Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

αυτο το cabακι φτιαχνει το φλας της καμερας?? μπορει να μπει σε οποιαδηποτε ρομ??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν έχει χαλάσει κάτι για να φτιάξει το συγκεκριμένο cab. Απλά στις 1.66 roms το φλας μένει μόνιμα αναμμένο για τη νυχτερινή λήψη ενώ αυτό της 2.10 ανάβει στιγμιαία όταν πατάς το πλήκτρο λήψης φωτογραφίας το οποίο κάνει και το παραπάνω cab. Διαλέγεις τι θες και παίρνεις, δουλεύει σε όλες τις rom.

 

Τι εννοείς ότι μπορεί να μπούν και σε official 1.66 ελληνική;;;;;

 

Ναι, δεν είμαι σίγουρος εάν θα σου αλλάξει όμως τη γλώσσα του μενού της κάμερας σε αγγλικό. Δεν το έχω δοκιμάσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η HTC δεν μας έχει δώσει αυτή την πληροφορία.

 

Εμφανισιακά δεν υπάρχουν αλλαγές ή καινοτομίες. Ίσως να πηγαίνει λίγο καλύτερα από την 1.66 από θέμα απόκρισης/ταχύτητας.

 

http://www.htc.com/hk-en/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=906

 

Για όποιον θέλει να την κατεβάσει, ορίστε και το S/N: HT9BXNW01232

 

Αϊτή η rom κάνει για το Ελληνικό χωρίς να το κάνω Hard SPL?

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους

 

Και εγώ βολεύτηκα τα 6.5.x και δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω σε 6.5.

H ROM του miri μέρα από 10 μέρες TEST DRIVE είναι πολύ καλή σταθερή και γρήγορη.

 

@ Κώστα

δοκίμασες τον ArkSwitch, εγώ σώθηκα με αυτόν! Ελαφρύς γρήγορος και χωρίς κολλήματα.

Αν τον δοκίμασες, τι δεν σου άρεσε??

 

Γιαννη αυτον χρησιμοποιω.

Απλα θα ηθελα να υπάρχει ρυθμιση να κλεινουν οι εφαρμογες αυτοματα οταν για παραδειγμα εισαι στο inbox του mail, και πατας το «Χ» κατω στο μενου των 6.5.3.

Δηλαδη να κλεινει η εφαρμογη και οχι να πρεπει να μπω στον task manager να την κλεισω απο εκει για να μην τρεχει στο παρασκηνιο.

 

Οταν τρεχεις μια εφαρμογη δεν ειναι προβλημα αλλα εγω στην δουλεια μου το χρησιμοποιω πολλες φορες σαν λαπτοπ και δουλευω πολλες εφαρμογες ταυτοχρονα. Οποτε βρισκομαι να τρεχουν 3-4 πραγματα μαζι.

Για παραδειγμα τραβαω μια φωτογραφια ενος προιοντος που κατασκευαζουμε για να δειξω καποιο προβλημα, την στελνω με mail και ταυτοχρονα κοιταω το σχετικο αρχειο στο excel με τα υλικα του προιοντος.

Καταλαβαινεις οτι την στιγμη αυτη τρεχουν στο παρασκυνιο 4 εφαρμογες καποιες εκ των οποιων πολυ βαριες.

 

Στις topix χρησιμοποιουσα τον HTC TM με την σχετικη ρυθμιση να κλεινουν πατοντας το Χ.

 

Ο επξεργαστης του Leo ειναι τοσο γρηγορος που δεν νομιζω να χρειαζεται μια εφαρμογη να τρεχει στο παρασκηνιο για να ανοιγει γρηγορα.

 

Το καλυτερο θα ηταν να υπάρχει επιλογη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αϊτή η rom κάνει για το Ελληνικό χωρίς να το κάνω Hard SPL?

 

Όχι, χρειάζεται hard-spl όπως και για κάθε rom πέραν της official ελληνικής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είμαι σίγουρος εάν θα σου αλλάξει όμως τη γλώσσα του μενού της κάμερας σε αγγλικό. Δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Μιλάω για τους drivers κάμερας που έλεγες (2.10)....

Άν λέμε το ίδιο πράγμα, που μπορώ να τους βρω;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Όχι, χρειάζεται hard-spl όπως και για κάθε rom πέραν της official ελληνικής.

 

Γιαννη για πες μου γιατι δεν εχω καταλαβει αφου δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε Ελληνικη ρομ.

Αν καποιος εχει συσκευη απο expansys για να περασει την Ελληνικη 1.66 χρειαζεται HSPL?

