Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα ξανα την τεστ5 του cyanogen μηπως και δεν ειχα δει καλα την πρωτη φορα.

εχουμε και λεμε.

καμερα και βιντεο ζουμ καπουτ.

ημερολογιο καπουτ.

εικονιδιο market γιοκ.

ελληνικο πληκτρολογιο με τπτ.

κατα τα αλλα ολα καλα:angry::angry::angry:.

μου εχει σπασει τα νευρα αυτο το κινητο.

φτιαχνεται τπτ απο τα παραπανω?

.

 

Καλησπερα.

- Εχω κανει καμια 7αριά φορες φορματ και επανεγκατασταση ,απο την Τ1 εως την Τ5, εκ των οποιων τις 2 ή τρεις φορες on the go (στην παιδικη χαρα ενω επαιζαν τα παιδια) και τιποτα απ'ολα που παραθετεις δεν συνεβει, πλην των γνωστων της καμερας και του Gallery ,... και σε μιση ωρα περιπου, το ματζικ ηταν ετοιμο με ολα τα δεδομενα φορτωμενα .... ισως χρειαζεται να ξαναπροσπαθησεις την εγκατασταση ακολουθοντας προσεκτικα τα βηματα ,οπως περιγραφονται στους αναλυτικους οδηγους του Βασιλη ,κανοντας πρωτιστως wipe all data reset και να επιβαρυνθεις να ξαναπερασεις τα δεδομενα σου απ' την αρχη .... καποιες φορες ( νομος Merfy) ,ενω ολα δειχνουν οτι βαινουν καλως κατι γινεται ... και το αποτελεσμα ειναι αντιθετο :O ... μην ξεχνας πως ολα αυτα ειναι πειραματικα ,απο παιδια με πολλες γνωσεις στο developing ,που εχουν αφιερωσει πολλες ωρες απο τον προσωπικο τους χρονο, ψαχνοντας το καλυτερο στην λειτουργικοτητα αυτων των συσκευων ....

- Για να καταλαβεις τι εννοω .. εγκαθιστω την Τ5 με wipe all data απο την Τ4 που ημουν και παρατηρουσα καποια κολληματακια ... κανω wipe all data ξανα και ξαναπερνω την Τ4 ,... ολα καλα ... περναω απο πανω την Τ5 ... ολα καλα .... Ομως με ετρωγε ο ..πος μου και ηθελα καθαρη εγκατασταση της Τ5 .... ξαναφορμαρω με wipe all data + wipe dalvik cache ... ξαναεγκαθηστω την Τ5 .... αστερι το εργαλειο . Η μπαταρια ειναι στις 50 ωρες χρηση και εχει 42% ακομα , με αρκετη χρηση ιντερνετ μεσω δικτυου και λιγοτερο με wifi .... παραυτα υπαρχουν ακομα πραγματα που πρεπει να γινουν σε καποια σημεια ,ομως στις περισσοτερες περιπτωσεις η ρομ ειναι λειτουργικη και σταθερη.

- Τις επαφες και το ημερολογιο τα εχω συγχρονισμενα με το google account (μια φορα το κανεις αυτο) ,.. ακομα και τις εφαρμογες μου συγχρονιζει .... οταν κανω μια ρομ εγκατασταση , με το που σεταρω το gmail .... επανερχονται ολα στην θεση τους ... σαν να μην συνεβει τιποτα. ... :cool:

- Για ελληνικα εχουμε πει οτι χρησιμοποιουμε το greek input method ,απο το μαρκετ ..

 

Αρχικό μήνυμα από VOYAGER13

Μήπως χρησιμοποιείς task killer εάν ναι μπορεί να φταίει αυτό. Μου το έκανε και εμένα και μόλις τον έβγαλα όλα οκ.

- Οπως εχει υπωθει αρκετες φορες ,το android OS δεν χρειαζεται task killers ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει να εχει ειπωθει χιλιαδες φορες,αλλα ισχυει μονο για καλογραμμενες εφαρμογες.Εχω δει και το magic μου αλλα και το tattoo να "γονατιζουν" με ενα υπολοιπο μνημης 14-16ΜΒ... Απλα το taskiller θελει να ξερει τι πρεπει να κοβει λαι τι οχι.

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιχειρηματολογήσει πολλές φορές κατά των task killers κι έχω παραπέμψει σε σχετικά άρθρα. Δείτε στη συνημμένη φωτογραφία την άποψη ενός γνωστού "κατασκευαστή" που μάλλον δεν επιδέχεται αμφισβήτησης, γιατί "αυτός ξέρει".
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω ν αποκτησω προσβαση στην memory card του κινητου?Τοσες φορες το χω ψαξει,δεν το εχω βρει...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω ν αποκτησω προσβαση στην memory card του κινητου?Τοσες φορες το χω ψαξει,δεν το εχω βρει...

 

Τρεις οι τρόποι:

  • Από τον υπολογιστή, αν συνδέσεις το κινητό με το USB καλώδιο στο PC κι επιλέξεις το "Προσάρτηση USB" (ή USB mount) στο κινητό.
  • Αν βάλεις την κάρτα σε εξωτερικό card reader.
  • Από το κινητό, αν εγκαταστήσεις μια εφαρμογή, όπως ο Astro File Manager και πλοηγηθείς στο φάκελο /sdcard.

