Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδια αν παρω το κινητο απο ebay(ΑΜΕΡΙΚΗ) και ειναι της t-mobile ξεκλειδωτο ομως θα λειτουργουνε ολα οκ???σημα ιντερνετ και τα αλλα???θα μπορω να αλλαξω τις rom???επισης μου ειπε ο τυπος που το πουλαει οτι εχει ενα χρονο εγγυηση κατασκευαστη και οτι κανει και για ΕΛΛΑΔΑ η εγγυηση.ισχυει???ι

 

Η συσκευή θα δουλεύει κανονικά σαν τηλέφωνο και θα μπαίνεις στο internet αλλά όχι με 3G, μόνο με GPRS. To 3G της συσκευής δεν υποστηρίζει τα ευρωπαϊκά πρότυπα και δεν θα σου δουλεύει με αυτό εδώ.

 

Εγγύηση στην Ελλάδα... ΔΕΝ θα έχεις.

 

θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να επαναφέρω τη ρύθμιση για τον καιρό στην αρχική οθόνη έτσι ώστε να μου εμφανίζει τις καιρικές συνθήκες στην τρέχουσα θέση που θα βρίσκομαι την κάθε στιγμή.

 

Μπες στο ρολόι στο Home tab και και επέλεξε το My Location.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ OPERA LINK

 

Σας παρουσιάζω έναν σύντομο οδηγό με το όποιο μπορούμε να έχουμε πάντα συγχρονισμένα τα αγαπημένα του υπολογιστή/υπολογιστών μας με το hd2 μας αμφίδρομα. Δηλαδή όποτε προσθέσουμε ένα αγαπημένο από τον υπολογιστή, θα το έχουμε αυτόματα και στο hd2 μας και αντιστρόφως.

Η υπηρεσία ονομάζεται opera link και την έχει ενσωματωμένη ο opera 10 και ο opera mini. Δυστυχώς δεν την έχει ο opera 9 αλλά πιστεύω ότι οι πιο πολλοί χρησιμοποιούμε τον opera 10 και τον opera mini.

Η υπηρεσία συγχρονίσει τα αγαπημένα του υπολογιστή και του hd2 με τον server του opera οπότε όταν αποθηκεύουμε ένα νέο αγαπημένο, αυτό κάνει τον συγχρονισμό αυτόματα.

Έχουμε και λέμε λοιπόν :

 

1) Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε τον opera browser στον υπολογιστή μας. Το link είναι εδώ : http://www.opera.com/browser/

 

2) Ανοίγουν τον opera στον υπολογιστή μας και φτιάχνουμε λογαριασμό για να μπορούμε να χρησιμοποιούμε την υπηρεσία opera link. Η εγγραφή είναι δωρεάν φυσικά. Το Link είναι εδώ : http://www.opera.com/link/

 

3) Για να μεταφέρουμε τα αγαπημένα μας από τον Mozilla, ανοίγουμε τον Mozilla στον υπολογιστή και πηγαίνουμε στο μενού σελιδοδείκτεςοργάνωση σελιδοδεικτών. Πατάμε εκεί που λέει ‘εισαγωγή και αντίγραφο’ και από τις επιλογές πατάμε ‘εξαγωγή html’  δίνουμε ένα όνομα, επιλεγούμε έναν φάκελο κα πατάμε αποθήκευση.

 

4) Ανοίγουμε τον opera στον υπολογιστή μας και πηγαίνουμε στο μενού πάνω αριστερά (έχει ένα κόκκινο κουμπί με το γράμμα ‘Ο’) και επιλεγούμε σελιδοδείκτες και μετά διαχείριση σελιδοδεικτών. Μπορείτε να κάνετε το ίδιο πατώντας τον συνδυασμό ctrl+shift+b.

 

5) Πατάμε στην επιλογή Αρχείο και επιλεγούμε ‘εισαγωγή σελιδοδεικτών Firefox’, πάμε στον φάκελο που αποθηκεύσαμε πριν τα αγαπημένα και πατάμε ‘Άνοιγμα’. Τώρα έχουμε αντιγράψει επιτυχώς τα αγαπημένα μας από τον Firefox στον opera στον υπολογιστή μας.

