Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά..!!Εχει καποιες μερες που πήρα μεταχειρισμενο το diamond..Ρε παιδια ψαχνω ποσο καιρο για να βαλω προγραμματακι για το gps και εχει τοσες πολλες σελιδες και τοσα πολλα thread για gps εδω μεσα και δεν μπορω μα βγαλω ακρη.!Παρακαλω οποιον εχει τις γνωσεις και την διαθεση να με βοηθησει με το θεμα μου.Θα του ημουν υποχρεως.ειναι και η πρωτη μου φορα που εχω κινητο με wm και εχω κατα μπερδευτει..

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πειτε μου λιγο το sys με της ρυθμισεις της οθονης για το diamond ποιες ειναι?

 

αυτο θελεις?

[interface]

skin="ui_igo8_da"

resolution_dir="240_320"

screen_x=240

screen_y=320

vga=1

 

[rawdisplay]

highres=1

screen_x=480

screen_y=640

class="portrait"

driver="GDI"

 

σου δινω το sys που ειχε ο odytsak οταν ειχε την συσκευη .

[folders]

app="Internal Storage/iGO8"

 

[interface]

maxzoom2d=6000000

defaulttilt3d=9000

show_exit=1

show_zoombar=1

 

[sound]

ding=0

queue_length=200

mute_os_key=1

 

[route]

correctness=90

 

[roundaboutcam]

enabled=0

centery=20

 

[map]

2dheadup=1

3d_max_tiltlevel=10000

3d_max_zoomlevel=3000

3d_min_zoomlevel=40

3d_max_zfar=2000

3d_zfar_horizon_ratio=200

roadblockicon_maxzoom=2000

3d_scale_carmodel=1

3dcarsizemin=3000

3dcarsizemax=5000

3dcarsizemul=10000

alternative_roadnames=1

fake2d_max_zoomlevel=3000

3d_roads=1

3d_tunnels=1

3d_buildings_distance=3

 

[interface]

skin="ui_igo8"

resolution_dir="240_320"

screen_x=240

screen_y=320

vga=1

 

[rawdisplay]

highres=1

screen_x=480

screen_y=640

class="portrait"

driver="GDI"

 

[3d]

show_guidance_strip=1

show_guidance_arrows=1

use_all_building_textures=1

 

[smartzoom]

minangle=0

maxangle=80

 

[timezone]

sync_os_timezone=0

reset_os_timezone=0

 

[debug]

speedcam_enabled=1

disable_outlookpoi=1

show_oneway=1

mapfontscale=150

show_speed_limit=1

show_poi_boundingrects=1

show_poi_areas=1

show_oneway_3d=1

skip_eula=1

enable_roadshadow=1

enable_buildings=1

enable_roadsign=1

show_pedestrian=1

earth=1

show_turn_penalty=1

 

[3d_config]

roadsign_lines_per_screen=22

rotated_roadsigns=1

 

[tts]

tts_buffer=131072

announce_exit_directions=1

tts_logics=3

priority="HIGH"

always_say_road_names=1

announce_street_name=1

skip_exit_numbers=0

announce_exit_direction=1

 

[feature]

text_guidance=1

signpost_coloring=1

 

[mydata]

max_favorites=50

max_histories=50

 

[warning]

warn_distances=130:1300,110:1000,90:750,60:400,40:150

 

[dynamiccompressor]

compressor=1

ratio=9

gain=9

 

[rawdisplay] to ebala egw

screen_x=480

screen_y=640

highres=1

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To ένα sys.txt είναι για κάποιον που έχει το νέο data.zip ενώ το άλλο για το παλιό. Ένα από τα δύο θα του δουλέψει και γιαυτό σωστά παραθέτεις και τα δύο. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα θεμα με τη μπαταρια μου τελειωνει πολυ γρηγορα ακομα και οταν το κινητο ειναι σε αναμονη να κρατησει μια μερα το πολυ η μπαταρια ειναι καινουρια απο netimes εδω και δυο βδομαδες την εχω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κάνε ένα hard reset και εάν το πρόβλημα συνεχιστεί, μάλλον ήσουν άτυχος με την εν λόγω μπαταρία.

 

οκ ευχαριστω!γιατι στο interface το x και το y ειναι 240 και 320 ενω στο rawdisplay ειναι 480 και 640?

 

Είναι θέμα skin, μη σε απασχολεί δεν θα παρατηρήσεις αξιοσημείωτη διαφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα hard reset και εάν το πρόβλημα συνεχιστεί, μάλλον ήσουν άτυχος με την εν λόγω μπαταρία.

