Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@loykoylos επιλογή για g-sensor calibration (acceleroμετρο) έχει στο settings / sound & display

 

thanx το ψαχνα και δεν το εβρισκα...ναι πράγματι το κινητό τα σπάει!!!

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους εχω το hero απο τον ιανουαριο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος ισως ειναι το μονο κινητο που δεν βαρεθικα μεσα στης πρωτες 15 μερες θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει δυνατοτητα να "πεταξω" της εφαρμογες που ερχονται μαζι με το τηλεφωνο οπως την εφαρμογη μετοχες η το quick office ?
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξερει να μου απαντησει βρε παιδια ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα αποφασισα να κανω ροοτ βρηκα ενα οδηγο με βιντεο και λεω να το ακολουθησω . Αμα δεν πετυχει το ροοτ τι γινεται ? Θα μπορω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση , Και με τις εφαρμογες θα πρεπει να τις περασω ολες απο την αρχη , η μπορω να την επαναφερω με backup ? η θα προκαλεσουν προβλημα?

 

Ελπίζω να εννοείς γι' αυτές τις ερωτήσεις! :worry:

 

1.Εξαρτάτε τι δε θα πάει καλά!

Πάντως αν βάλεις το flashrec για να περάσεις τη καινούρια recovery rom (και πάει καλά!) όταν θα κάνεις boot (με off+home) θα βγεις στην "καινούριο" boot, εκεί έχει το nandroid backup,το κάνεις και κάνει backup..σε περίπτωση που κάτι πάει λάθος/στραβά ή απλά θέλεις να το επαναφέρεις εκεί που ήταν, ξανά boot και φορτώνεις το backup που είχες κάνει..

 

2.Όταν το έκανα εγώ είχα την 405.5 και έβαλα modaco και έλεγε ότι δε χρειάζεται wipe και δεν έκανα..επαφές, ημερολόγια και τέτοια δεν πειράχτηκαν..αλλά δε μπορώ να θυμηθώ για τα application..πάντως με backup από Astro(πχ) δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!

 

Ελπίζω να βοήθησα κάπως!

 

Προς dimosh:

κάπου στο xda-forum υπάρχει ένα post, αν δεν κάνω λάθος του Paul, που έχει εντολές από command prompt για να αφαιρείς διάφορα application, μερικά και από τα default..θα το ψάξω και αν το βρώ θα το βάλω εδώ, αν δεν υπάρχει βέβαια πρόβλημα από τους moderator.

 

*EDIT* Έψαχνα να το βρώ και χάθηκα...στο τέλος βρήκα δύο post και με τον συνδιασμό τους κατάφερα και έβγαλα το footprints,twitter,Stock

Λέω να κάνω ένα Ελληνικό how to για όποιον θέλει να βγάλει μόνιμα κάποια από τα default applications..

Edited by Achillx

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..!!! Αυριο κατα 90% θα ειμαι κατοχος ενος Ηρωα ;) Θα ηθελα ομως να σας ρωτησω κατι που εχει σχεσει με το SAR της συσκευης.Διαβασα οτι εχει 1.2 SAR και καποιοι λενε οτι ειναι αρκετα υψηλο!!!Τι παιζει με αυτο το θεμα ρε παιδια??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αλήθεια είναι ότι με sar 1,2 δεν είναι και ότι καλύτερο. Το επιθυμητό είναι κάτω του 1 ενώ το μέγιστο επιτρεπτό είναι το 1,6 για Ευρώπη και 2 για Αμερική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με sar 1,2 δεν είναι και ότι καλύτερο. Το επιθυμητό είναι κάτω του 1 ενώ το μέγιστο επιτρεπτό είναι το 1,6 για Ευρώπη και 2 για Αμερική.

 

Το έψαξα και εγώ λίγο αλλά δε βρήκα 2 site που να έλεγαν το ίδιο νούμερο! το βρήκα από 0.77 μέχρι 1.210! τελικά πόσο είναι? Στo cnet είναι 1.13 για την sprint έκδοση.

