Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω την εβαλα.

Ισως ειναι η ιδεα μου αλλα νομιζω οτι το κινητο εχει παλι την σπιρταδα που με ειχε εντυπωσιασει στην αρχη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω την εβαλα.

Ισως ειναι η ιδεα μου αλλα νομιζω οτι το κινητο εχει παλι την σπιρταδα που με ειχε εντυπωσιασει στην αρχη.

 

Και εγώ το ίδιο νομίζω. Για περισσότερα αφού το δοκιμάσουμε και το τεστάρουμε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις... Φαίνεται ότι πράγματι είναι πιο γρήγορη η απόκριση των μενού...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι..οταν παμε να πληκτρολογησουμε εναν αριθμο πως γινεται να μας βγαζει τα ονοματα ακομα και μετα το 69........ γιατι με το που βαζω 697 ασ πουμε δεν μου βγαζει κανενα ονομα...και τελοσ πως γινετε να χρησιμοποιησω το φλας και ως φακο??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Για το φακο δεν ξερω.

Για την αλλη ερωτηση,οταν πατας τα νουμερα ειναι σαν να γραφεις με Τ9 αρα τα ονοματα που σου βγαζει αν πατησεις 69 ειναι αυτα που ξεκινανε απο Ν ή Ξ ή Ο και συνεχιζουν με Χ ή Ψ ή Ω

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγω την εβαλα.

Ισως ειναι η ιδεα μου αλλα νομιζω οτι το κινητο εχει παλι την σπιρταδα που με ειχε εντυπωσιασει στην αρχη.

 

τα ίδια και εδώ... όντως πολύ πιο γρήγορο το μενού!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ξαναπηρα το τηλ χτες κ προσπαθω να σεταρω το hotmail k tpt..καμια ιδεα κανεις?το χω ξαναπαρει το τηλ κ ειχε σεταριστει αμεσα....αλλα τωρα κολαει
Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρα κ εγω το κινητακι.ΟΜΩΣ τωρα τα χω παρει στην κρανα κανονικα...Πηγα να κανω αναβαθμιση λογισμικου στη νεα εκδοση και ενω τα ειχα συνδεση ολα καλα και η αναβαθμιση ετρεχε,ξαφνικα διακοπηκε χωρις εμφανη λογο.Μετα τις οδηγιες που μου εβγαλε για συνεχιση της(να βγαλω μπαταρια κτλ και μετα να πατησω επαναληψη)και αφου τις ακολουθησα 2-3 φορες δεν ειδα αποτελεσμα.Παλι με πεταγε απο την αναβαθμιση.Τελικα μεσω του προγραμματος εκανα ακυρωση της διαδικασιας και τωρα το κινητο δεν ανοιγει.Απλα ενεργοποιειται και φωτιζεται η οθονη βγαζοντας μαυρο,χωρις να δειχνει τιποτα.Τι κανω τωρα?Εκτος απο να βριζω...
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τη μπαταρία για λίγο (κανα 5λεπτο) και δοκίμασε ξανά.

Αν δεν γίνει τίποτα βγάλε τη κάρτα μνήμης (αν έχεις) και κάνε hard format.

Αν δεν ανοίξει και πάλι θα πρέπει να πας σε κάποιο Nokia Care.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρα κ εγω το κινητακι.ΟΜΩΣ τωρα τα χω παρει στην κρανα κανονικα...Πηγα να κανω αναβαθμιση λογισμικου στη νεα εκδοση και ενω τα ειχα συνδεση ολα καλα και η αναβαθμιση ετρεχε,ξαφνικα διακοπηκε χωρις εμφανη λογο.Μετα τις οδηγιες που μου εβγαλε για συνεχιση της(να βγαλω μπαταρια κτλ και μετα να πατησω επαναληψη)και αφου τις ακολουθησα 2-3 φορες δεν ειδα αποτελεσμα.Παλι με πεταγε απο την αναβαθμιση.Τελικα μεσω του προγραμματος εκανα ακυρωση της διαδικασιας και τωρα το κινητο δεν ανοιγει.Απλα ενεργοποιειται και φωτιζεται η οθονη βγαζοντας μαυρο,χωρις να δειχνει τιποτα.Τι κανω τωρα?Εκτος απο να βριζω...

