Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα..θα ηθελα να μου πειτε οσοι ξερετε για το νεο προγραμμα 1500 με 3 ευρο στο 1313...ισχυει??? μονο 3 ευρο για 1500 μυνηματα και 1500 λεπτα κλησεων??? ειναι σαν το προγραμμα το 2010 με τα 100 λεπτα - μυνηματα που υπηρχε???

και πως ενεργοποιητε?? στελνωντας 1500 στο 1313???

ευχαριστω.. :):)

αν και η απαντηση βρισκεται στην ακριβως προηγουμενη σελιδα και η οποια εχει αναφερθει πολλακις, αλλα δεν πειραζει.

παμε λοιπον, εαν εχεις ενεργοποιησει το πακετο των 3€ πριν την 01/03/2010 μπορεις να συνεχισεις να το χρησιμοποιεις και τωρα μεχρι να αλλαξει η προσφορα ή να ακυρωθει τελειως.

προσφατα ομως βγηκε μια νεα προσφορα η οποια σου δινει 1.500' & 1.500 sms απλα και μονο με μια ανανεωση. δηλαδη θα κανεις ανανεωση 5€ (ελαχιστη καρτα ανανεωσης), θα μπαινουν αυτοματα τα 1.500' & 1.500 sms (ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ WHAT'S UP) και θα σου μενουν περιπου 4,5€ καθαρα για κλησεις και μηνυματα προς τα υπολοιπα δικτυα (συμπεριλαμβανονται και οι αριθμοι cosmoκαρτας και τα συμβολαια της cosmote). ολο αυτο λοιπον γινεται αφου πρωτα εγγραφεις στο 1330 και μετα κανεις ανανεωση χρονου.

τελος, να σημειωσω οτι αν εισαι σε αυτους που, οπως προειπα, εχουν ενεργοποιησει το πακετο των 3€ και γραφτεις εν τελει στο 1330, ΔΕΝ υπαρχει επιστροφη στο πακετο των 3€.

παιδια η προσφορα με τα 1500 που θελει μια ανανεωση περιλαμβανει και βιντεο κλησεις?

η ανακοινωση της cosmote ειναι ξεκαθαρη νομιζω!

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=press_releases&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fpressoffice%2Fpressrelease%2F010310gr.xml&breadcrumbTitle=1.500+%EB%E5%F0%F4%DC+%EF%EC%E9%EB%DF%E1%F2+%26+video+%EA%EB%DE%F3%E5%F9%ED+%EA%E1%E9+1.500+SMS+%E5%ED%F4%E5%EB%FE%F2+%E4%F9%F1%E5%DC%ED+%E1%F0%FC+%F4%EF+WHAT%92S+UP!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μήνυμα για το cosmote WAP και έλαβα απάντηση που ζητούσε να πληκτρολογήσω ένα PIN διαμόρφωσης. Παρότι δοκίμασα και τους τέσσερις αριθμούς που αναγράφονται στην κάρτα SIM, κανένας δε γίνεται δεκτός. Σε ποιον κωδικό αναφέρεται εντέλει;

 

Πάτησε το 1 και θα ανοίξει το μήνυμα διαμόρφωσης.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ σας όλους...

Εδώ και 3 χρόνια έχω ένα οικογενειακό πρόγραμμα με 2+1 κοινή ώρα ομιλίας με τη σύζυγο. Βλέποντας ότι δεν μας συμφέρει (βασικά δεν χρησιμοποιούμε ποτέ όλο το χρόνο) σκεφτόμαστε να το διακόψουμε και στη θέση του να κάνουμε ξεχωριστές συνδέσεις... Δυστυχώς όμως, ούτε και αυτό μας συμφέρει καθώς μας είπαν ότι η πιο απλή σύνδεση έχει πάγιο 20 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ.

Λέμε λοιπόν να το γυρίσουμε στο καρτοκινητό... Συμφέρει άραγε αυτή η λύση?

