Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με οσες ρομ κ αν δοκιμασα (official κ μη) παντα στις γραμμες του σηματος δικτιου η τελευταια εμφανιζεται πιο λεπτη στο today screen.πως γινεται να διορθωθει αυτο κ να μοιαζει σε μεγεθος με τις υπολοιπες??

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ και με χαλάει όταν το βλέπω... Δεν μπορώ να καταλάβω τι χάπια παίρνουν οι σχεδιαστές της Microsoft και δεν μπορούν να σχεδιάσουν ένα εικονίδιο της προκοπής χωρίς ατέλειες... Στο Kaiser είχαμε το [3G] icon που είχε τα χάλια του τα μαύρα... Πάλι καλά να λες που δεν είναι χειρότερα τα εικονίδια απ' ό,τι είναι τώρα. Δυστυχώς δεν ξέρω αν και πώς μπορεί να διορθωθεί. Σκέψου ότι είναι λεπτομέρεια που το 99,999% των χρηστών δεν την έχει προσέξει καν, οπότε μην ελπίζεις...

 

Επειδή παω για αγορά κάρτας μνήμης (8 ή 16Gb) για το HD2 μου, ηθελα να ρωτήσω η class παίζει ρόλο μόνο στη μεταφορά και ανάγνωση αρχείων απο HD2 προς PC και αντίστροφα ή μήπως επηρεάζει και στην ταχύτητα που τρέχουν τα προγράμματα εγκατεστημενα στην κάρτα?

Επίσης, ποια μου προτείνετε να προτιμήσω? (με ενδιαφέρει περισσότερο η ταχύτητα στα προγράμματα κι όχι τόσο η μεταφορά δεδομένων από και προς κάρτα.)

Δεν έχει να κάνει μόνο με τη μεταφορά από και προς το PC, αλλά και με την γενική ταχύτητα μεταφοράς μέσα στο HD2. Αν είναι 16 GB να προτιμήσεις τουλάχιστον Class 4, ιδανικά Class 6 ή τις καινούριες Class 10 αν τις βρεις. Για 8 GB από Class 6 και πάνω.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως προσπαθησα...:Oνα σε προλαβω...

 

 

 

Γιαννη φιλε μου,για wm η φωτογραφια του ειναι παρα πολυ καλη!

τωρα για το βιντεο? μια κατηγορια μονο του!εγω ειμαι YΠEP ευχαριστημενος!

ειχα παντα 2 συσκευες οποτε ειχα wm συσκευες,εκ των οποιων η μια(συνηθως νοκια) εκανε χρεη βιντεοκαμερας\φωτογραφικης μηχανης λογω αδυναμιας των wm να ανταπεξελθουν σε αυτες τις απαιτησεις...

πλεον το λεο με καλυπτει μια χαρα!

 

Ετσι ακριβως Δημητρη.Οπςω εχουμε ξαναπει κανενα κινητο δεν μπορει να βγαλει τοσο καλη φωτο οσο εστω μια φτηνιαρικη ψηφιακη μηχανη. Απλα ειναι για καποια στιγμη που θα τυχει...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μια απορία αν ξέρετε να με διαφωτίσετε. Τρέχω το Google Maps στο Leo μου και μου εντοπίζει το στίγμα μου σε ακτίνα 80 μέτρων ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ GPS !!! Ξέρετε πώς το κάνει αυτό; Χρησιμοποιεί πληροφορίες από τις κυψέλες (cells) του δικτύου της κινητής τηλεφωνίας;

 

Είναι πολύ εντυπωσιακό να μπορεί να σε εντοπίζει έστω και με ακρίβεια 80 μέτρων χωρίς τη χρήση GPS! :up:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μια απορία αν ξέρετε να με διαφωτίσετε. Τρέχω το Google Maps στο Leo μου και μου εντοπίζει το στίγμα μου σε ακτίνα 80 μέτρων ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ GPS !!! Ξέρετε πώς το κάνει αυτό; Χρησιμοποιεί πληροφορίες από τις κυψέλες (cells) του δικτύου της κινητής τηλεφωνίας;

