Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα κι εγώ. Αρκεί να ξανακατεβάσεις και να περάσεις το αρχείο fix που αναφέρω στο αρχικό post ή στο blog μου και θα διορθωθεί και αυτό. Αύριο μεθαύριο θα βγάλω μάλλον την 0.1 final η οποία στο αρχικό αρχείο της ROM θα περιέχει όλες τις διορθώσεις και ίσως κάποιες προσθήκες (multitouch maps ή/και browser κά).

 

Αναμένουμε :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα απο δοκιμη και χρηση της ρομ του vman (beta 2) εχω να πω πως εκανε καταπληκτικη δουλεια.

δεν εχω FC πουθενα ουτε στο πληκτρολογιο αλλα ουτε και στην camera (!)

η ρομ αυτη ειναι πολυ σταθερη, γρηγορη και επιτελους καταληλη για καθημερινη χρηση

συνεχιζω να την δουλευω και να την τεσταρω

ας μην ξεχναμε και οτι ειναι η πρωτη ρομ για το android φτιαγμενη απο ελληνα, μπραβο Βασιλη

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι απίθανο να μην υπάρχει τρόπος εξαγωγής των επαφών. Ακόμα κι έτσι να είναι, για όλα υπάρχει λύση. Βέβαια, δε βρίσκω κανένα λόγο να ασχοληθούμε παραπάνω, από τη στιγμή που δε δοκίμασες το συγκεκριμένο τρόπο που είναι και ο πιο εύκολος. Αν βρεις δυσκολία, γράψε ένα post και το ξανασυζητάμε.

 

Τελικά μέσω του NOKIA PC SUITE δεν υπάρχει τρόπος να γίνει εξαγωγή επαφών! Οπότε το ερώτημα παραμένει...πως περνάμε τις επαφές μας στο outlook?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Παρόλο που είμαστε εκτός θέματος, ενημερωτικά... γίνεται συγχρονισμός των επαφών στο Outlook μέσω Nokia PC Suite. Για περισσότερες πληροφορίες απευθύνσου στα σχετικά thread.

 

Εναλλακτικά... έχεις δοκιμάσει να στείλεις τις επαφές σου από τη μία συσκευή στην άλλη με bluetooth;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και export των επαφών σε csv γίνεται, αλλά πιθανότατα θέλει επεξεργασία το csv, για να γίνει στη συνέχεια import στο gmail.

 

Υπάρχει άλλη λύση πολύ ευκολότερη. Υπάρχει το google sync για συσκευές symbian. Κάνεις τις ρυθμίσεις σύμφωνα με τις οδηγίες και συγχρονίζονται αυτόματα οι επαφές με το gmail.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έκανα αίτηση για ενεργοποίηση του mobile ιντερνετ και θέλω να μου πείτε κάποιο καλό προγραμματάκι για να ελέγχο το traffic ώστε να μην μου πάρουν το σπίτι :)

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

μόλις διαπίστωσα ένα bug, μου φάνηκε περίεργο που δεν είχα λάβει κανένα μήνυμα σήμερα! και τα άκουσα άσχημα που δεν είχα απαντήσει σε μηνύματα που ποτέ δεν είχα λάβει!

δοκίμασα απο τον δεύτερο αριθμό μου και έρχεται κανονικά η αναφορά αλλά σε έμενα δεν έρχεται το μήνυμα! τα μηνύματα λογικά τα εχω πάρει αλλά δεν μπορώ να τα δώ στα μηνύματα ούτε με ειδοποιούσε!

δεν ξέρω αν είναι μόνο σε μένα...

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι αύριο. Έχει ήδη διορθωθεί και αυτό. Τώρα ψάχνω το θέμα του τηλεφωνικού καταλόγου, όπου σε κλήση ή SMS δεν εμφανίζεται το όνομα της αποθηκευμένης επαφής, αλλά μόνο ο αριθμός.
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι αύριο. Έχει ήδη διορθωθεί και αυτό. Τώρα ψάχνω το θέμα του τηλεφωνικού καταλόγου, όπου σε κλήση ή SMS δεν εμφανίζεται το όνομα της αποθηκευμένης επαφής, αλλά μόνο ο αριθμός.

 

το είχες καταλάβει?

και μόλις το κατάλαβα με το κινητό στο αυτί τσακωνόμουν (λόγω sms) και με το άλλο χέρι έγραφα για να μην την πατήσουν άλλοι (και έχουν τα ίδια)!!!:eek::eek::eek:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το κατάλαβα. Είδα το post σου και ήξερα τι πήγε στραβά.

