Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

settings\system\task manager ;)

Λίγη βοήθεια παρακαλώ. Εβαλα τον wktask μέσω της πολύ χρήσιμης πρώτης σελιδας. Η συμπεριφορά του όμως δεν είναι ακριβώς η ίδια με τον original που χρησιμοποιούσα στο HD. Η παραπάνω απάντηση με μπέρδεψε λίγο: υπάρχει και άλλος task manager που πρέπει να απενεργοποιήσω για να μην τρέχει παράλληλα με τον wktask? προσπάθησα να ακολουθήσω την παραπάνω διαδρομή, αλλά δεν βρήκα την επιλογή ...\system\task manager

Χρησιμοποιώ WWE 1.66 ROM.

ευχαριστώ

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 1.66...εχει βγει και αλλη ελληνικη?

και κατι ακομη...ποιο gps app προτεινετε?το copilot μ αρεσε αλλα το σβησα γιατι εχει φαει ολη την καρτα μνημης

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

...ίσως είναι η κακή μου μνήμη, αλλά αρκετές φορές αντί να κλείσει μία εφαρμογή, μου βγάζει μενού επιλογών - νομίζω δεν το έκανε αυτό στο HD. επίσης παρατήρησα ότι χωρις ενεργοποιημένο το sense το μενού του ειναι πολύ ποιο "μαζεμένο". Είναι φυσιολογικό αυτό? Η απλά εγώ χρειάζομαι εξοικίωση με τα 6.5 - έχω το HD2 μόλις μία ημέρα
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

zαχαρακη μια βοηθεια.εβαλα το clear temp απο το πρωτο ποστ με τις ρυθμησεις που το δινεις.στο φακελλο μουσικης δεν παιζει κανενα αρχειο ουτε απο αυτα που εχω περασει εγω ουτε αυτα που ειχ το τηλ. ξερεις τιποτα για αυτο ευχαριστω

φιλε μου δεν μπορω να ξερω τι φακελο εχεις δωσει εσυ να καθαριζει το προγραμμα...

 

κατι τετοιο λαθος εχεις κανει μαλλον...

 

αν διαβασεις προσεκτικα τις οδηγιες(ειναι ξεκαθαρες)και τσεκαρεις τι εχεις βαλει εσυ στο τηλ σου, θα βρεις τι λαθος εχεις κανει;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να φτιάξω δικούς μου φακέλους στα sms πέραν αυτών που έχει???

 

Για ριξε μια ματια εδω . Κανε ενα backup πριν το επιχειρησεις.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν μπορω να ξερω τι φακελο εχεις δωσει εσυ να καθαριζει το προγραμμα...

 

κατι τετοιο λαθος εχεις κανει μαλλον...

 

αν διαβασεις προσεκτικα τις οδηγιες(ειναι ξεκαθαρες)και τσεκαρεις τι εχεις βαλει εσυ στο τηλ σου, θα βρεις τι λαθος εχεις κανει;)

 

το λαθος τελικα φιλε δημητρη ειναι στην 3 εικονα που εχεις ανεβασει εκει που λεει custom folder 1 application data /htc/htc al εγω εβαζα μονο application data γιαυτο το εκανε αυτο.δοκιμασα να το περασω οπως ακριβως το εχεις αλλα δεν τα καταφερα.ουτε απο τον browser μου εβγαζε ολοκληρη την προταση ουτε με αφηνε να το γραψω εγω.εχεις καποια λυση γιατι μου αρεσει το προγραμματακι και το θελω.συγνωμη αν σε ζαλισα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

3 πολυ καλα βιντεο για οποιον ενδιαφερεται για παιχνιδια στο hd2. καποια παιχνιδια δειχνουν πολυ καλα και σιγουρα εγω θα δοκιμασω αρκετα. ειδικα το poker, το παζλ και το πινγκ πονγκ μου φανηκαν πολυ ομορφα. δειτε κι'εσεις :

1)

2)

3)

 

εδω ενα οπτικο συγκριτικο αναμεσα στο Resco Photo Manager και στο HTC Album :

 

κι'εδω ενα γρηγορο οπτικο συγκριτικο του HTC HD2 Manila και στο SPB Mobile Shell :

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

πήρα και εγώ προχτες το HD 2.

