Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε παιδια οταν πηγαινω να πατησω το [Χ] η το πισω [<] δν πατιουνται ?αλλαξα 3 εκδοσεις λογισμικου...τι γινεται?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας χαιρετω όλους.

 

πρώτη φορά γράφω στο forum και ενώ έχω διαβασει απο την αρχή όλες τις αναφορές δέν έχω βρεί κάτι για το προβλημα που έχω. Συγκεκριμένα έχω κάρτα vodafone , εγινα χρήστης του vodafone 360 , το συνδεθηκα με το κινητο μου (samsung H1) στην υπηρεσια360, (απο το pc) επελεξα free application, ηρθε το link στο κινητο, και ενω έχω wifi με internet και 3g ενεργοποιημενο , εμφανιζει ο browser "Forbidden

you dont have permission to access /webshopwallet on this server". μηπως γνωριζει καποιος να μου πει σωστο τροπο να κατεβασω apps? ευχαριστω πολυ ....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την καινούργια έκδοση (JC1) τελικά (με τον εναλλακτικό τρόπο...όχι μέσω nps)....όλα πήγαν ρολόι... τώρα αν όλα θα είναι μια χαρά ο χρόνος θα το δείξει... τέσταρα πάντως λίγο και τα sms... όλα οκ.... αυτό που γράφει ο john_phone το έχω και εγώ.... βέβαια στο κινητό δεν ήμουν συνδεδεμένος στο 360...(μόνο στο σιτε)....δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο...
Link to comment
Share on other sites

Για να κατεβασεις apps πρεπει να εχεις προφιλ opera vodafone και οχι wifi. Ο λογος αν δεις ειναι οτι το μηνυμα στο κινητο παραπεμπει σε σελιδα του live στην οποια μπορουν να μπεις μονο ετσι.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για ένα πράγμα χαίρομαι....

Ενώ από τον Δεκέμβριο που δημιουργήθηκε το θέμα αυτό μέχρι και πριν από ένα μήνα είχε μόνο 30 σελίδες, ξαφνικά κάθε μέρα που μπαίνω υπάρχουν αρκετά posts. Τουλάχιστον όταν πουλάει το κινητό υπάρχει και ελπίδα για να βρεθούν λύσεις.....

 

 

Ψάχνοντας λίγο στο internet είδα ότι έρχεται και τρίτο κινητό LiMO... το Η2......

και οι λίγες πληροφορίες που βρήκα (χωρίς φωτο δυστυχώς)...

 

 

After the 360, Vodafone (NYSE: VOD) will apparently be adding a new Samsung’s LiMo device to its portfolio. The rumor says it will be marked as the I8330 H2 and will be launched in time of the FIFA World Cup in South Africa. Specs wise, we’re talking about quite a capable phone which specs include a large touchscreen, 1GHz CPU (Snapdragon?), 8-megapixel camera that can take HD video, GPS, WiFi and HSPA connectivity and Bluetooth.

 

And that’s about all we have at the moment. Not a single image of the upcoming device is available at the moment. As soon as we hear something new on this front, you’ll be the first to know.

 

And before I let you go, I would like to add my two cents to the whole LiMo movement. It could survive the competition from Android, if it manages to get the proper support from the likes of Vodafone. To be fair, LiMo Foundation has quite a few major operators as its members, but we don’t see them aggressively pushing LiMo-powered handsets. Japanese NTT DoCoMo (NYSE: DCM) is more of an exception, than the rule. Is Vodafone ready to follow? We’ll definitely keep our eyes wide open…

 

 

 

Πάντως στο http://samsung-firmware.webs.com/samsunglinux.htm έχουν βγει και οι πρώτες εκδόσεις για το Η2 (ι8330) αλλά φωτο πουθενα... :)

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο http://samsung-firmware.webs.com/samsunglinux.htm έχουν βγει και οι πρώτες εκδόσεις για το Η2 (ι8330) αλλά φωτο πουθενα... :)

 

εγώ έχω το Μ1 πως θα περάσω την αναβάθμισή που κατέβασα από εδώ στο κινητό μου ???

