Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Περασα στο outlook το ημερολογιο απο το πρωτο ποστ αλλα εκανα το λαθος να το κανω δυο φορες...Μια με τον τροπο που περιγραφει ο ioathe και μια οπως το λες εσυ Γιαννη μαζι με τον Te_salat...με αποτελεσμα να τα εχω τωρα διπλα ολα στο Outlook. Αν συγχρονισω θα τα εχω διπλα και στο Hd2? Μηπως γνωριζετε πως τα σβηνουμε τα ημερολογια απο το outlook? Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι. Ευχαριστω.

1) μια λυση ειναι να βαλεις το sktools. εχει επιλογη για τα pim. πας εκει και κανεις διαγραφη ολα τα appointments και μετα ξαναπερνας παλι με εναν τροπο τις γιορτες.

 

2) δευτερος τροπος ειναι να ανοιξεις το outlook στον υπολογιστη σου.

μετα θα πας στο μενου : εργαλεια-->ευρεση-->προσθεα κριτηρια ευρεσης

στο παραθυρο που θα σου ανοιξει στην αναζητηση επιλεξε οποιονδηποτε τυπο στοιχειου του outloook. πατα ευρεση τωρα.

στα αποοτελεσματα που θα σου βγαλει πατα πανω στην στηλη "σε φακελο" να ταξινομησεις τα στοιχεια.

μετα επιλεξε ολα τα στοιχεια που εχουν γιορτες (εκτος τα δικα σου ραντεβου κ.τ.λ) που στην στηλη "φακελο" λεει "ημερολογιο", και πατα delete απο το πληκτρολογιο να τα σβησεις ολα.

 

μετα ανοιξε το activesync στο hd2, πηγαινε μενου-->επιλογες-->πατα ρυθμισεις-->εκει που λεει σε περιπτωση διενεξης, επιλεξε αντικατασταση στη συσκευη-->οκ και ξανα οκ.

μετα συνδεεις το hd2 me toν υπολογιστη και οταν κανει συγχρονισμο θα σβηστουν ολα στο ημερολογιο απο το hd2 σου αφου στο outlook δεν εχει τιποτα.

 

μετα εισαι ετοιμος να περασεις στο hd2 τις γιορτες με εναν απο τους τροπους που υπαρχουν. μην ξεχασεις μετα να ρυθμισεις το activesync σε περιπτωση διενεξης, να κανει διατηρηση στο κινητο για να τα περναει στο outlook.

 

τα εγραψα στα ελληνικα για το outlook και το activesync. αν εχεις κατι στα αγγλικα κανε την μεταφραση. ειναι ευκολο.

 

πιστευω να μην μπερδευτεις. good luck m8 :)

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 250ε φιλε μου...

 

μονο που το ακουσα με επιασε τρεμουλο :cry: αυτο και αν ειναι καντεμια....ρωτησε στην ace hellas να σου πουν ακριβως..

 

Ace Hellas Service

Αθήνα:

ACE-Hellas AE

Αιγαίου Πελάγους 6

Αγ. Παρασκευή 15341

Τηλ: 2106068674

Ώρες λετουργίας: 09:00-15:00 καθημερινές (εκτός αργιών)

Αστα να πανε, με το που το ειδα εγω να δεις τι επαθα:mad::mad:

Κατεβασα οτι αγιους ηξερα σαρακοστιατικα!!:lol::lol:

Θα επικοινωνησω να δω τι ποσο θα μου πουν, αν και το κακο ειναι οτι πλεον θα ειναι ενα επισκευασμενο τηλεφωνο και μονο που το σκεφτομαι τσαντιζομαι.

Η εγγυηση θα ισχυει παλι μετα την επισκευη του αραγε η παπαλα?:worry:

 

Για κάνε μια βόλτα στο eBay. Με ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα αυτό:

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390174675696

 

Αν πιάνουν τα χέρια σου ίσως συμφέρει να την αλλάξεις μόνος σου. Να σημειώσω ότι το παραπάνω link είναι ενδεικτικό και τυχαία επιλεγμένο, δεν γνωρίζω την αξιοπιστία του seller. Ψάξε μόνος σου και βρες αυτό που θέλεις.