δε τη παλευω με τα hard reset αλλος τροπος υπαρχει ειναι ολοκληρη ιστορια να ξαναπερναω προγραμματα και το βαριεμαι :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάρε ένα backup με το Spb Backup και το επαναφέρεις μετά τις δοκιμές σου χωρίς την παραμικρή απώλεια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει εδω και λιγο καιρο το συγκεκριμενο κινητο. το αγορασα 290 ευρω. οταν το ανοιξα παρατηρησα οτι ειναι vodafone κατι που δεν μου ειχε αναφερει το καταστημα. επισης διαβαζοντας εδω ειδα οτι για να εχει εγγυηση απο την ACE πρεπει να εχει το αυτοκολλητο της ace στο κουτι κατι που το δικο μου δεν εχει. επισης προσπαθωντας να αλλαξω ηχους παρατηρησα οτι δεν εχει καλη μεταφραση στα ελληνικα και βγαζει κατι ιερογλυφικα. πηρα τηλεφωνο το μαγαζι και ειπα οτι εχει πρβλημα τι να κανω να το παω στην ace και μου ειπε οχι να το παω σε αυτον. ( το τηλεφωνο δεν εχει ζημια απλως ηθελα να δω την αντιδραση του καταστηματος). τι να κανω στην συνεχεια να το παω πισω και να απαιτησω ενα ελευθερο και με εγγυηση acer να κατσω στα αβγα μου?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς οι vodafone branded συσκευές δεν υποστηρίζονται από την ace hellas, ούτε hardwarικά ούτε softwarικά και το τελευταίο είναι το χειρότερο μιας και δεν παίρνει η συσκευή τις αναβαθμίσεις της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω μια απορια αλλαξα καρτα και εβαλα κοσμοτε αλλα τωρα μου εχει εμφανιστει διπλα απο το εικονιδιο του σηματος ο αριθμος 1 τι ακριβως σημαινει αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει εδω και λιγο καιρο το συγκεκριμενο κινητο. το αγορασα 290 ευρω. οταν το ανοιξα παρατηρησα οτι ειναι vodafone κατι που δεν μου ειχε αναφερει το καταστημα. επισης διαβαζοντας εδω ειδα οτι για να εχει εγγυηση απο την ACE πρεπει να εχει το αυτοκολλητο της ace στο κουτι κατι που το δικο μου δεν εχει. επισης προσπαθωντας να αλλαξω ηχους παρατηρησα οτι δεν εχει καλη μεταφραση στα ελληνικα και βγαζει κατι ιερογλυφικα. πηρα τηλεφωνο το μαγαζι και ειπα οτι εχει πρβλημα τι να κανω να το παω στην ace και μου ειπε οχι να το παω σε αυτον. ( το τηλεφωνο δεν εχει ζημια απλως ηθελα να δω την αντιδραση του καταστηματος). τι να κανω στην συνεχεια να το παω πισω και να απαιτησω ενα ελευθερο και με εγγυηση acer να κατσω στα αβγα μου?

 

Για εμένα μόνο η ιδέα ότι έχει επάνω το σήμα του παρόχου (δεν έχει σημασία ο πάροχος) με χαλάει. Προσωπικά έχω καλές εντυπώσεις από το κινητό και δε νομίζω να σου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα οπότε και δε θα χρειαστείς την ACE. Εάν όμως πάθει κάτι φοβάμαι ότι δε θα μπορείς να βγάλεις άκρη.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω μια απορια αλλαξα καρτα και εβαλα κοσμοτε αλλα τωρα μου εχει εμφανιστει διπλα απο το εικονιδιο του σηματος ο αριθμος 1 τι ακριβως σημαινει αυτο ?

εχεις κοσμοτε 2 σε 1?

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια εχω μια απορια αλλαξα καρτα και εβαλα κοσμοτε αλλα τωρα μου εχει εμφανιστει διπλα απο το εικονιδιο του σηματος ο αριθμος 1 τι ακριβως σημαινει αυτο ?

 

Τίποτα. Το 1 εμφανίζεται λόγω cosmote, μη σε απασχολεί.

 

Το 2 σε 1 είναι μία sim με δύο νούμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Αγορασα μολις χτες το HTC Diamond και ειδα οτι ειναι Vodafone.Πως μπορω να κανω απεγκατασταση οτι εχει να κανει με την Vodafone;Logo screen κτλ?Δοκιμασα ολα τα reset και hard reset αλλα τιποτα.Παρακαλω αν ξερει καποιος ας με help.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα

 

Αγορασα μολις χτες το HTC Diamond και ειδα οτι ειναι Vodafone.Πως μπορω να κανω απεγκατασταση οτι εχει να κανει με την Vodafone;Logo screen κτλ?Δοκιμασα ολα τα reset και hard reset αλλα τιποτα.Παρακαλω αν ξερει καποιος ας με help.

 

Ευχαριστω

 

Πρέπει να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου για να περάσεις non-branded rom αλλά σε αυτή την περίπτωση θα είσαι εκτός εγγύησης.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=416211

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εχτες αποφάσισα να βγάλω το μενού Vodafone από το κινητό.

Διάβασα λίγες σελίδες πίσω και κατέβασα την αγγλική έκδοση και το pach στα ελληνικά και τα πέρασα στο κινητό. Το αποτέλεσμα ήταν εντυπωσιακό. Η μέρα με την νύχτα.

Καταρχάς μόνο το logo της εταιρίας που έφυγε ήταν σημαντικό.

Όταν το είχα πάρει έπρεπε χειροκίνητα να περάσω τα mms,sms, internet της wind. Μόλις τέλειωσα την αναβάθμιση το κινητό πέρασε μόνο του τις ρυθμίσεις της wind.

Αν μπορούσα θα έβγαζα ακόμη και την οθόνη που έχει το Vodafone. Όχι ότι έχω τίποτα με την συγκεκριμένη εταιρία αλλά δεν μου αρέσει εφόσον το πλήρωσα και δεν μου έκοψαν ούτε 1 ευρώ, μάλιστα αλλού υπάρχει και φτηνότερο, να τους κάνω διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τι παιζει με το skype γεια windows mobile?

δεν μπορω να το βρω πουθενα.

 

δεν βγαινει πια για τα wm

http://liveplace.gr/index.php/2/software/770--skype-windows-mobile

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268064

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως ότι αν έχεις την εφαρμογή δουλεύει, άσχετα αν δεν μπορείς να την κατεβάσεις από την ιστοσελίδα ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Η υπάρχουσα εφαρμογή λειτουργεί κανονικά. Απλά σταμάτησε η εξέλιξη του στα wm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...