Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ ευχαριστω φιλε μου.

 

Πως μπορουμε να αλλαξουμε τα softkeys? δοκιμασα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=636656 στο δευτερο ποστ απο τους xda αλλα οι επαφες που ειναι πλεον στο αριστερο soft key δεν ανοιγουν οταν το πατας και ειναι στα αγγλικα (contacts-call history) μηπως μπορει κανεις να το διορθωσει?

Edited by WR200
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Πως μπορουμε να αλλαξουμε τα softkeys?

 

Με έναν registry editor πας...

 

\HKLM\Software\HTC\Manila όπου το LSK αντιστοιχεί στο αριστερό Soft Key, και το RSK στο δεξί.

 

HomeLSKPath - To path, πχ. \Windows\calendar.exe

HomeLSKText - Το κείμενο που θες να εμφανίζεται, πχ. Ημερολόγιο

 

Ομοίως για τα...

 

HomeRSKPath

HomeRSKText

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με έναν registry editor πας...

 

\HKLM\Software\HTC\Manila όπου το LSK αντιστοιχεί στο αριστερό Soft Key, και το RSK στο δεξί.

 

HomeLSKPath - To path, πχ. \Windows\calendar.exe

HomeLSKText - Το κείμενο που θες να εμφανίζεται, πχ. Ημερολόγιο

 

Ομοίως για τα...

 

HomeRSKPath

HomeRSKText

 

δυστηχως δεν υπαρχουν αυτα (LSK-RSK) τα κλειδια στην registry του touch 2

Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχουν αλλα παλι δεν δουλευε,λοιπον ακουσε τι εκανα,αλλαξα την διαδρομη απο windows\start menu\programs\Contacts.lnk σε Windows\Start Menu\Προγράμματα\Επαφες.ink και ολλα οκ!τωρα ψαχνω να αλλαξω και το call history σε ιστορικο κλησεων... αλλα δυσκολο το βλεπω γιατι η διαδρομη ειναι windows\CallHistory.exe και δεν νομιζω να μπορω να μετονομασω την εφαρμογη CallHistory.exe σε ιστορικο κλησεων στον φακελο windows,καμια ιδεα? Edited by WR200
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον νομιζω οτι καταφερα να φιαξω ενα cab σωστο για το touch 2 το οποιο αλλαζει το αριστερο sofkey σε Επαφες και το δεξιο sofkey σε Ιστορικο κλησεων!!οριστε

(δεν το δημιουργησα εξ αρχης εγω απλα το τροποποιησα...)

Edited by WR200
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,

Είμαι νέο μέλος και επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτή την συσκευή παρακολουθώ αυτό το θέμα. Βρήκα την συσκευή σε δημοπρασία στο eBay σε πάρα πολύ καλή τιμή άλλα είχα απορίες σχετικά με την εγγύηση και έτσι πήρα τηλ στην Ace-Hellas, μίλησα με έναν ευγενέστατο κύριο και μου είπε τα εξής:

Ερώτηση : Αν αγοράσω το τηλέφωνο από το eBay η άλλο ιντερνομάγαζο τι γίνετε με την εγγύηση?

Απάντηση: Από οπουδήποτε να την αγοράσω, αν η συσκευή προορίζετε για την ευρωπαϊκή αγορά τότε η Ace-Hellas καλύπτει την εγγύηση.

Ερώτηση: Από θα το βρω αυτό?

Απάντηση: Από τον IME(δεν ξέρω αν το έγραψα σωστά) αριθμό. Ζητήστε να σας δώσουν τον ΙΜΕ που αναγράφετε στην συσκευασία και θα το ελέγξουμε εμείς.

Αυτό ισχύει και για τις συσκευές από το expansys και γενικά για όλες τις συσκευές από διάφορα ιντερνομάγαζα. Την αποκλειστικότητα και το σίγουρο service την έχει μόνο η Cosmote που πήρε τις συσκευές κατευθείαν από την HTC . Αυτά έμαθα σήμερα, δεν ξέρω αν το έχει ψάξει κάποιος αλλά προσέξτε το θέμα εγγύηση!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αυτά που αναφέρεις είναι γνωστά θέματα χρόνια τώρα στις συσκευές της HTC.

