Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαινω τωρα στο προγραμμα να το κοιταξω καλυτερα.

 

Ναι φιλε μου, ειναι στο

 

Ρυθμισεις συσκευης

Διαχειριση ενεργειας

Το παταμε και γινετε

Οπισθιος φωτισμος ενεργος.

Ευχαριστω!

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω προβλημα με τα μυνηματα.Οταν θελω να στειλω ενα μυνημα πρεπει πρωτα να επιλεξω τον παραληπτη κ μετα να συνταξω το μυνημα αλλιως οταν πρωτα συντασω το μυνημα κ μετα επιλεγω παραληπτη κολλαει η συσκευη.Ετσι οταν παω να κανω πρωωθηση σε ενα μυνημα δεν μπορω να το στειλω γιατι μολις παω να επιλεξω παραληπτη παθαινει κοκομπλοκο.τι να κανω?
ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.απο το μεσημερι μου συμβαινει το εξης καταπληκτικο.οταν φοραω ακουστικα ακουω τα παντα:μουσικη ηχους συστηματος κλπ.οταν τα βγαζω δεν ακουγεται τιποτα....μουγγαμαρα.φοβηθηκα μηπως καηκε το ηχειο ωσπου ... χτυπησε το τηλ και το mp3 που εχω βαλει ως ηχο κλησης ακουστηκε δυνατα κ πεντακαθαρα.εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

απ ότι κατάλαβα για το gps στα win 6.5 φταίει ένα dll αρχείο

πέρασε κανείς τα 6.5.3 να δούμε αν διορθώνεται ή με κάποια αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα.απο το μεσημερι μου συμβαινει το εξης καταπληκτικο.οταν φοραω ακουστικα ακουω τα παντα:μουσικη ηχους συστηματος κλπ.οταν τα βγαζω δεν ακουγεται τιποτα....μουγγαμαρα.φοβηθηκα μηπως καηκε το ηχειο ωσπου ... χτυπησε το τηλ και το mp3 που εχω βαλει ως ηχο κλησης ακουστηκε δυνατα κ πεντακαθαρα.εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

 

Κάτι από αυτά που έχεις εγκαταστήσει μάλλον έχει δημιουργήσει κάποιο conflict. Σε αυτές τις περιπτώσεις συνήθως ακολουθούμε την πεπατημένη... hard reset και προσεχτικό στήσιμο από την αρχή.

 

απ ότι κατάλαβα για το gps στα win 6.5 φταίει ένα dll αρχείο

πέρασε κανείς τα 6.5.3 να δούμε αν διορθώνεται ή με κάποια αναβάθμιση;

 

Για ποιο dll μιλάς; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το marketplace εχει σε μενα το πολυ 20 εφαρμογες!συμβαινει σε ολουσ η εχει περισσοτερες και δεν της βλεπω?
Link to comment
Share on other sites

athanasso σ'ευχαριστώ πολυ για τις αμεσες απαντήσεις σου!!!

επίσης απο την εμπειρία σου ποιο ui προτιμάς? spb shell η κάποιο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθουν τα mms αρκει να στειλω sms στην εταιρεια μου και ολα ειναι οκ? Η πρεπει να κανω κι εγω καποιες ρυθμισεις,κι αν πρεπει ποιες ειναι αυτες? (εχω cosmote) Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθουν τα mms αρκει να στειλω sms στην εταιρεια μου και ολα ειναι οκ? Η πρεπει να κανω κι εγω καποιες ρυθμισεις,κι αν πρεπει ποιες ειναι αυτες? (εχω cosmote) Ευχαριστω!

Κανονικά μόλις βάζεις την κάρτα sim στο κινητό εκείνο εντοπίζει μόνο του τις ρυθμίσεις για mms και internet.

νομίζω όμως πως και στο site της cosmote έχει τρόπο να σου στείλουν τις ρυθμίσεις με sms στο κιν σου

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μόλις βάζεις την κάρτα sim στο κινητό εκείνο εντοπίζει μόνο του τις ρυθμίσεις για mms και internet.