 

Είναι πολύ εντυπωσιακό να μπορεί να σε εντοπίζει έστω και με ακρίβεια 80 μέτρων χωρίς τη χρήση GPS! :up:

 

πολυ πιθανον να το βρησκει ετσι δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως.κ η αποκληση ειναι ακριβως ιδια η τουλαχιστον ιδια με αυτη οταν βρησκουμε καποιον μεσω της κυψελης.καταλαβαινεις??;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ο opera σας βγάζει τα γνωστά τετραγωνάκια που μου έβγαζε και το diamond στο scrolling της οθόνης , δεν περίμενα τέτοιο μηχάνημα να κάνει τέτοια, ξεκινάω με περίπου 70mb ελεύθερη ;;;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μια απορία αν ξέρετε να με διαφωτίσετε. Τρέχω το Google Maps στο Leo μου και μου εντοπίζει το στίγμα μου σε ακτίνα 80 μέτρων ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ GPS !!! Ξέρετε πώς το κάνει αυτό; Χρησιμοποιεί πληροφορίες από τις κυψέλες (cells) του δικτύου της κινητής τηλεφωνίας;

 

Είναι πολύ εντυπωσιακό να μπορεί να σε εντοπίζει έστω και με ακρίβεια 80 μέτρων χωρίς τη χρήση GPS! :up:

Μήπως παίρνει internet;Γιατί τώρα που το δοκιμάζω χωρίς να είμαι συνδεδεμένος στο νετ γράφει φόρτωση... και μου πετάει σφάλμα "δίκτυο μη διαθέσιμο"

Link to comment
Share on other sites

δεν φορτώνει μεν τους χάρτες αν όμως είχε μπει πρόσφατα έχει τον τελευταίο και δίνει την εντύπωση ότι εντοπίζει μέσω κυψελών

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

αν εσβηνες το sys.txt δεν θα ειχες λογικα προβλημα ;)

 

οσο για την αποστολη μεσω μειλ,500mb προγραμμα :wacko: μηπως ειναι λιγο...υπερβολικο ?:lol::lol:

Χιλια ευχαριστω...οντως εσβησα δυο sys που ειχε και δουλεψε.Γιατι ομως αυτο?Στο HD δουλευε χωρις sys εκτος.Χιλια ευχαριστω ξανα νασαι καλα.

Με το αλλο τελικα που εχω ρωτησει σχετικα με το να παταω το κουμπι απο το bluetooth και να ενεργοποιειτε η φωνητικη κληση...αυτο που λεει για να γινει αλλαγη στην πρωτη σελιδα ειναι σωστο η υπαρχει καπου αναγραματισμος γιατι τοκανα και δεν δουλευει.Ποιο απο τα cab για dial κληση θελει το πρωτο η το δευτερο που λεει για hold ετσι ωστε να γινει η αλλαγη μετα για να ενεργοποιειτε και απο το bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ειναι το FPUEnabler κ αν χρειαζεται καθε φορα που ανοιγουμε το τηλ να τρεχουμε το προγραμμα??
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα οδηγο για οσους επιθυμουν να λαμβανουν σε ζωντανο χρονο τα mail τους στο HD2.

 

Μπορειτε επισης να συχρονιζετε και τις επαφες και το google calendar.

Αυτο προυποθετει να εχετε τις επαφες σας περασμενες στο Gmail σωστα και να χρησιμοποιειτε google calendar.

Το θετικο ειναι οτι ανα πασα στιγμη οταν προστειθεται μια επαφη η μια καταχωριση στο pc η στο HD2, ενημερωνονται ταυτοχρονα και τα δυο χωρις να κανετε τιποτα αλλο.

