Jump to content

[ROM][HD2[WWE][15/05/10]AthineOS v4.0 21903/23569


b16b
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ απόλυτα και με Te Salat και με zaharaki σε όλα όσα είπαν και σε ότι αφορά την εμφάνιση και σε εμένα αρέσει πολύ αυτό το black glossy look.

 

Η αλήθεια ότι αυτό που με είχε ενθουσιάσει πιο πολύ στην energy ηταν το ξεκίνημα της συσκευής εκεί που κανονικά γράφει: htc brilliant με αυτό τον εκνευριστικό θόρυβο...

Οπότε δεν θα με χάλαγε καθόλου αν κάποια στιγμή έφτιαχνες την έναρξη του κινητού με ενα όμορφο userface και εννοείται χωρίς ήχο....;)

 

Εκτός εάν υπάρχουν σε cab και μπορεί ο καθένας να βάζει ότι του αρέσει..:lol:

 

Την έναρξη μπορείς εύκολα να την τροποποιήσεις και μόνη σου!

 

Με το JWMD Icon Changer μπορείς να τροποποιήσεις και άλλα πράγματα! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 364
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ευχαριστω για τα καλα σας λογια και για τα καλυτερα feedback..

 

@ζαχαρακη εχει εσένα το facebook tab η ρομ? γιατι μου φαινεται περιεργο που ο @virland δεν το εχει..

 

το ameba υπαρχει και αν πατησεις συνεχομενα το σταρτ μενου ανοιγει ο windows task manager.. οπως και οταν πατας το Χ κλεινουν η εφαρμογες αντι να κανουν μινιμαιζ

 

εγω αν και παλιος μου αρεσει πιο πολυ το opera 10 απο το 9.7 εχωντας και turbo mode και flashplayer..

 

αλλα ακομα περιοστερο μου αρεσει ο τροπος που ανοιγεις δυο σελιδες η πως δουλευουν τα αγαπημενα κλπ

 

ισως πρεπει να διαγραψω μερικους ακομα ηχους και ικονες ηδη εχω διαγραψει πολλα αλλα ξερεις ενας λεει ασε ο αλλος λεει σβήσε..

 

το παραλινγκο το χρησιμοποιω και εκτος οτι τα εχει ολα σε ενα..

ειναι το μονο που αν σουγραψει καποιος κατι στο μσν οταν ισε εκτος ερχετε μολις συνδεεσαι

 

το file explorer το εχω σε καμπ δεν ξερω αν το ποσταρα και στην αρχη.. το τοταλ commander τα κανει ολα και ειναι πολυ ελαφρη το file explorer σχεδον τιποτα..

το total commander εχει επιλογη για finger frendly αφήνοντας μεγαλυτερα κενα.. αλλα ειναι beta και λιγο περιεργα και τα wm6.5.5 και κανει του φακελους απο μαυρους κιτρηνους

 

τα apps αμα τα μετρησεις δεν ειναι και λιγα.. εχει αρκετα extra αλλα και χρήσιμα..

ασε που μερικοι χρησιμοποιουν καποιες μεθοδους συμπιέσεις που δεν μου αρεσουν στο τροπο λειτουργιας τους....

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινε δεν μας πειραζει, απο την στιγμη που εχεις δωσει cab για να επανερχεται το phone αντι το total commander και εφοσον βαζουμε τον 9.7 οπερα, δεν υπαρχει προβλημα.

Αλλωστε οι περισσοτεροι cookers αυτα βαζουν πλεον.

Συνεχισε ετσι και φροντισε να παραμεινουν σταθερες ολες νεες σου εκδοσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινε δεν μας πειραζει, απο την στιγμη που εχεις δωσει cab για να επανερχεται το phone αντι το total commander και εφοσον βαζουμε τον 9.7 οπερα, δεν υπαρχει προβλημα.

Αλλωστε οι περισσοτεροι cookers αυτα βαζουν πλεον.

Συνεχισε ετσι και φροντισε να παραμεινουν σταθερες ολες νεες σου εκδοσεις.