Link to comment
Share on other sites

- Εχω κανει καμια 7αριά φορες φορματ και επανεγκατασταση ,

εγω εχω κανει περισσοτερες.

 

απο την Τ1 εως την Τ5, εκ των οποιων τις 2 ή τρεις φορες on the go (στην παιδικη χαρα ενω επαιζαν τα παιδια) και τιποτα απ'ολα που παραθετεις δεν συνεβει, πλην των γνωστων της καμερας και του Gallery ,...

 

και σε μιση ωρα περιπου, το ματζικ ηταν ετοιμο με ολα τα δεδομενα φορτωμενα ....

το ιδιο και το δικο μου.

 

ισως χρειαζεται να ξαναπροσπαθησεις την εγκατασταση ακολουθοντας προσεκτικα τα βηματα ,οπως περιγραφονται στους αναλυτικους οδηγους του Βασιλη ,

 

κανοντας πρωτιστως wipe all data reset και να επιβαρυνθεις να ξαναπερασεις τα δεδομενα σου απ' την αρχη

κανω παντα wipe.

 

.... καποιες φορες ( νομος Merfy) ,ενω ολα δειχνουν οτι βαινουν καλως κατι γινεται ... και το αποτελεσμα ειναι αντιθετο :O ... μην ξεχνας πως ολα αυτα ειναι πειραματικα ,απο παιδια με πολλες γνωσεις στο developing ,που εχουν αφιερωσει πολλες ωρες απο τον προσωπικο τους χρονο, ψαχνοντας το καλυτερο στην λειτουργικοτητα αυτων των συσκευων ....

 

- Για να καταλαβεις τι εννοω .. εγκαθιστω την Τ5 με wipe all data απο την Τ4 που ημουν και παρατηρουσα καποια κολληματακια ... κανω wipe all data ξανα και ξαναπερνω την Τ4 ,... ολα καλα ... περναω απο πανω την Τ5 ... ολα καλα .... Ομως με ετρωγε ο ..πος μου και ηθελα καθαρη εγκατασταση της Τ5 .... ξαναφορμαρω με wipe all data + wipe dalvik cache ... ξαναεγκαθηστω την Τ5 .... αστερι το εργαλειο .

αυτο που αναφερεις τωρα εχει δλδ καποια σταθερα?

 

 

Η μπαταρια ειναι στις 50 ωρες χρηση και εχει 42% ακομα , με αρκετη χρηση ιντερνετ μεσω δικτυου και λιγοτερο με wifi .... παραυτα υπαρχουν ακομα πραγματα που πρεπει να γινουν σε καποια σημεια ,ομως στις περισσοτερες περιπτωσεις η ρομ ειναι λειτουργικη και σταθερη.

- Τις επαφες και το ημερολογιο τα εχω συγχρονισμενα με το google account (μια φορα το κανεις αυτο) ,.. ακομα και τις εφαρμογες μου συγχρονιζει .... οταν κανω μια ρομ εγκατασταση , με το που σεταρω το gmail .... επανερχονται ολα στην θεση τους ... σαν να μην συνεβει τιποτα. ... :cool:

- Για ελληνικα εχουμε πει οτι χρησιμοποιουμε το greek input method ,απο το μαρκετ ..

αυτο δεν το ηξερα.

 

βρηκα και εβαλα μια ρομ eclair απο ενα site planetmax

αυτη δουλευει πολυ καλα αλλα παλι δεν ειχε ζουμ στην καμερα.αλλα λυθηκε αυτο.

ελληνικα δεν εχει.

κατα τα αλλα ολα οκ δουλευει και το ημερολογιο ολα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα και εβαλα μια ρομ eclair απο ενα site planetmax

αυτη δουλευει πολυ καλα αλλα παλι δεν ειχε ζουμ στην καμερα.αλλα λυθηκε αυτο.

ελληνικα δεν εχει.

κατα τα αλλα ολα οκ δουλευει και το ημερολογιο ολα κομπλε.

 

πολυ καλη ειναι και αυτη:

 

[ROM][32A][6.35]SuperEclair2.1V8.2 [stupidFast AP2SD VIDEO] Portv0.9 [01-May-2010]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=654284

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη ειναι και αυτη:

 

[ROM][32A][6.35]SuperEclair2.1V8.2 [stupidFast AP2SD VIDEO] Portv0.9 [01-May-2010]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=654284

 

εχει ελληνικα αυτη?

Link to comment
Share on other sites

εχει ελληνικα αυτη?

 

δεν θυμαμαι, μαλλον οχι

αλλα γιατι σας απασχολει τοσο το θεμα με τα ελληνικα;

 

ειναι παρα πολυ απλο:

αν θελεις ελληνικο μενου βαζεις το more locale 2

και αν θελεις να γραφεις ελληνικα, το Greek Input Method

 

και τα δυο απο το market

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. αυτο το εχεις καθολου υποψη σου βασιλη?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=673394

 

2 φιλοι μου που δοκιμασαν να το βαλουν στο magic τους εβγαλε error στν αρχη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ROM του Cyanogen "πειραγμένη". Θα πρέπει να μου πεις τι error τους έβγαλε.

