Jump to content

Dancing With The Stars - Dancing on Ice (Ant1)


mariel19
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ξεκίνησε σήμερα το Dancing with the Stars στον Ant1.

Ένας διαγωνισμός χορού, όπου βλέπουμε ανθρώπους της showbiz, της πολιτικής, του αθλητισμού να έχουν παρτενέρ επαγγελματίες χορευτές. Το έπαθλο του νικητή - ζευγαριού θα πάει στο φιλανθρωπικό ίδρυμα της Ελλάδας " Make a wish" (Κάνε μια ευχή).

Οι διάσημοι διαγωνιζόμενοι είναι οι :

Πηγή Δεβετζή

Ευγενία Μανωλίδου

Βίκυ Κουλιανού

Πατρίτσια Μίλικ Περιστέρη

Φωτεινή Πιπιλή

Ματθίλδη Μαγγίρα

Eρρίκα Πρεζεράκου

Κώστας Σόμμερ

Δημήτρης Βλάχος

Σάββας Πούμπουρας

Σταμάτης Γαρδέλης

Μιχάλης Ζαμπίδης

 

Κριτική επιτροπή: ο Αλέξης Κωστάλας, ο Φωκάς Ευαγγελινός, ο Γιάννης Λάτσιος και η Γκαλένα Βελίκοβα – Χάινα.

 

Ας καθίσουμε αναπαυτικά στον καναπέ μας κι ας χορέψουμε με τα αστέρια...!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μία ματιά που έριξα, πολύ αυστηρός μου φάνηκε ο Λάτσιος. Γενικά έχει ενδιαφέρον νομίζω. Το αμερικάνικο πάντως με την Brooke Burke ήταν όλα τα λεφτά.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μία ματιά που έριξα, πολύ αυστηρός μου φάνηκε ο Λάτσιος. Γενικά έχει ενδιαφέρον νομίζω. Το αμερικάνικο πάντως με την Brooke Burke ήταν όλα τα λεφτά.

 

:lol::lol: θα του βγαίνει όλη η κακία μετά το χωρισμό!! όντως όμως, πολύ απογοητευτικές οι βαθμολογίες του! Τύφλα να'χει ο Τριανταφυλλίδης, δηλαδή!

εγώ περιμένω να δω πως θα είναι η βαθμολογία του Κωστάλα! Αν και υποθέτω ότι κι αυτός θα είναι επιεικής!

Μου άρεσε, αν κι έπαιξε την ίδια ώρα με την Παταγονία, και προτίμησα τη δεύτερη λόγω των αψιμαχιών που υπάρχουν!! χαχ!

Δεν έχει τύχει να δω αντίστοιχο άλλης χώρας, οπότε θα ασχοληθώ μόνο με το ελληνικό!

 

Από το επόμενο επεισόδιο, πιστεύω θα είναι πιο ενδιαφέροντα τα πράγματα, γιατί θα αρχίσουν και οι αποχωρήσεις! Εκεί θα "γελάσουμε" με τις βαθμολογίες!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: θα του βγαίνει όλη η κακία μετά το χωρισμό!! όντως όμως, πολύ απογοητευτικές οι βαθμολογίες του! Τύφλα να'χει ο Τριανταφυλλίδης, δηλαδή!

εγώ περιμένω να δω πως θα είναι η βαθμολογία του Κωστάλα! Αν και υποθέτω ότι κι αυτός θα είναι επιεικής!

Μου άρεσε, αν κι έπαιξε την ίδια ώρα με την Παταγονία, και προτίμησα τη δεύτερη λόγω των αψιμαχιών που υπάρχουν!! χαχ!

Δεν έχει τύχει να δω αντίστοιχο άλλης χώρας, οπότε θα ασχοληθώ μόνο με το ελληνικό!

 

Από το επόμενο επεισόδιο, πιστεύω θα είναι πιο ενδιαφέροντα τα πράγματα, γιατί θα αρχίσουν και οι αποχωρήσεις! Εκεί θα "γελάσουμε" με τις βαθμολογίες!

 

Όντως. Όπως φαίνεται ο Λάτσιος θα είναι ο αυστηρός κριτής της παρέας.

 

Ο Κωστάλας γιατί δεν ήταν χθες;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έσκισε πάντως η πρεμιέρα του νέου talent show του Ant1...35,4% έκανε στο 15-44!Με λίγα λόγια "εξαφάνισε" την Παταγονία του Mega και το Chart Show του Alpha...