 

6) Ανοίγουμε τον opera 10 η τον opera mini στο hd2 μας, και πηγαίνουμε στις ρυθμίσεις. Εκεί θα δούμε την επιλογή opera link όπου θα είναι απενεργοποιημένη (κλειστό). Πατάμε στην επιλογή ‘κλειστό’, μας εμφανίζει ένα μήνυμα με πληροφορίες για το opera link και πατάμε ‘εντάξει’.

 

7) Μετά επιλεγούμε ‘διαθέτω λογαριασμό’ (μπορείτε να επιλέξετε και ‘εγγραφή’ αν δεν έχετε κάνει το βήμα 2 που περιγραφώ παραπάνω).

Δίνουμε τα στοιχειά του λογαριασμού όπως τον φτιάξαμε στο βήμα 2 και πατάμε στο κουμπί ‘σύνδεση’. (φυσικά θα πρέπει να είμαστε συνδεδεμένοι στο internet είτε μέσω wifi είτε μέσω gprs/3g)

 

8) Θα συνδεθεί και θα κάνει τον συγχρονισμό, όποτε μετά στον opera από το μενού σελιδοδείκτες έχουμε όλα τα αγαπημένα μας όπως υπάρχουν και στον υπολογιστή μας.

Από εδώ και περά θα έχετε συγχρονισμένα τα αγαπημένα σας μεταξύ του opera του hd2 και του opera στον υπολογιστή σας και σε όλους τους υπολογιστές που έχετε εγκαταστήσει τον opera.

 

Πιστεύω να σας τα έγραψα αναλυτικά, αν και πιστεύω ότι δεν θα δυσκολευτείτε καθόλου.

Για απορίες εδώ είμαστε :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ποιο εορτολόγιο έχεις περάσει;

 

Μόνο αυτό δουλεύει... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=126784

 

 

Δεν εχω βαλει αυτο αλλα αυτο Επισύναψη

Δουλευει τελεια αλλα μου τις βγαζει τις γιορτες 3 φορες ..οποτε σπαστικο ε? και δη στην οθονη με scroll

Το εβαλλα 3 φορες γιατι νομιζα οτι δεν το επαιρνε

Το εβαλα με τον γνωστο τροπο μεσω outlook

Edited by karav104
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια πως κανουμε στο hd2 αρτεμις V13 απεγκατασταση προγραμματος οταν αυτο δεν το βλεπουμε στο program files της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ OPERA LINK

 

Σας παρουσιάζω έναν σύντομο οδηγό με το όποιο μπορούμε να έχουμε πάντα συγχρονισμένα τα αγαπημένα του υπολογιστή/υπολογιστών μας με το hd2 μας αμφίδρομα. Δηλαδή όποτε προσθέσουμε ένα αγαπημένο από τον υπολογιστή, θα το έχουμε αυτόματα και στο hd2 μας και αντιστρόφως.

Η υπηρεσία ονομάζεται opera link και την έχει ενσωματωμένη ο opera 10 και ο opera mini. Δυστυχώς δεν την έχει ο opera 9 αλλά πιστεύω ότι οι πιο πολλοί χρησιμοποιούμε τον opera 10 και τον opera mini.

Η υπηρεσία συγχρονίσει τα αγαπημένα του υπολογιστή και του hd2 με τον server του opera οπότε όταν αποθηκεύουμε ένα νέο αγαπημένο, αυτό κάνει τον συγχρονισμό αυτόματα.

Έχουμε και λέμε λοιπόν :

 

1) Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε τον opera browser στον υπολογιστή μας. Το link είναι εδώ : http://www.opera.com/browser/

 

2) Ανοίγουν τον opera στον υπολογιστή μας και φτιάχνουμε λογαριασμό για να μπορούμε να χρησιμοποιούμε την υπηρεσία opera link. Η εγγραφή είναι δωρεάν φυσικά. Το Link είναι εδώ : http://www.opera.com/link/

 

3) Για να μεταφέρουμε τα αγαπημένα μας από τον Mozilla, ανοίγουμε τον Mozilla στον υπολογιστή και πηγαίνουμε στο μενού σελιδοδείκτεςοργάνωση σελιδοδεικτών. Πατάμε εκεί που λέει ‘εισαγωγή και αντίγραφο’ και από τις επιλογές πατάμε ‘εξαγωγή html’  δίνουμε ένα όνομα, επιλεγούμε έναν φάκελο κα πατάμε αποθήκευση.

