Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο...

Πάντα ρωτάει όταν αλλάζει κανείς για πρώτη φορά αυτή την επιλογή.

Λύση υπάρχει, αλλά θα πρέπει αναγκαστικά να θυσιάσεις τα μηνύματα που πρόλαβαν (αν πρόλαβαν) να αποθηκευτούν στη κάρτα μνήμης. Πρώτα απ' όλα άλλαξε και πάλι την εν λόγω ρύθμιση ώστε τα εισερχόμενα να αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη.

Σύνδεσε το κινητό σου με το καλώδιο στον υπολογιστή σε λειτουργία μεταφοράς δεδομένων, φρόντισε να έχεις ρυθμίσει τα Windows να εμφανίζουν τους κρυφούς φακέλους και αρχεία και διέγραψε το φάκελο E:\Private\1000484b\Mail2.

Αφού τον διαγράψεις αποσύνδεσε τη συσκευή από το καλώδιο και άλλαξε εκ νέου τη ρύθμιση ώστε να αποθηκεύονται και πάλι τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης. Αυτή τη φορά θα σε ρωτήσει.

Οκ πραγματι το εκανα οπως μου ειπες και με ρωτησε αν θα αντιγραψει τα μην

Σ'ευχαριστω γι αλλη μια φορα.

 

Καλημερα σ'ευχαριστω για την βοηθεια σου θα το κανω. Ισως δεν ειδα την ερωτηση γιατι ειχα μπλεξει με την αναβαθμιση και να μην το προσεξα. Κατα την γνωμη σας που ειναι πιο ασφαλη τα μηνυματα στην μνημη τηλ ή στην καρτα μνημης?

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα σ'ευχαριστω για την βοηθεια σου θα το κανω. Ισως δεν ειδα την ερωτηση γιατι ειχα μπλεξει με την αναβαθμιση και να μην το προσεξα. Κατα την γνωμη σας που ειναι πιο ασφαλη τα μηνυματα στην μνημη τηλ ή στην καρτα μνημης?

Εγώ πάντα τα αποθήκευα στην κάρτα μνήμης έτσι ώστε και να μην γεμίζω την μνήμης της συσκευής αλλά και για να μπορώ να τα μεταφέρω σε άλλη συσκευή Nokia αν χρειαστεί.

 

Γινεται με καποιο τροπο να μεταφερω τα μηνυματα απο τη μνημη του τηλεφωνου στη καρτα μνημης??

Θα πρέπει να μεταφέρεις τον φάκελο C:\Private\1000484b\Mail2\ στην αντίστοιχη διαδρομή της κάρτας μνήμης δηλαδή Ε:\Private\1000484b\Mail2\. Για να μπορέσεις όμως να έχει πρόσβαση στο φάκελο C:\Private θα πρέπει να έχεις πρόσβαση στους φακέλους συστήματος κάτι το οποίο γίνεται με το Hack.

 

Υπάρχει η δυνατότητα να διαγραφεί κατεστραμμένο αρχείο [φάκελος mp3] από τη μνήμη του κινητού μου; Έχω ψιλοχαθεί λίγο με αυτό το πρόβλημα.. :(

Θα τον διαγράψεις ή με τη διαχείριση αρχείων που έχει μέσα η συσκευή με κάποιο άλλο file manager όπως είναι ο X-Plore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γινεται με καποιο τροπο να μεταφερω τα μηνυματα απο τη μνημη του τηλεφωνου στη καρτα μνημης??

Αν δεν έχεις χακαρισμένη συσκευή στη πίσω ακριβώς σελίδα αναφέρω πως μπορείς να το κάνεις!

Κάνουμε μια υποτυπώδη αναζήτηση πριν ρωτήσουμε...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλα θα πρεπει πρωτα να χακαρεις την συσκευη σου. Περισσοτερα στο θεμα S60 5th - Hacks & Patches :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ενα άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι έβαλα τον κωδικό του ασυρματου δικτύου του σπιτιού μου και το αναγνωρισε κανονικα,αλλα κάθε φορά από τοτε συνδέεται αυτόματα με αποτέλεσμα να το βλέπω ανοιχτο όποτε μπαίνω σπιτι.

Ακόμα και αν επιλέξω να το αποσυνδέσω μετα απο λίγο που το κοιταζω εχει ξανασυνδεθει αυτοματα μονο του!!!

