Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα σημεια που αποθηκευουμε εμεις σαν προσωπικες θεσεις σε ποιο φακελο του προγραμματος αποθηκευονται.θελω να κανω φορματ και δεν θελω να τα χασω

Στον E:\GARMIN\GPX στο αρχείο CURRENT.GPX. Πρέπει όμως πριν να εχεις ενημερωσει το αρχειο : Εργαλεία- διαχείρηση δεδομένων - Διαχείριση - Εξαγωγή GPX .

Μετα την επαναφορα μεταφερεις το αρχειο CURRENT.GPX στον παραπανω φακελο και επανεφερεις τις προσωπικες θέσεις : Εργαλεία- διαχείρηση δεδομένων - Διαχείριση - Εισαγωγή GPX .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εισαι σιγουρος οτι τα εχεις κανει ολα σωστα? Δοκιμασες να το ανοιξεις χωρις τους χαρτες? Κανονικα επρεπε να ανοιγει στην μια απο τις 2 συσκευες. Καλυτερα κανε πληρη απεγκατασταση το garmin και ακολουθησε κατα γραμμα την διαδικασια που υπαρχει στο 1 ποστ του παροντος. Εαν υπαρχει κατι που δεν το καταλαβαινεις η νομιζεις οτι μπορει να κανεις λαθος ρωτησε μας και θα σου το εξηγησουμε.

 

Το χρησιμοποιω εδω και παρα πολυ καιρο με τους παλιους χαρτες, απλα βαζοντας το νεο (με ονομασια GMAPSUP2) χωρις unl αρχειο, μια και ειναι ξεκλειδωτο οπως αναφερει παρουσιαζει αυτο το προβλημα.

pappao
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε καποια αλλη ονομασια στον χαρτη, εαν δεν γινει τιποτα δοκιμασε ενα κλειδωμενο..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε

Θα ηθελα να σε ρωτησω αν μπορεις ναμε βοηθησεις με το κινητο μου εχω εγκατεστημενο το GARMIN XT αλλα εχω Αγλλικο χαρτη θα ηθελα να βαλω Ελληνικο.Τι χρειαζεται να κανω ?Σε ευχαριστω πολυ!ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον ελληνικό και ξαναφτιάξε το unl του χάρτη βάζοντας για mapid το 822 (αντί του 821 που έχει ο λατινικός).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , μια μικρή βοηθεια, εχω ενα νοκια ε66 με περασμενο το Garmin το οποιο δουλευει κανονικα. Περασα pois καμερα ταχυτητας και ρανταρ, εχω ορισει την ιδοποιηση στα 300 μετρα μεσω poi loader στην κινηση κατευθυνομενος πρς καμερα ταχυτητας ενω μου την δειχνει στον χαρτη δεν εχω ηχητικη προειδοποιηση του μπιπ... μηπως καποια ρυθμιση ειναι λαθος; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε πως περναμε αρχεια GPX στο προγραμμα? γιατι εχω το Sports tracks και εχω κανει καποιες διαδρομες και τις κανω εξαγωγη στον αντοιστιχο φακελο του garmin αλλα δεν μου τα διαβαζει στις πορειες... μηπως ξερετε γιατι?

Ευχαριστω :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πεις στο Garmin να τα κάνει εισαγωγή, διαφορετικά δεν τα αναγνωρίζει αυτόματα. Και στην ανάλογη περίπωση κάνεις εξαγωγή όταν θες να τα πάρεις από το τηλέφωνο και να τα πας σε άλλη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

εγω βρηκα αυτο στο μαγαζακι Autodrive 1.91el-6-in1-NT2010.30GR-Anavasis4.31-GR-CY :):lol:

 

Παίδες επειδή έχω μείνει λίγο πίσω στο Garmin (για Ν78 μου), αυτές είναι οι τελευταίες εκδόσεις των χαρτών;

 

Και το Garmin σε ποιά έκδοση έχει φτάσει τώρα; Ποιά να ψάξω;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

και πως λες στο πρόγραμμα να τα κάνει εισαγωγή???

Ευχαριστώ..

