Jump to content

[Επίσημο] Motorola VE66 και VE66 Luxury


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 369
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωριζετε αν κυκλοφορει ακομη σε luxury edition(το χρυσο)?το εχει κανενας?

 

Για ριξε μια ματια στο skroutz.gr καπου θα υπαρχει.

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε αν κυκλοφορει ακομη σε luxury edition(το χρυσο)?το εχει κανενας?

 

Για ριξε μια ματια στο skroutz.gr καπου θα υπαρχει.

 

Ορίστε:

 

http://www.e-mobile.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3254&category_id=39&option=com_virtuemart&Itemid=53

 

Στα 484 €

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στο συνολικό όγκο δεδομένων (100Mb/μήνα), μετράει και το DL και το UP.

Το επιβεβαιώνει κάποιος αυτό?

Όπως είπε και ο φίλος stefidis, υπολογίζεται η συνολική κίνηση κι όχι μόνο το downloading. Να συμπληρώσω πως αν τυχόν δεν πολυεμπιστεύστε τα προγραμματάκια που μετρούν τον όγκο δεδομένων, καλό θα ήταν να συμβουλεύεστε και το μετρητή του κινητού σας για επιβεβαίωση (Μενού - Κλήσεις - Επιλογές - Όγκοι δεδομένων - Συνολικά μεταφερθέντα και το μηδενίζουμε κάθε μήνα).

 

 

Υ.Γ. Μη φάτε πολύ αρνί!

:lol:

Αρνί όχι, το κατσίκι όμως θα το ρημάξουμε!:lol:

 

 

Γνωριζετε αν κυκλοφορει ακομη σε luxury edition(το χρυσο)?το εχει κανενας?
Υπάρχει και στον κατάλογο της Wind με 540 ευρώ, αλλά μάλλον θα πρέπει να έχει πολύ ιδιαίτερο λόγο κάποιος για να το επιλέξει, τη στιγμή που το Motorola Milestone τιμάται 478 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα,απλα σε αλλο κοινο απευθυνεται ενα milestone και σε αλλο ενα ve66 luxury..τελος παντων.

Ασχετο..ο stefidis γιατι εφαγε ban ρε παιδια..?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καιιιι να επαναφερω το προβλημα με το οποιο εμαθα να ζω με αυτο το κινητο...

ΔΕΝ παιζει ΗΧΟ στα βιντεο απο youtube.

Για να μη σας κουρασω εχει γινει επαναφορα εργοστασιακων,εχει επελεχθει τo wifi απο τα προφιλ και του browser και του player.

Το συμπτομα αυτο υπαρχει απο την πρωτη μερα που πηρα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό έχει και αντοχές.

 

Έως τώρα 2πτώσεις->Αποτέλεσμα τίποτα

Ολικό λούσιμο με κρασί->Αποτέλεσμα τίποτα

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Πουλιέται καινούριο το VE66 σε κάποιο κατάστημα κάτω από €100;

 

Φτηνότερα στο skroutz είναι στα €160 και σε κατάστημα όπου ήταν προσφορά πριν λίγο καιρό πουλιέται "πάνω από €100 και κάτω από €200" (δεν ήθελαν να μου πουν τιμή τηλεφωνικά). :confused:

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα! Σύνδεσα μάλιστα και το VE66 μου και το L9 μου! Συνδέεται σαν κλήση (όπως παλιά με τις PSTN γραμμές) και η ταχύτητα είναι 12Mbps.. Δεν ξέρω αν είναι εικονική ή αν είναι όντως αυτή πάντως... Έλυσα το πρόβλημά του internet για το καλοκαίρι που φεύγω εκτός πόλης!! :lol:

 

Εντάξει, δεν τρέχει σα την ADSL αλλά πηγαίνει μια χαρά αξιοπρεπέστατα! Πήρα και μια Q και μια F2G για να είμαι καλυμμένος.. :D

 

μια παρακληση οποιος φιλος μπορει να στειλει λεπτομερη αναλυση στο πως να συνδεσω το κινητο που χει μομπιλ ιντερνετ με τον υπολογιστη και ναχω ιντερνετ στον υπολογιστη χρησιμοποιοντας το κινητο ve66 σαν μοντεμ