 

Και εννοούσαν το ΙΜΕΙ, τον 15ψήφιο αριθμό/ταυτότητα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον νομιζω οτι καταφερα να φιαξω ενα cab σωστο για το touch 2 το οποιο αλλαζει το αριστερο sofkey σε Επαφες και το δεξιο sofkey σε Ιστορικο κλησεων!!οριστε

(δεν το δημιουργησα εξ αρχης εγω απλα το τροποποιησα...)

 

Προστέθηκε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

επιδη θελω να το παραγγείλω εχεις σιγουρα τσεκάρει για το ραδιόφωνο??

Στο gsmarena γραφει radio yes και σε cosmote γερμανο και eshop δεν το αναφερει:ninja:

Edited by mkirmizis
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

επιδη θελω να το παραγγείλω εχεις σιγουρα τσεκάρει για το ραδιόφωνο??

Στο gsmarena γραφει radio yes και σε cosmote γερμανο και eshop δεν το αναφερει:ninja:

 

εχει ραδιοφωνο φιλε

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια απορια..ψαχνω για κινητο και μετα τα θετικα σας σχολια για το htc σκεφτομουν να προβω στην αγορα του. Ομως απ'οτι καταλαβα την αποκλειστικοτητα την εχει η Cosmote. Εγω που εχω Vodafone δεν μπορω να το αγορασω και να το χρησιμοποιησω δηλ?
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το χρησιμοποιησεις κανονικα και με vodafone αλλα δεν μπορεις να παρεις την επιδοτηση για την συσκευη.Οποτε το αγοραζεις
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως μπορείς να το πάρεις από το Πλαίσιο που συνεργάζεται και με τις δύο εταιρίες.

 

Σήγουρα δεν μπορείς γιατί εγώ πήγα πριν 3 μήνες για το diamond 2 στο πλαισιο και μου είπαν ότι δεν μπορώ να το πάρω με cosmote παρά μόνο με vodafone

:)) GEIA SOU
Link to comment
Share on other sites

πάρτο από e-shop εγω από 'κει το πήρα και είναι μια χαρά και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις (wind εχω)
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο την μερα που πηρα το κινητο αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. καποιες φορες οταν παιρνω τηλ ή κατα την διαρκεια κλησης το κινητο κλεινει και δεν ανοιγει παρα μονο αν βγαλω την μπαταρια....πρεπει να εχει καποιο προβλημα με το prog τηλεφωνο...του εχω κανει και hard reset αλλα τπτ...
Link to comment
Share on other sites

πάρτο από e-shop εγω από 'κει το πήρα και είναι μια χαρά και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις (wind εχω)

 

απλα εχω επιδοτηση απο vodafone και ειχα σκοπο να την χρησιμοποιησω... ευχαριστω παντως! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο την μερα που πηρα το κινητο αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. καποιες φορες οταν παιρνω τηλ ή κατα την διαρκεια κλησης το κινητο κλεινει και δεν ανοιγει παρα μονο αν βγαλω την μπαταρια....πρεπει να εχει καποιο προβλημα με το prog τηλεφωνο...του εχω κανει και hard reset αλλα τπτ...

 

Μην το αφηνεις εφοσον εχεις εγγυηση δωστο στο service.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω ένα car kit (φορτιστής + βάση). Καμία πρόταση από πού να το πάρω? Ο φορτιστής πόσα mΑ πρέπει να είναι ώστε όταν το χρησιμοποιώ σαν gps να φορτίζει κιόλας?
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά θέλω να πάρω ένα car kit (φορτιστής + βάση). Καμία πρόταση από πού να το πάρω? Ο φορτιστής πόσα mΑ πρέπει να είναι ώστε όταν το χρησιμοποιώ σαν gps να φορτίζει κιόλας?

 

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=htc+touch2+car+kit&_sacat=See-All-Categories

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δεν μου παιζει βιντεο απο το youtube λεει οτι εχω το παλιο adobe και θελει upgrade μπορειτε να μου πειτε πως θα το κανω?απο την επισημη σελιδα της htc γινεται και αν ναι πως?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...