 

Το σκεφτηκα, ψιλοπιανουν τα χερια μου, αλλα αυτα τα μαραφετια εχουν ενα καρο συνδεσεις και το ψιλοφοβαμαι, αν δεν βρω συμφερουσα την επισκευη του θα το τολμησω, ετσι και αλλιως δεν μπορω να το δουλεψω ετσι.

καλησπερα σε ολο το forum

φιλε μου πρωτου κανεις οτιδηποτε ριξε μια ματια κ εδω :

http://www.undercutter.co.uk/HTC-screen-replacement

την σελιδα την βρηκα μεσω xda γιατι ειχε κ καποιος αλλος το ιδιο προβλημα με εσενα κ θυμαμε καλα σχολια.

Πραγματικα το ιδιο προβλημα και αυτου απο το αμαξι του εφυγε και η κατασταση απο οτι βλεπω δεν εχει και μεγαλη διαφορα.Σε ευχαριστω πιστευω θα βοηθησει.

 

Ευχαριστω ολους παιδια, ελπιζω να το επισκευασω γρηγορα, δεν προλαβα να το χαρω καθολου, εσκασα και ενα καρο λεφτα :mad::mad:.

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) μια λυση ειναι να βαλεις το sktools. εχει επιλογη για τα pim. πας εκει και κανεις διαγραφη ολα τα appointments και μετα ξαναπερνας παλι με εναν τροπο τις γιορτες.

 

2) δευτερος τροπος ειναι να ανοιξεις το outlook στον υπολογιστη σου.

μετα θα πας στο μενου : εργαλεια-->ευρεση-->προσθεα κριτηρια ευρεσης

στο παραθυρο που θα σου ανοιξει στην αναζητηση επιλεξε οποιονδηποτε τυπο στοιχειου του outloook. πατα ευρεση τωρα.

στα αποοτελεσματα που θα σου βγαλει πατα πανω στην στηλη "σε φακελο" να ταξινομησεις τα στοιχεια.

μετα επιλεξε ολα τα στοιχεια που εχουν γιορτες (εκτος τα δικα σου ραντεβου κ.τ.λ) που στην στηλη "φακελο" λεει "ημερολογιο", και πατα delete απο το πληκτρολογιο να τα σβησεις ολα.

 

μετα ανοιξε το activesync στο hd2, πηγαινε μενου-->επιλογες-->πατα ρυθμισεις-->εκει που λεει σε περιπτωση διενεξης, επιλεξε αντικατασταση στη συσκευη-->οκ και ξανα οκ.

μετα συνδεεις το hd2 me toν υπολογιστη και οταν κανει συγχρονισμο θα σβηστουν ολα στο ημερολογιο απο το hd2 σου αφου στο outlook δεν εχει τιποτα.

 

μετα εισαι ετοιμος να περασεις στο hd2 τις γιορτες με εναν απο τους τροπους που υπαρχουν. μην ξεχασεις μετα να ρυθμισεις το activesync σε περιπτωση διενεξης, να κανει διατηρηση στο κινητο για να τα περναει στο outlook.

 

τα εγραψα στα ελληνικα για το outlook και το activesync. αν εχεις κατι στα αγγλικα κανε την μεταφραση. ειναι ευκολο.

 

πιστευω να μην μπερδευτεις. good luck m8 :)

Ακολουθησα τον δευτερο τροπο που αναφερεις και τα εσβησα ολα. Τωρα θα ξαναπερασω ενα μονο ημερολογιο....Ησουν αναλυτικοτατος...Δηλαδη και να ηθελα να κανω λαθος δεν γινοτανε...Ευχαριστω παρα πολυ.

Edited by de_thymamai
Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Αφορά τους κατόχους Ελληνικής Συσκευής που όπως είναι γνωστό, περιέχει το NDrive: Σήμερα, 26-3-2010, έγινε αναβάθμιση του NDrive Agent Updater που είχε ως αποτέλεσμα να εξαλειφθεί το πρόβλημα εγκατάστασης ενημερώσεων που είχαν οι χρήστες του NDrive λόγω της μετονομασίας της ''Storage Card'' σε ''Κάρτα αποθήκευσης'' από τη ROM 1.66.482.1. Έτσι, όσοι δεν είχαν ήδη αντιμετωπίσει το πρόβλημα χρησιμοποιώντας το cab μετονομασίας της κάρτας σε ''Storage Card'' που δημοσιεύτηκε στο forum και είχαν αφήσει την κάρτα με την Ελληνική ονομασία της, μπορούν πλέον να χρησιμοποιούν χωρίς πρόβλημα, το NDrive Agent Updater για αναβαθμίσεις του NDrive.
Link to comment
Share on other sites

Εγγυηση εχεις κανονικα.