Link to comment
Share on other sites

Σε περιβάλλον Windows ο πλέον εύκολος τρόπος είναι να εγκαταστήσεις από το CD, που συνόδευε το κινητό σου, το Motorola Phone Tools. Έπειτα, αφού συνδέσεις το κινητό σου είτε με καλώδιο USB είτε με Bluetooth, θα τρέξεις το παραπάνω πρόγραμμα (την πρώτη φορά ίσως ζητήσει να κάνει κάποιες ενημερώσεις, να επιλέξεις το μοντέλο της συσκευής σου και τον τρόπο σύνδεσής της και ίσως κάποιες ακόμα πληροφορίες) και αριστερά στο κεντρικό μενού της σουίτας που θα ανοίξει, θα επιλέξεις την καρτέλα Internet (είναι υποκατηγορία της καρτέλας "Επικοινωνία" μαζί μετα SMS και τα MMS. ) Λογικά, στο νέο μενού που θα εμφανιστεί θα σου έχει ως προεπιλογή σύνδεσης το TIM GR. Αν όχι, το επιλέγεις από την καρτέλα "Διαχείριση συνδέσεων" που είτε θα το έχει έτοιμο και πατάς απλά ένα ΟΚ είτε, αν δεν το βρεις, πατάς "Άλλο" κι ακολουθώντας τον οδηγό το επιλέγεις. Το ίδιο μπορείς να κάνεις κι από την καρτέλα "Δημιουργία νέας σύνδεσης", όπου απλά επιλέγεις από τη λίστα φορέα παροχής υπηρεσιών (έχει ένα βελάκι στην άκρη) το TIM GR και αφήνεις όλες τις ρυθμίσεις όπως είναι μέχρι να φτάσεις στο τέλος. Μετά πατάς "Σύνδεση" και λογικά σε λίγα δευτερόλεπτα θα έχεις ίντερνετ.

 

 

Ο άλλος, δυσκολότερος τρόπος είναι να συνδεθείς χωρίς τη χρήση της προαναφερθείσας σουίτας της Motorola.

Θα πρέπει όμως ήδη το λειτουργικό σου να έχει τους κατάλληλους drivers, ώστε ν' αναγνωρίσει το κινητό (αν δεν το έχεις ξανασυνδέσει ποτέ, το συνδέεις κι όταν σε ρωτήσει για πρόγραμμα οδήγησης της νέας συσκευής, επίλεξε να το ψάξει στο CD). Εδώ θα πρέπει από πριν να έχεις επιλέξει από το Μενού του κινητού σου "Ρυθμίσεις-Συνδέσεις-Ρυθμίσεις USB-Μόντεμ" (αν δεν απατώμαι, στην περίπτωση της χρησιμοποίησης της σουίτας της Motorola αυτό δεν είναι αναγκαίο, καθώς -νομίζω- πως αλλάζει αυτόματα το status του κινητού με την εκκίνησή της.

Έπειτα, θα πας στα Windows έναρξη-πίνακας ελέγχου-επιλογές τηλεφώνου και μόντεμ και αν τυχόν σου εμφανίσει ένα μενού που έχει ως προεπιλογή τόπου την Ελλάδα και σου ζητάει να συμπληρώσεις σε κάτι κουτάκια κωδικούς περιοχής, μην γράψεις τίποτα και απλά πάτα ένα ΟΚ. Μετά θα σου ανοίξει ένα μενού που θα αναγράφει κάπου η τοποθεσία μου (Βασικά, δεν θυμάμαι αν με το οκ που θα πατήσεις θα κλείσει το παράθυρο και θα πρέπει να το ξανανοίξεις ή αν στο εμφανίζει αυτόματα). Αν το δεις αυτό είσαι στο σωστό δρόμο. Εκεί επιλέγεις την καρτέλα μόντεμ. Κοιτάς στη λίστα αν υπάρχει ήδη το Motorola (πιθανότατα θα υπάρχει, αν έχει ξαναχρησιμοποιηθεί ή έχει προστεθεί αυτόματα), ειδάλλως επιλέγεις προσθήκη κι αν όλα πάνε καλά, θα το βρει μόνο του και θα το προσθέσει στη λίστα.