Επίσης οι μετρήσεις διαφέρουν ανάλογα με το δείγμα ιστού που μετρήθηκαν, τη συχνότητα, την ένταση της κεραίας κ.α. και στο τέλος βάζουν τη μεγαλύτερη μέτρηση. Άρα και 1,2 να είναι , είναι όταν η συσκευής δουλεύει τέρμα η κεραία της! Σε πια συχνότητα αναφέρεται όμως 900 ή 1800, δεν έχει διαφορά? Δεν έχει διαφορά αν το χέρι σου είναι πάνω στην κεραία? Στο Hero η κεραία είναι στο κάτω μέρος της συσκευής, γίνεται να την κρατάς χωρίς να είναι το χέρι μπροστά στην κεραία?

 

athanaso77 τα επιτρεπτά νομίζω είναι ανάποδα...

1,6 σε δείγμα 1g για Αμερική και 2 σε δείγμα 10g για Ευρώπη.

Αν είμαι λάθος διόρθωσέ με!

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Εντελει ειμαι κατοχος ενος Ηρωα απο σημερα...LOL!!!!Να κανω μια ερωτησουλα μονο...Τι γινεται με την Original Firmware που εχει βγει στο side της HTC αλλα σε εμας δεν την δινει λογω SN??Μπορουμε να την κατεβασουμε με καποιο τροπο??
Link to comment
Share on other sites

htc

 

BTW Droid Eris, Sprint Hero, AND HTC Hero in Europe/Asia...I can now tell you that Éclair with Sense will be offered for you all. #MWC

 

 

απο το twitter της htc σήμερα.....

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Αντε ετσι ωραια αρα εχουμε σιγουρη δηλωση οτι θα το παρουμε αμα ελεγε και περιπου ποτε θα ειμασταν καλυμενοι πληρως

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. θελω να αγορασω το hero απο expansys. παιζει καποιο θεμα με το btooth;καπου διαβασ πως δεν δουλευει για ανταλλαγη αρχειων. ισχυει; επισης οσων αφορα την μπαταρια του ειναι ικαννοποιητικη; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. θελω να αγορασω το hero απο expansys. παιζει καποιο θεμα με το btooth;καπου διαβασ πως δεν δουλευει για ανταλλαγη αρχειων. ισχυει; επισης οσων αφορα την μπαταρια του ειναι ικαννοποιητικη; ευχαριστω

 

Με το original firmware το ΒΤ ειναι μονο για handsfree.

Εμένα με φυσιολογική χρηση 2 μέρες..αν το βάλω το βραδυ σε flight mode 3 μέρες.

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso77 τα επιτρεπτά νομίζω είναι ανάποδα...

1,6 σε δείγμα 1g για Αμερική και 2 σε δείγμα 10g για Ευρώπη.

Αν είμαι λάθος διόρθωσέ με!

 

Δεν είσαι καθόλου λάθος. Για περισσότερες πληροφορίες... [ame]http://en.wikipedia.org/wiki/Specific_absorption_rate[/ame]

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. θελω να αγορασω το hero απο expansys. παιζει καποιο θεμα με το btooth;καπου διαβασ πως δεν δουλευει για ανταλλαγη αρχειων. ισχυει; επισης οσων αφορα την μπαταρια του ειναι ικαννοποιητικη; ευχαριστω

 

Με την 2.1 θα μπορεις να στειλεις και να λαβεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου κραταει με το ζορι μια μερα για αυτο και εχω παραγγειλει και αλλη μια μπαταρια να ξεμπερδευω

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..μετά από ψάξιμο σε διάφορα forum και site, μάζεψα αρκετές πληροφορίες και έφτιαξα αυτό τον οδηγό για όποιον θέλει να αφαιρέσει default apps από τον Ήρωα του.

