Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

εβαλα στο ματι κατι πουρα(κια) ονοματι la page που ειδα να καπνιζει καποιος..(σε μια ωραια μεταλλικη κασετινα ητανε,δικη τους)ομως δεν τα βρισκω στα περιπτερα.ξερει κανεις τιποτα γιαυτα..προελευση..τιμη..που μπορω να τα βρω ισως..?:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλα στο ματι κατι πουρα(κια) ονοματι la page που ειδα να καπνιζει καποιος..(σε μια ωραια μεταλλικη κασετινα ητανε,δικη τους)ομως δεν τα βρισκω στα περιπτερα.ξερει κανεις τιποτα γιαυτα..προελευση..τιμη..που μπορω να τα βρω ισως..?:happy:

 

Δεν ειμαι πολυ φιλος του πουρου αλλα μαλλον εννοεις τα La Paz που ειναι πολυ γνωστα και καλα πουρακια.Θα τα βρεις σε όλα τα καπνοπωλεια και τα ψαγμενα ψιλικατζιδικα.Μου ειχαν αρεσει αρκετα τα La Paz wilde Aromas ή καπως ετσι. Οτι και να λεμε παντως σαν τα Ελληνικα πουρα και πουρακια Domenico δεν εχει(για την τιμη τους παντα)

Link to comment
Share on other sites

ναι μπραβο θενκς.τα βρηκα,το εγραφα λαθος.επισης βρηκα και τιμη-39 ευρω τα δεκα.σουιτ τζιζας.
Link to comment
Share on other sites

Γα τα pall mall μπλε ποια η γνωμη σας??

 

Τα πήρα πριν λίγες μέρες γιατί βαριόμουν να στρίβω συνέχεια και είναι αρκετα καλα σαν τσιγάρα!!! Εμένα μου φάνηκαν λίγο βαρύτερα σε σχέση με τον old holborn!! :superman: :lol:

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια παλλ μαλλ εχω δοκιμασει και απο τα 3...περισοτερο μου αρεσε το κοκκινο, αδιαφορο το πορτοκαλι μιας και ειναι πολυ ελαφρυ...και το μπλε κατα την αποψη μου το χειροτερο απο ολα...ενιωθα οτι ο καπνος ηταν ποτισμενος με οινοπνευμα...απο τοτε ουτε καν απο τρακα αν ξεμεινω καμια φορα...!!
Link to comment
Share on other sites

αυξηση στα τσιγαρα απο 18/2. τα μαθατε? οσα κοστιζουν 3.2€ θα κοστιζουν 3.8€ απο τις 18/2...

 

δεν πιστευω να αυξησουν χαρτακια και φιλτρακια :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυξηση στα τσιγαρα απο 18/2. τα μαθατε? οσα κοστιζουν 3.2€ θα κοστιζουν 3.8€ απο τις 18/2...

 

δεν πιστευω να αυξησουν χαρτακια και φιλτρακια :lol:

 

Υπάρχει κάποιο link; Κάποια πηγή;

Link to comment
Share on other sites

αυξηση στα τσιγαρα απο 18/2. τα μαθατε? οσα κοστιζουν 3.2€ θα κοστιζουν 3.8€ απο τις 18/2...

 

δεν πιστευω να αυξησουν χαρτακια και φιλτρακια :lol:

 

Και τα davidoff που κάνουν τώρα 3,40 , θα πάνε 4 ευρώ δηλαδή?? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και στον καπνο θα αυξηθει η τιμη;Ξερει κανενας;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link; Κάποια πηγή;

 

βρηκα αυτο εδω : http://www.inews.gr/60/sta-380-evro-ta-tsigara-apo-tis-18-tou-flevari.htm

αντε να δουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Και στον καπνο θα αυξηθει η τιμη;Ξερει κανενας;

λογικα ναι.

βρηκα αυτο εδω : http://www.inews.gr/60/sta-380-evro-ta-tsigara-apo-tis-18-tou-flevari.htm

αντε να δουμε!!!