Ρυθμίσεις --> Διαχείριση προσωπικών δεδομένων --> Διαχείριση --> Εισαγωγή/Εξαγωγή GPX (αναλόγως τι θες να κάνει)

 

Παίδες επειδή έχω μείνει λίγο πίσω στο Garmin (για Ν78 μου), αυτές είναι οι τελευταίες εκδόσεις των χαρτών;

 

Και το Garmin σε ποιά έκδοση έχει φτάσει τώρα; Ποιά να ψάξω;

 

Garmin XT 5.00.60 η τελευταία έκδοση του προγράμματος και αυτή που δείχνεις η τελευταία έκδοση ελληνικού-κυπριακού χάρτη, για Ευρωπαϊκό πλήρη κοίτα για NT 2010.30c

Link to comment
Share on other sites

μόνο που...κάνω εισαγωγή αλλά δεν μου τα βγάζει πάλι.... Ότι εχω κάνει εξαγωγή από το πρόγραμμα το εχω βάλει στον φάκελο του προγράμματος....

Ευχαριστώ..

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο Ν96 μου το Garmin 5.00.40 me ton autodrive hellas 1.70

 

Επειδή έχω μπερδευτεί...

άν θέλω να αναβαθμίσω μόνο τον χάρτη (με τον 1.90) και όχι το πρόγραμμα, τί πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρείς το αρχείο του χάρτη που έχεις τώρα και βάζεις αυτό που θέλεις κρατώντας το ίδιο unl.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καιρο εβαλα παλι το Garmin 5.60 (το ειχα αφησει στο 4 κατι) και ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Ταχυτατο, κλειδωνει πολυ γρηγορα και αναζητηση κανονικα (βεβαια στο δικο μου κινητο μονο με μικρα δεχεται).

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης :

Θυμαμαι απο την παλιοτερη εκδοση που ειχα, επρεπε να σβησω κατι αρχεια γιατι μου ετρωγε την μπαταρια πολυ γρηγορα. Εχει λυθει αυτο το προβλημα στις καινουργιες εκδοσεις?

Link to comment
Share on other sites

θελω να ενσωματωσω 3 χαρτεσ σε εναν.

συγκεκριμενα γερμανια ιταλια αυστρια.

χρησιμοποιησα το προγραμμα ezGMap.

αλλα το τελικο αποτελεσμα δεν ειναι αναγνωσημο απο την συσκευη μου.

εχω δωσει το σωστο ονομα στο εν λογο αρχειο.

καμια βοηθεια?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εαν θελω να προσθεσω χαρτες Αμερικης (μια πολιτεια θελω μονο) τι πρεπει να κανω?

Να βρω το Garmin City Navigator North America και να το περασω μεσα απο Mapsource?

Καλα εχω καταλαβει ? Εαν εχει κανεις λεπτομερεις οδηγιες θα βοηθουσε πολυ!

Ευχαριστω.

 

 

*Ολα ΟΚ, τους προσθεσα ;)

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

ανοιγει το γκαρμιν και αμεσως κλεινει.(ολες οι εκδοσεις)

Μηπως φταιει που εχω και το ndrive?

Καποια ιδεα τι φταιει?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην διαδρομή-Garmin-Apps και διέγραψε ένα αρχείο ini που θα βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα,δουλεψε τελικα.

Σπαστικο που ο χαρτης ξεκιναει καπου στη νοτιο αγγλια!

Υπαρχει λυση?

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. σκέφτομαι να πάρω το NOKIA 6720 classic και θα ήθελα να μάθω αν λειτουργεί το Garmin σε αυτό το τηλέφωνο. ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για τις απαντήσεις. σας.
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει! Με μια αναζητηση στο θεμα του 6720 θα το διαπιστωσεις και μονος σου..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο νέος Autodrive 1.95, ξέρει κάνεις αν θα βγει 2 σε 1? Με ενδιαφέρει και ο τελευταίος Anavasis, γι'αυτό και ρωτώ.

 

Επίσης, έχει παρατηρήσει κάνεις πρόβλημα με τον Europe NT 2010.30c? Στην Ιταλία μου κάνει κάποια προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα Ν82. εχω περασει το garmin κ καποιους χαρτες αλλα εχω πολυ καιρο να ασχοληθω. δεν θυμαμαι ουτε την εκδοση του garmin ουτε τις εκδοσεις των χαρτων.

επειδη τον αλλο μηνα θα κανω ενα ταξιδι στην ολλανδια, θα ηθελα αν υπαρχουν οι χαρτες και καποια βοηθεια-υπενθιμισει για τον τροπο εγκαταστασεις.

ευχαριστω.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...