολογιστη φακελους αλλα οταν κοιταξα το κινητο οι φωτογραφιες ηταν ολες μαζι χωρις καμια σειρα και πουθενα οι φακελοι... εχω κανει κατι λαθος? :S (συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις αλλα νιωθω λιγο χαμενη πρωτη φορα εχω δικο μου κινητο αφης)

Link to comment
Share on other sites

δεν βρηκα το ''το υλικο μου'' (που ειναι?) και δημιουργησα στον υπολογιστη φακελους αλλα οταν κοιταξα το κινητο οι φωτογραφιες ηταν ολες μαζι χωρις καμια σειρα και πουθενα οι φακελοι... εχω κανει κατι λαθος? :S (συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις αλλα νιωθω λιγο χαμενη πρωτη φορα εχω δικο μου κινητο αφης)

μενου-organizer-διαχ.αρχ.- και εκει επιλεγεις την καρτα η το τηλεφωνο........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν βρηκα το ''το υλικο μου'' (που ειναι?) και δημιουργησα στον υπολογιστη φακελους αλλα οταν κοιταξα το κινητο οι φωτογραφιες ηταν ολες μαζι χωρις καμια σειρα και πουθενα οι φακελοι... εχω κανει κατι λαθος? :S (συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις αλλα νιωθω λιγο χαμενη πρωτη φορα εχω δικο μου κινητο αφης)

 

Α,ξέχασα όμως να πω ότι ενώ μπορείς να φτιάξεις τους φακέλους για τις φωτογραφίες στο υλικό, αυτοί δεν θα φαίνονται στον ενσωματομένο media player του κινητού. Εκεί υπάρχει μόνον η χρονολογική παρουσίαση (των φωτογραφιών πάντα). Μπορείς βέβαια να χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο πρόγραμμα για την προβολή τους (δες για παράδειγμα το resco photo viewer) αν και πιστεύω ότι το default πρόγραμμα είναι πάρα πολύ καλο.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Α,ξέχασα όμως να πω ότι ενώ μπορείς να φτιάξεις τους φακέλους για τις φωτογραφίες στο υλικό, αυτοί δεν θα φαίνονται στον ενσωματομένο media player του κινητού. Εκεί υπάρχει μόνον η χρονολογική παρουσίαση (των φωτογραφιών πάντα). Μπορείς βέβαια να χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο πρόγραμμα για την προβολή τους (δες για παράδειγμα το resco photo viewer) αν και πιστεύω ότι το default πρόγραμμα είναι πάρα πολύ καλο.

ενταξει το βρηκα! να 'σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω βλακεια μαλλον αλλα δν πειραζει... στην οθονη εχει κατι σαν προστατευτικο.. πειραζει εαν βγει αυτο?? γιατι εχει φουσκωσει σε ενα σημειο... εαν βγει θα εχω την ιδια αφη η χειροτερη???
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω βλακεια μαλλον αλλα δν πειραζει... στην οθονη εχει κατι σαν προστατευτικο.. πειραζει εαν βγει αυτο?? γιατι εχει φουσκωσει σε ενα σημειο... εαν βγει θα εχω την ιδια αφη η χειροτερη???

 

οχι δεν πειραζει αν το βγαλεις αφου ειναι screen protector

καλυτερα ομως ειναι να αγορασεις ενα απο ιντερνετ ή καποιο καταστημα

διαφορετικα η οθονη κινδυνευει απο γρατζουνιες κτλ

 

ΥΓ. αφη θα ειναι ιδια :)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να περασω τις επαφες μου απο το w810i στο σατιο?? διαβασα αρκετα και το μονο που ειπε καποιος οτι δουλεψε ηταν να περάσει τις επαφές μία μία στο PC και μετά να κάνει συγχρονισμό. εχει κανεις κατι καλυτερο να προτεινει? αν οχι πως να κανω συγχρονισμο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να μην ψαχνω τα ατελειωτα ποστς,1 ερωτηση,δορυφους κλειδωνει...ευκολα και γρηγορα η μπα.......:X
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να μην ψαχνω τα ατελειωτα ποστς,1 ερωτηση,δορυφους κλειδωνει...ευκολα και γρηγορα η μπα.......:X

 

μετρια εμενα αναλογα με την ωρα του απο 2-4 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

μετρια εμενα αναλογα με την ωρα του απο 2-4 λεπτα.