 

εγω το ειχα διαβασει στο τροκτικο, αλλα ελεγε ακριβως τα ιδια με αυτα που γραφουν στο λινκ που εδωσες:)

Link to comment
Share on other sites

O Golden Virginia 25 gr τωρα στην Ισπανια κοστιζει 2,45! Μια χωρα που ο μισθος ειναι μεγαλυτερος,φθηνοτεροι ειναι οι καπνοι και στην γειτωνικη Πορτογαλια,ακομα και στην Ιταλια. Ομως τα παπαγαλακια,πάντα μας λενε πως τα τσιγαρα μας ειναι φθηνα και πρεπει να γινουν οσο στην Ευρωπη,εννοωντας Ευρωπη φυσικα μονο την Αγγλια και την Γαλλια,λες και περνουμε τους ιδιους μισθους με τους Αγγλογαλλους! Για τα λεφτα που περνουμε,οι τιμες στα τσιγαρα ειναι αναλογικα απο τις πιο ακριβες στον κοσμο.

Λυπαμαι παντως που θα πρεπει να αποχωρηστω το αγαπημενο μου Σαντε φιλτρο,που λογικα θα φυγει πανω απο 4 ευρω. Επειδη δεν εχω σκοπο να το κοψω,αλλα ουτε και να συντηρησω μια αισχροκερδια για λογους αρχων και παραδειγματισμο των κυβερνουντων, ετσι ωστε να ειναι πιο προσεκτικοι στις αυξησεις τους ή θα φουμαρω κατι φθηνο σαν τον Ασσο μαλακο ή καπνο ή θα αγορασω χυμα μπασμα απο την Ξανθη ή θα φερω καμοια δεκαρια κουτες απο την Βουλγαρια που ειναι χωρα της ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!

Ψαχνώ τσιγάρα που να μην είναι πολύ βαριά αλλα ούτε κι πολύ ελαφριά (κάτι ενδιάμεσο... γύρω στο 4 - 0,4 - 6)..

 

Κοίταζα για μάρκες όπως Marlboro τα λευκά τα light αλλα από οτι είδα δεν είναι κι τόσο ελαφριά..

Τα Camel, τα Prince κι τα Lucky Strike τι περιεκτηκότητα έχουν σε νικοτίνη, πίσσα... κτλ;

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια παλλ μαλλ εχω δοκιμασει και απο τα 3...περισοτερο μου αρεσε το κοκκινο, αδιαφορο το πορτοκαλι μιας και ειναι πολυ ελαφρυ...και το μπλε κατα την αποψη μου το χειροτερο απο ολα...ενιωθα οτι ο καπνος ηταν ποτισμενος με οινοπνευμα...απο τοτε ουτε καν απο τρακα αν ξεμεινω καμια φορα...!!

 

Κοίτα τα πορτοκαλί ούτε εμένα μου άρεσαν. Τα κόκκινα είναι αρκετά βαριά. Τα μπλε μου άρεσαν πιο πολύ. Το μόνο pall mall που δεν έχω δοκιμάσει είναι το pall mall άσπρο το οποίο απο οτι μου έχουν πει είναι πολύ ελαφρύ οπότε θα είναι σαν να καπνίζω αέρα!! :p

 

Μια ερώτηση, επειδή τελευταία δεν έχω πάει στο περίπτερο για να πάρω καπνό (old holborn, διότι έκανα craven ο οποίος δεν μου άρεσε και πολύ, θα ήθελα να μου πείτε πόσο πήγε ο old holborn μετ΄΄α την αύξηση των τιμών.

 

Ευχαριστώ! :)

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ψαχνώ τσιγάρα που να μην είναι πολύ βαριά αλλα ούτε κι πολύ ελαφριά (κάτι ενδιάμεσο... γύρω στο 4 - 0,4 - 6)..

