Jump to content

Δείξτε τη home screen / lock screen σας!


nikoskat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι το weather & toggle widget.

 

το σημερινο.. :p

 

http://img94.imageshack.us/img94/883/snapshotuz.png

 

γεια χαρα, το δοκιμασα στο Xperia10 αλλα δεν τα καταφερα...

καμια βοηθεια κανεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

γεια χαρα, το δοκιμασα στο Xperia10 αλλα δεν τα καταφερα...

καμια βοηθεια κανεις;

τι δοκιμασες φιλε μου και δεν τα καταφερες;

Link to comment
Share on other sites

τι δοκιμασες φιλε μου και δεν τα καταφερες;

 

Το weather & toggle widget

το κατεβσα απο το market αλλα δεν μου το βγαζε οπως στην δικη σου homescreen

μου βγαζε μονο ενα εικονιδιο με τον καιρο(εσυ εχεις 4 εικονιδια με ωρα κτλ ανα 6ωρο)

δεν ειμαι βεβαια και πολυ σχετικος, ειναι το πρωτο μου smartphone :wacko:

αν μπορεις να με βοηθησεις.....:D

Link to comment
Share on other sites

Το weather & toggle widget

το κατεβσα απο το market αλλα δεν μου το βγαζε οπως στην δικη σου homescreen

μου βγαζε μονο ενα εικονιδιο με τον καιρο(εσυ εχεις 4 εικονιδια με ωρα κτλ ανα 6ωρο)

δεν ειμαι βεβαια και πολυ σχετικος, ειναι το πρωτο μου smartphone :wacko:

αν μπορεις να με βοηθησεις.....:D

το weather & toggle widget ειναι για το απο πανω screenshot, που εχει τον καιρο και την ωρα μονο (με το γαλαζιο wallpaper).

 

τα 4 εικονιδια ειναι το snowstorm widget, για δες το.

Link to comment
Share on other sites

πως πέρνω την Homescreen?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

το weather & toggle widget ειναι για το απο πανω screenshot, που εχει τον καιρο και την ωρα μονο (με το γαλαζιο wallpaper).

 

τα 4 εικονιδια ειναι το snowstorm widget, για δες το.

 

OK εγω το κατεβασα το snowstorm widge βρισκει τον καιρο για την πολη μου αλλα μετα πως περναει για να φαινεται σταθερα στην οθονη ???:(

LG G4
Link to comment
Share on other sites

το weather & toggle widget ειναι για το απο πανω screenshot, που εχει τον καιρο και την ωρα μονο (με το γαλαζιο wallpaper).

 

τα 4 εικονιδια ειναι το snowstorm widget, για δες το.

 

χα το καταβεσα κι αυτο αλλο.... δεν υποστηριζει την πολη μου.... (κομοτηνη :mad:)

Link to comment
Share on other sites

OK εγω το κατεβασα το snowstorm widge βρισκει τον καιρο για την πολη μου αλλα μετα πως περναει για να φαινεται σταθερα στην οθονη ???:(

πρεπει να το βαλεις σαν widget στην οθονη, το εκανες αυτο; κρατας πατημενο το δαχτυλο στην αρχικη οθονη και σου βγαζει επιλογες. :O

χα το καταβεσα κι αυτο αλλο.... δεν υποστηριζει την πολη μου.... (κομοτηνη :mad:)

παιξε λιγο με τις ρυθμισεις για να σου βγαλει την περιοχη που εισαι, εχει ακυρες περιοχες, δε μπορει να μην εχει Κομοτηνη. ειναι λιγο περιεργος ο τροπος για να το ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι η δική μου:

 

http://img156.imageshack.us/img156/866/mytheme1.png

 

 

Μόλις χθές ανακάλυψα το Sweeter Home, το οποίο είναι αρκετά διαφορετικό από τους launchers και τα άλλα Home replacements που είχα δοκιμάσει ως τώρα. Το δυνατό του σημείο είναι οι μεγάλες δυνατότητες παραμετροποίησης που έχει, που έχουν ως αποτέλεσμα τη δημιουργία πολύ διαφορετικών μεταξύ τους themes.