 

Αυτό που σου συμβαίνει μου θυμίζει δική μου παρόμοια περίπτωση όπου τελικά δεν έφταιγε το κινητό αλλά είχε χαλάσει η κάρτα μνήμης. Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις το κινητό χωρίς κάρτα μνήμης μέσα και αν λειτουργεί κανονικά τότε στείλε να σου αντικαταστήσουν την κάρτα μνήμης (που συνήθως έχει εγγύηση από 5 έτη μέχρι εφόρου ζωής!!!)

 

καλημερα ξαναπηρα το τηλ χτες κ προσπαθω να σεταρω το hotmail k tpt..καμια ιδεα κανεις?το χω ξαναπαρει το τηλ κ ειχε σεταριστει αμεσα....αλλα τωρα κολαει

 

Κάνε το εξής: όταν επιλέξεις hotmail, εκεί που σου ζητάει τη διεύθυνσή σου βάλε την λάθος (πχ. tomtom@hotmail.cog αντί για tomtom@hotmail.com) και απευθείας θα σε βγάλει σε ένα μενού όπου καλείσαι να βάλεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις οι οποίες είναι οι εξής:

Ρυθμίσεις εισερχ. email

Όνομα χρήστη: (βάλε εδώ τη σωστή διεύθυνσή σου)

Κωδικός: αντίστοιχα

Διακομ. εισερχομένων: pop3.live.com

Mail Box Name : Hotmail POP3

Mail Box Type : POP3

Security (Port) : SSL

Port : 995

 

Ρυθμίσεις εξερχ. email

Όνομα χρήστη: (βάλε εδώ τη σωστή διεύθυνσή σου)

Κωδικός: αντίστοιχα

Outgoing Mail Server : smtp.live.com

Security (Port) : SSL/TLS

Port : 587

 

Αν δεν λειτουργήσει στείλε ξανά μήνυμα!!!!

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρα κ εγω το κινητακι.ΟΜΩΣ τωρα τα χω παρει στην κρανα κανονικα...Πηγα να κανω αναβαθμιση λογισμικου στη νεα εκδοση και ενω τα ειχα συνδεση ολα καλα και η αναβαθμιση ετρεχε,ξαφνικα διακοπηκε χωρις εμφανη λογο.Μετα τις οδηγιες που μου εβγαλε για συνεχιση της(να βγαλω μπαταρια κτλ και μετα να πατησω επαναληψη)και αφου τις ακολουθησα 2-3 φορες δεν ειδα αποτελεσμα.Παλι με πεταγε απο την αναβαθμιση.Τελικα μεσω του προγραμματος εκανα ακυρωση της διαδικασιας και τωρα το κινητο δεν ανοιγει.Απλα ενεργοποιειται και φωτιζεται η οθονη βγαζοντας μαυρο,χωρις να δειχνει τιποτα.Τι κανω τωρα?Εκτος απο να βριζω...

 

Το είχα πάθει και εγώ σε 2 κινητά.

Έκανα απεγκατάσταση του Pc Suite και εγκατάσταση ξανά και όλα έντάξει εδώ και μήνες.

Δοκιμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

ωραια αφου πηραμε τις ρυθμισεις για hotmail , ξερεις να μας πεις και του gmail ?
Link to comment
Share on other sites

ωραια αφου πηραμε τις ρυθμισεις για hotmail , ξερεις να μας πεις και του gmail ?