 

για να μην βγουμε πολυ οφφ τοπικ,εισαι σε ανοιχτο χωρο?Επειδη εχω το μηλοφωνο κ κλειδωνει πολυ γρηγορα,κ σκεφτομαι την μεταβαση διοτι χρειαζομαι ενα κινητο με καλη καμερα και GPS....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να μην ψαχνω τα ατελειωτα ποστς,1 ερωτηση,δορυφους κλειδωνει...ευκολα και γρηγορα η μπα.......:X

 

Δεν έχω καταλάβει ένα πράγμα. Την υποβοήθηση δικτύου ("βάσει δικτύου" το λέει στις ρυθμίσεις) γιατί δεν την έχετε ενεργοποιημένη? Με την επιλογή αυτή χρεώνεστε ΕΛΑΧΙΣΤΑ (σε κάθε άνοιγμα του δέκτη κατεβάζει περίπου 1kb) και οι δορυφόροι κλειδώνουν το πολύ σε 10 δευτερόλεπτα! Είναι κρίμα να λέτε ότι θέλει ώρες ατελείωτες να κλειδώσει, ενώ στην ουσία δεν ισχύει αυτό. Απο κεί και πέρα, μόνο με το gps θέλει 1-3 λεπτά, αναλόγως αν έχει συνεφιά και αν βρίσκεσαι σε ανοιχτή περιοχή ή σε δρόμο με κτίρια.

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ένα πράγμα. Την υποβοήθηση δικτύου ("βάσει δικτύου" το λέει στις ρυθμίσεις) γιατί δεν την έχετε ενεργοποιημένη? Με την επιλογή αυτή χρεώνεστε ΕΛΑΧΙΣΤΑ (σε κάθε άνοιγμα του δέκτη κατεβάζει περίπου 1kb) και οι δορυφόροι κλειδώνουν το πολύ σε 10 δευτερόλεπτα! Είναι κρίμα να λέτε ότι θέλει ώρες ατελείωτες να κλειδώσει, ενώ στην ουσία δεν ισχύει αυτό. Απο κεί και πέρα, μόνο με το gps θέλει 1-3 λεπτά, αναλόγως αν έχει συνεφιά και αν βρίσκεσαι σε ανοιχτή περιοχή ή σε δρόμο με κτίρια.

 

Kατι ακομα,για να βαλεις εφαρμογες οπως χαρτη πρεπει να ειναι «σπασμενο» επειδη δεν εχω ασχοληθει με αυτο το λειτουργικο......και αν ναι σπαει ευκολα;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

για να μην βγουμε πολυ οφφ τοπικ,εισαι σε ανοιχτο χωρο?Επειδη εχω το μηλοφωνο κ κλειδωνει πολυ γρηγορα,κ σκεφτομαι την μεταβαση διοτι χρειαζομαι ενα κινητο με καλη καμερα και GPS....

 

εννοειται σε ανοικτο χωρο.

 

Δεν έχω καταλάβει ένα πράγμα. Την υποβοήθηση δικτύου ("βάσει δικτύου" το λέει στις ρυθμίσεις) γιατί δεν την έχετε ενεργοποιημένη? Με την επιλογή αυτή χρεώνεστε ΕΛΑΧΙΣΤΑ (σε κάθε άνοιγμα του δέκτη κατεβάζει περίπου 1kb) και οι δορυφόροι κλειδώνουν το πολύ σε 10 δευτερόλεπτα! Είναι κρίμα να λέτε ότι θέλει ώρες ατελείωτες να κλειδώσει, ενώ στην ουσία δεν ισχύει αυτό. Απο κεί και πέρα, μόνο με το gps θέλει 1-3 λεπτά, αναλόγως αν έχει συνεφιά και αν βρίσκεσαι σε ανοιχτή περιοχή ή σε δρόμο με κτίρια.

 

2-4 λεπτα με το agps ενεργοποιημενο παντα.

ενω φιλου το βιβαζ σε δοκιμη προχθες βρηκε θεση σε 20 δευτερολεπτα.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

2-4 λεπτα με το agps ενεργοποιημενο παντα.

ενω φιλου το βιβαζ σε δοκιμη προχθες βρηκε θεση σε 20 δευτερολεπτα.

 

το agps το έχεις ρυθμίσει σωστά? Μου φαίνεται πάρα πολύ το 2-4 λεπτά

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

το agps το έχεις ρυθμίσει σωστά? Μου φαίνεται πάρα πολύ το 2-4 λεπτά

 

Τι ενοεις,αν εχουμε ρυθμισει το agps σωστα? Ποιες ειναι οι ρυθμισεις που πρεπει να κανουμε? Σ'ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις,αν εχουμε ρυθμισει το agps σωστα? Ποιες ειναι οι ρυθμισεις που πρεπει να κανουμε? Σ'ευχαριστω πολυ.