Αν χρησιμοποιειτε το Outlook για επαφες και ημερολογειο, αφηστε γιατι αν δεν ξερετε τι κανετε θα μπλεξετε.

 

Το mail ομως ειναι αξιοπιστη λύση και εκτος του οτι το λαμβανετε ακριβως την ωρα που στελνεται, δεν εχετε αυτο το σπαστικο, που συμβαινει με τον απλο λογαριασμο Gmail, οπου τις περισσοτερες φορες σου λεει οτι το υπολοιπο του μηνυματος θα μπορειτε να το δειτε στην επομενη συνδεση σας.

 

Κατι άλλο σημαντικο ειναι η οικονομια στην μπαταρια αφου με το push καταναλωνει λιγοτερη ενεργεια απο το να συνδεεται καθε 10 λεπτα και να ψαχνει.

 

Επίσης μπορειτε να ρυθμισετε το Gmail να λαμβανει τα μηνυματα σας απ᾽ολους τους λογαριασμους που διαθετετε ωστε να μην ειστε αναγκασμενοι να κοιτατε σε 2-3 διαφορετικους λογαριασμους. Φανταστειτε τι ενεργεια ξοδευει ψαχνοντας σε 3 servers.

 

Φυσικα ολα αυτα ενδιαφερουν οσους εχουν καποιο πακετο Data η χρησιμοποιησουν αυτα τα μικρα πακετα των 45ΜΒ το μηνα που δινουν οι εταιρειες πολυ φτηνα.

Τα 45ΜΒ ειναι υπεραρκετα για το mail αρκει να ρυθμισετε να μην κατεβαινουν attachments μεγαλυτερα απο 50-60 ΚΒ.

Οι υπολοιποι το κοβετε με NO DATA και το χρησιμοποιειτε οταν εχετε wifi.

 

Παρακατω δινω τα βηματα για να κανετε τις ρυθμισεις απλα και ευκολα.

 

Ανοιγετε απο την συσκευη σας το active sync χωρις να ειστε συνδεδεμενος με το PC. Επιλεγετε το Configure Server οπως φαινεται στο screen shot.

 

http://img.skitch.com/20100220-8as8q65aw2aj4mqq1hau566ir5.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch,http://img.skitch.com/20100220-1bfp9itb88n41j19hjtsdyy16p.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

http://img.skitch.com/20100220-fpghry3sh38it3ncxj143hgsd9.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch,http://img.skitch.com/20100220-p57r4up3irjc29ip2hb1wpqsea.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

http://img.skitch.com/20100220-qwy95dneaahqattx8kgkh533kc.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch,http://img.skitch.com/20100220-t1dr7j33ntf48y3a7tc1k2p5rg.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

 

Λεπτομεριες για επαφες ημερολογειο αλλα και επιμερους ρυθμισεις στο Gmail μπορειτε να βρειτε εδω.

Από το link που δινω κρατειστε μονο οτι αφορα τις ρυθμισεις στο PC γιατι τα υπολοιπα αφορουν το iphone.:O

Ετσι κι αλλιως σας εχω δωσει τον οδηγο για τις ρυθμισεις στο HD2.

 

@athanasso

Γιαννη αν κρινεις χρησιμο τον οδηγο βαλτον στην πρωτη σελιδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανον να το βρησκει ετσι δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως.κ η αποκληση ειναι ακριβως ιδια η τουλαχιστον ιδια με αυτη οταν βρησκουμε καποιον μεσω της κυψελης.καταλαβαινεις??;)

Ναι, μάλλον κάτι τέτοιο παίζεται... Ή μπορεί το Leo να ενεργοποιεί το GPS του περιοδικά (ας πούμε μια-δυο φορές τη μέρα) και να καταγράφει χονδρικά το στίγμα μας, ώστε να είναι διαθέσιμο στο Google Maps (καθώς και σε άλλες εφαρμογές). Αν θυμάστε στο αρχικό setup ζητάει να συμφωνήσουμε να χρησιμοποιείται το "HTC Location Service". Ίσως σχετίζεται με αυτό.

