Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πως λεγεται το cabaki που αλλαζεις το wallpaper σε ολα τα tab?

 

bg4all έτσι τα λένε αυτά συνήθως! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα έχει δοκιμάσει κανένας? Σχόλια?

 

Μην περιμένεις μεγάλες διαφορές, δουλεύουν πολύ καλά ωστόσο με όλες τις rom και υποστηρίζουν την extended ram.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την Energy.Leo.23568.Sense2.5.Cookie.HomeTab.May.04

Πως μπορώ να απεγκαταστήσω το TCPMP που φέρει μαζί της η ρομ, ώστε να περάσω καινούρια έκδοση του συγκεκριμένου προγράμματος;

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την Energy.Leo.23568.Sense2.5.Cookie.HomeTab.May.04

Πως μπορώ να απεγκαταστήσω το TCPMP που φέρει μαζί της η ρομ, ώστε να περάσω καινούρια έκδοση του συγκεκριμένου προγράμματος;

 

Καλήμερα σ όλους.

 

Δεν χρειάζεται απεγκατάσταση

άπλα βάλε το την νέα έκδοση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν μπαινω σε facebook τους ελληνικους χαρακτηρες μου τους εμφανιζει με "κουτακια"....Τι μπορει να φταιει ?

 

Ευχαριστω.

 

Καμμια ιδεα ρε παιδια ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καμμια ιδεα ρε παιδια ???

 

Επειδή νομίζω ότι σνόμπαρες αυτό που σου είπα, βάλε αυτό http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=269614&d=1263891574 και μετά πες μου εάν διορθώθηκε... (soft reset)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σωστή η σκέψη σου μιας και έχουν αναφερθεί σχετικά προβλήματα με τις custom lock screen αλλά αν κατάλαβα καλά ο Γιάννης είπε ότι δεν έχει πειράξει κάτι εκεί. Ας μας πει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή νομίζω ότι σνόμπαρες αυτό που σου είπα, βάλε αυτό http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=269614&d=1263891574 και μετά πες μου εάν διορθώθηκε... (soft reset)

 

Δεν σνομπαρησα (δεν το συνηθιζω) αλλα δεν ειχα καταλαβει τι ακριβως ειπες.Το εκανα αλλα το προβλημα παραμενει.

 

Σωστή η σκέψη σου μιας και έχουν αναφερθεί σχετικά προβλήματα με τις custom lock screen αλλά αν κατάλαβα καλά ο Γιάννης είπε ότι δεν έχει πειράξει κάτι εκεί. Ας μας πει.

 

Οντως δεν εχω πειραξει κατι....

 

Edit

 

Τωρα προσεξα οτι το προβλημα ειναι οταν μπαινω απο το εικονιδιο απο την Εναρξη.Αν μπω απο τον internet explorer η εμφανιση ειναι κανονικη.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρουσιάζω την νέα σειρά LEO *indie*ROM

Alpha v1.0

Έκδοση Λειτουργικού 5.2.21896 (Build: 21896.5.0.91)

Βάση Rom 1.72.82124

Είναι το τελευταίο Ελληνικό built που έχει κυκλοφορήσει σε WM 6.5

 

Πληροφορίες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Περιμένω εντυπώσεις και σχόλια.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ όλους.

 

Δεν χρειάζεται απεγκατάσταση

άπλα βάλε το την νέα έκδοση.

 

Εγκατέστησα την καινούρια (TCPMP & Master Codec Pack 5.CAB), αλλά μία από τα ίδια. Δεν παίζει τα αρχεία HD (720p) σε mkv.

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

στο expansys οταν πας να κανεις την παραγγελια αυτο που σου λεει για ΑΦΜ ενδοκοινοτικών συναλλαγών και μετα εταιρικο ΑΦΜ τι ειναι???τι πρεπει να εχεις???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πρέπει να έχεις αυτό που λέει... εταιρικό ΑΦΜ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=4699

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εταιρικό... μόνο έτσι εκπίπτει το ΦΠΑ κατά την αγορά και μάλιστα η εταιρία πρέπει να έχει δηλώσει το ΑΦΜ της για ενδοκοινοτικές συναλλαγές.

 

(Ας μη συνεχίσουμε όμως άλλο γιατί είμαστε off topic... ευχαριστώ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με λιγα λογια πρεπει να εχεις επαγγελματικο ΑΦΜ,ετσι???