Τέτοια βλέπουν οι καναλάρχες και κάθε τηλεοπτική σεζόν βλέπουμε τις ελληνικές σειρές να μειώνονται δραματικά.Πάντως οι τηλεθεατές φαίνεται πως τα βράδια τους θελουν να παρακολουθήσουν κάτι "εύκολο" και διασκεδαστικό,γι αυτό και γυρνάνε την πλάτη στις ελληνικές σειρές.Τρανταχτό παράδειγμα είναι το Mega που το 90% της prime time του βασίζεται σε ελληνικές σειρές και χάνει την πρωτιά από τον Ant1.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ ο Λάτσιος.......αυστηρός κριτής είναι.....ο ΑΣΧΕΤΟΣ!Μία λέξη έμαθε και όλο αυτήν έλεγε....ΠΛΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ!!Τι ξέρει το βλήμ@ από χορό που μιλάει κιόλας!Οι άλλοι 2 ναι......χορευτής/χορογράφος ο ένας,επαγγελματίας χορεύτρια η άλλη κοπέλα και ο Κωστάλας.....ένας άνθρωπος που έχει ασχοληθεί αλλά και ασχολείται ακόμα και τώρα με ρυθμική,πατινάζ κ.α. εδώ και ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ χρόνια και μου πέταξαν μέσα τον....ψευδό....!

 

Να είσαι αυστηρός και να έχεις και ύφος όταν είσαι σχετικός με ένα αντικείμενο αλλά μην κοιτάζει να εκμεταλλευτεί την δημοσιότητα με τον χωρισμό του και έβαλε τον εαυτό του σε αυτή την θέση!

 

Πάντως το σόου σε γενικά πλαίσια ωραίο ήταν.Πέρασε ευχάριστα η ώρα αν και μου έσπασαν τα νεύρα οι ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ διαφημίσεις!Να δούμε πώς θα πάει και τις επόμενες εβδομάδες.

 

Veco:

Ο Κωστάλας μετέδιδε το καλλιτεχνικό πατινάζ για λογαριασμό της ΕΡΤ και δεν μπορούσε να είναι εκεί.

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Veco:

Ο Κωστάλας μετέδιδε το καλλιτεχνικό πατινάζ για λογαριασμό της ΕΡΤ και δεν μπορούσε να είναι εκεί.

 

Δεν το παρατήρησα ότι ήταν ταυτόχρονα. :grin:

 

Θενξ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλο το live της αναστασης. Η Μανωλιδου ηταν χαρμα ιδεσθαι.

Γενικα ειναι ενδιαφερον να χορευουν ανθρωποι που ξερεις απο αλλες δραστηριοτητες τους κ να χορευουν καλα. Δειχνει οτι σχετικα ευκολα μπορεις να μαθεις εναν χορο απο το τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα παρακάτω είναι απάντηση για το σκάνδαλο Τζον Κέλι - Γκαλένα Βελίκοβα - Πηγή Δεβετζή.

Το βρήκα σε ένα site.

 

 

"Αγαπητό (το όνομα του site το έβγαλα) για να αλλάξει κάτι σε αυτή τη χώρα πρέπει εμείς οι πολίτες να αρχίσουμε να καταγγέλνουμε δημοσίως τα λαμόγια όπου και αν τα συναντάμε.Εγώ δουλεύω στην παραγωγή του «Dancing with the stars» και έχω αηδιάσει για την κοροϊδία που γίνεται σε βάρος του τηλεοπτικού κοινού από την κριτή Γκαλένα Βελίκοβα και από τον Γιάννη Κρύο που κάνει την οργάνωση παραγωγής.Γι’αυτό θέλω να σας πληροφορήσω για ορισμενα πράγματα...