Χρησιμοποιώ Windows Vista 32bit οπότε όλες οι εντολές που ακολουθούν είναι και δουλεύουν εκεί..για linux νομίζω είναι αντί για / βάζετε \

Το έχω δοκιμάσει μόνο σε rooted με : recovery-RA-hero-v1.5.3 και Modaco custom rom 3.1

 

Σημαντικό να αναφέρω είναι πως δε μπορούμε να σβήσουμε ό,τι θέλουμε γιατί θα βγάζει force close και κάποια πράγματα δε θα δουλεύουν!

Π.χ.1 δε μπορούμε να σβήσουμε το Vending.apk γιατί μετά δε θα έχουμε market!!!

Π.χ.2 δε μπορούμε να σβήσουμε το Rosie.apk γιατί μετά δε θα έχουμε SenseUI !! αλλά μπορείτε να σβήσετε το Launcher.apk ,

που είναι το UI του default android cupcake αν είσαστε σίγουροι ότι δε θα το χρειαστείτε.

 

Ξαναλέω... ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙ ΣΒΗΝΕΤΕ!

 

Εγώ έχω αφαιρέσει χωρίς κανένα πρόβλημα : Stocks, Twitter, Footprints

Γλύτωσα 4,79mb από τη μνήμη και κάποια ακόμα επειδή δε ξεκινάει χωρίς να το θέλω το footprints πχ όταν ανοίγει το κινητό.

Θα μου πείτε σιγά τι γλύτωσες..δεν ξέρω..μια ελαφριά βελτίωση πάντως τη βλέπω..

αλλά δεν θέλω και να το παρακάνω και να αρχίσω να αφαιρώ ότι βρίσκω μπροστά μου, μόνο αυτά που δε χρησιμοποιώ ποτέ και ούτε πρόκειται!! (μη λέω μεγάλα λόγια! :rolleyes: )

 

Δε φέρω καμιά ευθύνη για προβλήματα που παρουσιαστούν από τα παρακάτω!

Anyway για windows λοιπόν:

 

1. Κατεβάζουμε το Android SDK από εδώ : http://developer.android.com/sdk/index.html το κάνουμε unzip και το βάζουμε χύμα στον C (για ευκολία)

 

2. Πάτε μέσα στο φάκελο android-sdk-windows/tools και φτιάξτε ένα φάκελο π.χ. rmapp (θα χρειαστεί στο 8)

 

3. Κάνουμε boot τον ήρωα με PowerOff + Home και τον συνδέουμε με USB στο pc

 

4. ΚΑΝΟΥΜΕ NANDROID BACKUP!!!!

 

5. Στα windows ανοίγουμε ένα dos παράθυρο : windows logo-> run -> γράφουμε cmd και πατάμε OK

 

6. Στο dos τώρα, δίνουμε μία μία τις παρακάτω εντολές και στο τέλος της κάθε μιας enter :

 

cd:/

cd android-sdk-windows/tools

adb devices (και αν όλα είναι οκ θα βγάλει : list of devices attached και από κάτω το S/N του ήρωά σας)

adb shell mount /system

adb shell ls /system/app/ (και θα βγάλει μια λίστα με όλα τα apps που είναι εγκατεστημένα στον ήρωα, default και μη)

 

7. Σημειώνουμε τις εφαρμογές που θέλουμε να αφαιρέσουμε, ΠΡΟΣΟΧΗ είναι case sensitive

 

8. Για την περίπτωση που θέλουμε να κρατήσουμε backup του application πριν το σβήσουμε κάνουμε τα ακόλουθα, αλλιώς πάτε κατευθείαν στο 9.

Αυτό που κάνουμε παρακάτω είναι, αντιγράφουμε ότι έχει σχέση με το application που θέλουμε να σβήσουμε από το /system/app του Ήρωα – στο android-sdk-windows/tools/rmapp του pc μας.

 

Π.χ. για το Stocks (μετοχές)

 

adb pull /system/app/Stock.apk ./rmapp

adb pull /system/app/Stock.odex ./rmapp

adb pull /system/app/com.htc.StockWidget.apk ./rmapp

adb pull /system/app/com.htc.StockWidget.odex ./rmapp

 

Ελέγχουμε τον φάκελο από τα windows να δούμε αν αντιγράφτηκαν όλα και αν όλα είναι οκ πάμε παρακάτω.

