Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γεια σας.εχω και εγω βεβαια nokia και θα ηθελα να ρωτησω κατι.ρε παιδια επειδη το ψαχνω καιρο τωρα:πως μπορω να στειλω και να παρω απο το κινητο αρχεια στον υπολογιστη ασυρματα???υπαρχει καποιο software για αυτο το πραγμα .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος να μου πει κανενα προγραμματακι στο οποιο θα βαζω τα δωρεαν λεπτα ομιλιας σε κινητα σταθερα κλπ και να μου δειχνει ανα πασα στιγμη το υπολοιπο που εχω? Kατι δηλαση σαν το KDPM στα windows phone. Exω το Ν95-8g

 

το θελω και εγω

 

επισης θελω να μου προτεινετε καποιο προγραμμα που να καθαριζει το κινητο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

επισης θελω να μου προτεινετε καποιο προγραμμα που να καθαριζει το κινητο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2835074#post2835074

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.εχω και εγω βεβαια nokia και θα ηθελα να ρωτησω κατι.ρε παιδια επειδη το ψαχνω καιρο τωρα:πως μπορω να στειλω και να παρω απο το κινητο αρχεια στον υπολογιστη ασυρματα???υπαρχει καποιο software για αυτο το πραγμα .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Software μόνο δε φτάνει, θέλει και hardware. Ας πούμε μ' ένα bluetooth usb σαν αυτό ή σαν αυτό. Το κοτσάρεις στον υπολογιστή σου, κι έχεις ασύρματη επικοινωνία. Είτε να επικοινωνήσεις το pc με το τηλέφωνο, είτε για άλλες χρήσεις, όπως ας πούμε ένα ασύρματο bluetooth ποντίκι. Αυτό βέβαια για σχετικά μικρού μεγέθους αρχεία, καθώς οι ταχύτητες μεταφοράς δεν συγκρίνονται μ' αυτές ενός καλωδίου!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.εχω και εγω βεβαια nokia και θα ηθελα να ρωτησω κατι.ρε παιδια επειδη το ψαχνω καιρο τωρα:πως μπορω να στειλω και να παρω απο το κινητο αρχεια στον υπολογιστη ασυρματα???υπαρχει καποιο software για αυτο το πραγμα .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Υπάρχει επίσης και εφαρμογή ασύρματης σύνδεσης με wifi.

Λέγεται Telexy Networks SymSMΒ.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζω πρόβλημα με το mail for exchange.

Κατέβασα την εφαρμογή από το ovi store, (v.3.00) την εγκατέστησα, τη ρύθμισα και μέχρι εδώ όλα καλά.

Συγχρόνισα επίσης ημερολόγιο και επαφές, όλα μια χαρά.

 

Όμως...αν κάνω restart στη συσκευή, μετά το πρόγραμμα δεν ανοίγει καθόλου!

Από τη διαχείρηση εφαρμογών φαίνεται κανονικά ως εγκατεστημένο, αλλά δεν ανοίγει και φυσικά δεν λειτουργεί, οπότε, πρέπει να το διαγράψω, να το ξανακατεβάσω και να κάνω όλη τη διαδικασία πάλι από την αρχή μέχρι το επόμενο restart...

 

Έχει κανείς αντίσtοιχο πρόβλημα?

Μήπως κάνει conflict με κάποιο πρόγραμμα??

Τελικα, υστερα απο μερικες εγκαταστασεις και απενγκαταστασεις, το προβλημα λυθηκε απο μονο του.Απο οσο εψαξα παντως, το bug ειναι γνωστο και πολυς κοσμος εχει προβλημα. Ευτυχως οχι εγω πλεον....:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εχω ένα νοκια ν 81 και πιανω ασύρματο δίκτυο και θα ήθελα να μάθω αν με κάποιο τρόπο γίνεται να το χρησιμοποιώ ως μόντεμ για να μπαίνω από τον υπολογιστή μου στο ίντερνετ μέσω του κινητού.

Ευχαριστώ..............

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις μέσω του Nokia PC Suite.

Google it!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

παίζει και αν βάλω το python στην κάρτα μνήμης..?? το έχει δοκιμάσει κανένας..??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς εφαρμογή να στέλνω sms μέσω bluetooth ?Kαι επίσης 1 προγραμμα να καθαρίζω το κινητό από αχρήστα αρχεία cleanner δηλαδή thanks:p

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς εφαρμογή να στέλνω sms μέσω bluetooth ?Kαι επίσης 1 προγραμμα να καθαρίζω το κινητό από αχρήστα αρχεία cleanner δηλαδή thanks:p

Υπάρχει το S60 Resource Cleanup. Δεν γίνεται να στείλεις sms με BT. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάχνεις μια σημείωση με το σημειωματάριο και να την στείλεις με ΒΤ.

παίζει και αν βάλω το python στην κάρτα μνήμης..?? το έχει δοκιμάσει κανένας..??

Ναι παίζει κανονικά αρκεί να έχεις και τα 2 προγράμματα στην κάρτα μνήμης. Έχει επιλογή να καθαρίσεις και την κάρτα μνήμης από τα άχρηστα αρχεία.

 

http://ph7lab.googlepages.com/Screenshot0009.png/Screenshot0009-medium.png

 

Καλημέρα σας και καλό μήνα :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,αν μπορει να βοηθησει καποιος...

Έχω το Nokia 6220c και όταν εχω το ραδιο ανοιχτο και το γαρμιν ταυτόχρονα,οποτε μιλαει η φωνη της πλοηγησης με βγαζει εξω απο το ραδιο και δεν παιζει πια.