Εχω ελεγξει όλες τις επιλογές απο ρυθμισεις-συνδεσιμοτητα-ρυθμισεις συνδεσιμοτητας.... κλπ ...τα έχω όλα στο "ποτέ" αλλα αυτό επιμένει να συνδέεται μόνο του κάθε φορα που εντοπίζει το δίκτυο του σπιτιού.Δεν ειναι ότι με ενοχλεί ιδιαίτερα αλλά φαντάζομαι ότι επηρεάζει αισθητά την απόδοση της μπαταρίας..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα που κάνει μόνο του αυτόματα αναζήτηση δικτύου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω αναβαθμιση στο νεο λειτουργικο γιατι εχω το 2. κατι και με ανησυχει αν χαθουν τα ελληνικα με την νεα εκδοση. Απ' οτι ειδα δεν ειναι παραεισαγωγης γιατι εχει ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο. Να το κανω αφοβα?
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα που κάνει μόνο του αυτόματα αναζήτηση δικτύου;

 

Oχι δεν το νομίζω, το κινητό το έχω μόλις 2 μέρες...

Πως μπορώ να το ελέγξω αυτό??

Link to comment
Share on other sites

winer από μόνο του το πληκτρολόγιο δεν λέει τίποτα γιατί είναι εικονικό.Για να καταλάβεις αν είναι παραεισαγωγής η όχι έλεγξε-στην πρώτη σελίδα φαίνεται-αν το product code είναι ανάμεσα σε αυτά που προορίζονται για Ελλάδα.Όπως και να έχει αν την κάνεις over the air τότε σίγουρα δεν χάνεις τα Ελληνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

winer από μόνο του το πληκτρολόγιο δεν λέει τίποτα γιατί είναι εικονικό.Για να καταλάβεις αν είναι παραεισαγωγής η όχι έλεγξε-στην πρώτη σελίδα φαίνεται-αν το product code είναι ανάμεσα σε αυτά που προορίζονται για Ελλάδα.Όπως και να έχει αν την κάνεις over the air τότε σίγουρα δεν χάνεις τα Ελληνικά.

 

Οκ φιλε μου ευχαριστω! Θα το κανω over the air να ειμαι σιγουρος :ninja:

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλα θα πρεπει πρωτα να χακαρεις την συσκευη σου. Περισσοτερα στο θεμα S60 5th - Hacks & Patches :)

 

οταν λες hackaro εννοεις μαγειρεμενη rom?μαλλον τουβλο θα γινει το κινητακι μ...

Link to comment
Share on other sites

οταν λες hackaro εννοεις μαγειρεμενη rom?μαλλον τουβλο θα γινει το κινητακι μ...

Αν έχεις έκδοση firmware πριν την ν40 τότε περνάς το HelloOX και μπορείς να έχεις πρόσβαση στους φακέλους του συστήματος. Αν έχεις την ν40 τότε μόνο με διαφορετική ROM μπορείς να έχεις hack.

 

Για ότι άλλο όμως συνέχεια στο S60 5th - Hacks & Patches :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος αλλαγης των εικονιδιων των φακελων?

 

Βασικα νομιζω οτι μπορεις και χωρις να ειναι hacked η συσκευη σου, αλλαζοντας το θεμα του κινητου οποτε μπορεις να φτιαξεις ενα δικο σου θεμα με τη μονη διαφορα τα εικονιδια των φακελων που θες να αλλαξεις.Μπορεις να φτιαξεις θεμα στο:

http://www.ownskin.com/index

διαλεγεις το κινητο σου και με το Professional Theme Creator φτιαχνεις το θεμα που θες.

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Για soft reset παταω *#7370# και μετα μου ζηταει κωδικο κλειδωματος.

Γνωριζετε ποιος είναι ? Ευχαριστώ και συγγνωμη αν επαναλαμβανομαι:O

 

Ακυρο ..το βρηκα .... 12345

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα προβλημα μολις παο να ανοιξω το bluetooth μου βγαζει το παρακατω μυνημα :αδυναμια εκτελεσης ενεργειας bluetooth τι μπορει να φταιει?επισης πολλες φορες η δονηση κολλαει και τυχαινει να το χω αθορυβο και να μην καταλαβαινω καν κληση
Link to comment
Share on other sites

Houston, we have a problem

 

εχτές 7 το πρωί έκανα ένα φορμάτ στο κινητό, μνήμη και συσκευή. δουλεύει πολύ καλύτερα αλλά το "κατάστημα" (ovi store) δεν ανοίγει. υπάρχει κανένας τρόπος (εκτός απο το φορμάτ) να το διορθώσουμε ?

