Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό θα ήταν πάντως η Wind να δώσει ίντερνετ (έστω και με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ) και στη νέα καρτοκινητή. Ο διπλασιασμός για 15 μέρες είναι χρήσιμος, οι φίλοι μου έχουν σύνδεση Wind και μόνο ένας f2g, οπότε προτιμώ το άλλο πακέτο καρτοκινητής. Μια ερώτηση στη νέα προσφορά F2G με κάθε ανανέωση 10 ευρώ διατηρούνται τα 1500 λεπτά για όλη τη wind για όλο το μήνα έτσι; Edited by Luci
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τροπος να μαθαινεις. Νομιζω αν μπαινεις απ το κινητο δεν υπαρχει περιπτωση να σου τελειωσει το 1,5giga.

Εξαρτάται το κινητό που εχεις. Αν φορτώνεις όλο το google earth/maps πχ. συνεχώς θα έχεις πρόβλημα. Τα smartphones τύπου Iphone καταναλώνουν πολύ bandwidth. 1,5 γιγα πάντως είναι αρκετό ακόμα και για iphone.

Link to comment
Share on other sites

Το internet από την καινούρια προσφορά είναι μέσω 3G;

Βάζω το gint.b-online.gr στο iPhone, μπαίνω στο internet αλλά πολύ αργά.

Απ'ότι βλέπω δεν έχω σήμα 3G παρόλο που μένω Πάτρα.

Αν είμαι σε περιοχή που έχει 3G θα μπαίνει πιο γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβεα .

Αν ήταν μόνο από 3G δεν θα είχες Internet.

Αλλά, χωρίς 3G, η ταχύτητα είναι μικρότερη.

Link to comment
Share on other sites

είχες free2go2 και έκανες συμβόλαιο;; αφού με το free2go2 με το πάγιο 45ευρώ του συμβολαίου που έκανες μιλούσες 450 λεπτά (αντι για 250 που δίνει το Medium). Tωρα μόνο wind καρτοκινητη σε συμφέρει κάπως λόγω διπλασιασμού κάθε κάρτας που θα βάζεις αλλιώς οι χρεωση και στα δυο καρτοκινητά πακέτα είναι 0,35€ το λεπτό. Και στη voda το ιδιο ειναι οι χρεώσεις όμως, μόνο frog και Q μπορεις να βρεις λογικές χρεώσεις

 

Άστα η μ...α της χρονιάς όπως έγραψα... απλά μιλάω πολύ με σταθερά απο το κινητό και όπως τα είχε κάνει η WIND στο F2G2 (850+150) δεν με βόλευε. Με βλέπω να ξαναγυρνάω στις παλιές κα(κ)ες εποχές των δύο και τριών κινητών.

 

Θα σου προτεινα να πας σε frog που διπλασιαζει τις καρτες μεχρι τελος μαιου και να κανεις οσες περισσοτερες ανανεωσεις μπορεις μεχρι τοτε, με αυτο τον τροπο θα μιλας περιπου με 0.12€.Οταν καταναλωσεις τα χρηματα που θα βαλεις και αν λειτουργει μεχρι τοτε το q easy recharge πας σε q και μιλας με περιπου 0.14€.

 

Καλές λύσεις αυτές που γράφεις, αλλά δεν θα έχω non stop προς έναν αριθμό που θέλω

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα σήμερα το 1245 για να βάλω την προσφορά για τα f2go σε ένα 2ο νούμερό μου κ μου έλεγε ότι δεν είναι διαθέσιμη για το οικονομικό μου πακέτο και ότι πρέπει να το γυρίσω σε f2go και μετά να ξανακαλέσω . Εχω f2go2. Συνεπώς οσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν...
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στη νέα προσφορά F2G με κάθε ανανέωση 10 ευρώ διατηρούνται τα 1500 λεπτά για όλη τη wind για όλο το μήνα έτσι;

 

Νομιζω οτι αυτο στο οποιο αναφερεσαι ισχυει μονο για το νεο καρτοκινητο και οχι για το F2G.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα κενό sms στο 19234, μου ήρθαν οι ρυθμίσεις κανονικά και τις έκανα αποθήκευση(Nokia 6300), πήγα στον Ιστό και στις ρυθμίσεις, ρυθμισεις διαμόρφωσης και στην επιλογή Λογαριασμοί είχε προεπιλεγμένο το WIND PLUS και είχε σαν εναλλακτική επιλογή το WIND-Internet το οποίο και επέλεξα πριν σερφάρω.