 

User Name : user@gmail.com

Password : your email password

Incoming Mail Server : pop.gmail.com

Mail Box Name : Gmail POP3

Mail Box Type : POP3

Security (Port) : SSL

Port : 995

Outgoing POP3 Mail ServerSetting :

Email Address : user@gmail.com

User Name : user@gmail.com

Password : your email password

Outgoing Mail Server : smtp.gmail.com

Security (Port) : SSL

Port : 465

 

 

Αλλά μάλλον δεν είμαστε στο σωστό thread για να ρωτάς αυτά!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Hard format ειχα δοκιμασει προχθες το βραδυ πριν postarw αλλα τζιφος.Ισως εφταιγε που δεν ειχα βγαλει την καρτα μνημης απο μεσα(?).Πηγα χθες το πρωι στο nokia center στο λιμανι του Πειραια(Καποδιστριου 1) και μου το επαναφερανε μεσα σε δεκα λεπτακια!!Πολυ εξυπηρετικο το παλικαρι που ηταν εκει.Του ειπα οτι το χω λιγες μερες και δε ζητησε καν να δει αποδειξη.Και δε μου ζητησε καθολου χρηματα.Οποιος αντιμετωπισει καποιο προβλημα στο μελλον το συνιστω ανεπιφυλακτα.

Το μονο προβληματακι που εχω τωρα ειναι οτι χαθηκαν οι χαρτες που ηταν περασμενοι μεσα.Που μπορω να τους βρω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τους βρεις μέσα από το πρόγραμμα της Nokia

http://europe.nokia.com/support/download-software/nokia-map-loader

Για οτιδήποτε άλλο χρειαστείς σχετικά με το ovi maps μπορείς να απευθυνθείς στο ανάλογο θέμα Nokia Maps - OVI Maps (Smart2go)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

User Name : user@gmail.com

Password : your email password

Incoming Mail Server : pop.gmail.com

Mail Box Name : Gmail POP3

Mail Box Type : POP3

Security (Port) : SSL

Port : 995

Outgoing POP3 Mail ServerSetting :

Email Address : user@gmail.com

User Name : user@gmail.com

Password : your email password

Outgoing Mail Server : smtp.gmail.com

Security (Port) : SSL

Port : 465

 

καλησπέρα...:)

Μετά από πολλές προσπάθειες να δουλέψω τον λογαριασμό του gmail μέσω imap, απελπίστηκα και τελικά τον σέταρα με pop3, όπως περιγράφεις παραπάνω...ερωτώ το εξής :

Στον λογαριασμό του ovi mail μου δίνεται η επιλογή με το πλήκτρο 9 να κάνει απευθείας send and receive, κάτι δηλαδή σαν το άμεσο refresh του inbox (με imap το ovi mail)…

στο gmail με pop3 δεν έχει αυτήν την επιλογή...υπόψιν ότι δε θέλω να κάνει μόνο του update ανά συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα και το έχω βάλει στο manual…η έλλειψη όμως του refresh με το ‘’send and receive{9}’’ είναι μεγάλη έλλειψη, καθώς ακόμα και συνδεδεμένος να είμαι στο inbox, τυχόν νέο mail δεν εμφανίζεται , αν δε κάνω disconnect και ξανά connect…

Καμιά ιδέα..??

Thanks…;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...:)

Μετά από πολλές προσπάθειες να δουλέψω τον λογαριασμό του gmail μέσω imap, απελπίστηκα και τελικά τον σέταρα με pop3, όπως περιγράφεις παραπάνω...ερωτώ το εξής :

Στον λογαριασμό του ovi mail μου δίνεται η επιλογή με το πλήκτρο 9 να κάνει απευθείας send and receive, κάτι δηλαδή σαν το άμεσο refresh του inbox (με imap το ovi mail)…

στο gmail με pop3 δεν έχει αυτήν την επιλογή...υπόψιν ότι δε θέλω να κάνει μόνο του update ανά συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα και το έχω βάλει στο manual…η έλλειψη όμως του refresh με το ‘’send and receive{9}’’ είναι μεγάλη έλλειψη, καθώς ακόμα και συνδεδεμένος να είμαι στο inbox, τυχόν νέο mail δεν εμφανίζεται , αν δε κάνω disconnect και ξανά connect…

Καμιά ιδέα..??