 

Κοίταζα για μάρκες όπως Marlboro τα λευκά τα light αλλα από οτι είδα δεν είναι κι τόσο ελαφριά..

Τα Camel, τα Prince κι τα Lucky Strike τι περιεκτηκότητα έχουν σε νικοτίνη, πίσσα... κτλ;

 

δες το marlboro silver ισως σου κανει, αυτο εκανα παλαιοτερα πριν παω στα κοκκινα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδες ποια η γνωμη σας για τα Camel light ?

Και επισης οσοι καπνισαν marlboro light ειδαν καμια διαφορα απο το κανονικο το marlboro(το οποιο καπνιζα 6 μηνες)?Γιατι πολοι λενε πως ειναι ιδια.

 

 

Κανω αυτες τις ερωτησεις γιατι τωρα καπνιζω Assos International και ειναι σκετο αχυρο, με ξηραινει πολυ τον λαιμο και θελω να αλλαξω μαρκα επειγοντως (και να παω σε τυπου Light :p )

 

Ευχαριστω :up:

 

 

Edit Εχετε να προτεινετε καμια μαρκα ? :p

Edited by Daytonass
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποια η γνωμη σας για τα Camel light ?

Και επισης οσοι καπνισαν marlboro light ειδαν καμια διαφορα απο το κανονικο το marlboro(το οποιο καπνιζα 6 μηνες)?Γιατι πολοι λενε πως ειναι ιδια.

 

 

Κανω αυτες τις ερωτησεις γιατι τωρα καπνιζω Assos International και ειναι σκετο αχυρο, με ξηραινει πολυ τον λαιμο και θελω να αλλαξω μαρκα επειγοντως (και να παω σε τυπου Light :p )

 

Ευχαριστω :up:

 

 

Edit Εχετε να προτεινετε καμια μαρκα ? :p

 

Εξαρταται,τι λεφτα εισαι διατεθειμενος να πληρωσεις. Απο τα πολυ ακριβα που αξιζουν τα λεφτα τους(4,30),κορυφη ειναι το George Karelias and Sons EXCELLENCE, απο τα ακριβα(3,50) το Σαντε φιλτρο ενω στα φθηνα(2,20) πολυ καλα ειναι τα παραδοσιακα Καρελια Φιλτρο και Ασσος μαλακο

http://2.bp.blogspot.com/_HEQ4SdFt2Bk/SzId_l3bvvI/AAAAAAAAAMQ/hGfQ3P9ZwnU/s1600-h/kareliasandsons1.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω χαρτακια που γενικα να στριβονται ευκολα διοτι ειμαι αρχαριος και εχουν σπασει τα νευρα μου, δεν ξερω αν πρεπει να ναι μεγαλα η αν υπαρχουν καποια πιο ευκολα στο στριψημο. περιμενω προτασεις. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

καπνιζω εδω κ 8 χρονια το silk cut μπλε με πισσα 5,νικοτινη 0,5 και μονοξειδιο του ανθρακα 6.

τωρα που θα αυξηθουν,θελω να αλλαξω μαρκα και να βρω κατι σε αντιστοιχη περιεκτικοτητα ,οχι ομως τυπου next k leader,κατι σε πιο ποιοτικο.πηρα καρελια μπλε, cooper lights και τα john player...δε με τρελανε κατι...μηπως μπορειτε να μου προτεινετε κατι σε αυτη την περιεκτικοτητα,αλλα οχι απ τα ακριβα(3,20)??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

καπνιζω εδω κ 8 χρονια το silk cut μπλε με πισσα 5,νικοτινη 0,5 και μονοξειδιο του ανθρακα 6.

τωρα που θα αυξηθουν,θελω να αλλαξω μαρκα και να βρω κατι σε αντιστοιχη περιεκτικοτητα ,οχι ομως τυπου next k leader,κατι σε πιο ποιοτικο.πηρα καρελια μπλε, cooper lights και τα john player...δε με τρελανε κατι...μηπως μπορειτε να μου προτεινετε κατι σε αυτη την περιεκτικοτητα,αλλα οχι απ τα ακριβα(3,20)??