σε σενα υπαρχει το facebook tab

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

σε σενα υπαρχει το facebook tab

 

Ναι βεβαιως

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και στην 21903 υπάρχει κανονικά και o καιρός ανανεώνεται κανονικά,χωρίς την εγκατάσταση weather city editor.Γενικά θεωρώ αν και φαν των 6.5.χ έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά και στα απλά 6.5.Μάλλον η ρομ σου θα είναι η πρώτη που θα κλείσει μήνα στη συσκευή μου
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αλήθεια ότι αυτό που με είχε ενθουσιάσει πιο πολύ στην energy ηταν το ξεκίνημα της συσκευής εκεί που κανονικά γράφει: htc brilliant με αυτό τον εκνευριστικό θόρυβο...

Οπότε δεν θα με χάλαγε καθόλου αν κάποια στιγμή έφτιαχνες την έναρξη του κινητού με ενα όμορφο userface και εννοείται χωρίς ήχο....;)

 

Μπορείς να το απενεργοποιήσεις μέσω του BSB Tweaks.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,η ρομ πεταει!προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την overal αποδοση αλλα και γενικα με την ολη δουλεια που εχει γινει.

 

η παραμετροποιηση αναλογα με τα "θελω" του καθενος,θα ειναι παντα απαραιτητη.

 

ενα " κατι που παρατηρησα,λογω ηλικιας κ πρεσβυωπιας :p,ειναι η γραμματοσειρα που χρησιμοποιεις στην ρομ.ειναι πολυ ωραια,αλλα πρεςι να μεγαλωσω τα fonts σχεδον παντου.1 βαθμο εχω,αλλα με κουραζει σε μερικα σημεια,χωρις αυτο να λεει οτι δεν μου αρεσει η θελω να την αλλαξω :D

 

το facebook tab ειναι κ μενα εδω κανονικοτατα.μαλλον ο φιλος που ειχε προβλημα,πρεπει να εχει επαναφερει καποια εικονιδια μεσω εφαρμογης απο καποιο backup,πχ icon changer η κατι παρομοιο.

 

τα λεμε παλι αργοτερα,γιατι εχω δουλεια τωρα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!!!

Μιας και διαβάζω πολύ θετικά σχολια, θέλω κι΄εγώ να περάσω την τελευταία ρομ γιατι θέλω να δω πόσο φιλικα και εύχρηστα ειναι τα 6.5.5.

δυο ερωτησουλες :

- Κωστα για εμας που ειμαστε φαν των Ελληνικών, θα βγάλεις Ελληνικη έκδοση ????

- η τελευταια ρομ ενεργοποιεί τα 576mb της ραμ ????

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η ρομ αυτη "κλειδωθηκε" ως βαση κ ηδη εχω σβησει καθε backup απο τις 2 ρομς που χρησιμοποιουσα τον τελευταιο καιρο!την 1.5.2 του kwbr και την cooky home tab 6.5.5 του energy:)

 

δυσκολα με βλεπω να αλλαζω cooker,με αυτα τα δεδομενα της ρομ αυτης του Κωνσταντινου!

μεχρι στιγμης:

ταχυτητα,αμεσοτητα,σταθεροτητα ειναι μακραν καθε αλλης δουλειας που εχω δοκιμασει.

η αισθηση στην πληκτρολογηση ειναι μια κατηγορια απο μονη της!

η διαχειρηση της ραμ,ειναι εντυπωσιακη.

η μουσικη ακροαση,ειτε απο bl hands free ειτε απο ενσυρματο hands free απλα,οτι πιο ποιοτικο εχω ακουσει στο λεο μου!και ακουω πολυ μουσικη απο το τηλ μου λογω δουλειας...

ο οπερα,ενω χρησιμοποιω παντα την ιδια εκδοση,ειναι λες και εχει ερθει απο αλλη συσκευη!

ειμαι κατα του 10,ακομη,αλλα τον θελω παντα σαν 2ο browser στο λεο λογω internet banking κ μονο.

το interface της ρομ για μενα ειναι ιδανικο,λογω fan του black:)οσο πιο μαυτα τοσο καλυτερα για μενα.

 

ζοριζω αρκετα την ρομ,με παραλληλες διεργασιες (αφου εχει δεχτει καποιες ρυθμισεις απο εμενα,βασει των επιλογων μου) κ οσοι με ξερουν,καταλαβαινουν τι ενοω,"ζοριζω" κατι ;) η πραγματικη λεξη ειναι βασανιζω :p

το μονο περιεργο,που παρατηρησα και το ειχα δει και σε καποιου αλλου μαγειρα ελληνα,(εκανα το λαθος να την δοκιμασω .....κ ΔΕΝ ενοω του Γιαννη φυσικα.)