 

Πρεπει να εισαι και γραμμενος και στο συστημα ενδοκοινωτικων συναλλαγων για να εκπεσεις τον ΦΠΑ απο τα βιβλια σου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα και εγω ποστ με την ρομ μου εδω στο myphone

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272426

 

 

εβαλα την energy αλλα μετα το τρίτο κόλλημα την έβγαλα

και έβαλα την δική σου . Μπράβο είναι πάρα πολύ καλή ! μέχρι τώρα πολύ σταθερή και γρήγορη :shifty: μαζί με την artemis απο τις κορυφαίες που έχω δοκιμάσει.

και πάλι μπράβο συνέχισε την καλή προσπάθεια.. :D

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω το εξης προβλημα περασα στο κινητο ενα παιχνιδι αλλα δεν το εκανα εγκατασταση τελικα κ ηθελα να το διαγραπσω αλλα μολισ παταω διαγραφη μου λεει διαγραφη αρχειου παταω ναι κ μετα λεει προβλημα κατα τιν διαγραφη αρχειου.το εχω αποθηκευμενο στιν καρτα μνιμης.Ξερει κανεις τι μπορει να συμβενει κ τι να κανω.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω το εξης προβλημα περασα στο κινητο ενα παιχνιδι αλλα δεν το εκανα εγκατασταση τελικα κ ηθελα να το διαγραπσω αλλα μολισ παταω διαγραφη μου λεει διαγραφη αρχειου παταω ναι κ μετα λεει προβλημα κατα τιν διαγραφη αρχειου.το εχω αποθηκευμενο στιν καρτα μνιμης.Ξερει κανεις τι μπορει να συμβενει κ τι να κανω.ευχαριστω.

 

κανε επανεκινηση στο κινητο σου κ δοκιμασε μετα παλι.αν ξανα εχεις το ιδιο προβλημα,που δεν νομιζω,βγαλε την καρτα σου και συνδεσε τη στο pc σου με ενα card adaptor κ σβηστο απο εκει.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

HD2: Οδηγός επαναφοράς ρυθμίσεων

Αντιγράφω από εδώ

 

Με την βοήθεια του παρακάτω οδηγού θα φτιάξουμε μια σειρά από αρχειάκια .cab με τις ρυθμίσεις που χρησιμοποιούμε στους λογαριασμούς και σε ρυθμίσεις που κάνουμε πάντα μετά από ένα νέο φλασάρισμα ή ένα hard reset στην συσκευή μας και χάνουμε πολύτιμο χρόνο!

 

Στο τέλος, μετά από κάθε hard reset θα τρέχουμε απλά τα .cab αρχεία και όλες οι ρυθμίσεις θα δημιουργούνται αυτόματα!

 

Θα χρειαστείτε:

1. Πρόγραμμα επεξεργασίας της registry (όπως το δωρεάν PHM RegEdit ή το resco explorer)

 

2. Το πρόγραμμα sdconfig

 

Και τα δύο προγράμματα είναι δωρεάν και μπορείτε να τα βρείτε με μια αναζήτηση στο internet.

 

 

Δημιουργία backup συχνών ρυθμίσεων:

1. Ανοίξτε το πρόγραμμα επεξεργασίας της regisrty

 

2. Ανατρέξτε στην κάθε μία από τις παρακάτω εγγραφές και με παρατεταμένο πάτημα στον φάκελο που θέλουμε κάνουμε export και επιλέγουμε σαν θέση την κάρτα μνήμης και σαν τύπο αρχείο .reg

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows Live]
To save Windows live account
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\People\OwnerInfo]
To Save phone owner info
 
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Owner]
  
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\FacebookSDK]
To save facebook account
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Facebook]
To save facebook account
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\HTCAccountManager]
To save Twitter, facebook, youtube accounts
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila\InternetPush\Enabled]
To save the bookmarks on internet tab
 
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\BackLight]
To save you screenlight settings
 
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Sounds]
To save your Ringtones
 
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Soundcategories]
To save notification sounds

 

3. Μεταφέρουμε από την κάρτα μνήμης τα αρχεία .reg που δημιουργήσαμε στον υπολογιστή

 

4. Επιλέγουμε ένα από αυτά (δεν έχει σημασία ποιο) και το ονομάζουμε σε main.reg

 

5. Με δεξί κλικ, ανοίγουμε το καθένα απ' αυτά με το Notepad (σημειωματάριο)

 

6. Κρατάμε το main.reg μόνιμα ανοιχτό και κάνουμε σ' αυτό επικόλληση τις εγγραφές από όλα τα υπόλοιπα

 

7. Αφού τελειώσουμε αποθηκεύουμε τις αλλαγές. Τώρα το main.reg περιέχει όλο το backup των ρυθμίσεων που επιλέξαμε