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

:D

Γεια σας παρέα.

 

Επιτέλους κατέβασα free apps έστω για δοκιμη. Απλά έκανα κλικ στο link που σταλθηκε σαν μηνυμα χωρις να είμαι συνδεμενος σε wifi και έκανε την εγκατασταση μέσω πιθανον vflife σήματος.

Μαλλον είναι αυτο που μου είπες Dobroveche, οπότε ευχαριστω πολύ για την αναφορά.

αν γνωρίζεται υπαρχει τρόπος να κατεβασω τα apps μεσω wifi και απλα να γινει ενεργοποιηση με vflive για να μην χρεωνομαι με ολη την διαδικασια?

Επισης έχετε εσεις παρατηρησει οτι η ηχος στο bluetoοth και στα ακουστικα ειναι χαμηλος σε σχεση με ένα άλλο κινητο (οπως εγω sony w890) ?

 

ευχαριστω ....

Link to comment
Share on other sites

συνδεω το κινιτο μεσω usb και ενω στην αναζητηση το βρισκει παταω συνδεση και μου βγαζει το εξης NULL αποτυχια προετοιμασιας συσκευης ξερει καποιος κατι για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

για τον ήχο στο bluetooth ακουστικό έχεις απόλυτο δίκιο. Και εγώ το έχω παρατηρήσει. Χρησιμοποιώ το ίδιο bluetooth που είχα και στο παλίο μου Sony Ericsson C905 και υπάρχει σαφης διαφορά στην ένταση του ήχου παρότι το έχω βάλει στο μέγιστο της έντασης. Σε σημείο μάλιστα που λίγη φασαρία να έχει εκεί που είμαι (πχ στο αυτοκίνητο ή σε μια καφετέρια) να μην μπορώ να ακούσω τι μου λέει ο άλλος.

Αντιθέτως τα ακουστικά που συνδεόνται ενσύρματα στη συσκευή (αυτά που είχε μέσα στη συσκευασία) έχουν πολύ δυνατό ήχο. Εγώ μάλιστα όταν μιλάω με αυτά χαμηλώνω την ένταση στα κατώτερα επίπεδα (στις δύο τρείς γραμμές).

Παρατήρηση: μετά το Hard Reset που έκανα, χάθηκαν μερικοί απο τους ήχους κλήσης που είχε η συσκευή οταν την αγορασα. Οι ήχοι που έχει τώρα, και μετά το Update που έκανα, δεν είναι ικανοποιητικοί. Οι περισσότεροι απο αυτόυς δεν ακούγονται καλά όταν έχει φασαρία, με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις... Μιλάω ια τους απλούς ήχους κλήσεις καί οχι για μουσική που μπορείς να βάλεις σαν ήχο. Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ με κάποιο τρόπο να ξαναβρώ τους παλιούς ήχους;

Επίσης αν έχετε παρατηρήσει ακόμα και αν βάλεις την επιλογή ήχος και δόνηση, και όχι την επιλογή ο ήχος αυξάνεται, πάντα την πρώτη φορά όταν χτυπάει το τηλέφωνο, ο ήχος είναι πιο σιγανός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

η έκδοση της δικής μου συσκευής είναι

Phone :i8320BUIJ5

pda:i8320BUIJ6

CSC:i8320VGRIJ4

 

κατέβασα χτές το new pc suite 1.5 και προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση για να μπορώ να στέλνω με bluetooth mp3 αλλά δεν τα λαταφέρνω.

 

 

Υπάρχει άλλος τρόπος να την περάσω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το Μ1 πως θα περάσω την αναβάθμισή που κατέβασα από εδώ στο κινητό μου ???