ειναι ενα confict,που κανει η προεπιλογη του οπερα 10 μεσα στην ρομ,στον οπερα 9.7 που κανεις εγκατασταση μετα...

παιρνει τις ρυθμισεις του flash support απο τον 10:blink:

οχι οτι με χαλαει,ετσι τον εχω ρυθμισμενο τον 9.7,απλα το αναφερω.

word,excell,rotation speed,touch feeling,smooth scrolling,ειναι απαιχτος ο τροπος που διαχειριζονται απο το τηλ με αυτην την δουλεια του Κωνσταντινου!

πιστευω οτι ειναι η 1η ρομ που αναδεικνυει τοσο τις δυνατοτητες του λεο σε hardware..

ελπιζω να συνεχισουν να ειναι ετσι κ στην πορεια,δουλευοντας την ρομ στην καθημερινοτητα μου.

 

αυτα τα λιγα μεχρι στιγμης.:)

 

edit

Κωσταντινε,δεν υπαρχει option για αντιστοιχιση πληκτρου στο παρατεταμενο πατημα του send button.

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η ρομ αυτη "κλειδωθηκε" ως βαση κ ηδη εχω σβησει καθε backup απο τις 2 ρομς που χρησιμοποιουσα τον τελευταιο καιρο!την 1.5.2 του kwbr και την cooky home tab 6.5.5 του energy:)

 

δυσκολα με βλεπω να αλλαζω cooker,με αυτα τα δεδομενα της ρομ αυτης του Κωνσταντινου!

μεχρι στιγμης:

ταχυτητα,αμεσοτητα,σταθεροτητα ειναι μακραν καθε αλλης δουλειας που εχω δοκιμασει.

η αισθηση στην πληκτρολογηση ειναι μια κατηγορια απο μονη της!

η διαχειρηση της ραμ,ειναι εντυπωσιακη.

η μουσικη ακροαση,ειτε απο bl hands free ειτε απο ενσυρματο hands free απλα,οτι πιο ποιοτικο εχω ακουσει στο λεο μου!και ακουω πολυ μουσικη απο το τηλ μου λογω δουλειας...

ο οπερα,ενω χρησιμοποιω παντα την ιδια εκδοση,ειναι λες και εχει ερθει απο αλλη συσκευη!

ειμαι κατα του 10,ακομη,αλλα τον θελω παντα σαν 2ο browser στο λεο λογω internet banking κ μονο.

το interface της ρομ για μενα ειναι ιδανικο,λογω fan του black:)οσο πιο μαυτα τοσο καλυτερα για μενα.

 

ζοριζω αρκετα την ρομ,με παραλληλες διεργασιες (αφου εχει δεχτει καποιες ρυθμισεις απο εμενα,βασει των επιλογων μου) κ οσοι με ξερουν,καταλαβαινουν τι ενοω,"ζοριζω" κατι ;) η πραγματικη λεξη ειναι βασανιζω :p

το μονο περιεργο,που παρατηρησα και το ειχα δει και σε καποιου αλλου μαγειρα ελληνα,(εκανα το λαθος να την δοκιμασω .....κ ΔΕΝ ενοω του Γιαννη φυσικα.)

ειναι ενα confict,που κανει η προεπιλογη του οπερα 10 μεσα στην ρομ,στον οπερα 9.7 που κανεις εγκατασταση μετα...

παιρνει τις ρυθμισεις του flash support απο τον 10:blink:

οχι οτι με χαλαει,ετσι τον εχω ρυθμισμενο τον 9.7,απλα το αναφερω.

word,excell,rotation speed,touch feeling,smooth scrolling,ειναι απαιχτος ο τροπος που διαχειριζονται απο το τηλ με αυτην την δουλεια του Κωνσταντινου!

πιστευω οτι ειναι η 1η ρομ που αναδεικνυει τοσο τις δυνατοτητες του λεο σε hardware..

ελπιζω να συνεχισουν να ειναι ετσι κ στην πορεια,δουλευοντας την ρομ στην καθημερινοτητα μου.

 

αυτα τα λιγα μεχρι στιγμης.:)

 

edit

Κωσταντινε,δεν υπαρχει option για αντιστοιχιση πληκτρου στο παρατεταμενο πατημα του send button.