 

4) Ανοίγουμε τον opera στον υπολογιστή μας και πηγαίνουμε στο μενού πάνω αριστερά (έχει ένα κόκκινο κουμπί με το γράμμα ‘Ο’) και επιλεγούμε σελιδοδείκτες και μετά διαχείριση σελιδοδεικτών. Μπορείτε να κάνετε το ίδιο πατώντας τον συνδυασμό ctrl+shift+b.

 

5) Πατάμε στην επιλογή Αρχείο και επιλεγούμε ‘εισαγωγή σελιδοδεικτών Firefox’, πάμε στον φάκελο που αποθηκεύσαμε πριν τα αγαπημένα και πατάμε ‘Άνοιγμα’. Τώρα έχουμε αντιγράψει επιτυχώς τα αγαπημένα μας από τον Firefox στον opera στον υπολογιστή μας.

 

6) Ανοίγουμε τον opera 10 η τον opera mini στο hd2 μας, και πηγαίνουμε στις ρυθμίσεις. Εκεί θα δούμε την επιλογή opera link όπου θα είναι απενεργοποιημένη (κλειστό). Πατάμε στην επιλογή ‘κλειστό’, μας εμφανίζει ένα μήνυμα με πληροφορίες για το opera link και πατάμε ‘εντάξει’.

 

7) Μετά επιλεγούμε ‘διαθέτω λογαριασμό’ (μπορείτε να επιλέξετε και ‘εγγραφή’ αν δεν έχετε κάνει το βήμα 2 που περιγραφώ παραπάνω).

Δίνουμε τα στοιχειά του λογαριασμού όπως τον φτιάξαμε στο βήμα 2 και πατάμε στο κουμπί ‘σύνδεση’. (φυσικά θα πρέπει να είμαστε συνδεδεμένοι στο internet είτε μέσω wifi είτε μέσω gprs/3g)

 

8) Θα συνδεθεί και θα κάνει τον συγχρονισμό, όποτε μετά στον opera από το μενού σελιδοδείκτες έχουμε όλα τα αγαπημένα μας όπως υπάρχουν και στον υπολογιστή μας.

Από εδώ και περά θα έχετε συγχρονισμένα τα αγαπημένα σας μεταξύ του opera του hd2 και του opera στον υπολογιστή σας και σε όλους τους υπολογιστές που έχετε εγκαταστήσει τον opera.

 

Πιστεύω να σας τα έγραψα αναλυτικά, αν και πιστεύω ότι δεν θα δυσκολευτείτε καθόλου.

Για απορίες εδώ είμαστε :)

 

Πολύ χρήσιμο σ' ευχαριστούμε πολύ Αντώνη :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Εδω και καιρο σκεφτομουν να φτιαξω ενα δικο μου blog ωστε να μπορω να συγκεντρωνω νεα, ανακοινωσεις, βελτιωσεις, προγραμματα, παιχνιδια και οτι αλλο εχει σχεση με το hd2 μας.

 

Τελικα καθισα αυτο το weekend και το εφτιαξα.

Οι δυο πιο σημαντικοι λογοι για τους οποιους υλοποιησα ενα τετοιο blog ειναι :

 

1) Θα μπορει καποιος να βρει τα προγραμματα, τα παιχνιδια και οτι αλλο υπαρχει για το hd2, πολυ γρηγορα και μεσα σε μερικα κλικς, μιας και θα ειναι μαζεμενα και ταξινομημενα. Η διαφορα με τα φορουμ ειναι οτι στο blog δεν θα υπαρχουν σχολια και off topic οποτε θα επικεντρωνεται ο καθενας μονο στο να αναζητησει κατι και να το βρει χωρις να διαβαζει περιττα σχολια που ισως και να μην τον ενδιαφερουν.

