Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Huawei E220 κάνει; Γιατί από τα άλλα 2 δεν βλέπω να στέλνει κανείς Ελλάδα.

 

http://cgi.ebay.co.uk/Huawei-E220-3G-USB-modem-unlocked-/290433455000?cmd=ViewItem&pt=UK_Computing_LaptopAccessories_PCMCIACards&hash=item439f2ed398

Γιατί δεν παίρνεις αυτό ; http://www.pcw.gr/Article/Issue/PCWorld_May_2010_issue_64/121-4996.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που γράφει ο ftsalas είναι το Huawei K3565-Z και λειτουργεί. Δοκιμασμένο από εμένα με F2G κάρτα και την προσφορά των 1,5GB.

 

Για να το χρησιμοποιήσεις κάνεις κανονικά εγκατάσταση το software της Vodafone που είναι στο stick ώστε να εγκατασταθούν οι drivers και μετά εγκαθιστάς το MWconn το οποίο και θα χρησιμοποιείς για να μπαίνεις στο internet.

Edited by Eastwood
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφει ο ftsalas είναι το Huawei K3565-Z και λειτουργεί. Δοκιμασμένο από εμένα με F2G κάρτα και την προσφορά των 1,5GB.

 

Για να το χρησιμοποιήσεις κάνεις κανονικά εγκατάσταση το software της Vodafone που είναι στο stick ώστε να εγκατασταθούν οι drivers και μετά εγκαθιστάς το MWconn το οποίο και θα χρησιμοποιείς για να μπαίνεις στο internet.

Εγώ πάλι κατέβασα το λογισμικό της WIND από εδώ και χρησιμοποιώ ως τώρα χωρίς πρόβλημα.(Φυσικά εγκατέστησα το λογισμικό της Vodafone πριν)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κοινη ομολογια οτι στο παρελθον η Wind μας εχει προσφερει φτηνο και προσιτο internet στα καρτοκινητα.

Ποιος μπορει να ξεχασεις τις παλιες καλες 'χρυσες' εποχες με το απεριοριστο-εστω και wap-internet μεσω wind plus?

Φετος παλι εκανε την εκπληξη, αν και μονο για μικρο χρονικο διαστημα, και εδωσε σε οσους τυχερους προλαβαν, 1,5gb καθαρο internet καθε μηνα για ολο το 2010, για κατοχους f2g.

 

Το θεμα ειναι...τι μελλει γενεσθαι!

Οπως φαινεται οι αλλες εταιριες κινητης δεν εχουν και σε μεγαλη υποληψη τους κατοχους καρτοκινητης, και γι αυτο δεν εχουν δειξει δειγματα οτι θελουν να δωσουν ιντερνετ στα καρτοκινητα.

Μονο η wind κανει τη διαφορα, στο συγκεκριμενο θεμα παντα.

 

Βεβαια, το wind plus με το απεριοριστο internet αποτελει παρελθον.

Και η προσφορα με το 1,5gb/μηνα, ηταν βιαστικη μαλλον.

 

Πως το βλεπετε εσεις το θεμα internet & καρτοκινητα wind?

Εχετε καμια πληροφορια, διαβασει καπου, ή αναμένεται κατι με λογικο συλλογισμο, για το προσεχες μελλον?

Μιλαμε παντοτε για φτηνο/προσιτο, ιντερνετ, σε καρτοκινητα, και με επαρκη ποσοτητα δεδομενων, δηλαδη οχι πακετακια των 40 & 100mb.

 

Περιμενω τις αποψεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και 100mb για να ανοίξεις μια σελίδα και να μπεις στο msn ή όπου αλλού θέλεις...είναι μια χαρά. Οπότε μάλλον η wind θέλω να πιστεύω ότι θα κρατήσει την προσφορά αυτή, καθώς έφερε κόσμο στην καρτοκινητή της.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και 100mb για να ανοίξεις μια σελίδα και να μπεις στο msn ή όπου αλλού θέλεις...είναι μια χαρά. Οπότε μάλλον η wind θέλω να πιστεύω ότι θα κρατήσει την προσφορά αυτή, καθώς έφερε κόσμο στην καρτοκινητή της.