 

9. Σε αυτό το βήμα θα σβήσουμε το application από τον ήρωα..

Πάλι στο dos , εκεί που ήμασταν, δίνουμε τις παρακάτω εντολές (πάλι για το παράδειγμα του Stocks)

 

adb shell rm /system/app/Stock.odex

adb shell rm /system/app/Stock.apk

adb shell rm /system/app/com.htc.StockWidget.odex

adb shell rm /system/app/com.htc.StockWidget.apk

 

10. Για έλεγχο αν όντως τη διαγράψαμε δίνουμε πάλι και κοιτάμε αν υπάρχει..αν όχι μπράβο σας!!

adb shell ls /system/app

 

11.Επαναλαμβάνετε τα βήματα 8 και 9 για όσα application θέλετε να αφαιρέσετε και μη ξεχνάτε πρέπει να αφαιρέσετε και το apk και το odex

 

12. Κάντε reboot τον ήρωα και όταν ανοίξει και πάτε στα application θα πρέπει να λείπουν αυτά που αφαιρέσατε μαζί και με τον χώρο που καταλαμβάνανε στη μνήμη του ήρωα!

 

Εν συντομία η εντολή για backup είναι :

 

adb pull /system/app/**** ./####

 

όπου **** το ΑΚΡΙΒΕΣ όνομα του application που θα αφαιρέσουμε, μαζί με την κατάληξή του .apk και .odex

και όπου #### ο φάκελος που φτιάξατε μέσα στο android-sdk-windows/tools/

 

 

adb shell rm /system/app/****

 

όπου **** το ΑΚΡΙΒΕΣ όνομα του application που θα αφαιρέσουμε, μαζί με την κατάληξή του .apk και .odex

 

 

Ελπίζω να βοήθησα όσους θέλανε να ελαφρύνουν το βαρύ φορτίο του ήρωα τους..

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το συγκεκριμένο tutorial προστέθηκε στο πρώτο post. Με τη βοήθειά σας μπορούμε εκεί να συγκεντρώσουμε τις σημαντικότερες πληροφορίες για την συγκεκριμένη συσκευή.

 

Για οτιδήποτε σχετικό, μη διστάσετε να με ενοχλήσετε.

 

Ευχαριστούμε τον φίλο Achillx. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..μετά από ψάξιμο σε διάφορα forum και site, μάζεψα αρκετές πληροφορίες και έφτιαξα αυτό τον οδηγό για όποιον θέλει να αφαιρέσει default apps από τον Ήρωα του.

Χρησιμοποιώ Windows Vista 32bit οπότε όλες οι εντολές που ακολουθούν είναι και δουλεύουν εκεί..για linux νομίζω είναι αντί για / βάζετε \

Το έχω δοκιμάσει μόνο σε rooted με : recovery-RA-hero-v1.5.3 και Modaco custom rom 3.1

 

Σημαντικό να αναφέρω είναι πως δε μπορούμε να σβήσουμε ό,τι θέλουμε γιατί θα βγάζει force close και κάποια πράγματα δε θα δουλεύουν!

Π.χ.1 δε μπορούμε να σβήσουμε το Vending.apk γιατί μετά δε θα έχουμε market!!!

Π.χ.2 δε μπορούμε να σβήσουμε το Rosie.apk γιατί μετά δε θα έχουμε SenseUI !! αλλά μπορείτε να σβήσετε το Launcher.apk ,

που είναι το UI του default android cupcake αν είσαστε σίγουροι ότι δε θα το χρειαστείτε.

 

Ξαναλέω... ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙ ΣΒΗΝΕΤΕ!

 

Εγώ έχω αφαιρέσει χωρίς κανένα πρόβλημα : Stocks, Twitter, Footprints

Γλύτωσα 4,79mb από τη μνήμη και κάποια ακόμα επειδή δε ξεκινάει χωρίς να το θέλω το footprints πχ όταν ανοίγει το κινητό.