μου κάνει όμως εδώ και λίγη

ώρα το εξής παράδοξο.πηγαίνω

να το ανοίξω και φτάνει στην κεντρική

οθόνη και είτε ξανακάνει επανεκίνηση

ειτε μένει στην κεντρική οθόνη τελείως

νεκρό χωρίς να δέχετε καμία εντολή .

τι μπορεί να φτέει ? πριν ξεκινήσει να

κάνει αυτό το συνέδεσα και του πέρασα

το no data.περάστηκε κανονικά στη

κάρτα.μετά πέρασα το eortsetup (εορτολόγιο )

και εκεί σταμάτησε σε ένα σημείο και κόλησε

με αποτέλεσμα να το κάνω επανεκίνηση. από

εκείνη τη στιγμη και μετά ξεκίνησε ο γολγοθάς .

είναι 2 ημερών τηλέφωνο είναι αμαρτία να το

επιστρέψω για επιδιόρθωση .καμία υπόδειξη ή

βοήθεια για να επαναφέρω το τηλεφωνό μου

μπορεί κάποιος να μου πει . σας ευχαριστώ

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

πήρα και εγώ προχτες το HD 2.

μου κάνει όμως εδώ και λίγη

ώρα το εξής παράδοξο.πηγαίνω

να το ανοίξω και φτάνει στην κεντρική

οθόνη και είτε ξανακάνει επανεκίνηση

ειτε μένει στην κεντρική οθόνη τελείως

νεκρό χωρίς να δέχετε καμία εντολή .

τι μπορεί να φτέει ? πριν ξεκινήσει να κάνει αυτό το συνέδεσα και του πέρασα

το no data.περάστηκε κανονικά στη

κάρτα.μετά πέρασα το eortsetup (εορτολόγιο )και εκεί σταμάτησε σε ένα σημείοκαι κόλησε

με αποτέλεσμα να το κάνω επανεκίνηση. από εκείνη τη στιγμη και μετά ξεκίνησε ο γολγοθάς .

είναι 2 ημερών τηλέφωνο είναι αμαρτία να το επιστρέψω για επιδιόρθωση .καμία υπόδειξη ή βοήθεια για να επαναφέρω το τηλεφωνό μου

μπορεί κάποιος να μου πει . σας ευχαριστώ

 

Προσωπικα αν ημουν στην θεση σου θα εκανα ενα hard reset(να το επαναφερεις δηλαδη στην αρχικη του κατασταση που ηταν οταν το αγορασες)

μιας και δεν εχεις βαλει και πολλα προγραμματα.ΑΛΛΑ: μιας και ειμαι νεος και γω στα περι του HD2 θα σου προτινα να στο σιγουρεψει καποιος πιο εμπειρος στο αντικειμενο.

Τι ρομ εχεις?

Edited by mrdrifter
Αισθητηκις Διορθωσις!

"Ποτε μην πιστευεις αυτο που πιστευεις, γιατι μπορει να πιστεψεις αυτο που δεν πιστευεις"... (Κωνσταντινος):p

Emulator games στο HD2-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3106354#post3106354

Link to comment
Share on other sites

hard reset πως το κάνεις ?

δεν ξέρω ποια ρομ έχω

από την vodafone to πήρα

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

hard reset πως το κάνεις ?