Μετά, ανάλογα με το λειτουργικό που έχεις (ΧΡ, Vista), θα ακολουθήσεις τα βήματα, όπως φαίνονται στους παρακάτω οδηγούς της Forthnet, με μόνη αντίθεση πως εσύ θα βάλεις όνομα παρόχου (ISP name) το WIND (αν και, αν βάλεις κάτι διαφορετικό για όνομα, δεν νομίζω πως θα επηρεάσει κάπου τη σύνδεση) και αριθμό κλήσης το *99# ή το *99***1#. Τα κουτάκια σχετικά με την προεπιλογή σύνδεσης κτλ άσε το όλα κενά, αν δεν θέλεις τη συγκεκριμένη προεπιλεγμένη, όπως κενά θα αφήσεις κι αυτά με το όνομα και κωδικό χρήστη.

Οδηγός ΧΡ

Οδηγός Vista

 

Επειδή στη σουίτα της Motorola βλέπεις τον όγκο δεδομένων (μιας και δεν είναι απεριόριστος, θα πρέπει να έχουμε το νου μας), στην περίπτωση που συνδέεσαι ανεξάρτητα από αυτή καλό θα ήταν να πας στο εικονίδιο της σύνδεσης και δεξί κλικ πάνω του-ιδιότητες-καρτέλα γενικά- και βάζεις τικ στο τετραγωνάκι "Εικονίδιο στο χώρο ειδοποιήσεων όταν γίνει σύνδεση". Κάτω δεξιά πλέον θα σου εμφανίζεται το κλασσικό εικονιδιάκι σύνδεσης (αυτό με τους υπολογιστές) και πατώντας πάνω του θα βλέπεις πληροφορίες σχετικά με τον όγκο δεδομένων κ.ά..

Το εικόνίδιο της σύνδεσης δημιουργείται και στην περίπτωση της σουίτας (άλλωστε, αυτό που κάνει και αυτή είναι μία νέα σύνδεση, απλά απαλλάσσοντάς μας από τα παραπάνω), οπότε ισχύει κι εδώ το παραπάνω για όποιον το επιθυμεί.

Φυσικά, δεν ξεχνάμε να μηδενίσουμε κάθε μήνα και το μετρητή του κινητού μας για περισσότερη σιγουριά (Μενού - Κλήσεις - Επιλογές - Όγκοι δεδομένων - Συνολικά μεταφερθέντα).

 

Να σημειώσω πως στην απίθανη περίπτωση που δεν έχεις ίντερνετ, ίσως χρειαστεί να πας "έναρξη-πίνακας ελέγχου-επιλογές τηλεφώνου και μόντεμ-μόντεμ-δεξί κλικ πάνω στο μοτορόλα-ιδιότητες-για προχωρημένους-επιπλέον επιλογές προετοιμασίας και στο κουτί να συμπληρώσεις:

+cgdcont=1,"IP","gint.b-online.gr" ή

at+cgdcont=1,"IP","gint.b-online.gr"

 

αν και επαλαμβάνω πως κατά 99,9% δεν θα χρειαστεί.

 

Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι, καθώς γράφω από υπολογιστή με Linux, οπότε ίσως κάτι να μου διαφεύγει αυτήν τη στιγμή ή να το έχω γράψει λάθος.

 