Ομως για να εχεις πληρες Ελληνικο μενου θα πρεπει να ξεκλειδωθει το τηλεφωνο κανοντας HSPL το οποιο γινεται σ ενα λεπτο τρεχοντας ενα αρχειακι απο το PC και κατοπιν περνας την γνησια Ελληνικη ρομ.

Αν δεν σε καιει το Ελληνικο μενου, μπορεις στην Αγγλικη που θα εχει το τηλεφωνο απο την expansys, να προσθεσεις Ελληνικα στο manila δηλαδη στο HTC Sense.

 

Μπορεις να εξηγησεις πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

θα μπορούσε κάποιος να μου πει γιατι ξαφνικά δεν συγχρονίζει (windows 7, windows mobile device center)? Συνδεω το καλώδιο αλλα 'not connected'.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

θα μπορούσε κάποιος να μου πει γιατι ξαφνικά δεν συγχρονίζει (windows 7, windows mobile device center)? Συνδεω το καλώδιο αλλα 'not connected'.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κάνε ένα reset στο κινητό και στον υπολογιστή και ξαναδοκίμασε! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

Υπάρχει μήπως κάποιος τρόπος, ώστε να κάνω zoom μέσα στις καρτέλες των επαφών, (στραβούλιακας γαρ) μιας και οδηγώντας τουλάχιστον είναι αδύνατον να επιλέξω αριθμό τηλεφώνου από κάποια επαφή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες καλησπέρα,

Υπάρχει μήπως κάποιος τρόπος, ώστε να κάνω zoom μέσα στις καρτέλες των επαφών, (στραβούλιακας γαρ) μιας και οδηγώντας τουλάχιστον είναι αδύνατον να επιλέξω αριθμό τηλεφώνου από κάποια επαφή.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584940

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και καινουριος εδω,θα ηθελα αν καποιος εχει την ευχαριστηση να παραθεσει 2-3 λινκ για τα απαραιτητα προγραμματα πλοηγησης(igo8 κυριως) και το hd2 wobble
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

μετά από ψάξιμο και επειδή ήθελα κάποιο τρόπο να συγχρονίσω τα αγαπημένα που έχω στον mozilla στον υπολογιστή μου, σας παραθέτω παρακάτω έναν τρόπο να το κάνετε :

 

συγχρονισμός Αγαπημένων μεταξύ υπολογιστή και HD2 μέσω activesync

το activesync μας δίνει επιλογή ώστε να μπορούμε να συγχρονίσουμε μεταξύ κινητού και υπολογιστή τα παρακάτω :

- επαφές

- ημερολόγιο

- εργασίες

- σημειώσεις

- αγαπημένα

- email

- Αρχεία

- τραγούδια

 

Για τα αγαπημένα που μας ενδιαφέρει, το activesync συγχρονίζει τα αγαπημένα που υπάρχουν στον internet explorer του υπολογιστή μας με τα αγαπημένα του hd2.

Σας γράφω τα βήματα που χρειάζονται ώστε να περάσετε τα αγαπημένα σας από τον Mozilla στον internet explorer στον υπολογιστή, και να κάνετε συγχρονισμό με το hd2 ώστε να τα έχετε και εκεί πάντα, με οποίον browser χρησιμοποιείτε σαν default στο hd2.

 

1) πρώτα απαλά συνδέστε το hd2 με τον υπολογιστή μέσω activesync. Περιμένετε να τελειώσει τον συγχρονισμό που του έχετε ρυθμίσει να κάνει.

 

2) Μόλις τελειώσει τον συγχρονισμό, πηγαίνετε στο μενού εργαλεία-->επιλογές--> επιλέξτε τα ‘αγαπημένα’ --> πατήστε οκ.

μόλις πατήσετε το οκ θα ξεκινήσει και θα κάνει τον πρώτο συγχρονισμό των αγαπημένων. Το activesync δημιουργεί στον internet explorer του υπολογιστή μας μια υποκατηγορία που την ονομάζει ‘αγαπημένα κινητής συσκευής’. Αν ανοίξετε τον internet explorer στον υπολογιστή σας, αν πατήσετε στα favorites θα δείτε ότι υπάρχει η υποκατηγορία εκεί μέσα.