 

Φίλε μου, απο το ίδιο σάιτ, κατέβασε (πιο κάτω απο τα firmware) η πιο πάνω:p το i6410 tool!! με αυτό θα την ανεβάσεις στο τηλ.;)

 

Χμμμμ το νέο PC Studio όλο και με εκπλήσει....:p δέν θυμάμε το παλιό (γατι συνέχεια κόλαγε και το πέταξα, το 1.5 κάνει και μετατροπές σε όποια ταινία θες και την μετατρέπει για το H1 αυτόματα (δέν πρόσεξα για ρυθμήσεις χ,Υ) τις βγάζει σε .MP4:D

 

Λοιπόν...παραθέτω και δημόσια τον τρόπο που έκανα εγώ Flash μέσω του Tool i6410 και οχι με το NewPcStudio!

Καταρχάς, οτι κάνετε το κάνετε με δική σας εφθύνη (όπως το έκανα κι εγώ άλοστε:D) εγώ το έκανα σε ενα H1

Οι ενδιαφερώμενοι λοιπόν.....

και επιδή δέν ξέρω καλά αν μπορώ βάλω Link's δικά μου με τα Firmware απο Rapidshare.

 

1. μπείτε σε αυτό το Site και γύνετε μέλος (με 1 e-mail) και κατεβάστε το firmware που σας ενδυαφέρει! http://samsung-firmware.webs.com

στην ίδια σελίδα, και λίγο πιο κάτω απο τα Firmware έχει 1 Tool για το φλασάρισμα (το i6410) κατεβάστε κι αυτο.

2. Φωρτήστε πλήρος το κην.

3. Ξε-ζιπάρετε την έκδοση που θέλετε σε έναν φάκελο

4. Ξε-ζιπάρετε και τρέξτε την εφαρμογή i6410

5. Επιλέξτε (απο δεξιά) και φορτόστε το αρχείο BIN στο PHONE

6. Επιλέξτε (απο δεξιά) και φορτόστε το αρχείο για το PDA

7. επιλέξτε (κάτω αριστερά) Vodafone-Greece

7.2 (εγώ έβαλα αυτές τις επιλογές) βάλτε κι εσείς αυτές

8. Σβίστε το κην. και κρατήστε μετά πατημένα τα κουμπιά ΦΩΝΗ(ΚΑΤΩ)+ΚΑΜΕΡΑ+POWER (το τηλ θα ανάψη και θα σας γράφει DOWNLOAD)

9. Συνδέστε το τηλ στο USB, και στο πρόγραμα i6410 πατήστε START

8. περιμέντε....και...ΟΚ!!!

 

Εδώ είναι και η εικόνα απο το Odin (i6410)

http://img215.imageshack.us/img215/4190/odinjm.jpg

Ελπίζω να βοήθησα...:rolleyes::happy:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

αν γνωρίζεται υπαρχει τρόπος να κατεβασω τα apps μεσω wifi και απλα να γινει ενεργοποιηση με vflive για να μην χρεωνομαι με ολη την διαδικασια?

 

Από ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει τρόπος να κατεβάσεις app με wifi, γιατί σελίδα vodafone live μπορεί να μπει μόνο με vodafone live. Δηλαδή αν δοκιμάσεις να μπεις στη σελίδα του live από το pc σου ή το laptop σου με την κανονική σου σύνδεση πχ θα δεις ότι δεν γίνεται και εντάξει κάπου είναι λογικό, γιατί θα έμπαινε ο καθένας που δεν έχει vodafone έτσι να κατεβάζει ότι θέλει. Τώρα για τις χρεώσεις που λες, τα apps είναι δωρεάν, οπότε όταν λες να μη χρεώνεσαι εννοείς την πλοήγηση ή το downloading σαν όγκο, ετσι? Οι περισσότεροι βάλαμε ένα πακετάκι που κάνει 4 Ευρώ το μήνα και έχουμε 80MB free για οτιδήποτε κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...παραθέτω και δημόσια τον τρόπο που έκανα εγώ Flash μέσω του Tool i6410 και οχι με το NewPcStudio!