Υ.Γ. Δεν πιστεύω να έχεις Linux και να έγραφα τόση ώρα άδικα λάθος οδηγό; :p

Edited by Kostas_01
Link to comment
Share on other sites

Σε περιβάλλον Windows ο πλέον εύκολος τρόπος είναι να εγκαταστήσεις από το CD, που συνόδευε το κινητό σου, το Motorola Phone Tools. Έπειτα, αφού συνδέσεις το κινητό σου είτε με καλώδιο USB είτε με Bluetooth, θα τρέξεις το παραπάνω πρόγραμμα (την πρώτη φορά ίσως ζητήσει να κάνει κάποιες ενημερώσεις, να επιλέξεις το μοντέλο της συσκευής σου και τον τρόπο σύνδεσής της και ίσως κάποιες ακόμα πληροφορίες) και αριστερά στο κεντρικό μενού της σουίτας που θα ανοίξει, θα επιλέξεις την καρτέλα Internet (είναι υποκατηγορία της καρτέλας "Επικοινωνία" μαζί μετα SMS και τα MMS. ) Λογικά, στο νέο μενού που θα εμφανιστεί θα σου έχει ως προεπιλογή σύνδεσης το TIM GR. Αν όχι, το επιλέγεις από την καρτέλα "Διαχείριση συνδέσεων" που είτε θα το έχει έτοιμο και πατάς απλά ένα ΟΚ είτε, αν δεν το βρεις, πατάς "Άλλο" κι ακολουθώντας τον οδηγό το επιλέγεις. Το ίδιο μπορείς να κάνεις κι από την καρτέλα "Δημιουργία νέας σύνδεσης", όπου απλά επιλέγεις από τη λίστα φορέα παροχής υπηρεσιών (έχει ένα βελάκι στην άκρη) το TIM GR και αφήνεις όλες τις ρυθμίσεις όπως είναι μέχρι να φτάσεις στο τέλος. Μετά πατάς "Σύνδεση" και λογικά σε λίγα δευτερόλεπτα θα έχεις ίντερνετ.

 

 

Ο άλλος, δυσκολότερος τρόπος είναι να συνδεθείς χωρίς τη χρήση της προαναφερθείσας σουίτας της Motorola.

Θα πρέπει όμως ήδη το λειτουργικό σου να έχει τους κατάλληλους drivers, ώστε ν' αναγνωρίσει το κινητό (αν δεν το έχεις ξανασυνδέσει ποτέ, το συνδέεις κι όταν σε ρωτήσει για πρόγραμμα οδήγησης της νέας συσκευής, επίλεξε να το ψάξει στο CD). Εδώ θα πρέπει από πριν να έχεις επιλέξει από το Μενού του κινητού σου "Ρυθμίσεις-Συνδέσεις-Ρυθμίσεις USB-Μόντεμ" (αν δεν απατώμαι, στην περίπτωση της χρησιμοποίησης της σουίτας της Motorola αυτό δεν είναι αναγκαίο, καθώς -νομίζω- πως αλλάζει αυτόματα το status του κινητού με την εκκίνησή της.

Έπειτα, θα πας στα Windows έναρξη-πίνακας ελέγχου-επιλογές τηλεφώνου και μόντεμ και αν τυχόν σου εμφανίσει ένα μενού που έχει ως προεπιλογή τόπου την Ελλάδα και σου ζητάει να συμπληρώσεις σε κάτι κουτάκια κωδικούς περιοχής, μην γράψεις τίποτα και απλά πάτα ένα ΟΚ. Μετά θα σου ανοίξει ένα μενού που θα αναγράφει κάπου η τοποθεσία μου (Βασικά, δεν θυμάμαι αν με το οκ που θα πατήσεις θα κλείσει το παράθυρο και θα πρέπει να το ξανανοίξεις ή αν στο εμφανίζει αυτόματα). Αν το δεις αυτό είσαι στο σωστό δρόμο. Εκεί επιλέγεις την καρτέλα μόντεμ. Κοιτάς στη λίστα αν υπάρχει ήδη το Motorola (πιθανότατα θα υπάρχει, αν έχει ξαναχρησιμοποιηθεί ή έχει προστεθεί αυτόματα), ειδάλλως επιλέγεις προσθήκη κι αν όλα πάνε καλά, θα το βρει μόνο του και θα το προσθέσει στη λίστα.

Μετά, ανάλογα με το λειτουργικό που έχεις (ΧΡ, Vista), θα ακολουθήσεις τα βήματα, όπως φαίνονται στους παρακάτω οδηγούς της Forthnet, με μόνη αντίθεση πως εσύ θα βάλεις όνομα παρόχου (ISP name) το WIND (αν και, αν βάλεις κάτι διαφορετικό για όνομα, δεν νομίζω πως θα επηρεάσει κάπου τη σύνδεση) και αριθμό κλήσης το *99# ή το *99***1#. Τα κουτάκια σχετικά με την προεπιλογή σύνδεσης κτλ άσε το όλα κενά, αν δεν θέλεις τη συγκεκριμένη προεπιλεγμένη, όπως κενά θα αφήσεις κι αυτά με το όνομα και κωδικό χρήστη.