 

αυτό που κάνει όταν το επιλέγω είναι να μαυρίζει η εικόνα για κλάσματα δευτερολέπτου και επιστρέφει πάλι στο μενού.

 

edit: έχω την τελευταία έκδοση περασμένη.

 

edit 2: έχω την εντύπωση πως το πρόβλημα είναι γενικό στο κινητό μου και όχι μόνο με αυτή την εφαρμογή. προσπάθησα να περάσω το skype σήμερα και μου λέει αδύνατη ενέργεια ή χρησιμοποιείτε απο άλλη εφαρμογή... έκανα και restart το κινητό αλλά πάλι τα ίδια... μάλλον θα το κάνω ένα format να τελειώνω και θα επιστρέψω με νεωτέρας.

Edited by ntinos_

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

@gsa1967 η v40 είναι η ποιο καινούρια και κανείς δεν ξέρει πότε και αν θα βγει επόμενη. δεν έχεις να χάσεις τίποτα πάντως, ίσα ίσα που θα σου φανεί λίγο διαφορετικό το κινητό στην αρχή (αν είσαι αρκετά παρατηρητικός) ;)

κινητό Nokia 5800 XpressMusic

τύπος:RM-356, 0559395 (Blue)

Link to comment
Share on other sites

Houston, we have a problem

 

Πριν κανεις οτιδηποτε δοκιμασε να λειτουργησεις το κινητο σου χωρις την καρτα μνημης και πες μας

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα προβλημα μολις παο να ανοιξω το bluetooth μου βγαζει το παρακατω μυνημα :αδυναμια εκτελεσης ενεργειας bluetooth τι μπορει να φταιει?επισης πολλες φορες η δονηση κολλαει και τυχαινει να το χω αθορυβο και να μην καταλαβαινω καν κληση

Για αρχή θα σου έλεγα να δοκιμάσεις να κάνεις format στην συσκευή σου και να δεις αν συνεχίζει το πρόβλημα με το ΒΤ και την δόνηση. Αν συνεχιστούν τα προβλήματα τότε θα πρέπει να το πας σε κάποιο Nokia Store και να το ελέγξουν.

 

το τηλ εχει πανω την εκδοση 31 να παω στη 40 η να περιμενω την νεα ?

Όπως σου είπε και ο @ntinos_ καλό είναι να κάνεις την αναβάθμιση αλλάζουν αρκετά πράγματα στην τελευταία αναβάθμιση. Γενικά είναι καλό να περνάμε πάντα τις τελευταίες εκδόσεις firmware διότι λύνονται αρκετά bugs.

 

Υ.Γ. Καλημέρα!

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε και ο @ntinos_ καλό είναι να κάνεις την αναβάθμιση αλλάζουν αρκετά πράγματα στην τελευταία αναβάθμιση. Γενικά είναι καλό να περνάμε πάντα τις τελευταίες εκδόσεις firmware διότι λύνονται αρκετά bugs.

Αυτό δεν μπορείς να το προτείνεις έτσι γενικά.

Γιατί αν ο άλλος έχει σκοπό να χακάρει το κινητό, μπορεί να μην θέλει να ασχοληθεί με φλασαρίσματα κλπ και να μείνει με την έκδοση 31 που είναι εύκολη να την σκαλίσεις.

Αν πάλι δε σε νοιάζει να το χακάρεις, τότε ναι μπορείς να περάσεις ό,τι πιο τελευταίο βγαίνει από firmware.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό να προτείνεις σε κάποιον να κάνει αναβάθμιση. Αν τον ενδιαφέρει το hack ή θα ρωτήσει ή θα κάνει μια αναζήτηση στο αντίστοιχο θέμα με τα hack για να μάθει αν hack-αρεται ή όχι το κάθε νέο firmware.

 

Εγώ προσωπικά θεώρησα σωστό να προτείνω στον gsa1967 να κάνει αναβάθμιση αφού ρώτησε γενικά αν είναι καλό να αναβαθμίσει ή να περιμένει την επόμενη αναβάθμιση (δεν αναφέρθηκε κάπου για το hack). Αυτό δεν σημαίνει ότι θα ακολουθήσει και την γνώμη μου.

 

Ευχαριστώ :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω σκοπο να το χακαρω το κινητο. το χρησιμοποιει η γυναικα μου αλλωστε. οποτε θα παω για την αναβαθμιση στην 40 εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία λέω να βάλω και εγώ τότε την καινούρια...Δε θα έχω κανά πρόβλημα με τα εγκατεστημένα προγραμματάκια ε? :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...