 

εννοώ πως πρέπει να έχεις ρυθμίσει το wap σου σωστά διαφορετικά δεν θα λαμβάνει πακέτα δεδομένων (συνήθως τις ρυθμίσεις στις έχει περάσει αυτόματα την πρώτη φορά που άνοιξες το κινητό εκτός αν το διέκοψες ή τις έχεις πειράξει). Αν είναι όλα σωστά και έχεις γενικά πρόσβαση στο internet, τσέκαρε και στις ρυθμίσεις του gps εκεί που λέει "διακομ. εντοπ. σήματος" να είναι "supl.sonyericsson.com".

Επίσης τι πρόγραμμα πλοήγησης χρησιμοποιείς?

:worry:

 

 

*μόλις είδα ότι έχω απαντήσει σε διαφορετικά άτομα αλλά δεν πειράζει............τα ίδια ισχύουν για όλους!!!

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ΣΑΠΙΟ..μετά το update του έχει πιάσει τα καλά της αγοράς του...Όλο reboots κάνει στο άκυρο...wtf να κάνω;Πάλι davinciteam;;

κανείς για εδώ;

 

 

Το κινητό ή τα έχει παίξει εντελώς ή τα symbian είναι gtpk .Όταν το συνδέω με το usb και είναι η κάρτα μνήμης μέσα δεν συνδέεται με τίποτα..Όταν την αφαιρώ ,λειτουργεί...Αλλά έλα ντε που θέλω να πάρω και να βάλω αρχεία στην κάρτα.Χάνει την σύνδεση του,όποια επιλογή και αν πατήσω εκτός μαζικής αποθήκευσης..Και πάλι όμως δεν έχω πρόσβαση σε τίποτα στο κινητό.

Πώς θα το φτιάξω;;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

το agps το έχεις ρυθμίσει σωστά? Μου φαίνεται πάρα πολύ το 2-4 λεπτά

 

τις ρυθμισεις τις εχει απο την αρχη με το πακετο,μπαινει ιντερνετ κανονικα.

και ειναι ενεργοποιημενο. με το αρχικο λογισμικο εκανε 1 λεπτο.

με τις αναβαθμισεις του λογισμικου κανει τις καθυστερησεις.

τωρα εχω sygic πανω. με το garmin εκανε μιση ωρα να βρει σημα! και ετσι το εβγαλα.

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

κανείς για εδώ;

 

 

Το κινητό ή τα έχει παίξει εντελώς ή τα symbian είναι gtpk .Όταν το συνδέω με το usb και είναι η κάρτα μνήμης μέσα δεν συνδέεται με τίποτα..Όταν την αφαιρώ ,λειτουργεί...Αλλά έλα ντε που θέλω να πάρω και να βάλω αρχεία στην κάρτα.Χάνει την σύνδεση του,όποια επιλογή και αν πατήσω εκτός μαζικής αποθήκευσης..Και πάλι όμως δεν έχω πρόσβαση σε τίποτα στο κινητό.

Πώς θα το φτιάξω;;

και σε μενα το εκανε αυτο προχτες με το laptop μου αλλα εκανα επανεκινηση το laptop και μετα συνδεθηκε κανονικα μαλλον το προβλημα μου θα ηταν το λαπτοπ........

 

Kατι ακομα,για να βαλεις εφαρμογες οπως χαρτη πρεπει να ειναι «σπασμενο» επειδη δεν εχω ασχοληθει με αυτο το λειτουργικο......και αν ναι σπαει ευκολα;

tarirs πανε στο se-satio.co.uk kane ena register και μετα κατεβασε το ndrive!ειναι ηδη σπασμενο και εχει οδηγιεσ εγκαταστασης!!!!για μενα αυτο ειναι το καλυτερο και μου κλειδωνει σε 15-20 δευτερα.........!!!!!!!

Edited by nervous
Μάθε να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση και την Πολλαπλή Παράθεση !!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανείς για εδώ;

 

 

Το κινητό ή τα έχει παίξει εντελώς ή τα symbian είναι gtpk .Όταν το συνδέω με το usb και είναι η κάρτα μνήμης μέσα δεν συνδέεται με τίποτα..Όταν την αφαιρώ ,λειτουργεί...Αλλά έλα ντε που θέλω να πάρω και να βάλω αρχεία στην κάρτα.Χάνει την σύνδεση του,όποια επιλογή και αν πατήσω εκτός μαζικής αποθήκευσης..Και πάλι όμως δεν έχω πρόσβαση σε τίποτα στο κινητό.