 

επειδη ειναι βασανο να το κανω μονος μου αμα βρεις κανα ετοιμο cab η κατι θα το προσθέσω στην ρομ

φοβερα τα feedback σου.. Ευχαριστω

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είχες δίκιο για το facebook tab....

Εγώ πριν ήμουν με την v3 και όταν πέρασα την v4 έκανα restore από full backup και εκεί μάλλον δημιουργήθηκε το πρόβλημα, έκανα hard reset και όλα καλά...

 

Zaharaki ποιό radio χρησιμοποιείς και πως είναι απο κατανάλωση και σήμα;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είχες δίκιο για το facebook tab....

Εγώ πριν ήμουν με την v3 και όταν πέρασα την v4 έκανα restore από full backup και εκεί μάλλον δημιουργήθηκε το πρόβλημα, έκανα hard reset και όλα καλά...

 

Zaharaki ποιό radio χρησιμοποιείς και πως είναι απο κατανάλωση και σήμα;

 

 

Radio 2.10.50.28 HTC From LEO ROM 1.78(Rapidshare)

 

παιδια εγω με την ρομ και τα δυο τελευταια radio

βλεπω οτι κραταει πολυ το κινητο σε σχεση με στοκ

 

καποιοι γραψανε οτι η ρομ επειδη ειναι γρηγορη καταναλωνει πολυ μπαταρια..

 

εμενα η στοκ μου κραταγε μιση μερα τωρα κραταει μια

 

εκτος αν το δοκιμαζα τοσο πολυ σαν καινουριο κινητο που το τελειωνα γρηγορα..

 

η οπως ειπε ενας φιλος μετα απο τις 6 φορτησεις στρωνει η μπαταρια..

 

αλλες ρομ δεν εχω δοκιμασει και δεν εχω γνώμη...

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι βασανο να το κανω μονος μου αμα βρεις κανα ετοιμο cab η κατι θα το προσθέσω στην ρομ

φοβερα τα feedback σου.. Ευχαριστω

 

καλημερα παιδια σε ολους :)

Κωνσταντινε εγω συνηθως χρησιμοποιω το RotateScreen.

-----------------

screen rotation με παρατεταμενο πατημα του πληκτρου κλησης

 

κατεβαστε το rar που επισυναπτω.

εχει ενα αρχειο μεσα,το rotate screen.exe.

 

αποσυμπιεστε το και βαλτε το μεσα σε εναν φακελο οπου εσεις θελετε μεσα στο τηλ σας (εγω,για παραδειγμα το εχω στον φακελο program files στην καρτα παντα)

 

μετα,εχοντας πρωτα αλλαξει στις ρυθμισεις του resco να φαινονται οι καταληξεις των αρχειων,καντε (μεσω του resco explorer παντα) copy/past shortcut μεσα στον ιδιο φακελο που εχετε το .exe,(ωστε να σας ειναι ευκολο να το βρειτε).

η συντομευση που θα εχετε δημιουργησει θα ειναι με καταληξη link (rotate screen.link)

κατοπιν μετονομαστε την συντομευση που δημιουργησατε σε long_send.link και ριχτε το χυμα μεσα στον φακελο windows.

αμεσως μετα (δεν χρειαζεται επανεκιννηση) πατωντας το πληκτρο κλησης(πρασινο) θα εχετε αμεση περιστροφη της οθονης;)

=========================================================

Λοιπόν είχες δίκιο για το facebook tab....

Εγώ πριν ήμουν με την v3 και όταν πέρασα την v4 έκανα restore από full backup και εκεί μάλλον δημιουργήθηκε το πρόβλημα, έκανα hard reset και όλα καλά...

 

Zaharaki ποιό radio χρησιμοποιείς και πως είναι απο κατανάλωση και σήμα;

 

το 2.10.50.26:)

 

Radio 2.10.50.28 HTC From LEO ROM 1.78(Rapidshare)

 

παιδια εγω με την ρομ και τα δυο τελευταια radio

βλεπω οτι κραταει πολυ το κινητο σε σχεση με στοκ

 

καποιοι γραψανε οτι η ρομ επειδη ειναι γρηγορη καταναλωνει πολυ μπαταρια..

 

εμενα η στοκ μου κραταγε μιση μερα τωρα κραταει μια

 

εκτος αν το δοκιμαζα τοσο πολυ σαν καινουριο κινητο που το τελειωνα γρηγορα..

 

η οπως ειπε ενας φιλος μετα απο τις 6 φορτησεις στρωνει η μπαταρια..