Το θέμα αυτό είναι δεν είναι ολοκληρωμένο ακόμη. Αυτές οι εικόνες αφορούν μόνο τη μια οθόνη από τις 5 που συνολικά υποστηρίζονται από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

εδω η δικια μου!

 

http://img34.imageshack.us/img34/2232/device1w.png

 

Απλοϊκή η δικη μου homescreen

 

pοιο πρόγραμμα καιρού εχεις βαλει με αυτο το WIDGET?

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

και ο λογος που δειχνει αγγλικα και κελσιου, ειναι οτι εχεις το τηλεφωνο στα Αγγλικα; γιατι δεν το καταφερνω να εχω αγγλικη γλωσσα εστω αλλα οχι φαρεναιτ. :p
Link to comment
Share on other sites

και ο λογος που δειχνει αγγλικα και κελσιου, ειναι οτι εχεις το τηλεφωνο στα Αγγλικα; γιατι δεν το καταφερνω να εχω αγγλικη γλωσσα εστω αλλα οχι φαρεναιτ. :p

 

Ναι, εχω Αγγλικη γλωσσα στο τηλεφωνο και απο το μενου, εχω δηλωσει βαθμους κελσιου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,κατεβασα το snowstorm widget αλλα για καποιο λογο δε μου το φορτωνει σαν widget στην οθονη μου.κατι παιζει με τα settings που μου βγαζει οταν παταω πανω στο widget για να κανω configure.συγκεκριμενα με τα YR URL.κατι γινεται εκει,εσεις τα εχετε κλικαρει τα τετραγωνακια αυτα????κανω search για αθηνα,τη βρισκει,παταω save αλλα μετα στο widget μου βγαζει no forecast/loading αλλα περιμενω,περιμενω και τιποτα...καμια συμβουλη?
Link to comment
Share on other sites

ειναι το weather & toggle widget.

 

το σημερινο.. :p

 

http://img94.imageshack.us/img94/883/snapshotuz.png

 

καλησπερα,ποιο ρολοι ειναι αυτο στη μεση φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,κατεβασα το snowstorm widget αλλα για καποιο λογο δε μου το φορτωνει σαν widget στην οθονη μου.κατι παιζει με τα settings που μου βγαζει οταν παταω πανω στο widget για να κανω configure.συγκεκριμενα με τα YR URL.κατι γινεται εκει,εσεις τα εχετε κλικαρει τα τετραγωνακια αυτα????κανω search για αθηνα,τη βρισκει,παταω save αλλα μετα στο widget μου βγαζει no forecast/loading αλλα περιμενω,περιμενω και τιποτα...καμια συμβουλη?

 

εαν θυμαμαι καλα τσεκαρε το 1 επανω κοτακι και περνα τα στοιχεια με λατινικους χαρακτηρες...

LG G4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,κατεβασα το snowstorm widget αλλα για καποιο λογο δε μου το φορτωνει σαν widget στην οθονη μου.κατι παιζει με τα settings που μου βγαζει οταν παταω πανω στο widget για να κανω configure.συγκεκριμενα με τα YR URL.κατι γινεται εκει,εσεις τα εχετε κλικαρει τα τετραγωνακια αυτα????κανω search για αθηνα,τη βρισκει,παταω save αλλα μετα στο widget μου βγαζει no forecast/loading αλλα περιμενω,περιμενω και τιποτα...καμια συμβουλη?

τα δυο πρωτα δεν τα εχω τικαρει, κλικαρε το "search for a location" και εκει το "get current location". εμενα ετσι δουλευει κανονικα.