-Η Πηγή Δεβετζή ζητάει να δει τα αποτελέσματα από την ψηφοφορία του κοινού σύμφωνα με τα οποία αποχώρησε πριν από δύο εβδομάδες.Ο κύριος Κρύος όμως,που στη δουλειά μας αποκαλούμε «ταρίφα» επειδή μέχρι πριν από λίγα χρόνια ήταν ένας απλός οδηγός ταξί ανέβηκε με την...αξία του, αρνείται να της τα δώσει.Μήπως έχει κάτι να κρύψει και μήπως,λέω, αλλοιώθηκε το αποτελέσμα για να φύγει ένα ακόμα ζευγάρι στο οποίο ο χορογράφος δεν εργάζεται στις σχολές της Βελίκοβα;

-Εντελώς τυχαία απ’ όσα ζευγάρια έχουν αποχωρήσει μέχρι σήμερα, οι χορογράφοι δεν δουλεύουν στη Βελίκοβα. Μοναδική εξαίρεση ο Σόμμερ που ενώ οι κριτές του έδωσαν υψηλή βαθμολογία πήρε ελάχιστες ψήφους από το κοινό.Οι μόνοι χορογράφοι που έχουν απομείνει στο show χωρίς να δουλεύουν για τη Βουλγάρα κριτή είναι οι παρτενέρ των Πούμπουρα,Ζαμπίδη τους οποίους προσπαθούν φυσικά να διώξουν.Εκτός Βελίκοβα είναι και ο χορογράφος της Μανωλίδου αλλά αυτή έχει τις πλάτες του καναλιού.Μάλιστα οι χορογράφοι που έχουν αποχωρήσει έχουν επικοινωνία με την Βελίκοβα για να λένε παντού τα καλύτερα γι’αυτή γιατί αλλιώς θα πρέπει να να ξεχάσουν του χρόνου το «Dancing with the stars».

-Το κανάλι θέλει να κερδίσει η Μανωλίδου για να γίνει επιτέλους αγαπητή στο κοινό και να αναλάβει του χρόνου την παρουσίαση εκπομπής. Γι’αυτό έβαλε project manager-σκηνοθέτη στο show, τον προσωπικό της φίλο Κώστα Βορίδη(αδερφό του Μάκη Βορίδη), τον άνθρωπο που έκανε μαζί της τη «Στιγμή της Αλήθειας».Έτσι η Βελίκοβα βρήκε την ευκαιρία να προωθήσει με κάθε μέσο τα «παιδιά» της όπως αποκαλεί τους χορογράφους που δουλεύουν στις σχολές της και της τα φέρνουν.Μάλιστα από κάποιους, όπως οι παρτενέρ των Γαρδέλη,Μαγγίρα παίρνει επιπλέον πολλά λεφτά κάθε μήνα αφού τους προπονεί,με το αζημίωτο, σχεδόν καθημερινά.

- Σε συνεργασία με τον «ταρίφα», η Βελίκοβα προσπαθεί με την επιλογή της μουσικής να αβαντάρει τους δικούς της και να κάνει τη ζωή δύσκολη στους άλλους.Δείτε για παράδειγμα το αβαντάρισμα του Γαρδέλη στο Paso Doble με το κομμάτι που του έδωσαν ενώ θυμηθειτε τι έδωσαν στον Πούμπουρα ή το κομμάτι που έδωσαν στον Ζαμπίδη στο freestyle.Μάλιστα επιλέγει για τους δασκάλους της και τη Μανωλίδου κομμάτια γνωστά που έχουν ήδη χορογραφηθεί στο “Dancing with the stars” του εξωτερικού.Έτσι οι αγαπημένοι της χορογράφοι απλώς αντιγράφουν από το youtube ενώ οι μη εκλεκτοί πρέπει να φτιάξουν σε χρόνο dt νέες χορογραφίες.Για παράδειγμα, η χορογραφία της Μανωλίδου στο τσα-τσα-τσα είναι πιστή αντιγραφή της χορογραφίας στον ίδιο χορό της Πάμελα Άντερσον.

-Η Βελίκοβα περηφανεύεται, μπροστά μας, για το πως επηρεάζει τους άλλους κριτές επειδή δεν γνωρίζουν την τεχνική των συγκεκριμένων χορών.Αν θυμάστε την τεχνική τη θυμάται μόνο στα ζευγάρια που δεν χορεύουν οι δασκαλοί της.Καυχιέται επίσης για το πως κοροιδεύει του Έλληνες, αφού όπως λέει, αν τα έκανε αυτά στη Βουλγαρία θα την είχαν πάρει με τα γιαούρτια!