 

αλλες ρομ δεν εχω δοκιμασει και δεν εχω γνώμη...

 

εγω παντως μεχρι στιγμης,δεν προσεξα να μου καταπινει την μπαταρια γρηγορα.ειναι πολυ πιο καλη η αυτονομια της συσκευης με την ρομ σου και το ραδιο που αναφερω,συγκριτικα (π.χ) με την energy.

ας δουλευει το τηλ μου καλα και ας "καιει" και λιγο παραπανω,δεν πειραζει :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σε ολους :)

Κωνσταντινε εγω συνηθως χρησιμοποιω το RotateScreen.

-----------------

screen rotation με παρατεταμενο πατημα του πληκτρου κλησης

 

κατεβαστε το rar που επισυναπτω.

εχει ενα αρχειο μεσα,το rotate screen.exe.

 

αποσυμπιεστε το και βαλτε το μεσα σε εναν φακελο οπου εσεις θελετε μεσα στο τηλ σας (εγω,για παραδειγμα το εχω στον φακελο program files στην καρτα παντα)

 

μετα,εχοντας πρωτα αλλαξει στις ρυθμισεις του resco να φαινονται οι καταληξεις των αρχειων,καντε (μεσω του resco explorer παντα) copy/past shortcut μεσα στον ιδιο φακελο που εχετε το .exe,(ωστε να σας ειναι ευκολο να το βρειτε).

η συντομευση που θα εχετε δημιουργησει θα ειναι με καταληξη link (rotate screen.link)

κατοπιν μετονομαστε την συντομευση που δημιουργησατε σε long_send.link και ριχτε το χυμα μεσα στον φακελο windows.

αμεσως μετα (δεν χρειαζεται επανεκιννηση) πατωντας το πληκτρο κλησης(πρασινο) θα εχετε αμεση περιστροφη της οθονης;)

=========================================================

 

 

το 2.10.50.26:)

 

 

 

εγω παντως μεχρι στιγμης,δεν προσεξα να μου καταπινει την μπαταρια γρηγορα.ειναι πολυ πιο καλη η αυτονομια της συσκευης με την ρομ σου και το ραδιο που αναφερω,συγκριτικα (π.χ) με την energy.

ας δουλευει το τηλ μου καλα και ας "καιει" και λιγο παραπανω,δεν πειραζει :happy:

 

νομιζω καλυτερα να βαλεις το .28 ραδιο και απο htc και πιο καινουριο νουμερο..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!!!

Μιας και διαβάζω πολύ θετικά σχολια, θέλω κι΄εγώ να περάσω την τελευταία ρομ γιατι θέλω να δω πόσο φιλικα και εύχρηστα ειναι τα 6.5.5.

δυο ερωτησουλες :

- Κωστα για εμας που ειμαστε φαν των Ελληνικών, καληγάλεις Ελληνικη έκδοση ????

- η τελευταια ρομ ενεργοποιεί τα 576mb της ραμ ????

καλημέρα σας !!!!

μια απάντηση στα παραπάνω αν είναι εύκολο :) :).

εμένα με ενδιαφέρει στην ρομ να στέλνει μυνήματα 160 χαρακτήρες γιατί στέλνω συχνά. το μενού και οι επιλογές δεν με νοιάζει αν δεν είναι στα Ελληνικα. επίσης με ενδιαφέρει όλ έχει το ελληνικό πληκτρολόγιο που έχει στην Ελληνικη ρομ γιατί με βολεύει.

παίζουν όλα τα παραπάνω ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας !!!!

μια απάντηση στα παραπάνω αν είναι εύκολο :) :).

εμένα με ενδιαφέρει στην ρομ να στέλνει μυνήματα 160 χαρακτήρες γιατί στέλνω συχνά. το μενού και οι επιλογές δεν με νοιάζει αν δεν είναι στα Ελληνικα. επίσης με ενδιαφέρει όλ έχει το ελληνικό πληκτρολόγιο που έχει στην Ελληνικη ρομ γιατί με βολεύει.

παίζουν όλα τα παραπάνω ?