δεν ξέρω ποια ρομ έχω

από την vodafone to πήρα

 

Περα απο το προσωπικο μηνυμα που σου εστειλα (για λογους που ο MOD καταλαβαινει και δικαιως θα μας εκραζε :rolleyes: :p) μπορεις

να διαβασεις το πρωτο ποστ αυτου του θεματος οπου εχει συγκεντρωμενο εναν τελειο οδηγο με οτι (σχεδον) χρειαστεις για να ξεκινησεις με το HD2 σου.:)

 

Φιλικα,

Κων/νος

"Ποτε μην πιστευεις αυτο που πιστευεις, γιατι μπορει να πιστεψεις αυτο που δεν πιστευεις"... (Κωνσταντινος):p

Emulator games στο HD2-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3106354#post3106354

Link to comment
Share on other sites

hard reset πως το κάνεις ?

δεν ξέρω ποια ρομ έχω

από την vodafone to πήρα

 

Ειναι προφανως οτι απο το εορτολογιο εγινε η ζημια.

Για δες μπορεις να πας

ρυθμισεις/ applications η εφαρμογες (δεν ξερω πως ειναι σε ελληνικες ρομ)/απεγκατασταση προγραμματων/ και διεγραψε το αφου το εντοπισεις στην λιστα με τα προγραμματα

 

 

Αν δεν μπορεις να κανεις τιποτα απ αυτα γιατι ειναι κολλημενο δοκιμασε soft reset απο το κουμπακι διπλα στην μπαταρια

 

Αν δεν γινεται κι αυτο τοτε hard reset

Για να το κανεις βγαλε το καπακι, και παρε ενα στυλο.

με το ενα σου χερι κρατα πατημενα τα πλαινα κουμπια της ρυθμισης ηχου (και τα δυο μαζι). Κρατόντας τα πατημενα πατα με τον στιλο ταυτοχρονα το κουμπακι του soft reset.

θα εμφανισθει ενα μηνυμα που θα λεει οτι θα χασεις τα δεδομενα σου και οτι η συσκευη θα γυρισει στην αρχικη κατασταση ακολουθα τις οδηγιες και μετα απ αυτο θα εχεις την συσκευη σου οπως την αγορασες.

 

Κοιτα να μην χασεις τις επαφες σου ελπιζω να τις εχεις καπου αλου

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να το κάνω hard reset

κάνω όλα οσα μου είπατε και λέει ο

οδηγός αλλά δεν γίνετε τίποτα

μου έβγαλε μία οθόνη το 1/4 είναι

κόκκινο με κάτι γράματα το αλλο

κομμάτι είναι πράσινο το άλλο μπλε

και το τελευταιο κομμάτι της οθόνης

είναι άσπρο και γράφει serial . δεν ξέρω τι θα κάνω

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου γιά να μην ταλαιπωρήστε σας προτείνω να δοκιμάσετε αυτό το πολύ χρήσιμο προγραμματάκι από εδώ http://www.nuerom.com/BlogEngine/page/nuePowernueBattery.aspx στην τελευταία 1.52 έκδοση.

Το έχω δοκιμάσει προσωπικά σε HTC Advantage, HTC Univeral, HTC HD χωρίς κανένα πρόβλημα.

Στην επιλογή switch δίνει επιλογές γιά Suspend, Power off, Soft reset, Hard reset.

Παραταύτα δεν μπορώ να γνωρίζω εκ των προτέρων εάν θα δουλέψει στον Λέοντα.

Ευελπιστώ τα πιό έμπειρα μέλη του forum να μας δώσουν τα φώτα τους:)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να το κάνω hard reset

κάνω όλα οσα μου είπατε και λέει ο

οδηγός αλλά δεν γίνετε τίποτα

μου έβγαλε μία οθόνη το 1/4 είναι

κόκκινο με κάτι γράματα το αλλο

κομμάτι είναι πράσινο το άλλο μπλε

και το τελευταιο κομμάτι της οθόνης

είναι άσπρο και γράφει serial . δεν ξέρω τι θα κάνω

 

ψυχραιμια δεν εχει τιποτα το τηλεφωνο.