 

Εάν π.χ. κάνουμε κλήσεις 3 λεπτά την ημέρα προς άλλα κινητά και 3 λεπτά μεταξύ μας (θα έχουμε what's up ή cosmocarta και οι 2)!

 

Ευχαριστώ πολύ...!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν είχα γραφτεί στα 3 ευρώ με συμφέρει να καλέσω 1330; Ως τώρα χρησιμοποιούσα το CALL THEM ALL PLUS. Χάνω κάτι;

Η ανακοίνωση της Cosmote είναι ελλιπέστατη.

Η χρέωση γίνεται ανα δευτερόλεπτο; Υπάρχει ελάχιστη περίοδος χρέωσης; Ποιά είναι η μικρότερη κάρτα που μπορείς να βάλεις; Αν είναι τα 5 ευρώ που διάβασα παραπάνω, αυτό είναι με ή χωρίς το φόρο καρτοκινητής; Πώς ενημερώνομαι για το υπόλοιπο του δωρεάν χρόνου ομιλίας;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν είχα γραφτεί στα 3 ευρώ με συμφέρει να καλέσω 1330; Ως τώρα χρησιμοποιούσα το CALL THEM ALL PLUS. Χάνω κάτι;

Η ανακοίνωση της Cosmote είναι ελλιπέστατη.

Η χρέωση γίνεται ανα δευτερόλεπτο; Υπάρχει ελάχιστη περίοδος χρέωσης; Ποιά είναι η μικρότερη κάρτα που μπορείς να βάλεις; Αν είναι τα 5 ευρώ που διάβασα παραπάνω, αυτό είναι με ή χωρίς το φόρο καρτοκινητής; Πώς ενημερώνομαι για το υπόλοιπο του δωρεάν χρόνου ομιλίας;

 

Αναλογώς τι σε βολεύει. Αν εγγραφείς στο 1330 θα έχεις 1500' και 1500 sms με κάθε κάρτα ανανέωσης. Η ελάχιστη χρέωση μάλλον είναι 3' και μετά ανά δευτερόλεπτο. Η μικρότερη κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας είναι 5 ευρώ και συμπεριλαμβάνει το φόρο κινητής. Τέλος, τα δωρεάν λεπτά και sms θα τα μαθαίνεις μέσω γραπτού μηνύματος ΥΠ στο 1314.

 

Ζητώ συγνώμη αν κάτι απ' όλα αυτά δεν ισχύει, αλλά έχω καιρό να χρησιμοποιήσω την καρτοκινητή της Cosmote και όλες τις πληροφορίες περί What's up τις μαθαίνω από φίλους.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Αναλογώς τι σε βολεύει. Αν εγγραφείς στο 1330 θα έχεις 1500' και 1500 sms με κάθε κάρτα ανανέωσης. Η ελάχιστη χρέωση μάλλον είναι 3' και μετά ανά δευτερόλεπτο. Η μικρότερη κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας είναι 5 ευρώ και συμπεριλαμβάνει το φόρο κινητής. Τέλος, τα δωρεάν λεπτά και sms θα τα μαθαίνεις μέσω γραπτού μηνύματος ΥΠ στο 1314.

 

Ζητώ συγνώμη αν κάτι απ' όλα αυτά δεν ισχύει, αλλά έχω καιρό να χρησιμοποιήσω την καρτοκινητή της Cosmote και όλες τις πληροφορίες περί What's up τις μαθαίνω από φίλους.

 

Όλα σωστά, μόνο για την ενημέρωση του υπολοίπου των 1500'+1500 sms στέλνεις μήνυμα γράφοντας ΥΠΟΛ στο 1313.;)

Link to comment
Share on other sites

εγω που καλεσα στο 1330 θα πρεπει να ανανεωσω και αυτοματα θα εχει 1500 +1500?

και μετα καθε φορα που θα βαζω καρτα θα ανανεωνετε αυτοματα??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, sorry που ρωτώ χύμα αλλά στην αναζήτηση και τις άπειρες σελίδες εδώ έχασα τον μπούσουλα..