Οδηγός ΧΡ

Οδηγός Vista

 

Επειδή στη σουίτα της Motorola βλέπεις τον όγκο δεδομένων (μιας και δεν είναι απεριόριστος, θα πρέπει να έχουμε το νου μας), στην περίπτωση που συνδέεσαι ανεξάρτητα από αυτή καλό θα ήταν να πας στο εικονίδιο της σύνδεσης και δεξί κλικ πάνω του-ιδιότητες-καρτέλα γενικά- και βάζεις τικ στο τετραγωνάκι "Εικονίδιο στο χώρο ειδοποιήσεων όταν γίνει σύνδεση". Κάτω δεξιά πλέον θα σου εμφανίζεται το κλασσικό εικονιδιάκι σύνδεσης (αυτό με τους υπολογιστές) και πατώντας πάνω του θα βλέπεις πληροφορίες σχετικά με τον όγκο δεδομένων κ.ά..

Το εικόνίδιο της σύνδεσης δημιουργείται και στην περίπτωση της σουίτας (άλλωστε, αυτό που κάνει και αυτή είναι μία νέα σύνδεση, απλά απαλλάσσοντάς μας από τα παραπάνω), οπότε ισχύει κι εδώ το παραπάνω για όποιον το επιθυμεί.

Φυσικά, δεν ξεχνάμε να μηδενίσουμε κάθε μήνα και το μετρητή του κινητού μας για περισσότερη σιγουριά (Μενού - Κλήσεις - Επιλογές - Όγκοι δεδομένων - Συνολικά μεταφερθέντα).

 

Να σημειώσω πως στην απίθανη περίπτωση που δεν έχεις ίντερνετ, ίσως χρειαστεί να πας "έναρξη-πίνακας ελέγχου-επιλογές τηλεφώνου και μόντεμ-μόντεμ-δεξί κλικ πάνω στο μοτορόλα-ιδιότητες-για προχωρημένους-επιπλέον επιλογές προετοιμασίας και στο κουτί να συμπληρώσεις:

+cgdcont=1,"IP","gint.b-online.gr" ή

at+cgdcont=1,"IP","gint.b-online.gr"

 

αν και επαλαμβάνω πως κατά 99,9% δεν θα χρειαστεί.

 

Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι, καθώς γράφω από υπολογιστή με Linux, οπότε ίσως κάτι να μου διαφεύγει αυτήν τη στιγμή ή να το έχω γράψει λάθος.

 

Υ.Γ. Δεν πιστεύω να έχεις Linux και να έγραφα τόση ώρα άδικα λάθος οδηγό; :p

 

Ευχαριστω παρα πολυ,εδωσες πληρη αναλυση και τα καταφερα ευκολα με τον πρωτο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

εχω κι εγώ ένα τετοιο κινητό και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος. για τα χρήματα που έδωσα δηλαδή και σε σχέση με αυτά που μου δίνει. Απο την φωτογραφικη μήχανή των 5 ώς και το διαδίκτυο. Εχει βέβαια μια δυσκολία στην αρχή για να το λειτουργήει κανείς, θέλει δηλ να του αφιερώσεις χρόνο αλλα είναι εντάξει το μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δυστυχως φοβαμαι οτι βιαζεσαι στα συμπερασματα σου...

Καθε μερα σου εσβηνε δηλαδη; Αν ναι, τοτε εχεις δικιο στη σκεψη σου οτι εφταιγε η καρτα. Εμενα ομως εχει τυχει να το παθει 2 φορες σε 3 σχεδον μηνες. Με κενο η μια φορα απο την αλλη 1 ΜΗΝΑ! Και δεν εχω κινεζικη καρτα 8GB , αλλα μια verbatim 2GB.