 

3) Αποσυνδέστε το hd2 από τον υπολογιστή

 

4) Ανοίγουμε το Mozilla και πάμε στο μενού σελιδοδείκτες-->οργάνωση σελιδοδεικτών

 

5) Πατάμε ‘εισαγωγή και αντίγραφο’ --> εξαγωγή html--> επιλεγούμε έναν φάκελο για αποθήκευση-->πατάμε οκ και αποθηκεύονται τα αγαπημένα του Mozilla στο αρχείο bookmarks.html στον φάκελο που επιλέξαμε.

 

6) Τώρα ανοίγουμε τον internet explorer στον υπολογιστή μας και πηγαίνουμε στο μενού file-->import and export-->import from file-->επιλεγούμε τα favorites-->browse-->πηγαίνουμε στον φάκελο που αποθηκεύσαμε στο βήμα 5 το bookmarks.html -->άνοιγμα-->next-->επιλεγούμε το ‘αγαπημένα κινητής συσκευής’-->import. Τώρα έχουμε στην υποκατηγορία ‘αγαπημένα κινητής συσκευής’ των favorites στον internet explorer, όλα τα αγαπημένα που έχουμε και στον Mozilla.

 

7) Τώρα συνδέουμε το hd2 με τον υπολογιστή, ανοίγει το activesync και γίνεται κανονικά ο συγχρονισμός των αγαπημένων του internet explorer του υπολογιστή μας με τα αγαπημένα του hd2 μας.

 

8) Πλέον στο sense στην καρτέλα του internet αν πατήσετε το αριστερό soft key ‘αγαπημένα’ σας εμφανίζει όλα τα αγαπημένα που συγχρονίσατε με τον υπολογιστή.

 

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ευκολότερος η δυσκολότερος. Σας έγραψα αυτόν που βρήκα εγώ ψάχνοντας για οποίον ενδιαφέρεται.

 

**** Γιάννη αν πιστεύεις ότι θα βοηθήσει κάποιους μπορείς να το βάλεις στην αρχική σελίδα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
**** Γιάννη αν πιστεύεις ότι θα βοηθήσει κάποιους μπορείς να το βάλεις στην αρχική σελίδα.

 

Μπήκε ήδη! Ευχαριστούμε! :happy:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

[/b]

 

Μπορεις να εξηγησεις πως γινεται αυτο?

Στην πρωτη σελιδα του φορουμ υπαρχει παραπομπη με αναλυτικες οδηγιες.

 

 

@@@@@HSPL2

Θα θυμαστε που λεγαμε με τον athanaso οτι οταν εχεις κανει HSPL

π.χ. HSPL 1.66 για ρομ 1.66 το τηλεφωνο εχει καλυτερη αποκριση και ταχυτητα απ᾽οτι αν εχεις HSPL 1.66 και φλασαρεις ρομ 2.10

 

Σημερα αποδειχθηκε στην πραξη.

 

Εδινα συμβουλες σε καποιον μεσω skype να κανει HRSP και να φλασαρει μια Ελληνικη ρομ.

Για να μπορω να τον βοηθησω καλυτερα αναγκαστηκα να φλασαρω κι εγω για να του δινω σωστες οδηγιες.

Η ρομ που φλασαραμε βασιζεται στην 1.66 οποτε εκανε HSPL 1.66

Εγω στο τηλεφωνο μου εχω HSPL 2.08 γιατι εχω ρομ που βασιζεται στην 2.10

Σε ολη την διαρκεια οποτε καναμε soft reset το δικο του τηλεφωνο επανερχονταν γρηγοροτερα.

Ολα γινονταν συχρονισμενα γιατι παταγε reset αφου του εδινα εγω εντολη και συνηθως οταν του ελεγα πατα reset, εγω ειχα ηδη πατησει.

Παρ᾽ολα αυτα το δικο του επανερχονταν πρωτο.

 

Αφου τελειωσαμε και εβαλα ξανα την δικια μου ρομ, αντιστραφηκαν τα πραγματα.

Επανερχομουν εγω πρωτος με ελαχιστη διαφορα.