 

Α δεν ξερω και εγω κατα τυχη το ακουσα... παντως, τρεχει οντως στα 700 mh? αν ναι, η μπαταρια δεν θα τελειωνει σε χρονο ρεκορ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το more locale 2 απο το μαρκετ αλλα δεν εκανε το μενου στα ελληνικα.

ορισμενα εικονιδια ενταξει αλλα οχι τα περισσοτερα.

ε οπως και να το κανεις ειναι αλλιως στα ελληνικα ειδικα οταν εισα σε ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω rom στο magic μου (το εχει η κοπελα μου πια) και θελω μια 2.1 σταθερη,οπως η superhero που εχει.Το μονο κακο ειναι οτι δεν αναβουν τα κουμπια.Εχετε υπ οψιν καποια που να αλλαζει κ το χρωμα του trackball ή αυτο δε γινεται στο magic;

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω rom στο magic μου (το εχει η κοπελα μου πια) και θελω μια 2.1 σταθερη,οπως η superhero που εχει.Το μονο κακο ειναι οτι δεν αναβουν τα κουμπια.Εχετε υπ οψιν καποια που να αλλαζει κ το χρωμα του trackball ή αυτο δε γινεται στο magic;

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

 

δεν υπαρχει 2.1 custom rom στην οποια να αναβει το trackball

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η Cyanogen v5.0.7-DS-test6. Έχει αφαιρέσει το Gallery3D, γιατί, όπως είπε, υπάρχουν αρκετά προβλήματα. Διόρθωσε το θέμα του preview κατά τη χρήση της φωτογραφικής καθώς και κάποια άλλα bugs. To zoom εξακολουθεί να μη δουλεύει. Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η Cyanogen v5.0.7-DS-test6. Έχει αφαιρέσει το Gallery3D, γιατί, όπως είπε, υπάρχουν αρκετά προβλήματα. Διόρθωσε το θέμα του preview κατά τη χρήση της φωτογραφικής καθώς και κάποια άλλα bugs. To zoom εξακολουθεί να μη δουλεύει.

 

βασιλη την εβαλα σημερα αφου στην προηγουμενη δεν εβρισκα ελληνικα.

εκανα -wipe οπως μου ειπες.

ζουμ οπως ειπες δεν εχει.

ημερολογιο επισης δεν εχει οπως δεν εχει και εικονιδιο για το market.

πως θα εμφανισω ενα εικονιδιο market η εστω τη διευθηνση ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις "καθαρή" εγκατάσταση (με wipe) χρειάζεται να προσθέσεις και το google addon με "Flash zip from sd card".
Link to comment
Share on other sites

σωστος για μια ακομη φορα βασιλη.

το εγκατεστησα και ολα καλα.

βεβαια αυτη τη φορα δεν εχω ελληνικο πληκτρολογιο παρολο που κατεβασα το greek input method.

το θεμα με το ζουμ της καμερας λυνετε με το camera magic απο το market.

 

σωστος για μια ακομη φορα βασιλη.

το εγκατεστησα και ολα καλα.

βεβαια αυτη τη φορα δεν εχω ελληνικο πληκτρολογιο παρολο που κατεβασα το greek input method.

το θεμα με το ζουμ της καμερας λυνετε με το camera magic απο το market.

 

ακυρο για το πληκτρολογιο το βρηκα.

ηθελε δαχτυλο απο τις ρυθμισεις.:p

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιούμε την τροποποίηση, για να προσθέσουμε σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η Cyanogen v5.0.7-DS-test6.

 

Την έχει δοκιμάσει κανείς? Να βάλω αυτή στο magic της κοπέλας ή θα έχει προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εγκαταστήσατε την test6 του Cyanogen και έχετε πρόβλημα με echo κατά την κλήση βάλτε από recovery αυτό το αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η Cyanogen v5.0.7-DS-test6. Έχει αφαιρέσει το Gallery3D, γιατί, όπως είπε, υπάρχουν αρκετά προβλήματα. Διόρθωσε το θέμα του preview κατά τη χρήση της φωτογραφικής καθώς και κάποια άλλα bugs. To zoom εξακολουθεί να μη δουλεύει.

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφαιρεσε το 3d gallery,σε εμενα δουλευε μια χαρα στις 2 τελευταιες test rom.Τεσπα αν καποιος εχει βρει καπου το apk ας μου δωσει καποιο link για να το κανω push.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφαιρεσε το 3d gallery,σε εμενα δουλευε μια χαρα στις 2 τελευταιες test rom.Τεσπα αν καποιος εχει βρει καπου το apk ας μου δωσει καποιο link για να το κανω push.

 

To Gallery3D.apk βρίσκεται στο φάκελο /system/app της ROM. Αν δεν έχεις την test5, κατέβασέ την από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, υπαρχει καποιος τροπος να εχουμε και τις 2 gallery ? με 2 εικονιδια και να τρεχουμε οποια θελουμε καθε φορα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...