 

ευχαριστω

Μαλλον τα Καρελια μπλε που ειδη καπνισες,ειναι τα καλυτερα στα Λαιτς φθηνα τσιγαρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω χαρτακια που γενικα να στριβονται ευκολα διοτι ειμαι αρχαριος και εχουν σπασει τα νευρα μου, δεν ξερω αν πρεπει να ναι μεγαλα η αν υπαρχουν καποια πιο ευκολα στο στριψημο. περιμενω προτασεις. ευχαριστω

 

Φίλε καλησπέρα. Εγώ όταν πρωτοξεκίνησα να στρίβω έμαθα να στρίβω καλά με τα πράσινα και τα γαλάζια rizla!!! Εγω θα σου πρότεινα να αρχίσεις με ένα απο αυτά τα δύο. Ειδικά τα πράσινα είναι αυτα που δεν σκίζονται και τόσο εύκολα!!! :) :yinyang:

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα παιδες κ απο μενα..

Εγω αρχισα το τσιγαρο περιπου στα 17 με μαλμπορο μαλακο!

Το καλυτερο τσιγαρο κατα τη γνωμη μου... Μετα στο στρατο πηγα προς στιβενσον μερια αλλα μετα που παλιωσα αρχισα τα george καρελια κασετινα.. Kι αυτα πολυ αξιολογα τσιγαρα κ με το zipo παρεα προσδισουν κυρος:p:p

Mετα το στρατο πηγα παλι στα μαλμπορο μαλακο κ με την ανοδο της τιμης αρχισα το 2004 περιπου αν θυμαμαι καλα τα chesterfield μπλε..Τοτε κανανε γυρω στο 1.80 κ αυτα καπνιζα μεχρι που ηρθα Ολλανδια.. Πριν εναμιση χρονο περιπου...

Εδω δεν εβρισκα τα αγαπημενα μου chesterfield κ αρχισα μαλμπορο λαιτ με τιμη 4.80 κ 19 τσιγαρα παρακαλω στο πακετο.. Πριν 3 μηνες ομως κ με πονο καδιας το εκοψα:cry::cry: Απο τοτε εχω ξεφυγει ελαχιστες φορες αλλα ρε παιδια το τσιγαρο εινα απολαυση κ δεν ξερω αν τα καταφερω να το κοψω... I LOVE ΤΣΙΓΑΡΟ :O

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,

Αρχισα το τσιγαρο εδω και ενα μηνα και κανω Marlboro μαλακο αλλα θελω να αλλαξω τσιγαρα γιατι δεν μπορω να πω πως μου αρεσει ιδιαιτερα το Marlboro...Μπορειται να μου προτεινεται καμια καλη μαρκα??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,

Αρχισα το τσιγαρο εδω και ενα μηνα και κανω Marlboro μαλακο αλλα θελω να αλλαξω τσιγαρα γιατι δεν μπορω να πω πως μου αρεσει ιδιαιτερα το Marlboro...Μπορειται να μου προτεινεται καμια καλη μαρκα??

 

Εγω θα σου προτεινα τα καρελια Χρυση κασετινα διοτι ειναι πολυ ωραια σε γευση!!! Επισης καλα ειναι τα davidoff gold και τα pall mall κοκκινα και μπλε!!! :lol:

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

το davidoff gold δε μου αρεσει και πολυ. πως να το πω....ειναι σαν να σε πνιγει, καθολου απολαυστικο τσιγαρο. πολυ καλη η χρυση κασετινα του καρελια, πολυ καλα και τα σαντε (κασετινα). προσωπικα τα marlboro μου αρεσουν αρκετα.

 

παιδια μενω σερρες και εχω φαει τον τοπο να βρω τα excellence του καρελια και τιποτα. τα διανεμουν ανα την Ελλαδα ή σε συγκεκριμενα μερη??????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...