 

2) δευτερο και αρκετα σημαντικο για μενα ειναι οτι πολλοι δεν εχουν λογαριασμο σε server οπως rapidshare, mediafire κ.τ.λ κατι που πολλες φορες δυσχαιρενει καποιους που θελουν να κατεβασουν αρχεια.

Εγω θα χρησιμοποιησω τον λογαριασμο μου στο dropbox, οπου θα εχω εναν φακελλο δημοσιο (public) και ετσι θα δινω ενα direct link απ'οπου και θα μπορειτε να κατεβαζετε απευθειας, χωρις αναμονη καθε αρχειο. Επισης τα αρχεια εφοσον θα ειναι κατεβασμενα απο μενα, θα τα ελεγχω και για ιους αλλα και για spyware, trojan κ.τ.λ οποτε θα προσπαθησω να κρατησω οσο πιο ασφαλη τα αρχεια που θα μοιραζομαστε.

 

Το link για το blog μου το εβαλα και στην υπογραφη μου για οποιον ενδιαφερεται.

Για οσους το επισκεφθουν, ευχαριστω εκ'των προτερων και καθε σχολιο θα ειναι επιθυμητο. πειτε μου μια γνωμη και για το Logo που εφτιαξα.

Θα ανακοινωνω την αναρτηση εφαρμογων, παιχνιδιων και αλλων σχολιων και στο twitter, το οποιο υπαρχει επισης στην υπογραφη μου.

 

συγνωμη για το off topic αλλα το εγραψα μιας και απευθυνεται και στο αγαπημενο hd2 μας.

 

Διαβαζωντας χθες την ερωτηση που εκανε η Ρεβεκκα για τους φακελλους του Opera που πρεπει να αποθηκευουμε για να μπορουμε να εχουμε συγχρονισμενα τα αγαπημενα μας στο hd2, εκατσα και εφτιαξα εναν συντομο οδηγο για το πως μπορουμε να συγχρονιζουμε τα αγαπημενα μας μεσω του opera link.

θα επανελθω με τον οδηγο αν προλαβω να τον τελειωσω αποψε. :)

 

edit : Οποιος θελει να βοηθησει για εφαρμογες, tips, παιχνιδια κ.τ.λ για το hd2 μπορει να μου στελνει p.m με οτιδηποτε, κι'εγω θα το ανεβαζω στο blog. Thanks :)

 

μπραβο βρε αντωνη ειδικα για το κουραγιο και την υπομονη σου.θα το τιμησω

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος ας με βοηθησει ετοιμαζομαι να βαλω την artemis v13 αλλα δεν ξερω με ποιο radio(ειμαι κ λιγακι ψιλοασχετος,την κατεβασα απο xda,αλλα δεν ξερω αν το εχει μεσα η πρεπει εγω να το βαλω)....

Προς το παρον ειμαι με την τελευταια official κ ολα μαμα....ο λογος που ειπα να κανω κατι αλλο ειναι γιατι το εχω ψιλοπεθανει με πολλα cabakia κ για να δοκιμασω κ κατι αλλο...η αληθεια ειναι ομως οτι βαριεμαι παρα πολυ το στησιμο....ελπιζω να μου βγει σε καλο!

Τελικα το εκανα...ολα οκ.κ καταλαβα οτι εχω ακομα το παλιο radio...αξιζει να βαλω καποιο πιο καινουργιο;

Edited by noolis
Everything is touchable...
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος ας με βοηθησει ετοιμαζομαι να βαλω την artemis v13 αλλα δεν ξερω με ποιο radio(ειμαι κ λιγακι ψιλοασχετος,την κατεβασα απο xda,αλλα δεν ξερω αν το εχει μεσα η πρεπει εγω να το βαλω)....

Προς το παρον ειμαι με την τελευταια official κ ολα μαμα....ο λογος που ειπα να κανω κατι αλλο ειναι γιατι το εχω ψιλοπεθανει με πολλα cabakia κ για να δοκιμασω κ κατι αλλο...η αληθεια ειναι ομως οτι βαριεμαι παρα πολυ το στησιμο....ελπιζω να μου βγει σε καλο!

Τελικα το εκανα...ολα οκ.κ καταλαβα οτι εχω ακομα το παλιο radio...αξιζει να βαλω καποιο πιο καινουργιο;

 

Στο thread της Αρτεμις υπαρχει υποδειξη για το ποια radios δουλευουν σωστα.

