Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα . Φοραω την original Ελληνικη ROM την 166 και στις σελιδες του internet σταματησε να εχει Ελληνικη γραμματοσειρα παρα μονο τετραγωνακια . Δεν εχω βαλει καποιο πληκτρολογιο . Τι κανω ; Ευχαριστω...
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα και τα 2 forum members (mcosgeorge & drmobile) που έκαναν τον κόπο να απαντήσουν στην ερώτησή μου.

Είχε παρουσιαστεί και σε εσάς το πρόβλημα με τα μηνύματα και τελικά λύθηκε με το upgrade της rom στην 1.66 ή απλά το προτείνετε σαν πιο γενικό κανόνα (δηλαδή πάντα να πηγαίνουμε στην τελευταία rom);

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Φιλικά

----------

Γιάννης

Είναι ακριβώς όπως τα λέει ο Γιώργος. Το πρόβλημα με τα μηνύματα είναι γνωστό και πολλοί χρήστες πραπονέθηκαν, γιαυτό και η HTC έβγαλε τα patches, τα οποία στη συνέχεια ενσωμάτωσε στην 1.66 ROM. Εγώ δεν πρόλαβα να δοκιμάσω την παλιά ROM γιατί μόλις το έλαβα του έκανα κατευθείαν update στην 1.66 (ήμουν προετοιμασμένος έχοντας ήδη διαβάσει όλο το Leo thread πριν την αγορά).

 

Μη φοβάσαι, βάλε κατευθείαν την 1.66, δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να κρατάς την παλιά. :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα και τα 2 forum members (mcosgeorge & drmobile) που έκαναν τον κόπο να απαντήσουν στην ερώτησή μου.

Είχε παρουσιαστεί και σε εσάς το πρόβλημα με τα μηνύματα και τελικά λύθηκε με το upgrade της rom στην 1.66 ή απλά το προτείνετε σαν πιο γενικό κανόνα (δηλαδή πάντα να πηγαίνουμε στην τελευταία rom);

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Φιλικά

----------

Γιάννης

φιλε γιαννη εγω ειμαι απο αυτους που ειχα προβλημα με την προηγουμενη rom και με την 1,66 λυθηκε αλλα οχι ολοκληρωτικα.δηλ ψιλοκολλαει μερικες φορες και εχω βρει σαν λυση να παταω το xboutton που εχω δεξια πανω στην οθονη και μετα ξεκολλαει.απ οτι διαβασα με τη ρομ που ετοιμαζουν με windows mobile 7,η συσκευη μας εκτος απο πολυγλωσση και πιο γρηγορη,θα λυθει οριστικα και το προβλημα με τα sms

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απλά το προτείνετε σαν πιο γενικό κανόνα (δηλαδή πάντα να πηγαίνουμε στην τελευταία rom);

 

Αυτό σίγουρα ισχύει. Οι νέες εκδόσεις του λειτουργικού έχουν πάντα λόγο που βγαίνουν.

 

Μια σύγκριση hd2 vs i phone

 

Υπάρχουν χιλιάδες τέτοια εδώ και πολύ καιρό και δεν αποτελεί θέμα άμεσου ενδιαφέροντος αυτού του thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την πολλη καλη δουλεια στην πρωτη σελιδα..με εκανες και εσυ και ολα τα παιδια να μαθω πολλα για αυτο το υπερμηχανακι...ελπιζω να μου απαντησετε εαν κολλησω πουθενα...keep up guys..

Υπάρχουν 10 ομάδες ανθρώπων.

αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που όχι..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, με το iGO, με τα παιδιά που μάλλον οφείλεται στο Ελληνικό όνομα της κάρτας αποθήκευσης.

 

Δοκίμασα αν αλλάξω το όνομα στο sys

από

[folders]

app="%SDCARD%/iGO8"

 

σε

 

app="/Κάρτα αποθήκευσης/iGO8"

 

αλλά τίποτα και βγάζει error και κολάει το τηλ.

 

Αν το λύσει κάποιος ας βοηθήσει και μας τους υπόλοιπους

Σίμος
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, με το iGO, με τα παιδιά που μάλλον οφείλεται στο Ελληνικό όνομα της κάρτας αποθήκευσης.

 

Δοκίμασα αν αλλάξω το όνομα στο sys

από

[folders]

app="%SDCARD%/iGO8"

 

σε

 

app="/Κάρτα αποθήκευσης/iGO8"

 

αλλά τίποτα και βγάζει error και κολάει το τηλ.

 

Αν το λύσει κάποιος ας βοηθήσει και μας τους υπόλοιπους

 

κάπου εδώ μέσα είχα βρει αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=388768 δεν ξέρω αν δουλεύει βεβαίως γιατί δεν το χρειάστηκα !

