Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορουμε να κανουμε sign μια εφαργογη?

 

Ρίξε μια ματιά στο Sony Ericsson Symbian FAQ. (ερώτηση 10)

 

Με την ευκαιρία μια παράκληση προς όλους σας. :)

Αν θέλετε να τροποποιήσετε ή να προσθέσετε κάτι σε υπάρχον post μπορείτε να κάνετε κλικ στο κουμπί της Τροποποίησης http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

 

Για να κάνετε πολλαπλές παραθέσεις ώστε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα post τότε κάνετε κλικ στο αντίστοιχο κουμπί http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif. Αφού κάνετε κλικ στο πρώτο ποστ τότε συνεχίζετε με το δεύτερο, το τρίτο κτλ και στο τελευταίο post που θέλετε να συμπεριλάβετε κάντε κλικ στο κουμπί της παράθεσης.

Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για να απενεργοποιήσω τις ρυθμίσεις που έχει σαν κινητό για τo interet. παω στο συνδεσιμότητα - proorsmoi και μετά στο internet, εκεί μου βρίσκει 3 σημεία πρόσβασης, το ένα νf live! , νf live prepay και τo άλλο vodafone web, πατάω στο επιλογή ώστε να κάνω επεξεργασία, μου λέει ότι η επεξεργασία είναι αδύνατη λόγο προστατευμένου προορισμό δικτύου.... πως θα τo απενεργοποιήσω για να μπαίνω μέσο wifi στο internet?

 

και κάτι ακόμα, έχω κατεβάσει κάτι θέματα, με κατάληξη sis, μπορειτε να μου πείτε που μπενουν?

thanks

Edited by skafetzakis
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια!!!!τι διαδικασια πρεπει να ακολουθησει καποιος για να εχει gps στο κινητο χωρις χρεωση;ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά της συγκεκριμένης συσκευής και πόσες μέρες αντέχει η μπαταρία του?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά της συγκεκριμένης συσκευής και πόσες μέρες αντέχει η μπαταρία του?

ναι αξιζει, εμενα μου κρατάει 2 μερες με δυνατη χρηση κυρίως κλησεων ομιλιας.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

τελικά πήγα στην vodafon και το πήρα, ρώτησα και μου είπαν ότι η συσκευή δεν έχει vodafon live, αλλα έχει ένα κουμπί στα δεξιά που έχει ένα εικονίδιο κόκκινο της vodafon και λέει υπηρεσίες

 

πρέπει πάλι να μπω k να απενεργοποιήσω τις ρυθμισεις του vodafon για να μην χρεώνομε?

 

Κουμπί τι εννοείς ακριβώς? Συντόμευση επάνω στην οθόνη ή ένα ξεχωριστό κουμπί επάνω στην συσκευή? Αν είναι συντόμευση μπορέι να φύγει απο την οθόνη ή μένει μόνιμα εκεί?

 

και κάτι, άλλο το μενου του είναι πειραγμένο μέσα απο τη vodafone? δλδ έχει εικονίδια vodafone, κόκκινες αποχρώσεις στα θέματα κλπ? ή απλά αυτο το κουμπί που λες και τίποτα περισσότερο?

Όποτε μπορέσεις φίλε μου πες μας για να καταλάβουμε ακριβώς πως είναι το μενού του!

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς όταν κλείνει τo κινητό βγάζει τo εικονίδιο της vodafone (πως τ βγαζω?),

δεύτερο, αν παω στο μενού θέματα - θέμα όθων. αναμον. έχει μέσα 5 θέματα, Vodafone, sony ericsson (τω οποιο είναι αυτό τω νερό που βγαίνει στην αρχική οθόνη που παει γυρο γυρο), βασικό, γραμμη πλοήγησης και χρήση δαχτύλου.

 

αν επιλέξω το θέμα βασικό και μπω στο menu, υπάρχει εικονίδιο της vodafone με το όνομα υπηρεσίες. το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα menu εκτος από το menu vodafone που έχει πάνω από το κόκκινο κουμπί ένα tach screen πλήκτρο με τo όνομα υπηρεσίες...

 

ελπίζω να καταλάβατε πως είναι....

 

τελικά τα θέματα που κατέβασα πως ενεργοποιούνται? δεν έβρισκα μέρος να τα βάλω και τα έβαλα σε έναν φάκελο με music αλλα δεν τα βλεπει...

εχω λιγο μπερδευτει...

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς όταν κλείνει τo κινητό βγάζει τo εικονίδιο της vodafone (πως τ βγαζω?),

δεύτερο, αν παω στο μενού θέματα - θέμα όθων. αναμον. έχει μέσα 5 θέματα, Vodafone, sony ericsson (τω οποιο είναι αυτό τω νερό που βγαίνει στην αρχική οθόνη που παει γυρο γυρο), βασικό, γραμμη πλοήγησης και χρήση δαχτύλου.

 

αν επιλέξω το θέμα βασικό και μπω στο menu, υπάρχει εικονίδιο της vodafone με το όνομα υπηρεσίες. το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα menu εκτος από το menu vodafone που έχει πάνω από το κόκκινο κουμπί ένα tach screen πλήκτρο με τo όνομα υπηρεσίες...

 

ελπίζω να καταλάβατε πως είναι....

 

τελικά τα θέματα που κατέβασα πως ενεργοποιούνται? δεν έβρισκα μέρος να τα βάλω και τα έβαλα σε έναν φάκελο με music αλλα δεν τα βλεπει...

εχω λιγο μπερδευτει...