Ρωταω για λογαριασμο αλλου φυσικα.

Επισης γινεται με αγγλικο μενου να εχεις αναζητηση επαφων στα ελληνικα; δηλαδη η μπαρα στο contacts και ο Dialer να εχει το ελληνικο αλφαβητο?

 

Σιγουρα εχουν ξαναπαντηθει αυτα αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε με καμια απο τις συσκευες που ειχα. Ζητω συγγνωμη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν καποιος εχει συσκευη απο expansys για να περασει την Ελληνικη 1.66 χρειαζεται HSPL?

 

Φυσικά. Οι άδειες της Microsoft είναι αποκλειστικά για μία και συγκεκριμένη γλώσσα. Οποιαδήποτε άλλη περαστεί δεν μπορεί να γίνει επίσημα και χρειάζεται να γίνουν οι γνωστές διαδικασίες ξεκλειδώματος.

 

Επισης γινεται με αγγλικο μενου να εχεις αναζητηση επαφων στα ελληνικα; δηλαδη η μπαρα στο contacts και ο Dialer να εχει το ελληνικο αλφαβητο?

 

Εάν αλλάξεις το manila σε ελληνικό και σε συνεργασία με το αρχείο του Xavier μπορούμε να έχουμε ελληνικά επίσημα στην μπάρα των contacts αλλά και πλήρες ελληνικό interface στο manila. Δεν υπάρχει πρόβλημα εγγύησης εδώ μιας και η γλώσσα προϋπάρχει στη rom.

 

Ο dialer δεν αλλάζει σε ελληνικός αλλά αυτό είναι μικρό το κακό μιας υποστηρίζεται κανονικά το ελληνικό smartdialing ούτως ή άλλως.

 

Μιλάω για τους drivers κάμερας που έλεγες (2.10)....

Άν λέμε το ίδιο πράγμα, που μπορώ να τους βρω;

 

Τους δίνω λίγο πιο πάνω. Εάν δεις όμως λίγα post παραπάνω ο φίλος με ελληνική rom είπε πως δεν δούλεψαν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη αυτον χρησιμοποιω.

Απλα θα ηθελα να υπάρχει ρυθμιση να κλεινουν οι εφαρμογες αυτοματα οταν για παραδειγμα εισαι στο inbox του mail, και πατας το «Χ» κατω στο μενου των 6.5.3.

Δηλαδη να κλεινει η εφαρμογη και οχι να πρεπει να μπω στον task manager να την κλεισω απο εκει για να μην τρεχει στο παρασκηνιο.

 

Οταν τρεχεις μια εφαρμογη δεν ειναι προβλημα αλλα εγω στην δουλεια μου το χρησιμοποιω πολλες φορες σαν λαπτοπ και δουλευω πολλες εφαρμογες ταυτοχρονα. Οποτε βρισκομαι να τρεχουν 3-4 πραγματα μαζι.

Για παραδειγμα τραβαω μια φωτογραφια ενος προιοντος που κατασκευαζουμε για να δειξω καποιο προβλημα, την στελνω με mail και ταυτοχρονα κοιταω το σχετικο αρχειο στο excel με τα υλικα του προιοντος.

Καταλαβαινεις οτι την στιγμη αυτη τρεχουν στο παρασκυνιο 4 εφαρμογες καποιες εκ των οποιων πολυ βαριες.

 

Στις topix χρησιμοποιουσα τον HTC TM με την σχετικη ρυθμιση να κλεινουν πατοντας το Χ.

 

Ο επξεργαστης του Leo ειναι τοσο γρηγορος που δεν νομιζω να χρειαζεται μια εφαρμογη να τρεχει στο παρασκηνιο για να ανοιγει γρηγορα.

 

Το καλυτερο θα ηταν να υπάρχει επιλογη.

Kώστα με το ameba http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583002 ρυθμίζεις τα κάτω κουμπιά στα 6.5.χ

Ο dialer εμφανίζεται στα ελληνικά ρίχνοντας στα win τα παρακάτω αρχεία

Τα βρήκα στο http://www.bytheway.gr

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Kώστα με το ameba http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583002 ρυθμίζεις τα κάτω κουμπιά στα 6.5.χ

Σ ευχαριστω Χρηστο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια.. ειμαι νεος κατοχος της συσκευης.. εχω δυο ερωτησεις συγνωμη αν εχουν απαντηθει πιο πριν.. ενεργοποιω τα bluetooth και προσπαθω να στειλω φωτογραφια απο αλλο κινητο αλλα δεν μπορει να εντοπισει την συσκευη.. και πως μπορουμε να περασουμε τισ επαφες μας ??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σιγουρέψου στις ρυθμίσεις του bluetooth ότι είναι ενεργοποιημένο το "Ανιχνεύσιμο".