Link to comment
Share on other sites

http://www.filefactory.com/file/b02b021/n/20100204.cab αν έχεις ελληνική ρομ και εγκαταστήσεις το παραπάνω cab,θα κάνει soft reset και το όνομα της μνήμης θα γίνει storage card

Δοκιμασμένο σε ελληνική 1.66

Link to comment
Share on other sites

http://www.filefactory.com/file/b02b021/n/20100204.cab αν έχεις ελληνική ρομ και εγκαταστήσεις το παραπάνω cab,θα κάνει soft reset και το όνομα της μνήμης θα γίνει storage card

Δοκιμασμένο σε ελληνική 1.66

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση βοήθεια.

Αν αλλάξω το όνομα της κάρτας μνήμης θα έχω πρόβλημά με άλλα προγράμματα που έχω εγκαταστήσει?

Σίμος
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν αυτά τα έχεις εγκαταστήσει στην κάρτα μνήμης.Δεν εννοώ προγράμματα τύπου copy-paste αλλά αυτά που κάνεις κανονική cab εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.filefactory.com/file/b02b021/n/20100204.cab αν έχεις ελληνική ρομ και εγκαταστήσεις το παραπάνω cab,θα κάνει soft reset και το όνομα της μνήμης θα γίνει storage card

Δοκιμασμένο σε ελληνική 1.66

 

Προστέθηκε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν αυτά τα έχεις εγκαταστήσει στην κάρτα μνήμης.Δεν εννοώ προγράμματα τύπου copy-paste αλλά αυτά που κάνεις κανονική cab εγκατάσταση

 

Οκ κατάλαβα θα ξανασετάρω. Καλύτερα να κάνω,back up και hard reset να προσπαθήσω να στήσω το τηλ καλύτερα ή απλά να περάσω πάλι τα cab και τα προγράμματά?

Σίμος
Link to comment
Share on other sites

φιλε γιαννη εγω ειμαι απο αυτους που ειχα προβλημα με την προηγουμενη rom και με την 1,66 λυθηκε αλλα οχι ολοκληρωτικα.δηλ ψιλοκολλαει μερικες φορες και εχω βρει σαν λυση να παταω το xboutton που εχω δεξια πανω στην οθονη και μετα ξεκολλαει.απ οτι διαβασα με τη ρομ που ετοιμαζουν με windows mobile 7,η συσκευη μας εκτος απο πολυγλωσση και πιο γρηγορη,θα λυθει οριστικα και το προβλημα με τα sms

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Παιδια ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας.

 

Φίλε dimicord, τι εννοείς όταν λες ότι πατάς το x button πάνω δεξιά και ξεκολλάει; Σε ποια "φάση" της όλης διαδικασίας το πατάς;

Γιατί αν τελικά παρόλο που θα το αναβαθμίσω σε 1.66 ξανακολλάει....θα είμαι συνέχεια με το άγχος αν στάλθηκε κάτι ή όχι.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Φιλικά

---------

Γιάννης

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

στην topix το noData ειναι ενσωματωμενο, αλλα δεν υπαρχει στο start menu

αρα δεν μπορουμε να το βαλουμε στα quick links

 

γνωριζετε καποιο τροπο να το κανουμε?

ισως to path του noData στο συτημα ωστε κα κανουμε ενα shortcut στο start menu?

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Αργια για μας εδω σημερα και εριξα ενα ξενυχτι χαζευοντας και παιζοντας.

Περασα την official 1.66 και επ ευκαιρια ειπα να δω και κατι αλλο πριν αφαιρεσω το HSPL.

 

Eγκατεστησα λοιπον την τελευταια 6.5ΧΧ του Dutty για να δω τι παιζει σ αυτη την εκδοση.

Υπαρχουν δυο tab παραπανω και τα office ειναι νεο built που δουλευει επιτελους τα auto filters, κατι που χρειαζομαι πολυ στην δουλεια μου.

 

Δυστυχως ομως ειχα προβλημα με την ρομ. Δεν εμπαινε με τιποτα στο ιντερνετ παρολο που δοκιμασα με τα δυο τελευταια radio.

To ρουτερ συνδεονταν αλλα δεν εδινε σημα και εβγαζε ασχετο IP.

αλλα ουτε και με 3G.

 

Οποτε κοπηκε καθε διθεση για δοκιμη.

 

Κατεβασα και του miri αλλα δεν την περασα. Τις φοβαμαι δεν ξερω τι παιζει μ αυτη την εκδοση.

 

Χθες μο εκανε ενα κουφο. Για 24 ωρες περιπου δεν μπορουσα να στειλω και να λαβω sms. Τελικα εβαλα την καρτα μου σε μια αλλη συσκευη και επαναφεροντας την, τα sms που ειχαν αποθηκευτει στα εξερχομενα αφου δεν μπορουσαν να φυγουν, εσταλησαν με την μια.

Κατι τετοια δεν μ αρεσουν καθολου. Δεν ξερω τι εφταιγε αλλα αφου στο αλλο τηλεφωνο εστειλα με την μια ηταν θεμα καθαρα απο το Leo.