 

εχει τα παντα εκτος απο τους 160 χαρακτηρες μπορεις να βρεις καποιο απο τα πληκτρολογια εκει εξω που υποστηριζόσουν τετοια χρίση ομως

 

εχει το ελληνικο πληκτρολογιο.. αλλα καπου αλλου κριβετε το μυστικο για 160 δεν το εχω βρει ακομα..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή θέλω t9 λεξικό και στις αγγλικές ρομ,απενεργοποιώ το htc messaging και με το default των wm το t9 στέλνει κανονικά 160 χαρακτήρες.Το πρόβλημα όμως είναι ότι έτσι χάνεις τα mms.Το arcsoft mms δε μου δουλεύει.Κάποια άλλη λύση υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει τα παντα εκτος απο τους 160 χαρακτηρες μπορεις να βρεις καποιο απο τα πληκτρολογια εκει εξω που υποστηριζόσουν τετοια χρίση ομως

 

εχει το ελληνικο πληκτρολογιο.. αλλα καπου αλλου κριβετε το μυστικο για 160 δεν το εχω βρει ακομα..

 

Η λύση του DrMobile με την δεύτερη καρτέλα για τα ελληνικά sms στο υπάρχον πληκτρολόγιο της HTC δεν σας κάνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή θέλω t9 λεξικό και στις αγγλικές ρομ,απενεργοποιώ το htc messaging και με το default των wm το t9 στέλνει κανονικά 160 χαρακτήρες.Το πρόβλημα όμως είναι ότι έτσι χάνεις τα mms.Το arcsoft mms δε μου δουλεύει.Κάποια άλλη λύση υπάρχει;

για δοκιμασε αυτο και πες μου

 

http://rapidshare.com/files/386415695/b16b_MMS_arcsoft__5.2.0.43.zip

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί :D

 

εχεις cab για να κανεις disable το HTC messeger?

 

αν ναι ποσταρε το εδω να τα βαλει και τα δυο μαζι ο Γιαννης στο πρωτο ποστ στο HD2 thread

 

EDIT

εφτιαξα ενα cab για disable HTC messaging και Arcsoft MMS 5.0.43 μαζι

 

http://rapidshare.com/files/386442918/B16B_Disable_HTC_Messaging___Arcsoft_5.0.43.CAB

 

αν εχει χρονο καποιος να το δοκιμασει..

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εφτιαξα ενα cab για disable HTC messaging και Arcsoft MMS 5.0.43 μαζι

 

http://rapidshare.com/files/386442918/B16B_Disable_HTC_Messaging___Arcsoft_5.0.43.CAB

 

αν εχει χρονο καποιος να το δοκιμασει..

 

Ας δοκιμαστεί και θα μπει στο πρώτο post για όσους το χρειάζονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aρχικά δείχνει να δουλεύει.Mε την προηγούμενη έκδοση του arcsoft που είχα βάλει,δεν ανοιγαν καθόλου τα mms.Σήμερα το απόγευμα όμως είχα κάποια κολλήματα στη συσκευή μετά από κάποια "πειράματα" που έκανα και θέλω να κάνω ένα καθαρό στήσιμο για να δω τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Κωσταντινε,πως μπορει να γινει disabled η εμφανιση του task manager στο notification menu?

η μεσω ενος cab?;)

επισης ,εκνευριστικο πολυ,ειναι ο ηχος εκκινησης στο bootαρισμα της συσκευης:O

 

καλημέρα σας !!!!

μια απάντηση στα παραπάνω αν είναι εύκολο :) :).

εμένα με ενδιαφέρει στην ρομ να στέλνει μυνήματα 160 χαρακτήρες γιατί στέλνω συχνά. το μενού και οι επιλογές δεν με νοιάζει αν δεν είναι στα Ελληνικα. επίσης με ενδιαφέρει όλ έχει το ελληνικό πληκτρολόγιο που έχει στην Ελληνικη ρομ γιατί με βολεύει.

παίζουν όλα τα παραπάνω ?

κανονικα Αντωνη,με την λυση του πληκτρολογιου του Κωστα(dr mobile) στο 1ο ποστ;)

 

Η λύση του DrMobile με την δεύτερη καρτέλα για τα ελληνικά sms στο υπάρχον πληκτρολόγιο της HTC δεν σας κάνει;

 

φυσικα και κανει,μαλιστα ειναι η ιδανικη Γιαννη:)

απορω πως δεν το ειχε δοκιμασει κανεις...εγω το 1ο πραγμα που εκανα,αρχιζοντας να στηνω την ρομ, ηταν να το δοκιμασω, και δουλευει αψογα :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...