-Ακόμα και μία δική της δασκάλα, που δεν έχει βγει ακόμα από το αυγό της,η παρτενέρ του Βλάχου, Μαρία Αντιμισάρη, νιώθοντας πολύ έξυπνη με τη Βελίκοβα στο πλευρό της, κορόιδεψε το τηλεοπτικό κοινό λέγοντας δημόσια ψέμματα ότι δεν πληρώνεται.Μπορώ να αποδείξω με φωτοτυπίες πόσα παίρνει μεικτά και πόσα καθαρά για κάθε live γι’αυτό καλύτερα να σταματήσει να κοροιδεύει τους τηλεθεατές .

-Βλέπω τους επώνυμους που υποτίθεται ότι χορεύουν για φιλανθρωπικό σκοπό να διαψεύδουν τις καταγγελίες που γίνονται και να κοροιδεύουν χωρίς καμμία ντροπή τον κόσμο σε τέτοιες μάλιστα εποχές.Σταματήστε τα ψέμματα γιατί έχω και για σας φωτοτυπίες για να σας εκθέσω ανεπανόρθωτα!

-Γιάννη Λάτσιε δεν μπορώ να γνωρίζω τι ξέρεις και τι δεν ξέρεις όμως κάθε Κυριακή νομιμοποιείς όλα αυτά με την παρουσία σου. Πρέπει να βάλεις στον πάγο τον “ταρίφα” και να στείλεις στο σπίτι της την απίθανη κριτή. Αλλιώς θα αναγκαστώ να δώσω στη δημοσιότητα όλο το πλούσιο οπτικό και ηχογραφημένο υλικό που έχω και με το οποίο αποδεικνύονται όχι μόνο όσα είπα σήμερα αλλά και πολλά άλλα για τον κύριο Κρύο και την κυρία Βελίκοβα. Δεν μίλαγα τόσο καιρό για να μαζέψω όλες τις αποδείξεις στα χέρια μου.Κάνε κάτι, γιατί αν κάνω τις αποκαλύψεις, οι τηλεθεατές δεν πρόκειται να εμπιστευτούν ξανά τον antenna και πολλοί συνάδελφοί μου μαζί μένα θα μείνουμε χωρίς δουλειά!

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία

Ένας αγανακτισμένος εργαζόμενος.

Link to comment
Share on other sites

απο ποιο site ειναι αυτο?το ριαλιτι το συγκεκριμενο δεν το βλεπω γιατι απο την αρχη δεν το πηρα με καλο ματι αλλα για τετοια σχεδια δεν πηγε το μυαλο μου ουτε πιστευω και στα ατομα που το βλεπουν καθε εβδομαδα.αν ειναι οντως αληθεια θελω ο ''αγανακτισμένος εργαζόμενος'' να βγαλει στοιχεια στο φως!αυτο παντως που λεει οτι αυτοι που περνουν μερος ειναι απο τη σχολη της μελαχρινης αυτο και μονο ειναι ικανο να σε βαλει σε υποψιες...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έφυγε η Μανωλίδου. Τυχαίο? δε νομίζω. μπορεί η κίνηση να φύγει η Μανωλίδου από το παιχνίδι έγινε ή επειδή ήθελαν οι κύριοι του σταθμού να μας κάνουν να πιστέψουμε ότι το παιχνίδι είναι στημένο (κάτι που αναφέρεται σ'όλα τα ιστολόγια) ή επειδή μπήκε στη μέση η μετεγραφή της στο παιχνίδι Master Chef του Mega. Τώρα, το μόνο που μένει να δούμε είναι αν νικήτρια του παιχνίδιου θα είναι η Πρεζεράκου μιας και αυτή θα παρουσιάσει το παιχνίδι του Ant1 Top Chef (αντίστοιχο με το Master Chef). Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα όμως, το θέμα είναι πως το παιχνίδι κατά κάποιο τρόπο είναι στημένο και μάλιστα με επιβεβαίωση από μέσα. :down:
Link to comment
Share on other sites

Ας νικήσει μωρέ η 'Ερρικα...

Μετά από το πάσο ντόμπλε , με το It's my life , έχω φάει όλη την κάρτα μου στις ψήφους.... Λίγο το χορευτικό ταλέντο , λίγο (εντάξει ΠΟΛΥ :O ) εκείνη η ''αμφίεση''....