Σαν να μη γινεται να τα εχω ταυτοχρονα.Καμια ιδεα τι μπορω να κανω για να ακουω ραδιο, να εχω στηνοθονη την πλοηγηση και να ακουω και τη φωνη της πλοηγησης;

Ευχαριστω!!!!

 

Και αλλη μια ερωτηση:

Υπαρχει καμμια εφαρμογη να δυναμωνει την ενταση του ηχου(κλησεις,ραδιο κυλ), σαν volume booster κατι.

Οχι μονο για τη μουσικη...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το S60 Resource Cleanup. Δεν γίνεται να στείλεις sms με BT. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάχνεις μια σημείωση με το σημειωματάριο και να την στείλεις με ΒΤ.

 

Ναι παίζει κανονικά αρκεί να έχεις και τα 2 προγράμματα στην κάρτα μνήμης. Έχει επιλογή να καθαρίσεις και την κάρτα μνήμης από τα άχρηστα αρχεία.

 

http://ph7lab.googlepages.com/Screenshot0009.png/Screenshot0009-medium.png

 

Καλημέρα σας και καλό μήνα :)

 

thanks αλλά...:O

If you get errors like "Failed to copy/delete file ..."  it means that  you have not disabled security capabilities in your phone. You need to  do that first

μια βοήθεια σε αυτό...τι security capabilities να απενεργοποιήσω..??:worry:

 

edit: χχμμ...θέλει χακαρισμένη συσκευή και δε μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία...

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ το κινητό είναι συνδεδεμένο με τον πάροχο μπορώ να μην δέχομαι κλήσεις από κάποιον που έχω στις επαφές μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Μπορει αυτο που ψαχνω να υπαρχει ηδη στο topic, αλλα 500 σελιδες ειναι αυτες...

Στο θεμα μας , εψαχνα καποια εφαρμογη για ενα νοκια ε66 που θα χρησιμοποιει το φλασ της καμερας για φακο ! Please help!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Μπορει αυτο που ψαχνω να υπαρχει ηδη στο topic, αλλα 500 σελιδες ειναι αυτες...

Στο θεμα μας , εψαχνα καποια εφαρμογη για ενα νοκια ε66 που θα χρησιμοποιει το φλασ της καμερας για φακο ! Please help!

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Brightlight. Πιστεύω να σε βολεύει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ! Θα το ψαξω !

Κατι ακομα , για να κανω "sign" τις εφαρμογες υπαχρει κανενας ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ οδηγος?? Ο οδηγος που βρηκα εδω ειναι παλιος και καποια βηματα δεν ισχυουν...

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα , για να κανω "sign" τις εφαρμογες υπαχρει κανενας ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ οδηγος?? Ο οδηγος που βρηκα εδω ειναι παλιος και καποια βηματα δεν ισχυουν...

 

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον οδηγό, που υπάρχει στη πρώτη σελίδα των πιστοποιητικών, δεν έχω κανένα πρόβλημα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω στο Ν78 μου τον X-plore που έχω κατεβάσει από το επίσημο site (δεν έχω hackάρει το κινητό) και μου βγάζει το εξής όταν πάει να κάνει εγκατάσταση: "Σφάλμα ενημέρωσης". Τι'ν΄ πάλι τούτο;; Τι μπορεί να συμβαίνει;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω στο Ν78 μου τον X-plore που έχω κατεβάσει από το επίσημο site (δεν έχω hackάρει το κινητό) και μου βγάζει το εξής όταν πάει να κάνει εγκατάσταση: "Σφάλμα ενημέρωσης". Τι'ν΄ πάλι τούτο;; Τι μπορεί να συμβαίνει;

Αυτό σημαίνει ότι έχεις προηγούμενη έκδοση του X-plore ήδη εγκατεστημένη. Θα πρέπει να αφαιρέσεις την προηγούμενη έκδοση και μετά να περάσεις την τελευταία έκδοση του X-plore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω όμως κάποια έκδοση του x-plore εγκατεστημενη, παρότι προσπάθησα να εγκαταστήσω διάφορες, όλες ανεπιτυχώς. Στια αρχεία εφαρμογών δεν υπάρχει για να το κάνω uninstall. Μήπως εγκαθιστεί κάπου κάποιο αρχείο που μπορώ να το σβήσω χειροκίνητα;
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω όμως κάποια έκδοση του x-plore εγκατεστημενη, παρότι προσπάθησα να εγκαταστήσω διάφορες, όλες ανεπιτυχώς. Στια αρχεία εφαρμογών δεν υπάρχει για να το κάνω uninstall. Μήπως εγκαθιστεί κάπου κάποιο αρχείο που μπορώ να το σβήσω χειροκίνητα;

Ίσως απο ις άλλες εκδόσεις που προσπάθησες να βάλεις να έμειναν κάποια αρχεία μέσα.

Αρχικά δοκίμασε να πας στην διαχείριση εφαρμογών (αν δεν το έχεις κάνει) για να δεις και αν υπάρχει να την απεγκαταστήσεις.

 

Επίσης μπορείς να βρεις μια εφαρμογή για το pc που λέγεται unsis και διαβάζει το sis αρχείο και σου δίνει που ακριβώς έχει εγκατασταθεί η εφαρμογή οπότε μπορείς να ελέγξεις αν υπάρχουν αρχεία που σου δημιουργούν πρόβλημα.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...