 

Σου εβγαλε την οθονη με τον boot loader.

Οπως εισαι με τον στυλο πατα το κουπμακι διπλα στην μπαταρια να κανει soft reset

 

Ξανακανε την διαδικασια και μην αφησεις κανενα απο τα πατημενα κουμπια πριν σου βγαλει το μηνυμα που σου ειπα.

 

 

@@@@@ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟΥ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ

Οσοι συχρονιζετε ημερολογιο του outlook με google ημερολογιο υπάρχει τροπος να βλεπετε στο pc σας αλλα και στο HD2 στο ημερολογιο τις εορτες και τις παγκοσμιες ημερες.

 

Υπάρχουν 3 αρχειακια που θα τα κανετε εισαγωγη στο google ημερολογιο και αυτα θα συχρονιστουν αυτοματα με τον outlook και κατ᾽επεκταση με το HD2 και ετσι θα τα βλεπετε στην home page.

Πηγαινετε στο Google ημερολογιο και στο πλαϊ αριστερα εχει tab για ρυθμισεις.

Η διαδρομη ειναι ρυθμισεις/ημερολογια/εισαγωγη ημερολογιου

 

http://rapidshare.com/files/356233595/eortologia.zip

Εισαγετε ενα ενα τα τρια αρχειακια που σας δινω και ειστε ετοιμοι. Σε λιγο θα εμφανιστουν και στον outlook. Μολις κανετε τον πρωτο συχρονισμο τον outlook με το Leo, θα μεταφερθουν και σ αυτο.

 

Φυσικα οσοι συχρονιζετε με google exange με το που θα τα βαλετε στο google ημερολογιο θα εμφανιστουν κατευθειαν στο Leο.

 

Δεν ξερω αν μπορει να τα εισαγει αυτοματα ο outlook γιατι δεν τον χρησιμοποιω. Εχω mac, εκει γινονται εισαγωγη.

Αν καποιος ξερει πως και αν μπορει να γινει κατευθειαν εισαγωγη αρχειων αυτου του format στον Outlook ας το πει.

 

UPDATE by athanaso77: Μπορεί να γίνει και κατευθείαν από το Outlook εύκολα επιλέγοντας Αρχείο / Εισαγωγή και Εξαγωγή / Εισαγωγή αρχείου iCalendar ή vCalendar όπου ανεβάζουμε τα εν λόγω αρχεία.

(Τα αρχειακια μου τα εδωσε ο ktsak)

 

http://img.skitch.com/20100227-jnxhjbau57rqgbpydqyic4nmna.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Edited by athanaso77
Ενημέρωση για συγχρονισμό των επαφών κατευθείαν από το Outlook.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

...........

@@@@@ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟΥ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ

Οσοι συχρονιζετε ημερολογιο του outlook με google ημερολογιο υπάρχει τροπος να βλεπετε στο pc σας αλλα και στο HD2 στο ημερολογιο τις εορτες και τις παγκοσμιες ημερες.

Υπάρχουν 3 αρχειακια που θα τα κανετε εισαγωγη στο google ημερολογιο και αυτα θα συχρονιστουν αυτοματα με τον outlook και κατ᾽επεκταση με το HD2 και ετσι θα τα βλεπετε στην home page.

Πηγαινετε στο Google ημερολογιο και στο πλαϊ αριστερα εχει tab για ρυθμισεις.

Η διαδρομη ειναι ρυθμισεις/ημερολογια/εισαγωγη ημερολογιου

http://rapidshare.com/files/356233595/eortologia.zip

Εισαγετε ενα ενα τα τρια αρχειακια που σας δινω και ειστε ετοιμοι. Σε λιγο θα εμφανιστουν και στον outlook. Μολις κανετε τον πρωτο συχρονισμο τον outlook με το Leo, θα μεταφερθουν και σ αυτο.