 

Αν η ερώτησή μου μπορεί να απαντηθεί από το 1313 τους καλώ αμέσως και δεν ξαναpostάρω

 

Λοιποοοον..

 

Έχω iPhone και θέλω ένα μικρό dataplan σε watchup της cosmote... παίζει ή δεν παίζει? Αν ναι το μικρότερο για push notifες ποιο είναι?

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Edited by SomniusX
Ξέρω και γ4μώ τα κομπιούτερ λέμε!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, sorry που ρωτώ χύμα αλλά στην αναζήτηση και τις άπειρες σελίδες εδώ έχασα τον μπούσουλα..

 

Αν η ερώτησή μου μπορεί να απαντηθεί από το 1313 τους καλώ αμέσως και δεν ξαναpostάρω

 

Λοιποοοον..

 

Έχω iPhone και θέλω ένα μικρό dataplan σε watchup της cosmote... παίζει ή δεν παίζει? Αν ναι το μικρότερο για push notifες ποιο είναι?

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Οχι φιλε δεν υπαρχει!

Εχει ενα προγραμμα με 40mb αλλα δεν φτανουν ουτε για ζητω στο iphone!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Τι να μας κάνουν τα 40.. καλά, με βλέπω για Wind που άκουσα έχει ένα πακετάκι με 4€ περίπου (σωστά?)

 

τον αριθμό μου και σε άλλη παραλία! :P

Ξέρω και γ4μώ τα κομπιούτερ λέμε!!
Link to comment
Share on other sites

Τι να μας κάνουν τα 40.. καλά, με βλέπω για Wind που άκουσα έχει ένα πακετάκι με 4€ περίπου (σωστά?)

 

τον αριθμό μου και σε άλλη παραλία! :P

οπως τα λες!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω που καλεσα στο 1330 θα πρεπει να ανανεωσω και αυτοματα θα εχει 1500 +1500?

Ναι.

και μετα καθε φορα που θα βαζω καρτα θα ανανεωνετε αυτοματα??

Ναι.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ σας όλους...

Εδώ και 3 χρόνια έχω ένα οικογενειακό πρόγραμμα με 2+1 κοινή ώρα ομιλίας με τη σύζυγο. Βλέποντας ότι δεν μας συμφέρει (βασικά δεν χρησιμοποιούμε ποτέ όλο το χρόνο) σκεφτόμαστε να το διακόψουμε και στη θέση του να κάνουμε ξεχωριστές συνδέσεις... Δυστυχώς όμως, ούτε και αυτό μας συμφέρει καθώς μας είπαν ότι η πιο απλή σύνδεση έχει πάγιο 20 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ.

Λέμε λοιπόν να το γυρίσουμε στο καρτοκινητό... Συμφέρει άραγε αυτή η λύση?

 

Εάν π.χ. κάνουμε κλήσεις 3 λεπτά την ημέρα προς άλλα κινητά και 3 λεπτά μεταξύ μας (θα έχουμε what's up ή cosmocarta και οι 2)!

 

Ευχαριστώ πολύ...!

 

Πέρνα μια βόλτα και από το φόρουμ των συμβολαίων cosmote και ρώτα μήπως υπάρχει κάποιο συμβόλαιο που να σε συμφέρει! ;)

 

Αλλιώς, για τα καρτοκινητά cosmote, δεν είμαι η πιο ειδική για να σου απαντήσω. Πάντως, από όσο ξέρω, και με cosmoκάρτα θα μιλάτε μεταξύ σας με 0,01€ το 1' (αλλά θα πρέπει να ανανεώνετε με 20€ ο καθένας για να έχετε λογικές χρεώσεις προς όλους)

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L96_COSMOKAPTA_fullstory&breadcrumbTitle=COSMOKARTA&showInstructions=true

και με what's up θα μιλάτε δωρεάν μεταξύ σας αν ανάνεώνετε με 5€ ο καθένας το μήνα (αλλά οι κλήσεις προς άλλους είναι αρκετά ακριβές)

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=WHATSUP&rootid=0b0f42bb802647c0

ή και frog που μιλάτε με λογικές τιμές με όλους και με μισή τιμή μεταξύ σας.