Καταρχάς, οτι κάνετε το κάνετε με δική σας εφθύνη (όπως το έκανα κι εγώ άλοστε:D) εγώ το έκανα σε ενα H1

Οι ενδιαφερώμενοι λοιπόν.....

και επιδή δέν ξέρω καλά αν μπορώ βάλω Link's δικά μου με τα Firmware απο Rapidshare.

 

1. μπείτε σε αυτό το Site και γύνετε μέλος (με 1 e-mail) και κατεβάστε το firmware που σας ενδυαφέρει! http://samsung-firmware.webs.com

στην ίδια σελίδα, και λίγο πιο κάτω απο τα Firmware έχει 1 Tool για το φλασάρισμα (το i6410) κατεβάστε κι αυτο.

2. Φωρτήστε πλήρος το κην.

3. Ξε-ζιπάρετε την έκδοση που θέλετε σε έναν φάκελο

4. Ξε-ζιπάρετε και τρέξτε την εφαρμογή i6410

5. Επιλέξτε (απο δεξιά) και φορτόστε το αρχείο BIN στο PHONE

6. Επιλέξτε (απο δεξιά) και φορτόστε το αρχείο για το PDA

7. επιλέξτε (κάτω αριστερά) Vodafone-Greece

7.2 (εγώ έβαλα αυτές τις επιλογές) βάλτε κι εσείς αυτές

8. Σβίστε το κην. και κρατήστε μετά πατημένα τα κουμπιά ΦΩΝΗ(ΚΑΤΩ)+ΚΑΜΕΡΑ+POWER (το τηλ θα ανάψη και θα σας γράφει DOWNLOAD)

9. Συνδέστε το τηλ στο USB, και στο πρόγραμα i6410 πατήστε START

8. περιμέντε....και...ΟΚ!!!

 

Εδώ είναι και η εικόνα απο το Odin (i6410)

http://img215.imageshack.us/img215/4190/odinjm.jpg

Ελπίζω να βοήθησα...:rolleyes::happy:

Φίλε καλημέρα....πολυ ωραια η φωτο και η επεξηγηση. Μια ερώτηση ακομα..... στο phone είπες το αρχείο bin και στο pda το αρχειο tar οπως ειναι συμπιεσμενο; η το αποσυμπιέζουμε και αυτο;

Edited by mirrorofsorrow
Αφαίρεση εικόνων
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα....πολυ ωραια η φωτο και η επεξηγηση. Μια ερώτηση ακομα..... στο phone είπες το αρχείο bin και στο pda το αρχειο tar οπως ειναι συμπιεσμενο; η το αποσυμπιέζουμε και αυτο;

 

Όταν πας να επιλέξεις το PDA αφού βλέπεις ότι ζητά για .tar αρχείο. Οπότε δεν χρειάζεται να κάνεις αποσυμπίεση. Θες δυο αρχεία, το .tar(για PDA) και το .bin(για PHONE).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο το κινητό λείπει μόνο ενα καλό σπασμένο gps τύπου γκάρμιν. Το ενσωματωμένο δεν κάνει τίποτα αν δεν έχεις πληρώση συνδρομή απότι είδα.. σωστά? Εννοώ ούτε κάν χωρις φωνητική καθοδήγηση.

Όταν δίνεις Πλοήγηση και σε ρωτάει "ανανεώστε τη συνδρομή σας για πλοήγηση" ξέρει κανένας πόσο θα με χρεώσει? το 1€ για 1 μέρα χρήσης?

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Καλισπέρα παιδια.θα μποροθσε καποιοσ να μου πει πως κατεβαζουμε την καινουργια εκδοση NPS 1.5. μπαινω στο pc studioκαι μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση 1.4 και οτι δεν υπαρχει καινουργια εκδοση.