 

Τις επαφές μπορείς να τις στείλεις και αυτές με bluetooth.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι.. αλλα πως παω στις ρυθμισεις? :/

 

Πηγαίνεις στα settings, επιλέγεις menu, all settings, bluetooth, και κάνεις όσες ρυθμίσεις σε βολεύουν

 

Αν έχεις ελληνική συσκευή φαντάζομαι θα είναι κάπως έτσι

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις, επιλέγεις μενού, όλες οι ρυθμίσεις, bluetooth και κάνεις όσες ρυθμίσεις σε βολεύουν

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Kώστα με το ameba http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583002 ρυθμίζεις τα κάτω κουμπιά στα 6.5.χ

[/url]

 

Πολύ καλό το ameba απλό - μικρο και δουλεύει καλά, το δοκίμασα!

Σε ευχαριστούμε. :):)

 

 

Γιαννη αυτον χρησιμοποιω.

Απλα θα ηθελα να υπάρχει ρυθμιση να κλεινουν οι εφαρμογες αυτοματα οταν για παραδειγμα εισαι στο inbox του mail, και πατας το «Χ» κατω στο μενου των 6.5.3.

Δηλαδη να κλεινει η εφαρμογη και οχι να πρεπει να μπω στον task manager να την κλεισω απο εκει για να μην τρεχει στο παρασκηνιο.

 

Κώστα πάει και αυτό το πρόβλημα :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σε official 1.66 ελληνκή δεν κάνει εγκατάσταση.

 

ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το ameba απλό - μικρο και δουλεύει καλά, το δοκίμασα!

Σε ευχαριστούμε. :):)

 

 

 

 

Κώστα πάει και αυτό το πρόβλημα :)

 

Εγω περασα βιστικα τα 3 cab ακια που δινει γιατι ειμαι στο γραφειο και δεν ειχα χρονο να διαβασω. Με το που εκανα restart οταν ξεκινησε, δεν εμπαινε με τιποτα στα windows, δουλευε μονο το manila.

Ξαναεκανα restar αλλα τιποτα οποτε τα απεγκατεστησα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός Rom format με το Task 29

 

Μετά από κάθε flash rom κάνουμε πάντα hard reset.

Όμως ακόμα και με hard reset μένουν διάφορα στην rom memory από τις προηγούμενες rom που είχαμε και μπορεί να επηρεάσουν την ταχύτητα και την λειτουργία της νέας rom που κάναμε flash.

 

Για να μπορέσουμε να σβήσουμε τελείως (format) την μνήμη της rom πριν από κάθε νέο flash rom τρέχουμε το Task 29.

 

To Task 29 το κατεβαζουμε από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=644781

 

Η διαδικασία είναι απλή.

Κάνουμε unzip το αρχείο και έχουμε τον φάκελο Radio 2.08.50.05 + task29

Μέσα στον φάκελο είναι δυο αρχεία που χρειαζόμαστε:

ένα είναι το task29.exe

και το άλλο είναι το RUU_signed.nbh.

Τα υπόλοιπα δεν τα πειράζουμε.

 

Το αρχείο RUU_signed.nbh είναι το Radio 2.08.50.05, μπορούμε αν θέλουμε άλλο radio να αντικαταστήσουμε αυτό το αρχείο με το radio της επιλογής μας, αλλά θα πρέπει να το μετονομάσουμε πάλι σε RUU_signed.nbh

 

Κάνουμε synchronize το HD2 με το pc και τρέχουμε το αρχείο task29.exe

Ακολουθούμε της οδηγίες και μόλις τελειώσει το setup έχουμε βάλει εκ νέου radio και έχουμε κάνει format στην rom.

Αποσυνδέουμε το καλώδιο usb από το pc.

 

Η συσκευή όμως δεν κάνει boot γιατί δεν έχει τίποτα μέσα παρά μονό το radio που βάλαμε.

 

Αυτό που βλέπουμε είναι άσπρη οθόνη με το logo της htc.

 

Για να μπορέσουμε να περάσουμε τώρα την rom της επιλογής μας πρέπει να ξεκινήσουμε το HD2 σε bootloader mode. Για να το κάνουμε αυτό πρέπει με κλειστή την συσκευή να πατήσουμε το power key (το δεξιό πλήκτρο) και ταυτόχρονα το κάτω κουμπί του ήχου.