Μπαίνω σε μια-δυο σελίδες, βλέπω ότι δεν με χρέωσε. Μπαίνω στο ebuddy να κατεβάσω το ανάλογο πρόγραμμα για msn και μου πετάει ένα παραθυράκι ότι τα δεδομένα που θέλω να στείλω θα τα διαβιβάσει μέσω άλλου server και πατάω 'Ναι' και με πέταξε αμέσως μετά.

Από 0,53€ που είχα, πήγα στο -0,20€ και μετά από κανά μισάωρο είχα φτάσει στο -0,67€ που έχει μείνει μέχρι και τώρα.

Ακούω απόψεις.

 

Επίσης διάβασα ατο αμέσως προηγούμενο post ότι η προσφορά με τα 3.000' και 3GB Internet ισχύει πλεόν από εδώ και στι εξής ΜΟΝΟ για F2G;

Δηλαδή όσοι είναι F2G2, πάπαλα;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επίσης διάβασα ατο αμέσως προηγούμενο post ότι η προσφορά με τα 3.000' και 3GB Internet ισχύει πλεόν από εδώ και στι εξής ΜΟΝΟ για F2G;

Δηλαδή όσοι είναι F2G2, πάπαλα;

 

Ποιος τα λέει αυτά απορώ... μολις ενεργοποιησα και σε ενα παλιό νουμερο free2go2 που είχα για να δω αν ισχύει αυτό που λέτε. Η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε κανονικά και παρέμεινα και στο free2go2 φυσικά.

 

Μετατροπή από συμβόλαιο wind σε καρτοκινητό free2go πόσες μέρες κάνει ξέρει κανένας;; επίσης σημαντικό αλλάζουμε sim η παραμένουμε με την ιδια και απλά γινεται η μετατροπή και λειτουγουμε την ιδια sim;

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αλλα εχω μπερδευτει...αν καποιος εχει F2G τοτε εχει χρεωση προς ολους 0.35 ανα λεπτο και οταν ανανεωνει καρτα τοτε αυτη διπλασιαζεται? Αν ναι τοτε αυτο σημαινει οτι η χρεωση του πεφτει στα μισα λεφτα? Ισχυουν αυτα που λεω ή ο,τι θελω λεω???:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αλλα εχω μπερδευτει...αν καποιος εχει F2G τοτε εχει χρεωση προς ολους 0.35 ανα λεπτο και οταν ανανεωνει καρτα τοτε αυτη διπλασιαζεται? Αν ναι τοτε αυτο σημαινει οτι η χρεωση του πεφτει στα μισα λεφτα? Ισχυουν αυτα που λεω ή ο,τι θελω λεω???:lol:

τα χεις μπερδέψει λίγο...

έχεις δυο επιλογές πακέτων καρτοκινητής στη wind

1) το κλασικό free2go που εχει χρέωση 0,35€ το λεπτό και έχει μια προσφορά με 1500 λεπτά και sms προς free2go και 1,5GB ιντερνετ χωρίς να χρειάζεται καμία ανανέωση

2) τη νέα wind καρτοκινητή που περιγράφεις, έχει χρέωση πάλι 0,35€ το λεπτό αλλά θέλει 10€ ανανέωση κάθε μήνα για να σου δώσει 1500 λεπτά και sms προς ολη τη wind και να σου διπλασιασιάσει τη κάρτα για 15 ημέρες που σημαίνει ότι για τις 15 ημέρες μιλάς με τη μισή χρέωση όντως

 

Διαλέγεις και παίρνεις!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα....Απ'οτι καταλαβαινω μαλλον θα πρεπει να βαλω αγγελια και να ψαξω α βρω F2G2!!!!!!:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

εχουν δωθει και παλι απαντησεις γι αυτα που θελω να ρωτησω αλλα μηπως μπορει να μου τα ξαναπει καποιος?πως μπορει να βαλω ρυθμισεις ιντερνετ και mms σε i phone και πως μπορω να χρησιμοποιησω το δωρεαν ιντερνετ του κινητου σε laptop?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτο στο οποιο αναφερεσαι ισχυει μονο για το νεο καρτοκινητο και οχι για το F2G.

 

Ευχαριστώ. Εννοούσα την υπηρεσία Non Stop προς όλους

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1606&langID=1

Αν συνδυάζεται με τη νέα προσφορά της F2G. Εννοώ φυσικά βάζοντας 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος τα λέει αυτά απορώ... μολις ενεργοποιησα και σε ενα παλιό νουμερο free2go2 που είχα για να δω αν ισχύει αυτό που λέτε. Η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε κανονικά και παρέμεινα και στο free2go2 φυσικά.