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Να βγεί ο <<αγανακτισμένος εργαζόμενος >>> και να βγάλει όλα τα άπλυτα στην φόρα , που νομίζουν οι τηλεαστέρες ότι τρώμε κουτόχορτο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απ' τις 2 φιναλίστ συμπαθώ και τις δύο όμως προτιμώ τη Μαγγίρα η οποία χόρεψε σχεδόν όλους τους χορούς της καλά, με μοναδική εξαίρεση τη Ρούμπα και το Φόξτρωτ. Όλοι οι άλλοι χοροί ήταν τέλειοι, ειδικά η 2η Σάμπα, το 2ο τσα - τσα - τσα, το Πάσσο Ντόμπλε και τα 2 πρώτα free - style ήταν τέλεια. Η Πρεζεράκου ήταν άριστη μόνο στο Πάσσο Ντόμπλε και στο 1ο free - style. Όλα τα άλλα ήταν απλά ωραία ενώ μερικά άσχημα.(π.χ. τσα - τσα - τσα, rock n ' roll, φώξ τροτ)
Link to comment
Share on other sites

γιατι η μπουμπουκα εκτος τελικου????

 

Γιατί θα πάει στο Master Chef του Mega και δεν θα'θελαν οι κύριοι του ΑΝΤ1 να τη στείλουν και βραβευμένη στο αντίπαλο κανάλι (δική μου γνώμη) :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω ότι η Μπουμπούκα έφυγε μόνο επειδή πήγε στο Master - Chef αλλά και λόγω λιγότερων ψήφων... Μη μου πείτε ότι η Μανωλίδου είναι πιο συμπαθής στο κοινό απ' τη Μαγγίρα και την Πρεζεράκου, πόσο μάλλον από τους υπόλοιπους 9 που αποχώρησαν!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω ότι η Μπουμπούκα έφυγε μόνο επειδή πήγε στο Master - Chef αλλά και λόγω λιγότερων ψήφων... Μη μου πείτε ότι η Μανωλίδου είναι πιο συμπαθής στο κοινό απ' τη Μαγγίρα και την Πρεζεράκου, πόσο μάλλον από τους υπόλοιπους 9 που αποχώρησαν!

Η μαγγιρα ειναι η πιο αντιπαθητικη απο κει μεσα.Προφανως και ηταν πιο συμπαθης στο κοινο η μανωλιδου.Αφου σε προηγουμενες εκπομπες εχοντας την χαμηλοτερη βαθμολογια παρεμενε στο παιχνιδι.Για την αποχωρηση της ευθυνεται το καναλι.

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθής η Μανωλίδου; Δε νομίζω. Ούτε ο εαυτός της δεν τη συμπαθεί.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

]Η μαγγιρα ειναι η πιο αντιπαθητικη απο κει μεσα[/b].Προφανως και ηταν πιο συμπαθης στο κοινο η μανωλιδου.Αφου σε προηγουμενες εκπομπες εχοντας την χαμηλοτερη βαθμολογια παρεμενε στο παιχνιδι.Για την αποχωρηση της ευθυνεται το καναλι.

 

+1000 οχι αλλες Μαγγιρες στην τηλεοραση... ΕΛΕΟΣ!!:!::!:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω τη συμπαθουσα τη Μαγγιρα αλλα απο την Μανωλιδου που ειναι σαν να χει καταπιει 5κιλα με ξυδι την προτιμω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την Μανωλιδου που ειναι σαν να χει καταπιει 5κιλα με ξυδι

Δε θα μπορούσες να το πεις καλύτερα!:)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις συμπαθώ και τις 3.

Η Πρεζεράκου είναι γλυκιά και συμπαθητική, η Μανωλίδου όμορφη και κλασσάτη και η Ματθίλδη ξεκαρδιστική.

Τώρα, όσον αφορά τη νίκη, πιστεύω η Έρρικα την άξιζε με χίλια.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο τελικός. οι περισσότεροι ξέραμε ότι θα βγει η Πρεζεράκου γιατί αυτή θα ήταν η παρουσίαστρια του Top Chef. τώρα όμως που δεν θα είναι αυτή η παρουσιάστρια τι γίνεται? εγώ πιστεύω ότι πιο πολύ το άξιζε η Μαγγίρα και ας μην τη συμπαθώ. όσον αφορά τη Μανωλίδου, πιστεύω πως στο τέλος ο κόσμος θα τη βαρεθεί. απ'όταν έπαιξε στο χειρότερο παιχνίδι της ελληνικής τηλεόρασης (βλ. Η Στιγμή της Αλήθειας) όλο στη τηλεοράση είναι. ΕΛΕΟΣ! Όχι άλλη Μανωλίδου. :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...