 

Θα συμβουλευα να δοκιμασετε και τις ρομ που βγαζουν τα μελη μας εδω ο Γιαννης και ο Κωστας.

Ειναι σημαντικο οτι θα εχετε αμεση υποστηριξη σε οτι προβλημα αντιμετοπισετε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

Κώστα ακόμα προσπαθώ να καταλάβω που σου χάλασε το case! Στο πλαστικοποιημένο μέρος που έχει γύρω γύρω;;;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση 1.7.1.2 του CHTEditor, θα πρέπει να κάνουμε απεγκατάσταση της προηγούμενης έκδοσης ή το κάνουμε εγκατάσταση πάνω στην υπάρχουσα έκδοση;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

Κώστα ακόμα προσπαθώ να καταλάβω που σου χάλασε το case! Στο πλαστικοποιημένο μέρος που έχει γύρω γύρω;;;

 

Ναι ακριβως εκει που τελειωνει το hard volum button αλλα στην κογχη ακριβως διπλα στο τζαμι.

Ειναι ευκολονοητο πως δεν προκειται για χτυπημα γιατι θα παθαινε ζημια και το τζαμι.

Ουτε απο τριβη στην θηκη γιατι το εσωτερικο της ειναι βελουδινο.

Εχει φυγει το σμαλτο. Βεβαια για να το δεις πρεπει να κοιταξεις την συσκευη απο πολυ κοντα και σε δυνατο φως. Με την αφη το καταλαβαινεις καλυτερα.

Κι εγω το διαπιστωσα οταν τοποθετουσα screen protector. Αισθανθηκα την ανωμαλια και νομιζα οτι καποια βρωμια εχει κολλησει. Οταν το εξυσα λιγο με το νυχι μου εφυγε το κομματακι του σμαλτου που ηταν μποσικο.

Το εψαξα σε ολη την υπολοιπη επιφανεια με το νυχι μου αλλα δεν εφυγε πουθενα αλλου.

Αρα προκειται για κακη εφαρμογη της επιστρωσης του σμαλτου. Αν πριν την βαφη επικαθισει εστω και ενας κοκος σκονης, δημιουργει θηλακιο που αργοτερα δημιουργει το προβλημα αυτο.

Μολις βρω τροπο θα τραβηξω φωτογραφια να το δειτε.

 

Πριν γινει αυτο νομιζα οτι το υλικο ειναι απο πλαστικο μασιφ και οχι βαμενο. Θεωρουσα λοιπον οτι η HTC επιτελους καταλαβε και εφτιαξε κατι που δυσκολα θα συμαδευεται.

Δεν ειναι λυση να πρεπει να κλεινεις την συσκευη μ αυτες τις θηκες τις πλαστικες που ναι μεν το προστατευουν , αλλα αλλειωνουν το σχημα και την υπερθερμαινουν τωρα το καλοκαιρι. Επειτα δεν ειναι πρακτικες οταν θες να χρησιμοποιεις βαση αυτοκινητου, να αλλαζεις μπαταρια κλπ.

Τοσο δυσκολο ειναι να φτιαξουν ενα στεφανι απο αλουμινιο η καποιο καλυτερο υλικο;

Δεν προκειται να αλλαξουν ποτε οι Κινεζοι. Παντα το μυαλο τους παει στο φτηνο υλικο χωρις να σκεφτονται την αντοχη.

 

Φανταζομαι τι θα γινει στο Desire που ειναι ολοκληρο απ αυτο το βαμενο πλαστικο.:mad:

 

Καποιος μπορει να μην το θεωρει τοσο σημαντικο αλλα εγω προσεχω τις συσκευες μου και θελω να ειναι αψογες οταν τις πουλαω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο thread της Αρτεμις υπαρχει υποδειξη για το ποια radios δουλευουν σωστα.

 

Θα συμβουλευα να δοκιμασετε και τις ρομ που βγαζουν τα μελη μας εδω ο Γιαννης και ο Κωστας.