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

Πιάσε το κομπιουτεράκι! :)

 

Μπορείς να σκεφτείς και για φορητότητα αν δεν είσαι φανατικός της cosmote :p.

Link to comment
Share on other sites

Τι να μας κάνουν τα 40.. καλά, με βλέπω για Wind που άκουσα έχει ένα πακετάκι με 4€ περίπου (σωστά?)

 

τον αριθμό μου και σε άλλη παραλία! :P

 

Μα και η Wind πακέτο με 40 mb έχει και η Vodafone με 30 mb. Το πλεονέκτημά όμως των VF/Wind είναι ότι παρέχουν Ίντερνετ στα καρτοκινητά και όχι wap. Με Cosmote και να ενεργοποιούσες το πακέτο δε θα δούλευε στο i-phone, διότι η Cosmote παρέχει wap και όχι Ίντερνετ στα καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

Μα και η Wind πακέτο με 40 mb έχει και η Vodafone με 30 mb. Το πλεονέκτημά όμως των VF/Wind είναι ότι παρέχουν Ίντερνετ στα καρτοκινητά και όχι wap. Με Cosmote και να ενεργοποιούσες το πακέτο δε θα δούλευε στο i-phone, διότι η Cosmote παρέχει wap και όχι Ίντερνετ στα καρτοκινητά.

 

Στην cosmote για τα καρτοκινητά με 4€ έχεις απεριόριστη πλοήγηση στο cosmote my view και 40 Mb είναι για πλοήγηση εκτός cosmote my view δηλαδή μόνο wap.

 

 

Στην wind για τα καρτοκινητά με 4€ έχεις απεριόριστη πλοήγηση στο wind plus και 40 Mb για πλοήγηση εκτός wind plus δηλαδή μόνο wap (gwap). Η wind δίνει την δυνατότητα στα καρτοκινητά για σύνδεση με κανονικό internet και όχι wap με σημείο πρόσβασης gint.b-online.gr αλλά έχει έξτρα χρέωση και δεν περιλαμβάνεται στα 4€ με τα 40Mb.

 

 

Στην vodafone για τα καρτοκινητά με 3,5€ έχεις απεριόριστη πλοήγηση στο vodafone live και 30 Mb για πλοήγηση εκτός vodafone live. Στην vodafone τα 30 Mb είναι και για wap, μέσω του οποίου μπαίνεις στο vodafone live, και για internet μέσω του σημείου πρόσβασης webkarta.vodafone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αναλογώς τι σε βολεύει. Αν εγγραφείς στο 1330 θα έχεις 1500' και 1500 sms με κάθε κάρτα ανανέωσης. Η ελάχιστη χρέωση μάλλον είναι 3' και μετά ανά δευτερόλεπτο. Η μικρότερη κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας είναι 5 ευρώ και συμπεριλαμβάνει το φόρο κινητής. Τέλος, τα δωρεάν λεπτά και sms θα τα μαθαίνεις μέσω γραπτού μηνύματος ΥΠ στο 1314.

 

Ζητώ συγνώμη αν κάτι απ' όλα αυτά δεν ισχύει, αλλά έχω καιρό να χρησιμοποιήσω την καρτοκινητή της Cosmote και όλες τις πληροφορίες περί What's up τις μαθαίνω από φίλους.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Επιβεβαίωσα με το 1313 ότι η ελάχιστη χρέωση είναι 3 λεπτά και μετά ανά δευτερόλεπτο. :)

Link to comment
Share on other sites

Στην cosmote για τα καρτοκινητά με 4€ έχεις απεριόριστη πλοήγηση στο cosmote my view και 40 Mb είναι για πλοήγηση εκτός cosmote my view δηλαδή μόνο wap.