Θα μου πείτε σιγά τι γλύτωσες..δεν ξέρω..μια ελαφριά βελτίωση πάντως τη βλέπω..

αλλά δεν θέλω και να το παρακάνω και να αρχίσω να αφαιρώ ότι βρίσκω μπροστά μου, μόνο αυτά που δε χρησιμοποιώ ποτέ και ούτε πρόκειται!! (μη λέω μεγάλα λόγια! :rolleyes: )

 

Δε φέρω καμιά ευθύνη για προβλήματα που παρουσιαστούν από τα παρακάτω!

Anyway για windows λοιπόν:

 

1. Κατεβάζουμε το Android SDK από εδώ : http://developer.android.com/sdk/index.html το κάνουμε unzip και το βάζουμε χύμα στον C (για ευκολία)

 

2. Πάτε μέσα στο φάκελο android-sdk-windows/tools και φτιάξτε ένα φάκελο π.χ. rmapp (θα χρειαστεί στο 8)

 

3. Κάνουμε boot τον ήρωα με PowerOff + Home και τον συνδέουμε με USB στο pc

 

4. ΚΑΝΟΥΜΕ NANDROID BACKUP!!!!

 

5. Στα windows ανοίγουμε ένα dos παράθυρο : windows logo-> run -> γράφουμε cmd και πατάμε OK

 

6. Στο dos τώρα, δίνουμε μία μία τις παρακάτω εντολές και στο τέλος της κάθε μιας enter :

 

cd:/

cd android-sdk-windows/tools

adb devices (και αν όλα είναι οκ θα βγάλει : list of devices attached και από κάτω το S/N του ήρωά σας)

adb shell mount /system

adb shell ls /system/app/ (και θα βγάλει μια λίστα με όλα τα apps που είναι εγκατεστημένα στον ήρωα, default και μη)

 

7. Σημειώνουμε τις εφαρμογές που θέλουμε να αφαιρέσουμε, ΠΡΟΣΟΧΗ είναι case sensitive

 

8. Για την περίπτωση που θέλουμε να κρατήσουμε backup του application πριν το σβήσουμε κάνουμε τα ακόλουθα, αλλιώς πάτε κατευθείαν στο 9.

Αυτό που κάνουμε παρακάτω είναι, αντιγράφουμε ότι έχει σχέση με το application που θέλουμε να σβήσουμε από το /system/app του Ήρωα – στο android-sdk-windows/tools/rmapp του pc μας.

 

Π.χ. για το Stocks (μετοχές)

 

adb pull /system/app/Stock.apk ./rmapp

adb pull /system/app/Stock.odex ./rmapp

adb pull /system/app/com.htc.StockWidget.apk ./rmapp

adb pull /system/app/com.htc.StockWidget.odex ./rmapp

 

Ελέγχουμε τον φάκελο από τα windows να δούμε αν αντιγράφτηκαν όλα και αν όλα είναι οκ πάμε παρακάτω.

 

9. Σε αυτό το βήμα θα σβήσουμε το application από τον ήρωα..

Πάλι στο dos , εκεί που ήμασταν, δίνουμε τις παρακάτω εντολές (πάλι για το παράδειγμα του Stocks)

 

adb shell rm /system/app/Stock.odex

adb shell rm /system/app/Stock.apk

adb shell rm /system/app/com.htc.StockWidget.odex

adb shell rm /system/app/com.htc.StockWidget.apk

 

10. Για έλεγχο αν όντως τη διαγράψαμε δίνουμε πάλι και κοιτάμε αν υπάρχει..αν όχι μπράβο σας!!

adb shell ls /system/app

 

11.Επαναλαμβάνετε τα βήματα 8 και 9 για όσα application θέλετε να αφαιρέσετε και μη ξεχνάτε πρέπει να αφαιρέσετε και το apk και το odex

 

12. Κάντε reboot τον ήρωα και όταν ανοίξει και πάτε στα application θα πρέπει να λείπουν αυτά που αφαιρέσατε μαζί και με τον χώρο που καταλαμβάνανε στη μνήμη του ήρωα!