 

Μήπως παίρνει internet;Γιατί τώρα που το δοκιμάζω χωρίς να είμαι συνδεδεμένος στο νετ γράφει φόρτωση... και μου πετάει σφάλμα "δίκτυο μη διαθέσιμο"

Ζητάει internet, αλλά φαντάζομαι είναι μόνο για τους χάρτες. Δεν νομίζω να μπορεί να βρει το στίγμα μας μέσω internet.

 

δεν φορτώνει μεν τους χάρτες αν όμως είχε μπει πρόσφατα έχει τον τελευταίο και δίνει την εντύπωση ότι εντοπίζει μέσω κυψελών

Ναι αλλά το τρελό είναι ότι με το που έτρεξα το Google Maps για πρώτη φορά μου έβγαλε το στίγμα μου στα 50 μέτρα απ' το σπίτι μου χωρίς να έχω ενεργοποιήσει το GPS... Μόνο το κινητό ήταν ανοιχτό. :confused:

 

Ό,τι και να είναι πάντως μου αρέσει, είναι πολύ cool να έχεις άμεση απόκριση και κεντράρισμα στην τρέχουσα θέση σου στους χάρτες και γενικά το κινητό να είναι "aware" για τη θέση σου ώστε το ρολόι, ο καιρός και άλλα πράγματα να αυτορυθμίζονται όπως πρέπει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μια πολυ καλη λύση για να εχετε προσβαση σε σημαντικα αρχεια που βρισκονται στο PC σας οποιαδηποτε στιγμη, ειναι το Dropbox.

https://www.dropbox.com/install

 

Κανετε εγκατασταση το προγραμμα στο PC σας και φτιαχνετε ενα λογαριασμο.

Μπορειτε να ανεβασετε συνολικα αρχεια μεχρι 2GB.

 

Αυτοματως το προγραμμα δημιουργει ενα φακελο στο my documents στον οποιο οτι βαλετε μεσα, να το πω ετσι απλα, το ανεβαζει αυτοματα σ ενα server o οποιος ειναι 100% ασφαλης οσον αφορα τα αρχεια σας.

 

Αφου εισαγετε καποια αρχεια, μπορειτε πλεον να τα βλεπετε η να τα κατεβαζετε απο το HD2 μεσω του OPERA.

 

Εισαγετε στα αγαπημενα του OPERA την διευθυνση του Dropbox λογαριασμου σας και κανετε ενα εικονιδιο για γρηγορη προσβαση.

 

Με το που μπειτε στο site στον λογαριασμο σας, κανετε κλικ στο αρχειο που θελετε να κατεβασετε και αυτοματως το αποθηκευετε στην καρτα σας.

 

Εγω το χρησιμοποιω για καποια αρχεια της δουλειας μου τα οποια ανανεωνονται καθημερινα.

Οπότε ριχνοντας στον φακελο το νεο update το εχω διαθεσιμο και στο HD2 χωρις να αγχονομαι μην το ξεχασω και τι τυχει να το χρειαστω καποια στιγμη που ειμαι εξω.

Αποφευγουμαι ετσι να συνδεομαστε με καλωδια μεσω active sync συνεχως, για να μεταφερουμε τα νεα αρχεια.

 

http://img.skitch.com/20100220-bm7w5bc6nh88btrqstwcx7cu5h.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη μηπως υπαρχει κατι που να απενεργοποιει τα πληκτρα κατα τη εισερχομενη κληση?Δηλαδη να απανταω μονο απο την οθονη?1 χρονο χρηστης του iphone καταλαβαινεις ...

 

 

μην μου πεις οτι το πηρες κι ολας!!!:blink:

 

μςσω aebutton plus αντιστοιχιζεις τα πληκτρα οπως θελεις εσυ και ετσι αφου θα κανουν αλλες δουλειες,θα υποχρεωνεσαι να απαντας μονο απο την οθονη:)

 

αλλα δεν βλεπω τον λογο να το κανεις αυτο...