Ειναι σημαντικο οτι θα εχετε αμεση υποστηριξη σε οτι προβλημα αντιμετοπισετε.

 

Με τα χαρας,αλλα θελω μια ελληνικη κ η ελληνικη που υπαρχει δε μου πολυαρεσει τα χρωματα των φακελων,προτιμω περισσοτερο τις official κ τωρα που εβαλα αυτη περιμενω να βγει καινουργια official κ παλι θα αλλαξω μαλλον.

Ευχαριστω πολυ παντως!

Everything is touchable...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βγήκε νέα έκδοση 1.7.1.2 του CHTEditor, θα πρέπει να κάνουμε απεγκατάσταση της προηγούμενης έκδοσης ή το κάνουμε εγκατάσταση πάνω στην υπάρχουσα έκδοση;

 

Όπως και να το κάνεις δεν έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,.παιδιά αγόρασα μια micro sd 16GB απο e-bay...και ενώ στην αρχή ήταν οκ...μετά άρχισε να κάνει νερά...να μην λειτουργεί σωστά και να μου καταστρέφει τα αρχεία εικόνας και ήχου! μπόρεσα μόνο να χρησιμοποιήσω τα 2 GB απο τα συνολικά!

 

μπορεί κάποιος να μου υποδείξει ένα λίνκ απο e-bay ή απο κάπου αλλου...αξιόπιστο...ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ!!!!!

 

και βασικά σε καλή σχετικά τιμη....δεδομένου ότι στο e-shop το βρίσκεις με πάνω απο 40 ευρώ και ξεκινόντας απο ταχύτητες τον 2MB/sec που δεν νομίζω ότι είναι άσχημα...αλλα θα ήθελα να έχω ποιό γρήγορη κάρτα...μια (6) ας πούμε!

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

(αν δεν θέλετε να "διαφημίσετε" κάτι εδώ στείλτε μου pm)

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στο πρώτο post. Thanks! ;)

 

αμα δεν ησουν εσυ αυτο το forum θα ειχε χασει πολλά σε πολλούς τομείς.. το πιστευω..

 

Μπραβο!!!

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση 1.7.1.2 του CHTEditor, θα πρέπει να κάνουμε απεγκατάσταση της προηγούμενης έκδοσης ή το κάνουμε εγκατάσταση πάνω στην υπάρχουσα έκδοση;

Οσοι περασετε την νεα αυτη εκδοση, αλλαξτε απο το μενου την γλωσσα στα Ελληνικα. Μιας και η Ελληνικη μεταφραση εχει γινει απο μενα, δειτε ολες τις επιλογες και αν βρειτε καποιο λαθος η πιστευεται οτι καποια επιλογη θα μεταφραζοταν καλυτερα η με καποιο αλλο τροπο, στειλτε μου ενα p.m η γραψτε το εδω να το διορθωσω.

Ευχαριστω πολυ:)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,.παιδιά αγόρασα μια micro sd 16GB απο e-bay...και ενώ στην αρχή ήταν οκ...μετά άρχισε να κάνει νερά...να μην λειτουργεί σωστά και να μου καταστρέφει τα αρχεία εικόνας και ήχου! μπόρεσα μόνο να χρησιμοποιήσω τα 2 GB απο τα συνολικά!

 

μπορεί κάποιος να μου υποδείξει ένα λίνκ απο e-bay ή απο κάπου αλλου...αξιόπιστο...ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ!!!!!

 

και βασικά σε καλή σχετικά τιμη....δεδομένου ότι στο e-shop το βρίσκεις με πάνω απο 40 ευρώ και ξεκινόντας απο ταχύτητες τον 2MB/sec που δεν νομίζω ότι είναι άσχημα...αλλα θα ήθελα να έχω ποιό γρήγορη κάρτα...μια (6) ας πούμε!

 

ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

(αν δεν θέλετε να "διαφημίσετε" κάτι εδώ στείλτε μου pm)

 

 

μην με προσπερνάτε παιδια΄...βοηθήστε με και εμένα...θέλω ΚΑΡΤΑΑΑΑΑΑΑ ΜΝΗΜΗΣΣΣΣΣΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δειτε μια φωτογραφια με το προβλημα που σας ελεγα.