νομίζω όμως πως και στο site της cosmote έχει τρόπο να σου στείλουν τις ρυθμίσεις με sms στο κιν σου

 

 

Γιατι μου εχουν στειλει mms αλλα μου ηρθε ενα link για να βαλω κωδικο και να δω την φωτο.. στο pc δηλαδη και οχι στην συσκευη μου

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τα μυνηματα.Οταν θελω να στειλω ενα μυνημα πρεπει πρωτα να επιλεξω τον παραληπτη κ μετα να συνταξω το μυνημα αλλιως οταν πρωτα συντασω το μυνημα κ μετα επιλεγω παραληπτη κολλαει η συσκευη.Ετσι οταν παω να κανω πρωωθηση σε ενα μυνημα δεν μπορω να το στειλω γιατι μολις παω να επιλεξω παραληπτη παθαινει κοκομπλοκο.τι να κανω?

 

Καποιες φορες το εκανε και σε μενα αυτο οταν φορουσα την J3 ROM , αλλα λιγες φορες. Απο τοτε που το αναβαθμισα, ουτε μια φορα δεν μου το παρουσιασε.

Παντος, κοιτα πρωτα να βαζεις τον παραληπτη, κι αν δεν κολλησει, τοτε προχωρα και στο μυνημα. Σκεψου να γραφεις ενα τεραστιο μυνημα και να σου κολλησει μετα ...στον παραληπτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες το εκανε και σε μενα αυτο οταν φορουσα την J3 ROM , αλλα λιγες φορες. Απο τοτε που το αναβαθμισα, ουτε μια φορα δεν μου το παρουσιασε.

Παντος, κοιτα πρωτα να βαζεις τον παραληπτη, κι αν δεν κολλησει, τοτε προχωρα και στο μυνημα. Σκεψου να γραφεις ενα τεραστιο μυνημα και να σου κολλησει μετα ...στον παραληπτη!!!

 

το θεμα ειναι πως δεν μπορω να κανω πρωωθηση ενος μυνηματος ποθ μοθ εχοθνε στειλει γιατι με το που παω να επιλεξω παραληπτη κολλαει!

ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!!!ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

To εγκατέστησα αλλά δεν μου ανοίγει το πρόγραμμα.

Και στον coreplayer(thanks to xoloth) επιλέγω το video από το youtube αλλά δεν μου το φορτώνει

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε..εμφανιστηκε ξαφνικα ενα προβλημα με τον wm player..οταν πας απο τον resco να ανοιξω ενα mp3 κανοντας ''open with wm player'' δεν το παιζει,και βγαζει στον player ενα μνμ ''the system cannot find the file specified''...ξερει καποιος πως ρυθμιζεται το προβλημα??????(παιζει να πειραξα καταλαθος κατι με το sk tools και να φταιει αυτο..(?) )
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο dll μιλάς; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

 

 

δες εδώ από τότε που το πέρασα το gps κλειδώνει σφαίρα

 

http://www.modaco.com/content/i8000-verizon-sch-i920-omnia-ii-http-i8000-modaco-com/303676/i8000-wm6-5-gpsfix/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
(παιζει να πειραξα καταλαθος κατι με το sk tools και να φταιει αυτο..(?) )

 

Σίγουρα παίζει. Μάλλον πας για hard reset.

 

δες εδώ από τότε που το πέρασα το gps κλειδώνει σφαίρα

 

http://www.modaco.com/content/i8000-verizon-sch-i920-omnia-ii-http-i8000-modaco-com/303676/i8000-wm6-5-gpsfix/

 

Ίσως έχει να κάνει αποκλειστικά με τις συσκευές της samsung μιας και δεν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο σε άλλες windows mobile συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει. Μάλλον πας για hard reset.

 

 

 

Ίσως έχει να κάνει αποκλειστικά με τις συσκευές της samsung μιας και δεν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο σε άλλες windows mobile συσκευές.

σιγουρα δεν υπαρχει αλλη λυση???ψαχνωντας στο google βρηκα αυτο :

http://www.ramonddevrede.nl/en/windows-mobile-6-5-media-player-playlist-error-the-system-cannot-find-the-path-specified/

αλλα δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω..σου λεει κατι εσενα??