στα τελευταια htc η αλλαγες αντιστοιχιας των hardware buttons δεν ειναι και πολυ αξιοπιδτη διαδικασια...

 

θα πρεει να πειραματιστεις και να αποφασισεις...

 

@Κωστα

 

απλα αψογος :)

 

πολυ χρησιμοι οι οδηγοι σου ευχαριστουμε:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αδρανοποιειται το wife οταν η συσκευη μας ειναι σε sleep mode.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=483149

 

To δοκιμασα δουλευει τελεια.

Εκανα συχρονισμο το Leo μεσω wife με το mac μου, ενω ηταν σε sleep mode.

 

 

Και Google Translator για windows mobiles ;)

http://kvsoftware.com/index.php?app=gt

http://img.skitch.com/20100221-6t4rhawewfgqkakb5agpe1ixq.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ειδικά για το τελευταίο, επειδή αφορά τις περισσότερες wm συσκευές, νομίζω ότι δικαιούνται μια ξεχωριστή θέση στο Windows Mobile Software.

 

@Te_salat:

Εκ μέρους όλων... ευχαριστούμε Κώστα!

 

@Όλους:

Αφαιρέθηκαν όλα τα thank you posts στα πλαίσια καθαρισμού του thread. Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αψογος Δημητρη.Οχι δεν το πηρα ακομη,απο Πεμπτη και μετα απλα προετοιμαζομε

 

Αν θες να απαντας μονο απ την οθονη αφης αυτο θα το κανεις πολυ ευκολα μεσα απ της ρυθμισεις του S2U2.

Εγω πριν το HD2 το ειχα αναντικαταστατο αλλα πλεον δε το πολυχρεισιμοποιω μιας και με καλυπτει το default κλειδωμα!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Υπάρχει και το WM65 LockScreen Leo Edition για όποιον ενδιαφέρεται.

 

http://img198.imageshack.us/img198/1761/screen231.jpg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αψογος Δημητρη.Οχι δεν το πηρα ακομη,απο Πεμπτη και μετα απλα προετοιμαζομε

 

 

εσυ απλα πρεπει να διαβασεις;)

 

τα υπολοιπα αστα σε μενα :)

 

edit

@Γιαννη,φαινεται πολυ εξυπνο!δεν το ειχα δει..

θα το δοκιμασω,ευχαριστουμε:)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ειναι το FPUEnabler κ αν χρειαζεται καθε φορα που ανοιγουμε το τηλ να τρεχουμε το προγραμμα??

 

Που το έχεις δει αυτό;

 

edit

@Γιαννη,φαινεται πολυ εξυπνο!δεν το ειχα δει..

θα το δοκιμασω,ευχαριστουμε:)

 

Φρόντισε να έχεις ένα backup πριν κάνεις τις δοκιμές σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Που το έχεις δει αυτό;

 

 

 

Φρόντισε να έχεις ένα backup πριν κάνεις τις δοκιμές σου.

 

 

παιδια ειμαστε? :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες έχω μια απορία αν ξέρετε να με διαφωτίσετε. Τρέχω το Google Maps στο Leo μου και μου εντοπίζει το στίγμα μου σε ακτίνα 80 μέτρων ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ GPS !!! Ξέρετε πώς το κάνει αυτό; Χρησιμοποιεί πληροφορίες από τις κυψέλες (cells) του δικτύου της κινητής τηλεφωνίας;

 

Ναι, αλλά κάνει χρήση του GPRS του provider σου με την ανάλογη χρέωση.

 

Δοκίμασε την έκδοση 4.0, υποστηρίζει και Google Buzz

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=259799

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://img.skitch.com/20100221-8kgs4aiehdi573s32eb6jfyutg.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

Δουλευει μια χαρα στην topix το νεο lockscreen.