 

Εν συντομία η εντολή για backup είναι :

 

adb pull /system/app/**** ./####

 

όπου **** το ΑΚΡΙΒΕΣ όνομα του application που θα αφαιρέσουμε, μαζί με την κατάληξή του .apk και .odex

και όπου #### ο φάκελος που φτιάξατε μέσα στο android-sdk-windows/tools/

 

 

adb shell rm /system/app/****

 

όπου **** το ΑΚΡΙΒΕΣ όνομα του application που θα αφαιρέσουμε, μαζί με την κατάληξή του .apk και .odex

 

 

Ελπίζω να βοήθησα όσους θέλανε να ελαφρύνουν το βαρύ φορτίο του ήρωα τους..

 

πολυ πιο απλος τροπος χωρις να μπλεξεις με κονσολα και εντολες, ειναι να κατεβασεις το Root explorer στο κινητο και να παιξεις απο εκει.

συγχαρητηρια για τη δουλεια που εκανες παντως

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλα (δικο μου λαθος )ξεχασα να πω οτι το hero μου δεν ειναι root θα δοκιμασω την λυση με το ROOT EXPLORER και θα σας ενημερωσω αμεσα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλα (δικο μου λαθος )ξεχασα να πω οτι το hero μου δεν ειναι root θα δοκιμασω την λυση με το ROOT EXPLORER και θα σας ενημερωσω αμεσα

 

λοιπον,ειχε αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχει ξανασυζητηθεί αλλά πριν από αρκετές μέρες και αυτά τα πράγματα εξελίσονται διαρκώς.

Μπορεί κανείς με Hero με ελληνικό serial number να πάρει την ευρωπαική ROM από το site της HTC? Στο ελληνικό δεν έχει καν επιλογή για download (μόνο το Upgrade του Sync βγάζει) και στο ευρωπαικό παίρνω την γνωστή απάντηση "this download is not suitable for your device".

 

Ξέρω ότι μπορώ να την κατεβάσω από xda κλπ αλλά μήπως για να μην την έχουν στο επίσημο site παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα?

Τώρα έχω την 2.73.405.38. Ακόμα κι αν δεν χάνω κάτι με το να μην αναβαθμίσω, τι θα γίνει όταν βγει rom με android 2.1? Θα περιμένουμε 200 μήνες μέχρι να γίνει publish στο ελληινικό htc site?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχει ξανασυζητηθεί αλλά πριν από αρκετές μέρες και αυτά τα πράγματα εξελίσονται διαρκώς.

Μπορεί κανείς με Hero με ελληνικό serial number να πάρει την ευρωπαική ROM από το site της HTC? Στο ελληνικό δεν έχει καν επιλογή για download (μόνο το Upgrade του Sync βγάζει) και στο ευρωπαικό παίρνω την γνωστή απάντηση "this download is not suitable for your device".

 

Ξέρω ότι μπορώ να την κατεβάσω από xda κλπ αλλά μήπως για να μην την έχουν στο επίσημο site παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα?

Τώρα έχω την 2.73.405.38. Ακόμα κι αν δεν χάνω κάτι με το να μην αναβαθμίσω, τι θα γίνει όταν βγει rom με android 2.1? Θα περιμένουμε 200 μήνες μέχρι να γίνει publish στο ελληινικό htc site?

εχω στείλει ερώτηση για το συγκεκριμένο θέμα στην htc και περιμένω απάντηση...

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω μια ερωτηση...Ειμαι κατοχος ενος Ηρωα ;) αλλα δεν ξερω αν πρεπει να κανω root στο κινητο ,απο την στιγμη που δεν με ενδιαφερει αυτη τη στιγμη να περασω καποια αλλη rom.To root στη συσκευη εκτος απο αλλαγη rom σε τη αλλο χρησιμευει?Και αν ειναι χρησιμο που μπορω να δω πως γινεται απλα το root σε Hero (χωρις αλλαγη rom)!!Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...