θελω να αποφυγω το hard reset γιατι τον τελευταιο καιρο το χω φορτωσει τραγουδια,φωτογραφιες,εφαρμογες κ προγραμματα κ δεν θελω να τα χασω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: Το .NET framework τι ακριβώς κάνει και που μας χρειάζεται??
http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Το πηρε χθες μια γνωστη μου.

 

Destinator μπορουμε να βαλουμε σε αυτο ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Το πηρε χθες μια γνωστη μου.

 

Destinator μπορουμε να βαλουμε σε αυτο ?

 

Ευχαριστω.

Καλημέρα!

Ναι μπορείς να βάλεις destinator. Απλά χρειάζεσαι ένα skin για να παίξει σωστά στο κινητό. Αν δυσκολευτείς να βρεις για Omnia II μπορείς να βάλεις skin απο Xperia ή HD2. Την ίδια ανάλυση έχουν..;)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει να κάνει αποκλειστικά με τις συσκευές της samsung μιας και δεν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο σε άλλες windows mobile συσκευές.

 

εγώ όταν ρο πέρασα αναγκάστηκα να κάνω hard reset διότι δεν έβρισκε καν σαν υλικό το GPS... οπότε προσοχή με αυτά...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγώ όταν ρο πέρασα αναγκάστηκα να κάνω hard reset διότι δεν έβρισκε καν σαν υλικό το GPS... οπότε προσοχή με αυτά...

 

Συμφωνώ και επαυξάνω... προσοχή με αυτά.

 

Καλημερα.Το πηρε χθες μια γνωστη μου.

 

Destinator μπορουμε να βαλουμε σε αυτο ?

 

Ευχαριστω.

 

Δουλεύει το ίδιο Destinator που έχεις και στην δική σου συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλώς σας βρήκα,

-προσπαθώ να κάνω sync το κινητό με bluetooth (με καλώδιο δοκίμασα μόνο μια φορά ως τώρα και έγινε κανονικά) και δεν γίνεται με τίποτε. Έχω Windows 7 x64 και (προφανώς) το Windows Mobile Device Center. Το έχει κάνει κανείς;

Αν όχι, υπάρχει τρόπος να μην τραβάει ρεύμα κάθε φορά που το βάζω στη usb γιατί βλέπω σύντομα να μου μένει στα χέρια η μπαταρία;

 

-πολλές φορές χάνεται η μπάρα έναρξης, αλλά λειτουργεί (αν πατήσω πάνω στο κενό εμφανιζεται το αντίστοιχο μενού) και στρώνει με soft reset. Είναι κάτι νορμάλ για WM;

 

-για να περάσω το spb mobile shell πρέπει πρώτα να απενεργοποιήσω το TouchWiz ή δεν παίζει ρόλο; Πάντως στο αντίστοιχο μενού για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του TouchWiz, το κουμπάκι δεν είναι πράσινο, παρόλα αυτά εγώ βλέπω γραφικά Samsung.

 

-Στο Outlook έχω περασμένες ορισμένες επαφές με δύο κινητά, το ένα σε στήλη "άλλο τηλέφωνο", αλλά ενώ συγχρονίστηκε κανονικά στο ομνια βλέπω μόνο το πρώτο κινητό κάθε επαφής. Διορθώνεται αυτό;

 

-Η εγκατάσταση προγραμμάτων που γίνεται; 2-3 που εβαλα, τα εγκατέστησα στην κύρια μνήμη αλλά μάλλον πρέπει να τα βγάλω και να τα βάλω αλλού, ε; :rolleyes:

 

ευχαριστώ

Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!! Το κινητό το παρήγγειλα απο τον Γερμανό και θα μου ερθει το Σάββατο. Η απορία μου είναι η εξής..πέρνει τη ίδιες εφαρμογές με το HTC HD2,εφόσον έχουνε το ίδιο λογισμικό και την ίδια ανάλυση οθόνης??

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...