 

Μου θυμιζεις για ποια προσφορα μιλαμε και πως την ενεργοποιουμε?

Προς το παρον εχω το 1,5gb/μηνα, αλλα σε λιγους μηνες μας τελειωνει και θελω να ξερω εναλλακτική λυση. Αν και τα 100mb, προσωπικα τα βρισκω πολυ λιγα, για τις σημερινες απαιτησεις των σελιδων.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για αυτή την προσφορά που είχε η wind...τα 100mb για τις σημερινές απαιτήσεις των σελίδων είναι λίγα...για τις απαιτήσεις που θα έπρεπε να έχουμε απο μια σύνδεση κινητής τηλεφωνίας δεν τα θεωρώ λίγα. Βλέπεις άνετα email από yahoo/hotmail/gmail...και όχι μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει όμως το πακέτο με τα 100ΜΒ για τις νέες ενεργοποιήσεις. Μόνη δυνατότητα πλέον είναι το wind plus non-stop με πολύ περιορισμένο όγκο και χωρίς δυνατότητα να επανενεργοποιηθεί το πακέτο αν εξαντληθούν τα ενσωματωμένα ΜΒ πριν τη λήξη της διάρκειας του πακέτου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω. Κάτι πήγε να κάνει αλλά αφού οι άλλοι δεν μασάνε δεν πρόκειται να γίνει τίποτα. Έπειτα και να βάλει προσφορά στο ίντερνετ, πάλι θα την έχουμε σε δεύτερη καρτούλα με χαμηλό υπόλοιπο, για τους γνωστούς λόγους. Άρα δεν θα συμφέρει την wind να έχουμε κάρτα μόνο για το ίντερνετ, προφανώς θα ήθελε να καταναλώνουμε και άλλες υπηρεσίες (φωνή μηνύματα προστιθέμενης αξίας)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γω εχω τη προσφορα με το 1,5giga αλλα τι να το κανεις που δεν υπαρχει 3g καλυψη, η αλλες 2 εχουν full 3g παντου αλα τι να το κανεις παλι που εχουν τα ψευτοπακετα τον 30&40 mb...
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

100 Mb είναι μια χαρά, εκτός αν μόνη πηγή ίντερνετ έχει κάποιος το κινητό του. Η προσφορά της Wind και της Q λήγει στο τέλος του έτους. Η μόνη δυνατότητα για τους νέους συνδρομητές f2g ή για όσους δεν πρόλαβαν το πακέτο του 1,5Giga ή100 Mb είναι το πακέτο wind plus non-stop το οποίο όμως εκτός από τον μικρό όγκο και την ακριβή συγκριτικά τιμή δίνει πραγματικό ίντερνετ ή μόνο wap;
Link to comment
Share on other sites

100 Mb είναι μια χαρά, εκτός αν μόνη πηγή ίντερνετ έχει κάποιος το κινητό του. Η προσφορά της Wind και της Q λήγει στο τέλος του έτους. Η μόνη δυνατότητα για τους νέους συνδρομητές f2g ή για όσους δεν πρόλαβαν το πακέτο του 1,5Giga ή100 Mb είναι το πακέτο wind plus non-stop το οποίο όμως εκτός από τον μικρό όγκο και την ακριβή συγκριτικά τιμή δίνει πραγματικό ίντερνετ ή μόνο wap;

 

Μεσο wap..

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά σημεία που δεν πιάνω HSPA κ μπαίνω ίντερντετ μέσω απλού gprs τότε χρεώνομαι επιπλέον?

Η μόνο στην ταχύτητα παίζει ρόλο?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η χρέωση και στις δύο περιπτώσεις είναι η ίδια. Απλώς, όταν έχεις μεγαλύτερη ταχύτητα, έχεις και περισσότερο διακινούμενο όγκο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η χρέωση και στις δύο περιπτώσεις είναι η ίδια. Απλώς, όταν έχεις μεγαλύτερη ταχύτητα, έχεις και περισσότερο διακινούμενο όγκο.

 

Exω κάποια δωρεάν MB, κ λέω μήπως είναι μονο για HSDPA....