 

8. Τρέχουμε το πρόγραμμα SDConfig και πηγαίνουμε στο tab "Cab & Copy"

 

9. Στο κάτω κάτω μέρος έχει την επιλογή Convert REG to XML, εδώ επιλέγουμε το main.reg αρχείο και πατάμε το κουμπί convert

 

10. Στην ίδια καρτέλα πάνω πάνω, επιλέγουμε το MakeCAB xml. Σαν input βάζουμε το .xml αρχείο που δημιουργήσαμε στο προηγούμενο βήμα και σαν output δίνουμε ένα όνομα στο αρχείο .cab που θα φτιάξουμε. Πατάμε Make CAB

 

Δημιουργία backup ρυθμίσεων WiFi:

1. Στον υπολογιστή κάνουμε δεξί κλικ και δημιουργούμε ένα νέο αρχείο κειμένου

 

2. Ονομάζουμε το αρχείο π.χ. wifi_home.txt

 

3. Κάνουμε αντιγραφή το παρακάτω

<wap-provisioningdoc>
   <characteristic type="CM_WiFiEntries">
             <characteristic type="Δώστε το όνομα του δικτύου σας">
               <parm name="DestID" value="{436EF144-B4FB-4863-A041-8F905A62C572}"/>
             </characteristic>
       </characteristic>
       <characteristic type="Wi-Fi">
           <characteristic type="access-point">
                   <characteristic type="Δώστε το όνομα του δικτύου σας">
               <parm name="Hidden" value="0"/>
                       <parm name="DestId" value="{436EF144-B4FB-4863-A041-8F905A62C572}"/>
                       <parm name="Encryption" value="6"/>
                       <parm name="Authentication" value="7"/>
               <parm name="KeyIndex" value="1"/>
                       <parm name="NetworkKey" value="Δώστε τον κωδικό του δικτύου σας"/>
               <parm name="KeyProvided" value="0"/>
                       <parm name="Use8021x" value="1"/>
                       <parm name="EAPType" value="13"/>
                   </characteristic>
           </characteristic>
       </characteristic>
</wap-provisioningdoc>

 

4. Στα σημεία που επισημαίνω, βάζουμε το όνομα του δικτύου μας όπως αυτό φαίνεται ενώ είμαστε συνδεδεμένοι καθώς και τον κωδικό μας (password)

 

5. Αποθηκεύουμε και κλείνουμε το παράθυρο.

 

6. Κάνουμε μετονομασία και αλλάζουμε την κατάληξη του αρχείου σε .xml

 

7. Ανοίγουμε το πρόγραμμα SDConfig και ακολουθούμε τα βήματα 9 και 10 του προηγούμενου οδηγού.

 

 

TIP by TonyK:

Μπορούμε και να μην φτιάξουμε το cab αρχείο που θα έχει μέσα όλα τα registry settings από όλα τα αρχεία reg που κάναμε export στην περίπτωση που ενδεχομένως κάποιος να μην θέλει να επαναφέρει όλες τις ρυθμίσεις αλλά μόνο κάποια/κάποιες από αυτές.

Για παράδειγμα θέλουμε να επαναφέρουμε τις ρυθμίσεις για το Owner άλλα να μην επαναφέρουμε τα backlight settings. Τα αρχεία reg αν τα έχουμε μέσα στη συσκευή μας, σε κάποιο φάκελλο στην κάρτα μνήμης, μπορούμε ανοίγοντάς τον φάκελλο αυτό με τον resco explorer, να πατήσουμε πάνω σε οποιοδήποτε reg αρχείο και ο resco μας ρωτάει αν θέλουμε να προσθέσουμε τις ρυθμίσεις του αρχείου αυτού στο registry. Όποτε επιλεκτικά ο καθένας μπορεί να επαναφέρει ότι θέλει και όχι όλα μαζί, όπως κάνει το cab.

Edited by athanaso77
Tip by TonyK
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

κανε επανεκινηση στο κινητο σου κ δοκιμασε μετα παλι.αν ξανα εχεις το ιδιο προβλημα,που δεν νομιζω,βγαλε την καρτα σου και συνδεσε τη στο pc σου με ενα card adaptor κ σβηστο απο εκει.

 

σε εφχαριστω..ναι την καρτα εβγαλα κ το διεγραψα απο το pc δεν διαγραφοτανε διαφορετικα.ξερεισ που μπορω να βρω φρει παιχνιδια κ ασφαλεις χωρις προβληματα.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...