Επισης για δειτε και αυτο το site λεει οτι ειναι για freegames για ολα τα κινιτα και αν βρει καποιοσ ακρι ασ επικοινωνησει να μασ πει πος λειτουργεςι γιατι δεν βγαζω ακρη.http://www.umnet.com/

Edited by GEOS1981
Link to comment
Share on other sites

Καλισπέρα παιδια.θα μποροθσε καποιοσ να μου πει πως κατεβαζουμε την καινουργια εκδοση NPS 1.5. μπαινω στο pc studioκαι μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση 1.4 και οτι δεν υπαρχει καινουργια εκδοση.

 

googlare το για να το βρεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο το κινητό λείπει μόνο ενα καλό σπασμένο gps τύπου γκάρμιν. Το ενσωματωμένο δεν κάνει τίποτα αν δεν έχεις πληρώση συνδρομή απότι είδα.. σωστά? Εννοώ ούτε κάν χωρις φωνητική καθοδήγηση.

Όταν δίνεις Πλοήγηση και σε ρωτάει "ανανεώστε τη συνδρομή σας για πλοήγηση" ξέρει κανένας πόσο θα με χρεώσει? το 1€ για 1 μέρα χρήσης?

 

Φίλε πιστεύω πως το GPS που έχει πάνω του είναι πολύ καλό και γρήγορο και ακριβής, το μόνο που απαιτείτε, είναι να είσαι συνδεδεμένος στο 360. Για πλοήγησει θέλει 1 ευρό για 24 ώρες και 6 ευρό για 1 μίνα. Τα data που κατεβάζει όταν ανοίγεις το GPS είναι ελάχιστα ούτε kb δεν σε χρεώνει 0.02 ευρό :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα....πολυ ωραια η φωτο και η επεξηγηση. Μια ερώτηση ακομα..... στο phone είπες το αρχείο bin και στο pda το αρχειο tar οπως ειναι συμπιεσμενο; η το αποσυμπιέζουμε και αυτο;

 

Οπως είναι!!! συμπιεσμενα...ξε συμπ. μόνο το αρχικο (Rar)

 

παιδια το site που σασ ειπα ποιο πανω εχει free games kai apss το δοκιμασα και εχει πολα games.http://www.umnet.com/

 

Έχω κατεβάσει αρκετα απο εκει...αλλα δυστοιχώς δέν βρίκα ακόμα καποιο να παίζει σε εμάς (FullScreen) :(:wacko:

 

Θα πρέπει κάποια εταιρία (τυπου Garmin) να φτυάξει ένα Navigator για Limo...Αν και το βλέπω δίσκολο...αφου είναι η Vodafone στη μέση:mad:

Μακάρι πάντος....Αλλιός πως θα εξελυχθεί το Limo; :confused:

Π.χ στο PDA έχω το i-go! Φοβερό...μακάρι να κάνουν κάτι και για Limo

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,δεν είναι chatroom..

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

googlare το για να το βρεις ;)

 

σε ευχαριστω φιλε τωρα με βοηθησες πολυ!!!!!ρωταω γιατι δεν σκαμπαζω και πολυ απο τεχνολογια!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε τωρα με βοηθησες πολυ!!!!!ρωταω γιατι δεν σκαμπαζω και πολυ απο τεχνολογια!!!

 

Μπωρείς να το βρείς εδώ...

http://www.freshwap.net/applications/157625-samsung-new-pc-studio-1.5.0.html[code] ;)

 

Συμβατό και με Windows7

Samsung Vodafone 360 H1

Phone: i8320BUIJA2

PDA: i8320BUJC1

CSC: i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει αρκετα απο εκει...αλλα δυστοιχώς δέν βρίκα ακόμα καποιο να παίζει σε εμάς (FullScreen) :(:wacko:

 

φιλε μολισ κατεβασα ενα και ειναι full screen

Link to comment
Share on other sites

@GEOS1981

 

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να σκαμπάζεις πολύ από τεχνολογία για να μπεις στο google.gr και να γραψεις "samsung new pc studio 1.5" και να μπεις σε ένα από τα αποτελέσματα να την κατεβάσεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...