 

 

μπορεις να τα βαλεις στην καρτα μνημης και συγκεκριμενα στο φακελο εγκατ. αρχεια ή installs μετα για να κανεις εγκατασταση πας σε εκεινο το φακελο απο το κινητο σου και εγκαθιστας αυτα που θες :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να τα βαλεις στην καρτα μνημης και συγκεκριμενα στο φακελο εγκατ. αρχεια ή installs μετα για να κανεις εγκατασταση πας σε εκεινο το φακελο απο το κινητο σου και εγκαθιστας αυτα που θες :)

 

thx a lot... καταλαβα πως γινετε...

αν κολλήσω κάπου αλλου θα ξανά ρωτήσω

thx

 

τροποποίηση

 

 

πως θα τo βγάλω τo σήμα τnς vodafone όταν κλείνει? τo ψάχνω τόση ώρα και δεν τo βρίσκω...

 

τελικά είναι branded e? πρέπει να τo κάνω unbranded?

Edited by skafetzakis
Link to comment
Share on other sites

thx a lot... καταλαβα πως γινετε...

αν κολλήσω κάπου αλλου θα ξανά ρωτήσω

thx

 

τροποποίηση

 

 

πως θα τo βγάλω τo σήμα τnς vodafone όταν κλείνει? τo ψάχνω τόση ώρα και δεν τo βρίσκω...

 

τελικά είναι branded e? πρέπει να τo κάνω unbranded?

 

ειναι branded

 

μπορεις να κανεις debrand χρησιμοποιωντας αυτον εδω τον οδηγο http://forums.se-nse.net/topic/48273-tutorial-sony-ericsson-vivaz-debranding/

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς οπως ειπωθηκε και πριν οι εφαρμογές του Porfyras παιζουν μια χαρά με το Python 1.4.5. Αλλα για τις εφαρμογες του Ρώσου (Expressbeer κτλ..) που χρειαζονται την έκδοση 1.9.7. δεν υπαρχει τρόπος προς το παρών (βγαζει σφαλμα πιστοποιητικού παρολο που το sign)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

να πω και κάτι ακόμα... αν τω κάνω debrand με αυτόν τον τρόπο, είναι σαν να κάνω format στο κινητό? θα χάσω οτιδήποτε έχω αποθηκευμένο? υπάρχει η πιθανότητα να εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα?

thanks

Link to comment
Share on other sites

να πω και κάτι ακόμα... αν τω κάνω debrand με αυτόν τον τρόπο, είναι σαν να κάνω format στο κινητό? θα χάσω οτιδήποτε έχω αποθηκευμένο? υπάρχει η πιθανότητα να εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα?

thanks

 

εγω δεν εχω δοκιμασει να κανω debrand και δεν ξερω να απαντησω

καλυτερα να απαντησει καποιος που εχει κανει debrand με αυτον τον τροπο

πιστευω ομως πως αν χασεις κατι θα ειναι αυτα που εχεις στην μνημη του κινητου

Link to comment
Share on other sites

να πω και κάτι ακόμα... αν τω κάνω debrand με αυτόν τον τρόπο, είναι σαν να κάνω format στο κινητό? θα χάσω οτιδήποτε έχω αποθηκευμένο? υπάρχει η πιθανότητα να εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα?

thanks

 

Ναι , λογικα δεν θα χασεις κατι αφου ειναι σαν να κανεις ενα απλο update...Αλλα και στην αλλη περιπτωση, αν χασεις κατι θα ειναι στην μνήμη του κινητού και οχι στην καρτα μνήμης..το τελευταιο παντως ειναι σιγουρο..:p:happy:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Πότε πιστεύετε οτι θα βγάλουν update;

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχει αυτή τη λειτουργία.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια γεια σας, σε λιγες μερες θα γινω κατοχος ενος vivaz θελω να ρωτησω κατι,χαζευω στο ιντερνετ και βλεπω πως οτι download υπαρχει για symbian s60 ειναι για nokia και δεν αναφερονται για sony ericsson αμα κατεβασω καποιο τετοιο αρχειο θα παιζει κανονικα στο vivaz???:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανει κανεις debrand χρησιμοποιωντας αυτον εδω τον οδηγο http://forums.se-nse.net/topic/48273-tutorial-sony-ericsson-vivaz-debranding/

στο βημα 5

¨5. Go to: C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs and sort files in ascending order. Search for a file which is about 370bytes in size (+/- 30 bytes).

κολαω μιασ και ειναι πολα τα αρχεια που ειναι 370bytes περιπου και δεν ξερω ποιο να διαγραψω.

Edited by ZEBNI
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια υπαρχουν χαρτες πλοηγησης για το vivaz χωρις να χρειαζεται ιντερνετ και χωρις να χρεωνομαστε?πχ σαν τα ovi maps...
Link to comment
Share on other sites

Ναι , πολλά αλλα θέλουν εγκατάσταση και δεν είναι δωρεάν εκτος αν τα βρείς αλλού:ninja:

 

Ψάχνω για Barcode Reader , αμα εχει βρει κανείς και δουλεύει ας μου πει και εμένα..:D

Τα περισσότερα δεν λειτουργούν , δεν αναγνωρίζουν την κάμερα..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.μπορει καποιος να μου πει ποσες μερες κραταει η μπαταρια;;

 

 

παραπανω απο 2 μερες με αρκετες ωρες παιχνιδι, βιντεο, τηλεφωνηματα και αρκετα μηνυματα :happy:

Edited by irenegate77
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για Barcode Reader , αμα εχει βρει κανείς και δουλεύει ας μου πει και εμένα..:D

Τα περισσότερα δεν λειτουργούν , δεν αναγνωρίζουν την κάμερα..

Πολλές. Η καλύτερη (τις έχω δοκιμάσει όλες) είναι αυτή: http://www.i-nigma.com/Downloadi-nigmaReader.html

Για 5800 εχουν προτεινει αυτη την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...