καλησπερα,ποιο ρολοι ειναι αυτο στη μεση φιλε μου?

tedzkeletal ψαξε ;)

Link to comment
Share on other sites

τα δυο πρωτα δεν τα εχω τικαρει, κλικαρε το "search for a location" και εκει το "get current location". εμενα ετσι δουλευει κανονικα.

 

tedzkeletal ψαξε ;)

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου,τελικα δουλεψε!!μια ερωτησουλα ακομα,το widget που εχεις και λεει uptime ποιο ειναι και τι κανει?και παλι σε ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου,τελικα δουλεψε!!μια ερωτησουλα ακομα,το widget που εχεις και λεει uptime ποιο ειναι και τι κανει?και παλι σε ευχαριστω!!!

uptime widget, λεει απλα ποσες ωρες ειναι ανοιχτο το κινητο :p

Link to comment
Share on other sites

παιξε λιγο με τις ρυθμισεις για να σου βγαλει την περιοχη που εισαι, εχει ακυρες περιοχες, δε μπορει να μην εχει Κομοτηνη. ειναι λιγο περιεργος ο τροπος για να το ρυθμισεις.

 

Κι ομως! Εχει και το πιο ασχετο χωριο του νομου και δεν εχει την Κομοτηνη!

Αναγκαστηκα να βαλω το πιο κοντινο χωριο κι ειναι 2χλμ απο την πολη!

Αν παρ ολα αυτα μπορει καποιος να με βοηθησει να βαλω την πολη μου.....

P.S. δοκιμασα και με αλλη πολη (Καβαλα) που ειναι πιο μεγαλη και εχει το ιδιο αποτελεσμα

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

βρισκει το "Komotini (East Macedonia ....)"

εγραψες Komotini; με κεφαλαιο Κ. απλα δεν κατεβαζει τον καιρο, βγαζει σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

βρισκει το "Komotini (East Macedonia ....)"

εγραψες Komotini; με κεφαλαιο Κ. απλα δεν κατεβαζει τον καιρο, βγαζει σφαλμα.

 

Ναι το εχω δοκιμασει και με "Κ" και με Greece/East Macedonia and Thrace/Komotini

αλλα και με το Greece/Rodopis/Komotini

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στο SnowStorm Widget :

Είμαι από Θεσσαλονίκη/Καλαμαριά.

Βρίσκει περιοχές:

Aretson (Central Macedonia,Greece)

Kalamaria (Central Macedonia,Greece)

Notos Koini (Central Macedonia,Greece)

Alatini (Central Macedonia,Greece)

Analipsis (Central Macedonia,Greece)

Charithaoy (Central Macedonia,Greece) (που πρέπει να είναι το Χαριλάου)

Pylaia (Other, Greece)

Toympa (Central Macedonia,Greece)

 

Όποια και αν επιλέξω εκτός από "Πυλαία" μου βγάζει το μήνυμα:

 

"Download failed. Yr down or unknown place."

 

Όχι ότι έχει διαφορά αλλά φτάνουμε ως την πηγή και δεν πίνουμε νερό! Θα μου πείτε όλες οι περιοχές Θεσσαλονίκη είναι αλλά έτσι για το γαμ.....το που λένε! :lol:

 

Όσον αφορά το Weather & Toggle Widget ... πφφφ ... έχει γίνει μάλλον πολύ δυσεύρετο. Στο market δε μου το βγάζει και στο google που το έψαξα λίγο δεν βρήκα κάτι.

 

Για το ρολόι που είπε επίσης ο φίλος "Ψάξε tetzkeletal" επίσης δεν προέκυψε κάτι στο market.

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει με κάτι ή σε όλα από τα παραπάνω ας ρίξει λίγο τα φώτα του! Τουλάχιστον μου δουλεύει το uptime παράπονο δεν έχω! :p

 

p.s. Συσκευή SE XPERIA x10 (Android 1.6)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Δείξτε τη home screen / lock screen σας!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...