Όταν μπούμε σε bootloader mode συνδέουμε το HD2 με το pc μέσω usb και μετά κάνουμε flash την rom της επιλογής μας με τον γνωστό παλιό τρόπο.

Μετά κάνουμε hard reset και είμαστε έτοιμοι :):)

 

Η όλη διαδικασία είναι 10 το πολύ 15 λεπτά.

 

συγνωμη για την ερωτηση αλλα για να το κανουμε αυτο χρειαζεται να εχουμε περασει στην συσκευη HARDSPL?

Link to comment
Share on other sites

@ Κώστα

δοκίμασες τον ArkSwitch, εγώ σώθηκα με αυτόν! Ελαφρύς γρήγορος και χωρίς κολλήματα.

Αν τον δοκίμασες, τι δεν σου άρεσε??

 

Γιαννη και Κωστα, κι'εγω τον Arkswitch χρησιμοποιω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

ταχυς, ελαφρυς και κανεις μεταβαση απο προγραμμα σε προγραμμα πολυ γρηγορα. οντως μερικες φορες νιωθω οτι δουλευω σε καποιο netbook.

 

φυσικα και αυτο που λεει ο Κωστας θα ηταν πολυ καλη επιλογη να υπηρχε για να επιλεγουμε να κλεινει με το χ τα προγραμματα.

πιστευω οτι σε καποια επομενη εκδοση θα γινει και αυτο. το λεω γιατι εγω ακομα στην 1.66 ελληνικη ειμαι και δεν μου κανει το ameba.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα βιστικα τα 3 cab ακια που δινει γιατι ειμαι στο γραφειο και δεν ειχα χρονο να διαβασω. Με το που εκανα restart οταν ξεκινησε, δεν εμπαινε με τιποτα στα windows, δουλευε μονο το manila.

Ξαναεκανα restar αλλα τιποτα οποτε τα απεγκατεστησα.

Kώστα με το που το εγκαθιστάς η default επιλογή για να μπαίνει στο start menu είναι να κρατάς πατημένο το start button.Mπορείς να πας από το ameba settings και να το αλλάξεις σε απλό tap.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη και Κωστα, κι'εγω τον Arkswitch χρησιμοποιω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

ταχυς, ελαφρυς και κανεις μεταβαση απο προγραμμα σε προγραμμα πολυ γρηγορα. οντως μερικες φορες νιωθω οτι δουλευω σε καποιο netbook.

 

Συμφωνώ μαζί σου απολυτά :):lol:

 

Εγω περασα βιστικα τα 3 cab ακια που δινει γιατι ειμαι στο γραφειο και δεν ειχα χρονο να διαβασω. Με το που εκανα restart οταν ξεκινησε, δεν εμπαινε με τιποτα στα windows, δουλευε μονο το manila.

Ξαναεκανα restar αλλα τιποτα οποτε τα απεγκατεστησα.

 

Κώστα κάνεις εγκατάσταση και τα 3 cab στην μνήμη της συσκευής.

Το εικονίδιο το πετάει στο start menu.

Εγω στις ρυθμισεις εβαλα:

Start button το start menu και Start hold button - None

Close button - Close App και Close hold button - Minimize App.

Θέλει και το Start button ρύθμιση αλλιώς κολλάει

Save - Soft reset και είναι οκ :):)

 

 

συγνωμη για την ερωτηση αλλα για να το κανουμε αυτο χρειαζεται να εχουμε περασει στην συσκευη HARDSPL?

 

Ναι χρειάζεται :!:

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται, η τελευταια εκδοση του GRemote Pro (v1.3.6) λειτουργει τελεια στο hd2.

δουλευει το ιδιο καλα και μεσω καλωδιου αλλα και μεσω bluetooth.

ειδικα για netbook για μενα ειναι απο τα πολυ χρησιμα προγραμματα αν δεν θελετε να κουβαλατε ποντικι μαζι σας. για οποιον δεν γνωριζει, η εφαρμογη GRemote Pro v1.3.6 εγκαθιστατε τοσο στον υπολογιστη οσο και στο κινητο, και μετατρεπει το hd2 σε ασυρματο (μεσω bluetooth) /ενσυρματο (μεσω καλωδιου και activesync) mouse, χειριστιριο για παιχνιδια (gamepad), λειτουργια του winamp μεσω του hd2 και πολλα αλλα.