Βεβαια για να φανει εβαλα το κινητο εμπρος στο παραθυρο για να το χτυπα το φως. Σε κανονικο φωτισμο δεν φαινεται γιατι ειναι μαυρο το πλαστικο.

 

http://img.skitch.com/20100510-cyqpws4cmg474jg5ufe33kbkhw.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Στο http://www.htc.com/uk (Αγγλικό site) φαίνεται να υπάρχει νέα ROM για τους συνδρομητές της Vodafone. Σας έκανα copy αυτό που ακριβώς αναφέρει. Αυτή η ROM αναφέρεται μόνο σε κινητά στην Αγγλία ή και στους εδώ συνδρομητές της Vodafone με αγγλική (μαμά) ROM?

 

"An updated ROM is now available for HTC HD2 (Vodafone) users to download. As always, HTC is committed to providing customers with the best possible mobile experience.

 

Installation Instructions:

 

ROM version:1.72.161.3"

 

Εδώ είναι και το link.

 

http://www.htc.com/uk/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=919

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δειτε μια φωτογραφια με το προβλημα που σας ελεγα.

Βεβαια για να φανει εβαλα το κινητο εμπρος στο παραθυρο για να το χτυπα το φως. Σε κανονικο φωτισμο δεν φαινεται γιατι ειναι μαυρο το πλαστικο.

 

http://img.skitch.com/20100510-cyqpws4cmg474jg5ufe33kbkhw.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

Ειναι απαραδεκτο Κωστα. Ειδικα εαν το εχεις μεασ σε θηκη συνεχεια!!

Εγω το βαζω για πουλημα μεσα στη βδομαδα, θα σας αφησω για λιγο. Ειμαι κατοχος του Legend εδω και 2 βδομαδες κα ιεχω παθει πλακα. Απιστευτη ποιοτητα και τρελη αποκριση, παρα την λγοτερη ισχυ σε επεξεργαστη και λιγοτερη ραμ. Δε ξαναγυρναω πισω. Ειχα σκοπο να τα δουλεψω παραλληλα για μια εβδομαδα αλλα το HD2 ειναι μεσα στο κουτι του και περιμενει τον επομενο κατοχο του.

 

Οσων αφορα τα σημαδια δυστυχως η συσκευη δεν το δηλωνει με τη πρωτη ματια αλλα ειναι επιρρεπης. Εμενα το πισω καλυμα εχει δυο βουλες, κοινως ειναι σαν να εχει ξεφλουδισει, σαν το βερνικι στο ξυλο. Και ολα αυτα απο το βαλε βγαλε στη τσεπη. Δεν εχει ουτε πτωση ουτε κακομεταχειρηση.

 

Εγω θα το πηγαινα εξαλος στην Αγια Παρασκευη στη θεση σου, δεν εχεις να χασεις κατι. Ισως και να βγαλεις ακρη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους,

 

Στο http://www.htc.com/uk (Αγγλικό site) φαίνεται να υπάρχει νέα ROM για τους συνδρομητές της Vodafone. Σας έκανα copy αυτό που ακριβώς αναφέρει. Αυτή η ROM αναφέρεται μόνο σε κινητά στην Αγγλία ή και στους εδώ συνδρομητές της Vodafone με αγγλική (μαμά) ROM?

 

"An updated ROM is now available for HTC HD2 (Vodafone) users to download. As always, HTC is committed to providing customers with the best possible mobile experience.

 

Installation Instructions:

 

ROM version:1.72.161.3"

 

Εδώ είναι και το link.

 

http://www.htc.com/uk/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=919

 

Δεν υπάρχει ελληνική vodafone rom, είναι μόνο για την Αγγλία. Γνώμη μου είναι μακρυά από branded roms.

 

μην με προσπερνάτε παιδια΄...βοηθήστε με και εμένα...θέλω ΚΑΡΤΑΑΑΑΑΑΑ ΜΝΗΜΗΣΣΣΣΣΣ!!!!

 

Καλησπέρα, είδα και το pm σου. Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει πρόβλημα με τις επώνυμες κάρτες μνήμης σε αυτή τη συσκευή. Μάλλον το πρόβλημα που αντιμετώπισες έχει να κάνει με προβληματική κάρτα μνήμης.