 

Δεν νομιζω να υπάρχει αλλη εξηγηση εκτός απ αυτο συν οτι ειχα το 2.08 radio ενω εκεινος το official

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@@@@@HSPL2

Θα θυμαστε που λεγαμε με τον athanaso οτι οταν εχεις κανει HSPL

π.χ. HSPL 1.66 για ρομ 1.66 το τηλεφωνο εχει καλυτερη αποκριση και ταχυτητα απ᾽οτι αν εχεις HSPL 1.66 και φλασαρεις ρομ 2.10

 

Το έχω επιβεβαιώσει και εγώ αυτό ποικιλοτρόπως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο:

Μια και επροκειτο να φλασαρω εκανα μια δοκιμη το νεο theme series7 που κυκλοφορει http://www.1800pocketpc.com/2010/03/22/windows-phone-7-theme-for-windows-mobile-6-x-devices-beta-1.html

 

Ειναι μια καλη αντιγραφη που σου δινει την δυνατοτητα να παρεις μια γευση της λειτουργιας και της χρηστικοτητας του μενου των νεων windows.

 

Τελικα οπως και στα βιντεο που κυκλοφορουν, η κακη εντυπωση που μου ειχε δωσει απο την αρχη, παραμενει.

 

Το τηλεφωνο πασχει στην γρηγορη προσβαση σημαντικων εφαρμογων και tools .

Η λιστα που σε παραπεμπει το βελακι δεξια της οθονης ειναι μια στηλη τεραστια σε μακρος και συνεπως χρειαζεσαι πολυ χρονο για να εντοπισεις αυτην που θελεις να ανοιξεις.

 

Τα μονα που εχεις γρηγορη προσβαση ειναι: Αγαπημενα, τηλεφωνο, sms, mail, παιχνιδια, φωτο και ΙΕ.

 

Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα οπως εχουμε συνηθισει τοσα χρονια, θα δυσκολευτουμε πολυ με κατι τετοιο.

Δεν ειναι καθολου πρακτικο.

Οι ανθρωποι εφτιαξαν αυτο το κατεβατο που δεν ξερω καν αν ειναι και παραμετροποιησιμο ωστε να αλλαζει η σειρα, αντι να βαλουν μια λιστα με 4 εικονιδια σε παραλληλη διαταξη, που θα βολευε πολυ περισσοτερο. Πιθανως το εκαναν για να μην κατηγορηθουν οτι αντιγραφουν τo iphone η γιατι ετσι συνηθιζαν απο παλια.

 

Πιστευω οτι η HTC θα βαλει χερι με καποιον τροπο ωστε να γινει πιο ευχρηστο. Δεν νομιζω βεβαια καποιο βαρυ sense σαν το μανιλα, ισως κατι που να λειτουργει σαν προσθηκη πχ πατοντας το βελακι να πηγαινεις σ ενα δευτερο to day plugin με γρηγορη προσβαση σε εφαρμογες κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και κατι αλλο:

Μια και επροκειτο να φλασαρω εκανα μια δοκιμη το νεο theme series7 που κυκλοφορει http://www.1800pocketpc.com/2010/03/22/windows-phone-7-theme-for-windows-mobile-6-x-devices-beta-1.html

 

Ειναι μια καλη αντιγραφη που σου δινει την δυνατοτητα να παρεις μια γευση της λειτουργιας και της χρηστικοτητας του μενου των νεων windows.

 

Τελικα οπως και στα βιντεο που κυκλοφορουν, η κακη εντυπωση που μου ειχε δωσει απο την αρχη, παραμενει.

 

Αυτό το θέμα Κώστα απέχει πολύ από αυτό που θα δούμε στην πράξη με τα WP7. Ας κάνουμε υπομονή λοιπόν απολαμβάνοντας αυτό που έχουμε και βλέπουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα Κώστα απέχει πολύ από αυτό που θα δούμε στην πράξη με τα WP7. Ας κάνουμε υπομονή λοιπόν απολαμβάνοντας αυτό που έχουμε και βλέπουμε.

 

Γιαννη δεν μιλω για βαθυτερα πραγματα αλλα για τα επιμερους θεματα του λειτουργικου

 

Το μενου σ᾽ενα smartphone ειναι πολυ σημαντικο.

Για παραδειγμα ολοι ξερουμε οτι τα 6.5 ειναι πλεον ξεπερασμενα κλπ.