Thanks…;)

 

Ενόσω είσαι μέσα στο gmail, πατώντας το 9 κάνει κι εκεί send and receive, χωρίς να χρειάζεται αποσύνδεση και επανασύνδεση

Link to comment
Share on other sites

Ενόσω είσαι μέσα στο gmail, πατώντας το 9 κάνει κι εκεί send and receive, χωρίς να χρειάζεται αποσύνδεση και επανασύνδεση

Αυτο γινετε και σε εμενα με το 9,αλλα το εχω σεταρει με το ετοιμο gmail του κινητου και ειναι imap.

Εσυ με pop3?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

tomtom44 το τσέκαρα επιτόπου που λένε στέλνοντας από άλλο λογαριασμό ένα mail , αλλά δεν είδα φως..:O με την αποσύνδεση και σύνδεση , είδα..:)

stamatis3133 με το imap δε δούλεψε ποτέ σωστά...του έβαζα πχ να κατεβάζει 50 mails, και κατέβαζε από το 10 εώς το 60 (εννοώ ότι τα πρώτα 10-πιο πρόσφατα- δε τα έδειχνε ποτέ...το πως τα ξεχώριζε δε το κατάλαβα...άσε που με το που έκανε connect κατευθείαν αποσυνδεόταν και τυπικά δε δούλευε..:( τουλάχιστον με το pop3 δουλεύει κανονικά...θα ξανατσεκάρω το 9 και βλέπουμε...

 

edit: τελικά το 9 δε δείχνει να δουλεύει...στέλνω στο gmail εισερχόμενο, ανοίγω το gmail στο pc, το βλέπω κανονικά ως αδιάβαστο εισερχόμενο, αλλά στο τηλέφωνο που είναι από πριν συνδεδεμένο, είτε με wifi είτε μέσω δικτύου, refresh για να '' έρθει'' το εισερχόμενο δε γίνεται...:(

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ξεκινήσαμε με το θέμα να σας πω κι εγώ το πρόβλημα μου;

 

Πριν από αυτό όμως να πω ότι δεν ξέρω τη διαφορά imap και pop3. Μάλλον δουλεύω μέσω pop3 καθώς χρησιμοποιώ κι εγώ τις ως άνω ρυθμίσεις. Το 9 πάντως σε εμένα, κάνει "αποστολή και λήψη" και δέχετε τα νέα mail

 

To τεράστιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να δεχτώ ή να στείλω mail μέσω σύνδεσης wap (μέσω δικτύου δηλαδή). Ενώ κατά τ'άλλα η σύνδεση λειτουργεί (maps, converter, weather κλπ), τα mail μου δεν μπορώ να τα δω. Εμφανίζει ότι συνδέεται αλλά δεν μου δείχνει τα καινούργια, και όταν πάω να στείλω κάτι το βάζει στα εξερχόμενα και μένει εκεί για πάντα! Έχω σπάσει το κεφάλι μου και δεν μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα. Έχει κανείς καμία ιδέα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι με την καινούρια έκδοση η αναζήτηση των επαφών από την αρχική οθόνη έγινε σαφώς γρηγορότερη.

Είναι ιδέα μου ή με την καινούρια έκδοση το τηλέφωνο κάνει περισσότερα reboot και τρώει περισσότερα κολλήματα;

Edited by yanastas
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι με την καινούρια έκδοση η αναζήτηση των επαφών από την αρχική οθόνη έγινε σαφώς γρηγορότερη.

Είναι ιδέα μου ή με την καινούρια έκδοση το τηλέφωνο κάνει περισσότερα reboot και τρώει περισσότερα κολλήματα;

 

Εγώ πάντως, το μοναδικό reboot το είχα φάει στην προπροηγούμενη έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, το μοναδικό reboot το είχα φάει στην προπροηγούμενη έκδοση...

εμενα παντως δεν εχει κανει κανενα reboot οποτε ψαξε μηπως καποια εφαρμογη κανει την ζημια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...