 

http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards-readers.html?keyphrase=microsdhc+16gb

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πού να ξέρω αν θέλω ή αν δε θέλω... :lol:

 

Τέλος πάντων, ούτε αυτό έπιασε. Με την πρώτη ανανέωση του καιρού μού ζήτησε η υπηρεσία της Google άδεια να εντοπίσει τη θέση όπου απάντησα θετικά γιατί αλλιώς πώς θα μου έλεγε τον καιρό αν δεν ξέρει πού είμαι;

Μετά την ανανέωση του καιρού κοίταξα πάλι τον τόπο της ώρας και είχε γυρίσει ξανά στο Minsk!! :p

Παρατήρησα το εξής περίεργο.Τώρα έχω την 21903 athineos.Στις ρυθμίσεις ώρας του συστήματος των wm η ώρα είναι κανονικά athens +2.Στο sense όμως το mylocation ήταν +2 minsk.:blink:Tο πρόβλημα όπως ανέφερες προκαλείται από την ανανέωση του καιρού.Eβαλα το weather city editor,πήγα στο Greece,επέλεξα Kοζάνη menu--->edit και είδα ότι το timezone είναι +2minsk.Παρατήρησα ότι όλες οι πόλεις στην Ελλάδα,στο timezone είναι +2 minsk.To άλλαξα σε +2 Athens έκανα save και μετά από το ρολόι του sense έκανα add city πρόσθεσα την Κοζάνη και την επέλεξα.Μετά ξαναεπέλεξα το mylocation και πλέον είναι +2 Αthens.Aνοιξα και το igo8(σε εξωτερικό χώρο για να κλειδώσει σήμα και να πάρει τις ρυθμίσεις ώρας) που γράφτηκε ότι αλλάζει την ώρα σε +2 Minsk και παρέμεινε και πάλι +2 athens. :D

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα το εξής περίεργο.Τώρα έχω την 21903 athineos.Στις ρυθμίσεις ώρας του συστήματος των wm η ώρα είναι κανονικά athens +2.Στο sense όμως το mylocation ήταν +2 minsk.:blink:Tο πρόβλημα όπως ανέφερες προκαλείται από την ανανέωση του καιρού.Eβαλα το weather city editor,πήγα στο Greece,επέλεξα Kοζάνη menu--->edit και είδα ότι το timezone είναι +2minsk.Παρατήρησα ότι όλες οι πόλεις στην Ελλάδα,στο timezone είναι +2 minsk.To άλλαξα σε +2 Athens έκανα save και μετά από το ρολόι του sense έκανα add city πρόσθεσα την Κοζάνη και την επέλεξα.Μετά ξαναεπέλεξα το mylocation και πλέον είναι +2 Αthens.Aνοιξα και το igo8(σε εξωτερικό χώρο για να κλειδώσει σήμα και να πάρει τις ρυθμίσεις ώρας) που γράφτηκε ότι αλλάζει την ώρα σε +2 Minsk και παρέμεινε και πάλι +2 athens. :D

Μπραβο !!!! πολυ καλη η παρατηρηση σου. μακαρι να μπορουσε λοιπον καποιος να εκανε edit ολες τις πολεις και να εβαζε +2 Athens αλλα ποιος θα βρει χρονο για μια τετοια δουλεια. δυσκολο το βλεπω :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δειτε μια φωτογραφια με το προβλημα που σας ελεγα.

Βεβαια για να φανει εβαλα το κινητο εμπρος στο παραθυρο για να το χτυπα το φως. Σε κανονικο φωτισμο δεν φαινεται γιατι ειναι μαυρο το πλαστικο.

 

http://img.skitch.com/20100510-cyqpws4cmg474jg5ufe33kbkhw.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

Να σου πω...επειδη δεν πολυ φαινεται στην φοτο... ειναι κατι σαν εσωτερικο ραγισματακι στο τζαμι αυτο ποου εχεις?

 

Αν ναι...ειχα παρομοιο. Πηγα ACE Hellas (Θεσσαλονικη) και μεσα σε 7 μερες μου αλλαξαν LCD οθονη και προσοψη...να ξες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...