Ας ελπισουμε οτι εφταιγε η ρομ.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στην topix το noData ειναι ενσωματωμενο, αλλα δεν υπαρχει στο start menu

αρα δεν μπορουμε να το βαλουμε στα quick links

 

γνωριζετε καποιο τροπο να το κανουμε?

ισως to path του noData στο συτημα ωστε κα κανουμε ενα shortcut στο start menu?

 

/Program Files/MoDaCo/NoData/nodata.exe

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφη στην topix γιατι βαρεθηκα να στηνω ολα οσα χρειαζονται για να καλυφθουν οι ελειψεις.

Στο μεταξυ περασα μια βολτα απο του Miri αλλα παρολο που ειναι τελεια τα 6.5Χ υπαρχουν πολλα προβληματα.

 

Αναγκαστηκα να κανω 2 φορες hard reset απο hard buttons γιατι δεν Bootare με τιποτα.

Στο δευτερο μετα απο την εγκατασταση του ελληνικου πληκτρολογιου το οποιο προφανως δεν ειναι συμβατό, τα χρειαστηκα γιατι και μετα το hard reset δεν bootαριζε και παλι οποτε ακολουθησε καπακι κι αλλο.

 

Ακομα δεν ειναι ετοιμες αυτες οι ρομ εχουν πολλα προβληματα και κανουν μονο για οσους εχουν το HD2 για τετοια παιχνιδια.

Ελπιζω καποια στιγμη να ξεπεραστουν τα προβληματα γιατι πραγματικα ειναι φοβερα τα 6.5Χ Τοσο σε γραφικα οσο και σε λειτουργικοτητα του μενου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφη στην topix γιατι βαρεθηκα να στηνω ολα οσα χρειαζονται για να καλυφθουν οι ελειψεις.

Στο μεταξυ περασα μια βολτα απο του Miri αλλα παρολο που ειναι τελεια τα 6.5Χ υπαρχουν πολλα προβληματα.

 

Αναγκαστηκα να κανω 2 φορες hard reset απο hard buttons γιατι δεν Bootare με τιποτα.

Στο δευτερο μετα απο την εγκατασταση του ελληνικου πληκτρολογιου το οποιο προφανως δεν ειναι συμβατό, τα χρειαστηκα γιατι και μετα το hard reset δεν bootαριζε και παλι οποτε ακολουθησε καπακι κι αλλο.

 

Ακομα δεν ειναι ετοιμες αυτες οι ρομ εχουν πολλα προβληματα και κανουν μονο για οσους εχουν το HD2 για τετοια παιχνιδια.

Ελπιζω καποια στιγμη να ξεπεραστουν τα προβληματα γιατι πραγματικα ειναι φοβερα τα 6.5Χ Τοσο σε γραφικα οσο και σε λειτουργικοτητα του μενου.

 

φιλε αμα θες ριξε και μια βολτα απο artemis του sternas... εγω ειμαι στην εκδοση 3.5 και μου δουλευει απροβληματιστα.. το μονο προβλημα που εχει ειναι οτι μερικες φορεσ στο τηλεφων μπορει να μην εκφανιζεται το πληκτρολογιο για κληση.. με ενα απλο αυτοματο rotate στα πλαγια και μετα καθετα παλι ολα επανερχονται τελεια.. :)

προσωπικα γουστα ειναι βεβαια ! εγω λογω 6.5χ κανω καμια δυο υποχωρησεις :p:p

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κώστα,

μπορείς να μου πεις πως γίνεται να ξεκλειδωσω την extended_rom του HTC HD2;

 

Από την απάντησή σου δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορώ να το πετύχω αυτό.

 

Σε ευχαριστώ

Πάνος

Link to comment
Share on other sites

http://www.filefactory.com/file/b02b021/n/20100204.cab αν έχεις ελληνική ρομ και εγκαταστήσεις το παραπάνω cab,θα κάνει soft reset και το όνομα της μνήμης θα γίνει storage card

Δοκιμασμένο σε ελληνική 1.66

 

 

Ευχαριστώ κατάφερα να δουλέψω το update του ndrive.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια . Εβαλα αυτο Agamemmnon HD2 LockSlider και εχασε τα Ελληνικα γραμματα στις σελιδες του internet - facebook κλπ. Υπαρχει κατι να το φιξαρει;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου πει το εξης....εχω βαλει φωνητικες κλησεις στο τηλεφωνο για καποιες επαφες,Πως μπορω που θελει ρυθμιση ετσι ωστε να κραταω κρατημενο το σχετικο κουμπι απο το Bluetooth και να ενεργοποιειτε η δυνατοτητα φωνητικης κλησης,ετσι ωστε να μην παταω απο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους, ειμαι νεος στο FOROUM και θελω να γινω γρηγορ και νεος κατοχος του τερατος.......ξερεται μηπως ποτε θα το φερει η cosmote???ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ και ακομα τιποτα!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...