Πολλά ακούω κ έχω τρομάξει γι αυτο ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ένα SE C905, στο οποίο δοκίμασα να περάσω ρυθμίσεις για e-mail και ΙΜ. Έβαλα στις ρυθμίσεις που έχει για το mail στα Μηνύματα το username και password απ΄το mail μου στο hotmail και τράβηξε αυτό μόνο του τις ρυθμίσεις χρησιμοποιώντας όμως το προφίλ "Wind internet" και όχι το "Wind wap" ή "Wind plus". Δουλεύει μια χαρά.

Το πρόβλημα μου είναι με τις ρυθμίσεις του ΙΜ. Βάζω to username και password που έχω στον Messenger αλλά δεν ξέρω τι Διακομιστή να βάλω. Βάζω http://www.windowslive.com, αλλά τίποτα. Μου βγάζει "login failed".

Από τη wind μου είπαν ότι υποστηρίζεται η υπηρεσία κι ότι απλά πρέπει να επικοινωνήσω με τον πάροχο της υπηρεσίας ΙΜ μου για να πουν τις ρυθμίσεις. Ποιον δηλ. τη Microsoft?:wacko: Να πω την αλήθεια δεν τους πολυεμπιστεύομαι στη wind γιατί η εμπειρία μου μου λέει ότι οι περισσότεροι δεν ξέρουν γρι από τέτοια "τεχνικά" θέματα.

 

Καμιά ιδέα κανείς??

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Exω κάποια δωρεάν MB, κ λέω μήπως είναι μονο για HSDPA....

Πολλά ακούω κ έχω τρομάξει γι αυτο ρωτάω

Το μόνο που αλλάζει είναι η ταχύτητα...δεν χρεώνεσαι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το κινητό SE W595, προσπαθώ να ενεργοποιήσω της ρυθμησεις MMS/GPRS, μπαίνω στο site της WIND για να τα ενεργοποιήσω αλλά δεν έχει το συγκεκριμένο μοντέλο, τι να κάνω?

Πιο πολύ με ενδιαφέρουν οι ρυθμήσεις για GPRS γιατί έχω και γω όπως ολοι τα 1,5GB!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλ στο 1231 χωρις χρεωση πατας το 8, μιλας με τον εκπροσωπο και τις στελνουν....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στο cc (1260) και ζήτα τις ρυθμίσεις.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα καμιά απάντηση ρε παιδιά?:(

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

 

ειμαι απο τους τυχερους που προλαβαν την προσφορα του 1,5 GB το μηνα. εχω βαλει στο N82 μου (symbian s60) τις εφαρμογες fring και skype, αλλα δουλευουν μονο μεσω wifi. μεσω gprs τζιφος - αρνουνται να συνδεθουν.

 

αυτο ειναι "μαγκια" της wind για να μην χασει χρηματα?

 

υπαρχει καποιο workaround για αυτο?

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει στο N82 μου (symbian s60) τις εφαρμογες fring και skype, αλλα δουλευουν μονο μεσω wifi. μεσω gprs τζιφος - αρνουνται να συνδεθουν.

 

αυτο ειναι "μαγκια" της wind για να μην χασει χρηματα?

 

υπαρχει καποιο workaround για αυτο?

 

To Skype στο Windows Mobile 6 της υπογραφής μου πάντως συνδέεται, και έχω το ίδιο πακέτο.

 

Στις ρυθμίσεις του προγράμματος υπάρχει μια επιλογή για το αν μπορεί να συνδεθεί μόνο μέσω Wifi και tethered στον υπολογιστή ή και gprs/3g. Μήπως είναι αυτό;

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

 

ειμαι απο τους τυχερους που προλαβαν την προσφορα του 1,5 GB το μηνα. εχω βαλει στο N82 μου (symbian s60) τις εφαρμογες fring και skype, αλλα δουλευουν μονο μεσω wifi. μεσω gprs τζιφος - αρνουνται να συνδεθουν.

 

αυτο ειναι "μαγκια" της wind για να μην χασει χρηματα?

 

υπαρχει καποιο workaround για αυτο?

 

Διαλεξε wind internet και θα συνδεθεις μια χαρα! Εγω ετσι συνδεομαι!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...