 

[/b]

 

Ακυρο!!! Προσπαθησα κ τωρα κ το ενεργοποιησα. Δεν ξερω τι ειχε συμβει

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Προσεξτε αν ενεργοποιησετε τη νεα προσφορα "3000", καντε μια μικρη δοκιμαστικη κληση προς F2G για να δειτε αν οντως αφαιρει λεπτα απο τα 3000 ή σας τρωει την καρτα.

 

Εχω 3 F2G και το ενα κολλησε και τρωει απο την καρτα οταν καλω F2G. Τα αλλα 2 αφαιρουν απο τα 3000 λεπτα...

 

OK πηρα χτες στο 1260 και μου το ξεμπλοκαρανε σημερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετατροπή από συμβόλαιο wind σε καρτοκινητό free2go πόσες μέρες κάνει ξέρει κανένας;; επίσης σημαντικό αλλάζουμε sim η παραμένουμε με την ιδια και απλά γινεται η μετατροπή και λειτουγουμε την ιδια sim;

 

Η μετατροπή γίνεται μέσα σε - περίπου - ένα μήνα και παίρνεις καινούργια 32k κάρτα sim. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ισχυει με την καινουρια προσφορα?μιλαω σε ολα τα f2g και γραφω εντελως δωρεαν?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ισχυει με την καινουρια προσφορα?μιλαω σε ολα τα f2g και γραφω εντελως δωρεαν?

Νομίζω ότι το Δελτίο Τύπου είναι ξεκάθαρο:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ισχυει με την καινουρια προσφορα?μιλαω σε ολα τα f2g και γραφω εντελως δωρεαν?

 

Μιλάς και γράφεις με όλα τα F2G εντελώς δωρεάν και έχεις 3Gb δωρεάν Internet.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω στη θεση σου δεν θα το ρισκαρα. Με μια μεταφορα χρονου αξιας ενος ευρω μια φορα το χρονο, διατηρεις το δευτερο νουμερο ενεργο και δεν εχεις κανενα προβλημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας αν βαλω ενα νουμερο f2g που εχει την προσφορα σε 2in1 καρτα, θα χαθει η προσφορα ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα και εγω σημερα το πακετο συνδεσης f2go για να κανω χρηση της νεας προσφορας(1,5 gb/μηνα) και αφου ακολουθησα τις οδηγιες ενεργοποιησης μου ειπε οτι το πακετο μου ειναι το f2go4! Τι ειναι αυτο, διαφορετικο απο το f2go2 που διαβαζω στο forum? Οι χρεωσεις ποιες ειναι γιατι στο site της wind δεν μπορεσα να τις βρω.
Link to comment
Share on other sites

εχουν δωθει και παλι απαντησεις γι αυτα που θελω να ρωτησω αλλα μηπως μπορει να μου τα ξαναπει καποιος?πως μπορει να βαλω ρυθμισεις ιντερνετ και mms σε i phone και πως μπορω να χρησιμοποιησω το δωρεαν ιντερνετ του κινητου σε laptop?

 

Στο iPhone το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να πας στις ρυθμίσεις και να βάλεις

apn: gint.b-online.gr

user: κενό

pass: κενό

Επανεκκίνηση για σιγουριά και λογικά μπαίνεις στο internet. (Και φυσικα ενεργοποιημένα EDGE, 3G)

 

Γίνεται να το μεταφέρεις στον υπολογιστή σου αλλά έχει κάποια διαδικασία. Η υπηρεσία αυτή λέγεται tethering. Κανονικά δεν σου εμφανίζεται η επιλογή να το ενεργοποιήσεις στο iPhone αλλά με ένα κολπάκι μπορείς.

Μετά από αρκετό ψάξιμο το κατάφερα σήμερα.

Μπες εδώ και ακολούθα τον οδηγό

οδηγός

Μετά μπες στη σελίδα http://www.iphone-notes.de/mobileconfig από το iPhone και πάτα εκεί που λέει old Configcenter. Επίλεξε Custom Carrier με όνομα: GR Wind Hellas, apn:gint.b-online.gr και τα άλλα κενά. Κατέβασέ το προφιλ που δημιούργησες και εγκατέστησέ το.

Κάνε και μια επανεκκίνηση. Επαλήθευσε ότι το apn είναι αυτό που έγραψα πιο πάνω, έχεις ανοιχτό edge και 3G και μπαίνεις κανονικά στο internet.

Τέλος ακολούθα αυτό τον οδηγό για να ενεργοποιήσεις το tethering και να ρυθμίσεις τον υπολογιστή σου. Μη κάνεις αυτό που λέει το πρώτο post καθώς είναι για συνδέσεις συμβολαίου. Από την ενεργοποίηση του tethering και κάτω.

Ελπίζω να τα καταφέρει όποιος προσπαθήσει.

Edited by ioanniskar
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...