Ειδες ομως πως απογειωνονται χαρη σε μια συσκευη σαν το HD2 και το sense της ΗΤC συν 2-3 πραγματακια που προστεθηκαν στα 6.5.3

 

Τι να το κανουμε εσυ κι εγω το what is new και το facebook σε πρωτο πλανο οταν για να βρεις στο auto clean θα πρεπει να σκρολαρεις σε μια λιστα με 50 εφαρμογες που αν γινει σαν το appstore ολοι θα εχουμε καμια εκατοστη στο τηλεφωνο.

Τωρα οπως εισαι με το CoOkies με μια κινηση εχεις προσβαση σε 50 εφαρμογες.

Φυσικα δεν ειναι μονο αυτο, γενικα δεν το βρισκω καθολου καλο σαν designe.

 

Ολοι οι κατοχοι HD2 το εχουν στο πισω μερος του μυαλου τους το ζητημα των series7 θα δουμε πιθανως να κατληξει κατι σαν τα XP & Vista

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

Ξερει κανενας καμια εφαρμογη για διαχειριση ηχων δλδ προσωρινο προφιλ στο αθορυβο για καποιες ωρες και μετα να επανερχεται στην αρχικη του κατασταση?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

Ξερει κανενας καμια εφαρμογη για διαχειριση ηχων δλδ προσωρινο προφιλ στο αθορυβο για καποιες ωρες και μετα να επανερχεται στην αρχικη του κατασταση?

ευχαριστω!

 

http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=49&t=102093

TProfiler (freeware) και λειτουργεί άψογα στο HD2.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

οι πιο έμπειροι μπορούν να γράψουν τι HSPL2 χρειάζεται να εχει κάποιος στην συσκευή του ώστε να περάσει την ανάλογη rom?οταν τρεχεις το hspl2 σoυ βγαζει αυτα SPL 1.42.0000, SPL 1.42.HSPL, SPL 1.62.0000, SPL 1.66.0000, SPL 1.66.HSPL,SPL 2.07.0000, SPL 2.08.0000 SPL, 2.08.HSPL

το καθε ενα απο αυτα σε ποια rom αντιστοιχεί.

π.χ HSPL 1.66=1.66 ROM

HSLP 2.08=2.10 ROM

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν παω να τρεξω ενα gps προγραμμα μου εμφανιζει συνεχεια στην οθονη οτι δεν εχει συνδεθει το bluetooth????pls help!!!!

 

και 2ο και κυριοτερο υπαρχει καποιο software soft reset σαν αυτο που εγκαθστα το spb mobile shell ουτως ωστε να μην ανοιγοκλεινουμε το καπακι καθε λιγο...???

Edited by sokeris
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.εχω μαμα ρομ 1.66.χθεςτο βραδυ 1.30 η μπαταρια ηταν στο 65%.σημερα το πρωι 9.30 ειχε πεσει στο 5%.πρωτη φορα εχω παρατηρηση τοσο μεγαλη απωλεια της μπαταριας.ειναι φισιολογικο:!:καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχει ενα προγραμματακι που κλεινει ολες τις εφαρμογες με το χ να μην τρεχουν στο backround μπορει καποιος να μου πει που ακριβως υπαρχει:!:στο πρωτο ποστ δεν βρηκα κατι.ευχαριστω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν παω να τρεξω ενα gps προγραμμα μου εμφανιζει συνεχεια στην οθονη οτι δεν εχει συνδεθει το bluetooth????pls help!!!!

 

και 2ο και κυριοτερο υπαρχει καποιο software soft reset σαν αυτο που εγκαθστα το spb mobile shell ουτως ωστε να μην ανοιγοκλεινουμε το καπακι καθε λιγο...???

ποιο προγραμμα gps εχεις?

για το δευτερο βρηκα αυτο Touch X reset and wifi.cab(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584415)

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν παω να τρεξω ενα gps προγραμμα μου εμφανιζει συνεχεια στην οθονη οτι δεν εχει συνδεθει το bluetooth????pls help!!!!

 

και 2ο και κυριοτερο υπαρχει καποιο software soft reset σαν αυτο που εγκαθστα το spb mobile shell ουτως ωστε να μην ανοιγοκλεινουμε το καπακι καθε λιγο...???

 

δες αυτο στο πρωτο ποστ SoftReset ή TouchOff_W-VGA.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...