 

 

Στην wind για τα καρτοκινητά με 4€ έχεις απεριόριστη πλοήγηση στο wind plus και 40 Mb για πλοήγηση εκτός wind plus δηλαδή μόνο wap (gwap). Η wind δίνει την δυνατότητα στα καρτοκινητά για σύνδεση με κανονικό internet και όχι wap με σημείο πρόσβασης gint.b-online.gr αλλά έχει έξτρα χρέωση και δεν περιλαμβάνεται στα 4€ με τα 40Mb.

 

 

Στην vodafone για τα καρτοκινητά με 3,5€ έχεις απεριόριστη πλοήγηση στο vodafone live και 30 Mb για πλοήγηση εκτός vodafone live. Στην vodafone τα 30 Mb είναι και για wap, μέσω του οποίου μπαίνεις στο vodafone live, και για internet μέσω του σημείου πρόσβασης webkarta.vodafone.gr

 

Νομίζω πως πλέον το gint δε χρεώνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους. Έχω το wu 1500 με τα 3 ευρώ. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο ελάχιστο χρόνο πρέπει να μιλάω σε μία κλήση για να αφερεί από το 1500 και όχι να μου τρώει μονάδες από το υπόλοιπο της κάρτας. Ήξερα για περύπου 30 δευτερόλεπτα. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Tα δικτυα τα εχω βρει εδω http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L131_roaming_service_a

Αν το αφησω στο αυτοματο δεν θα παει εκει που πρεπει? Και απο οτι βλεπω δεν ειναι ενα δικτυο, αλλα 3-4

 

προσεξε....το κινητο θα προτιμαει παντα το δικτυο που ειναι αποθηκευμενο στα "προτιμομενα δικτυα"....τα "προτιμομενα δικτυα" ειναι αποθηκευμα στην sim του κινητου σου απο την cosmote...μπορεις να τα αλλαξεις...και να βαλεις οποιο θελεις εσυ....

 

εχει υποψιν οτι εκτος ΕΕ (και ευρωταριφας) οι χρεωσεις μπορει να διαφερουν απο δικτυο σε δικτυο...

 

σε αυτο εχω να σημειωσω οτι η cosmote στη Ρουμανια συνεργαζεται με το δικτυο της Vodafone...:X

 

συνεργαζετε και με orange και cosmofon....

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=L131_roaming_service_a&countryId=206

 

..με καρτοκινητο να εχετε υποψιν σας οτι δεν σας επιτρεοπουν ολα τα δικτυα να κανεται εξερχομενες κλησεις....οταν πατε...βρειτε αυτο που σας επιτρεπει και κλειδωστε το ;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους. Έχω το wu 1500 με τα 3 ευρώ. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο ελάχιστο χρόνο πρέπει να μιλάω σε μία κλήση για να αφερεί από το 1500 και όχι να μου τρώει μονάδες από το υπόλοιπο της κάρτας. Ήξερα για περύπου 30 δευτερόλεπτα. Ευχαριστώ πολύ.

 

Η ελάχιστη χρέωση ανά κλήση προς what's up είναι στα 3 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους. Έχω το wu 1500 με τα 3 ευρώ. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο ελάχιστο χρόνο πρέπει να μιλάω σε μία κλήση για να αφερεί από το 1500 και όχι να μου τρώει μονάδες από το υπόλοιπο της κάρτας. Ήξερα για περύπου 30 δευτερόλεπτα. Ευχαριστώ πολύ.

Έτσι όπως το ρωτάς δεν είναι πολύ σαφες. Το αν θα χρεώνεσαι εξαρτάται απο το ποιον καλείς. Τα 1500' είναι μόνο προς wu....

Για τον ελάχιστο χρόνο κλήσης, σου απαντήσανε παραπάνω.

Edited by Gilles27
Link to comment
Share on other sites

πωσ βλεπουμς αν ενα νουμερο ειναι whatsup?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...