δν ξερω τι συμβαινει αλλα τελικα δεν φταιει αυτο νομιζς γτ εγω δν του εχω βαλει καμια καρτα μνημης και ηδη το εχω παει μια φορα γ σερβις στη σμαρτεκ(μ εκανε μια αναβαθμιση κ περασε κ ολα τα τεστ η μπαταρια αλλα το προβλημα δεν λυθηκε και σημειωτεον η εταιρεια διεκοξε τη συνεργασια της με μοτορολλα) πηρα τηλ την ιδια τη μοτορολα πριν λιγεσ μερες κ μ συνεστησαν να το παω καπου αλλου γτ μπορει να φταιει το γεγονος οτι δν κανει καλη επαφη η μπαταρια γτ κ εγω ετσι το εχω επαναφερει 2 φορες (βγαζοντας και ξαναβαζονταςτην) π χει συμβει περιμενω να δω τι θα γινει γτ φανταζομαι οταν περασει ι εγγυηση εχει να βγαλει πολλα προβληματα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παίδες στο τελευταίο φυλλάδιο της wind το έχει με τιμή 101 (εκατόν ένα!!!!!) ευρώ (σκέτη συσκευή χωρις σύνδεση)! Μάλλον παίζει τυπογραφικό λάθος ε;
iMac 20" intel, iBook G3 12", HTC P3300, Nokia 9300, Nokia 9110i, Νokia 7650 και ...επιτέλους.. iPhone...αυτά τα λίγα
Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες στο τελευταίο φυλλάδιο της wind το έχει με τιμή 101 (εκατόν ένα!!!!!) ευρώ (σκέτη συσκευή χωρις σύνδεση)! Μάλλον παίζει τυπογραφικό λάθος ε;

 

Ναι το ειδα και εγω, και μαλιστα την χρυση εκδοση!:blink:

Αν δεν προκειται για τυπογραφικο λαθος τοτε ειναι πολυ μεγαλη ευκαιρια.

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα και εγω, και μαλιστα την χρυση εκδοση!:blink:

Αν δεν προκειται για τυπογραφικο λαθος τοτε ειναι πολυ μεγαλη ευκαιρια.

 

Σε κανονικό φυλλάδιο; (όχι ηλεκτρονικό)

 

Στο ηλεκτρονικό φυλλάδιο του (όπως φαίνεται) Μαρτίου εδώ εμφανίζει το Luxury στα €540. Το είδατε εσείς σε νεότερο φυλλάδιο;

Edited by moop
Link to comment
Share on other sites

Σε κανονικό φυλλάδιο; (όχι ηλεκτρονικό)

 

Στο ηλεκτρονικό φυλλάδιο του (όπως φαίνεται) Μαρτίου εδώ εμφανίζει το Luxury στα €540. Το είδατε εσείς σε νεότερο φυλλάδιο;

 

Στο τελευταίο έντυπο που υπάρχει στα καταστήματα wind. Μάλιστα το έχει με 101 ευρώ και στην σελιδα με τα μεμονωμένα κινητά, και στον συγκριτικό πίνακα. 'Η τους έμειναν μερικα και θέλουν να τα ξεφορτωθούν ή έγινε λάθος στην πληκτρολόγηση και αντί 501 να έγραψαν 101.

iMac 20" intel, iBook G3 12", HTC P3300, Nokia 9300, Nokia 9110i, Νokia 7650 και ...επιτέλους.. iPhone...αυτά τα λίγα
Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο έντυπο που υπάρχει στα καταστήματα wind. Μάλιστα το έχει με 101 ευρώ και στην σελιδα με τα μεμονωμένα κινητά, και στον συγκριτικό πίνακα. 'Η τους έμειναν μερικα και θέλουν να τα ξεφορτωθούν ή έγινε λάθος στην πληκτρολόγηση και αντί 501 να έγραψαν 101.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, Pantix.

 

Ακόμα καλύτερα θα ήταν να είναι το κανονικό μοντέλο (όχι το Luxury) και σωστή η τιμή. Ευσεβής πόθος. :)

 

Δε μπορώ να χωνέψω το ότι δεν το πήρα χαμπάρι όταν η συσκευή ήταν σε προσφορά πριν μερικούς μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα:

 

Όπως μου είπαν σε κατάστημα, η τιμή (€101) ισχύει για το κανονικό μοντέλο (όχι το Luxury), αν υπάρχει ακόμα σε κάποιο κατάστημα.