Φυσικα οσοι συχρονιζετε με google exange με το που θα τα βαλετε στο google ημερολογιο θα εμφανιστουν κατευθειαν στο Leο.

Δεν ξερω αν μπορει να τα εισαγει αυτοματα ο outlook γιατι δεν τον χρησιμοποιω. Εχω mac, εκει γινονται εισαγωγη.

Αν καποιος ξερει πως και αν μπορει να γινει κατευθειαν εισαγωγη αρχειων αυτου του format στον Outlook ας το πει.

(Τα αρχειακια μου τα εδωσε ο ktsak)................

 

Παιδια, και εγω τα βρηκα, ΔΕΝ τα εκανα εγω, προς Θεου. Και μαλιστα εδω στο myphone.gr :)

Οποτε, οτι πληροφοριες θελετε, ακολουθηστε το link και διαβαστε :rolleyes:

Καλη συνεχεια :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, και εγω τα βρηκα, ΔΕΝ τα εκανα εγω, προς Θεου. Και μαλιστα εδω στο myphone.gr :)

Οποτε, οτι πληροφοριες θελετε, ακολουθηστε το link και διαβαστε :rolleyes:

Καλη συνεχεια :D

 

Ευχαριστουμε τοτε το group του iphone τον pperiklis και φυσικα τον δημιουργο των αρχειων Pioneer.

Δεν ηξερα την προελευση τους. Απλα ο ktsak μου τα εδωσε να τα βαλω στο mac μου και σκεφτηκα τον τροπο να τα περασω στο HD2.

 

@@@@Σημαντικο

 

Νεο update για την 1.66 που αλλαζει το radio!!!!

 

http://htcpedia.com/news/official-htc-hd2-rom-update-hotfix-2010.html

 

Δεν εχει ανεβει ακομα στο site της HTC αλλα μπορειτε να την κατεβασετε απο το link που δινω.

 

Δεν ξερω αν αλλαζει κατι αλλο εκτος απο το radio. Προς το παρων ειναι η διαθεσιμη η ευρωπαικη και μερικες γλωσσες ακομα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

πηρα το κινητο απο ενα φιλο

που του εχει αλαξει room

και κατι τρεχει με το bluetooth

πηγα να στειλω απο αλλο κινητο και δεν το βλεπει καθολου.

τι κανω τωρα ;

η room του κινητου ειναι η artemis 4

Edited by gabroulis1970
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα.

πηρα το κινητο απο ενα φιλο

που του εχει αλαξει room

και κατι τρεχει με το bluetooth

πηγα να στειλω απο αλλο κινητο και δεν το βλεπει καθολου.

τι κανω τωρα ;

η room του κινητου ειναι η artemis 4

 

Έχεις δύο επιλογές. Η μία είναι να περάσεις στη συσκευή σου την official rom που θα βρεις στο πρώτο post και η δεύτερη να απευθυνθείς στον μάγειρα της artemis... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612580

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...ξανα

οκ μια εγκατασταση ξανα του chrome ελυσε το προβλημα

 

-το auto-lock που ειναι?? να κλειδωνει δηλαδη μετα απο 10 δευτ απραξιας??

-για να μην συνδεεται καθολου σε 3g τι πρεπει να αλλαξω??

-κανενα ημερολογιο να μπορω να βαζω και σημειωσεις πανω στις ημερες αλλα να δειχνει αν ειναι δυνατον και τις φωτο πανω στις ημερες που τραβηχτηκαν υπαρχει??

ευχαριστω

Edited by cdcd_x
Link to comment
Share on other sites

Πάλι λίγη βοήθεια. Εβαλα sortcuts στην home screen με κάποια σειρά που μου φαινόταν σωστή στην αρχή. Μιλάω για τα 3 sortcuts (που μπορείς να ξεδιπλώσεις σε 9). Τώρα θέλω να αλλάξω την σειρά τους, αλλά δεν βρίσκω πουθενά τρόπο. Βοήθεια?
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...