 

Είναι τόσο πολλά τα πράγματα που πρέπει να ελέγξει κάποιος που μαζί με το development (που για 'μένα είναι εμπειρία 2-3 εβδομάδων) μου είναι αδύνατο να το καταφέρω μόνος μου. Σκεφτείτε ότι η HTC με ομάδες προγραμματιστών, δεν μπορεί να αποφύγει τα bugs. Η έκδοση είναι beta και γι' αυτό χρειάζονται testers. Είναι ωραία να ζητάμε ROMs, αλλά χωρίς τη διάθεση να δοκιμάσουμε και να υποστούμε κάποια bugs κι έτσι να συνεισφέρουμε, δε γίνεται κάτι. Αναφέρομαι σε όσους πιθανότατα περιμένουν την "τελική" έκδοση.

 

Για άλλη μια φορά να ευχαριστήσω όσους δοκιμάζουν την beta έκδοση και να τους ζητήσω συγνώμη για την ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά να ευχαριστήσω όσους δοκιμάζουν την beta έκδοση και να τους ζητήσω συγνώμη για την ταλαιπωρία.

 

δεν χρειάζεται γιατί όταν δοκιμάζουμε μία εκδώσεις beta είναι στο πρόγραμμα να υπάρχουν τέτοια περιστατικά! το θέμα με αυτούς που δεν δοκιμάζουν τις beta εκδόσεις είναι οτι αυξάνουν τις πιθανότητες τους να εμφανιστούν bugs στις τελικές εκδόσεις:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω ότι με αυτή την έκδοση διορθώθηκαν τα bugs της προηγούμενης και είμαι κοντά σε final. Όποιος θέλει να τη δοκιμάσει μπορεί να την κατεβάσει από εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έκανα αίτηση για ενεργοποίηση του mobile ιντερνετ και θέλω να μου πείτε κάποιο καλό προγραμματάκι για να ελέγχο το traffic ώστε να μην μου πάρουν το σπίτι :)

 

το netcounter μια χαρα ειναι

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εβαλα την επισημη rom και εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια εξαντλειται πολυ πιο γρηγορα χωρις να εχω βαλει κανενα προγραμμα να τρεχει . Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εβαλα την επισημη rom και εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια εξαντλειται πολυ πιο γρηγορα χωρις να εχω βαλει κανενα προγραμμα να τρεχει . Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

 

και εδω τα ιδια , ουτε μια μερα δεν κραταει

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και γώ το magic cosmote edition με ελληνικά προεγκατεστημένα! μονο καλές εντυπώσεις προς το παρόν!!
Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω να δεις αν οταν πατησεις στην κεντρικη οθονη το "τηελφωνο" σου βγαζει το keypad με ελληνικα γραμματα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω να δεις αν οταν πατησεις στην κεντρικη οθονη το "τηελφωνο" σου βγαζει το keypad με ελληνικα γραμματα?

 

Στο πληκτρολόγιο εμφανίζει στα λατινικά τα γράμματα... έπρεπε να είναι στα ελληνικά;

 

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο του itunes για το magic? Το είχα συνιθίσει πάρα πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω να δεις αν οταν πατησεις στην κεντρικη οθονη το "τηελφωνο" σου βγαζει το keypad με ελληνικα γραμματα?

Ισχύει αυτό το bug, δεν το είχα εντοπίσει νωρίτερα:O

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό το bug, δεν το είχα εντοπίσει νωρίτερα:O

 

Ναι αλλά όταν γράψεις πέρνει ελληνικούς χαρακτήρες! οπότε μικρό το κακό...

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι μεγαλο το κακο γιατι τα γραμματα δεν αντιστοιχουν οπως σε ολα τα κινητα. ΠΧ το Γ ειναι το G και το Ο + Ω ειναι και τα 2 στο Ο (αγγλικο)

 

νομιζω εινια πολυ βασικο μερος του κινητου ο καταλογος , αν μη τι αλλο ειναι τηλεφωνο. Επιπλεον βλεπω οτι με ελληνικα δεν μπορω να δω σχολια στο μαρκετ

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα κ γω και είναι ΑΨΟΓΟ! Έβαλα και το Greek Input Method για αρχή! To market είναι απύθμενο!!!

 

Τώρα πρέπει σιγά σιγά να αποφασίσω ανάμεσα σε official update και custom rom... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα κ γω και είναι ΑΨΟΓΟ! Έβαλα και το Greek Input Method για αρχή! To market είναι απύθμενο!!!

 

Τώρα πρέπει σιγά σιγά να αποφασίσω ανάμεσα σε official update και custom rom... :cry:

 

και η official είναι πολύ καλή... και κάποιες custom όπως cursorsense, vmasense και amon ra (παλιό radio) είναι καταπληκτικές!

το θέμα είναι οτι με την official δεσμέυεσαι:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...