επισης να πω οτι μπορει να συνδεθει και μεσω wifi. δεν το εχω δοκιμασει ακομα αλλα θα το κανω για να σας πω. μεσω wifi και bluetooth ειναι επισης πολυ χρησιμο για καποιους που θα θελησουν να κανουν μια παρουσιαση απο το laptop τους μεσω βιντεοπροβολεα, μιας και θα μπορουν να κρατανε το hd2 και να λειτουργουν το laptop απο αποσταση.

ενημερωνω οτι η εφαρμογη δεν ειναι δωρεαν.

 

περισσοτερα στο επισιμο site της εφαρμογης

http://gbmsoftware.com/index.php?option=com_content&view=article&id=22&catid=5&Itemid=18

 

πριν καιρο ο Κωστας (Te_Salat) μας εδωσε μια πολυ καλη εφαρμογη, το dropbox, και μας εφτιαξε και εναν πολυ καλο οδηγο για οποιον θελει να το χρησιμοποιησει.

ο χωρος που σου δινει το dropbox ειναι 2gb.

το μηνυμα του Κωστα βρισκεται εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3093054#post3093054 και υπαρχει και στην πρωτη σελιδα link επισης.

 

χθες τυχαια ειδα οτι στο hotmail, υπαρχει πλεον διαθεσιμη και η υπηρεσια SkyDrive.

για οποιον εχει λογαριασμο στο hotmail η στο windows live, σας δινει δωρεαν 25gb χωρο για να αποθηκευεται αρχεια, φωτογραφιες και οτιδηποτε θελετε για να μπορειτε να εχετε προσβαση σε αυτα online απο οποιοδηποτε σημειο στον κοσμο αρκει να εχετε προσβαση στο ιντερνετ.

σας δινει την δυνατοτητα να φτιαξετε φακελλους και να δωσετε δικαιωματα σε καθε φακελλο και καθε αρχειο ξεχωριστα. δηλαδη μπορειτε να εχετε καποιους φακελους δημοσιους οπου θα μπορουν να τους βλεπουν οσοι θελουν, φακελους κοινοχρηστους, και φυσικα φακελους ιδιωτικους.

 

η διαφορα με το dropbox ειναι οτι δεν υπαρχει καποιο ειδος συγχρονισμου με καποιο φακελο στον υπολογιστη μας, οπως κανει το dropbox, αλλα ειναι ενας online αποθηκευτικος χωρος που μπορουμε να εχουμε τα αρχεια που θελουμε και να οριζουμε και δικαιωματα για το ποια θελουμε να τα βλεπουμε μονο εμεις και ποια θα μπορουν να δουν και να κανουν download αλλοι χρηστες που μπορω να ορισω εγω οπως ειπα και πριν.

για μενα ειναι μια καλη υπηρεσια για οποιον θελει online αποθηκευτικο χωρο ειτε για αποθηκευση αλλα ειτε και για διαμοιρασμο καποιων αρχειων/φακελων με αλλους χρηστες. και εχει και 25gb διαθεσιμο δωρεαν χωρο.

 

για οποιον ενδιαφερεται μπορειτε να το βρειτε ειτε κανοντας login στον hotmail λογαριασμο σας και εκει που λεει περισσοτερα επιλεγετε το skydrive, ειτε πηγαινωντας απευθειας στο http://skydrive.live.com

:up::up::up::up:

 

Γιαννη, αν πιστευεις οτι ειναι χρησιμο, μπορεις να το προσθεσεις στην αρχικη σελιδα.

 

**** συγνωμη που εγραψα 2 συνεχομενα post αντι για ενα αλλα σκεφτηκα οτι ειναι 2 διαφορετικα πραγματα και για να μην ειναι πολυ μεγαλο το post.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Kώστα με το που το εγκαθιστάς η default επιλογή για να μπαίνει στο start menu είναι να κρατάς πατημένο το start button.Mπορείς να πας από το ameba settings και να το αλλάξεις σε απλό tap.

 

Κώστα κάνεις εγκατάσταση και τα 3 cab στην μνήμη της συσκευής.

Το εικονίδιο το πετάει στο start menu.

Εγω στις ρυθμισεις εβαλα:

Start button το start menu και Start hold button - None

Close button - Close App και Close hold button - Minimize App.

Θέλει και το Start button ρύθμιση αλλιώς κολλάει

Save - Soft reset και είναι οκ :):)

 

:!:

Ευχαριστω παιδια.

Γιαννη εγω τα ρυθμισα αντιθετα. το εκανα να κλεινουν με hold για την περιπτωση που χρειαζομαι multi tasking αλλα και γιατι με απλο πατημα μου εκλεινε και τον task manager.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...