 

Thanks

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση ειδικά σε όσους έχουν αγοράσει αγγλικά HD2 (είτε από expansys, είτε από clove.co.uk, είτε από οποιοδήποτε άλλο store του εξωτερικού). Η ερώτηση απευθύνεται παράλληλα και σε όσους έχουν πάρει και official ελληνικά από ACE Hellas.

 

Όταν βγάλατε το κινητό από το κουτί του ήταν σε ΌΛΟΥΣ καλυμμένο κυκλικά με μια διαφανή ζελατίνα που μπροστά ανέφερε κάποιες οδηγίες γενικές και πίσω οδηγίες για την τοποθέτηση της μπαταρίας; Ή υπήρχαν και περιπτώσεις που η οθόνη του HD2 απλά είχε κολλημένη πάνω της μια απλή ζελατίνα (σαν screen protector κάπως) χωρίς να αναγράφεται τίποτα πάνω σε αυτή;

 

Ακόμα, η μπαταρία ήταν τοποθετημένη μέσα στο κινητό και αν ναι πως; Απλά τοποθετημένη ή τοποθετημένη με ένα διαφανές πλαστικό ή ύφασμα από κάτω για να μην έρχεται σε επαφή με τις επαφές του κινητού; Υπήρχαν και άτομα που η μπαταρία τους δεν ήταν καν τοποθετημένη και απλά ήταν σφραγισμένη μέσα σε ζελατίνα;

 

Ακόμα, μέσα στην storage card αυτών που έχουν αγοράσει αγγλικό HD2 ποιοί φάκελοι και υποφάκελοι υπήρχαν;

 

Ρωτάω γιατί υπάρχει περίπτωση να έχω πάρει μεταχειρισμένο κινητό για καινούργιο.

Θα παρακαλούσα για τις απαντήσεις σας.

 

Φιλικά

----------

Γιάννης

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση ειδικά σε όσους έχουν αγοράσει αγγλικά HD2 (είτε από expansys, είτε από clove.co.uk, είτε από οποιοδήποτε άλλο store του εξωτερικού). Η ερώτηση απευθύνεται παράλληλα και σε όσους έχουν πάρει και official ελληνικά από ACE Hellas.

 

Όταν βγάλατε το κινητό από το κουτί του ήταν σε ΌΛΟΥΣ καλυμμένο κυκλικά με μια διαφανή ζελατίνα που μπροστά ανέφερε κάποιες οδηγίες γενικές και πίσω οδηγίες για την τοποθέτηση της μπαταρίας; Ή υπήρχαν και περιπτώσεις που η οθόνη του HD2 απλά είχε κολλημένη πάνω της μια απλή ζελατίνα (σαν screen protector κάπως) χωρίς να αναγράφεται τίποτα πάνω σε αυτή;

Ακόμα, η μπαταρία ήταν τοποθετημένη μέσα στο κινητό και αν ναι πως; Απλά τοποθετημένη ή τοποθετημένη με ένα διαφανές πλαστικό ή ύφασμα από κάτω για να μην έρχεται σε επαφή με τις επαφές του κινητού; Υπήρχαν και άτομα που η μπαταρία τους δεν ήταν καν τοποθετημένη και απλά ήταν σφραγισμένη μέσα σε ζελατίνα;

 

Ακόμα, μέσα στην storage card αυτών που έχουν αγοράσει αγγλικό HD2 ποιοί φάκελοι και υποφάκελοι υπήρχαν;

 

Ρωτάω γιατί υπάρχει περίπτωση να έχω πάρει μεταχειρισμένο κινητό για καινούργιο.

Θα παρακαλούσα για τις απαντήσεις σας.

 

Φιλικά

----------

Γιάννης

 

 

Να απαντησω για αυτο που εκανα bold και θυμαμαι. Η ζελατινα ηταν μονο μπροστα χωρις να γραφει κατι.Το αγορασα απο Ελλαδα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...