 

Μετά από τηλεφώνημα στα κεντρικά (210-6158.000 και ζητώντας το κατάστημα Κηφισίας), με ενημέρωσαν ότι η συσκευή δεν υπάρχει σε κανένα ιδιόκτητο κατάστημα. Δεν έχουν τη δυνατότητα να ελέγξουν τους αντιπροσώπους. Όμως υποθέτω ότι η πολιτική των (μικρών) αντιπροσώπων είναι να ξεφορτώνονται τα παλιά μοντέλα προς όφελος των νέων, οπότε συμπεραίνω ότι δε θα υπάρξει αποτέλεσμα.

 

Αν όμως το πάρει το μάτι κάποιου σ' ένα κατάστημα, ας κάνει έναν κόπο να ποστάρει εδώ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μήπως έχει κάποιος λινκ ή μπορεί να δώσει οδηγίες για ρυθμίσεις ίντερνετ της wind γιατί έχω 1,5gb με την προσφορά και δεν μπορώ να τα εκμεταλλευτώ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει κάποιος λινκ ή μπορεί να δώσει οδηγίες για ρυθμίσεις ίντερνετ της wind γιατί έχω 1,5gb με την προσφορά και δεν μπορώ να τα εκμεταλλευτώ;

Το VE66 έχει ήδη προεγκατεστημένα τα προφίλ ίντερνετ των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας. Αυτό που έχεις να κάνεις εσύ είναι να πας Μενού-Mobile Internet-Ρυθμίσεις Browser-Προφίλ Browser και να επιλέξεις το Wind Internet.

To ίδιο θα κάνεις και για οποιαδήποτε εφαρμογή εγκαταστήσεις με πρόσβαση στο ίντερνετ (opera mini, ebuddy κτλ) με Επιλογές - Διαχείριση - Ρυθμίσεις εφαρμογής - Επιλογή σύνδεσης δεδομένων - Wind Internet, όπως και με τον Video Player για να μπορείς να βλέπεις βίντεο από το ίντερνετ (αν και είναι πολύ αργή η σύνδεση GPRS/EDGE γι' αυτόν το σκοπό): Επιλογές- Ρύθμιση- Σύνδεση internet -Wind Internet.

Link to comment
Share on other sites

Το VE66 έχει ήδη προεγκατεστημένα τα προφίλ ίντερνετ των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας. Αυτό που έχεις να κάνεις εσύ είναι να πας Μενού-Mobile Internet-Ρυθμίσεις Browser-Προφίλ Browser και να επιλέξεις το Wind Internet.

To ίδιο θα κάνεις και για οποιαδήποτε εφαρμογή εγκαταστήσεις με πρόσβαση στο ίντερνετ (opera mini, ebuddy κτλ) με Επιλογές - Διαχείριση - Ρυθμίσεις εφαρμογής - Επιλογή σύνδεσης δεδομένων - Wind Internet, όπως και με τον Video Player για να μπορείς να βλέπεις βίντεο από το ίντερνετ (αν και είναι πολύ αργή η σύνδεση GPRS/EDGE γι' αυτόν το σκοπό): Επιλογές- Ρύθμιση- Σύνδεση internet -Wind Internet.

 

Με πρόλαβε ο Κώστας. Στην περίπτωση που χρειάζεται κάποιος το APN ή άλλες αναλυτικές ρυθμίσεις:

 

http://www.myphone.gr/library/article-34.html#faq-95

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορει καποιος να μου πει στα widgets και συγκεκριμενα στο rss reader πως προσθετουμε αλλα url για νεα εκτος απο της motorola ?? ευχαριστω . Αν εχετε καποιο παραδειγμα δικο σας μοιραστειτε το με μας
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει στα widgets και συγκεκριμενα στο rss reader πως προσθετουμε αλλα url για νεα εκτος απο της motorola ?? ευχαριστω . Αν εχετε καποιο παραδειγμα δικο σας μοιραστειτε το με μας

Πηγαίνεις Widgets --> RSS Reader --> Options --> Settings --> Manage Feeds --> Options --> Add new Feed κι έπειτα βάζεις τη διεύθυνση (URL) και το όνομα (Title) με το οποίο θες να εμφανίζεται στο rss reader και πατάς Save. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...