Πώς θα το φτιάξω;;

 

Δεν υπάρχουν και πολλά που μπορείς να κάνεις. Ξαναπέρασε μία το καινούριο firmware και αν δεν αλλάξει κάτι πάς κατευθείαν σε se service point (Προσοχή όχι σε Πλαίσιο, γερμανό, voda κλπ γιατί θα περιμένεις τουλάχιστον μια βδομάδα επιπλέον, εκτός αν το έχεις πάρει απο voda όπου δεν έχεις άλλη επιλογή)

 

tarirs πανε στο se-satio.co.uk kane ena register και μετα κατεβασε το ndrive!ειναι ηδη σπασμενο και εχει οδηγιεσ εγκαταστασης!!!!για μενα αυτο ειναι το καλυτερο και μου κλειδωνει σε 15-20 δευτερα.........!!!!!!!

 

Αν και το sugic είναι αρκετά καλό, και εγώ στο ndrive έχω καταλήξει. Το garmin είναι πολύ βαρύ, αργεί να κάνει αναδρομολόγηση και κλειδώνει ΑΜΑ έχει όρεξη....!

Με Ndrive όπως έχω αναφέρει κλειδώνω σε 10-15 δευτερόλεπτα!

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ή τα έχει παίξει εντελώς ή τα symbian είναι gtpk .Όταν το συνδέω με το usb και είναι η κάρτα μνήμης μέσα δεν συνδέεται με τίποτα..Όταν την αφαιρώ ,λειτουργεί...Αλλά έλα ντε που θέλω να πάρω και να βάλω αρχεία στην κάρτα.Χάνει την σύνδεση του,όποια επιλογή και αν πατήσω εκτός μαζικής αποθήκευσης..Και πάλι όμως δεν έχω πρόσβαση σε τίποτα στο κινητό.

Πώς θα το φτιάξω;;

 

Δοκιμασε με κλειστο το κινητο να μεταφερεις τα αρχεια σου

Edited by zxr

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες!Καλορίζικο..και καλοδούλευτο! Υπάρχει να φτιάξεις φακέλους.Έτοιμα emoticons δεν έχει,αλλά αν ξέρεις τους συνδιασμούς μπορείς να στείλεις,και του άλλου η συσκευή αν τα υποστηρίζει,θα τα εμφανίσει. Update είναι must να κάνεις,το θέμα είναι πώς θα του κάτσει..Πχ εμένα το έπιασαν τρελά πάλι,όπως τότε που το είχα πρωτοαγοράσει.

 

 

 

1-μπα!

2-μπα! Νταξ,όχι τόσο μπα,αλλά αλλιώς το περίμενα.

:worry:

 

+1:rolleyes:

 

μετρια εμενα αναλογα με την ωρα του απο 2-4 λεπτα.

 

κατεβικα αθηνα και ευτιχως και ηξερα τους δρομους γιατι με το garmin και το satio αστα κοντεψα να το σπασω:mad:

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το εκανε αυτο προχτες με το laptop μου αλλα εκανα επανεκινηση το laptop και μετα συνδεθηκε κανονικα μαλλον το προβλημα μου θα ηταν το λαπτοπ........

 

 

το pc κλείνει και ανοίγει συχνά..Δεν θα ναι αυτό.Απλά θα κάτσω και θα το σβήσω από τις συσκευές του υπολογιστή να δούμε,μετά που θα το ξαναεγκαταστήσω το τηλέφωνο επάνω.Και θα σας πω.

 

Δεν υπάρχουν και πολλά που μπορείς να κάνεις. Ξαναπέρασε μία το καινούριο firmware και αν δεν αλλάξει κάτι πάς κατευθείαν σε se service point (Προσοχή όχι σε Πλαίσιο, γερμανό, voda κλπ γιατί θα περιμένεις τουλάχιστον μια βδομάδα επιπλέον, εκτός αν το έχεις πάρει απο voda όπου δεν έχεις άλλη επιλογή)

 

 

 

Προφανώς ναι..Θα το ξαναβάλω.Αυτό που παρατήρησα είναι ότι μένουν ή ανοίγουν οι εφαρμογές το app της vodafone.Δεν ξέρω αν θα μπορώ να το παω εκεί,γιατί λογικά επειδή το κινητό το χω πάρει από uk όπως είχα γράψει ένα θέμα,και το άφησα το πάγιο μου να τρέχει..Μπορεί να έχουν μαρκάρει το ΙΜΕΙ σα κλεμμένο να κρατήσουν την συσκευή.(ποτέ δεν ξέρεις)

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το skyfire στο satio και οταν μπαινω στο webtvμου λεει only viewers within greece can watch this content ..Ξερει καποιος τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...