Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η εφαρμογη που ειχαμε για το HD για το Random Access δεν δουλευει στο HD2?

Τι καρτα μνημης χρειαζομαστε για αγορα και ποσο περιπου κανει.

Το Destinator που ειχαμε στο ΗD ειναι η ιδια?τρεχει εδω στο HD2?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=595318&page=89

 

Επιστρέφει ο kwbr με νέα rom...

 

ευχαριστα νεα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αν μπορεί κάπιος να με βοηθήσει στο εξής:

 

Πέρασαν την νέα rom 1.66 την ελληνική και από τότε δεν μου τρέχει το igo. Παρατήρησα ότι η νέα rom μετανόμασε την κάρτα μνήμης από Storage Card σε Κάρτα Αποθήκευσης, οπότε έχει πρόβλημα το sys.txt του igo. Δοκίμασα να αλλάξω το όνομα στο sys.txt αλλά τζίφος. Έχει κανείς κάτι να μου προτείνει;

 

 

Δοκίμασε να σβήσεις τελείως από το sys το [folders app="%sdcard%/igo8]

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες την καλησπέρα μου σε όλους. Εδώ και μερικές μέρες είμαι κι εγώ κάτοχος του πανέμορφου HD2. Η αναβάθμιση απ' το Kaiser ήταν τεράστια, πραγματικά έχω τρελαθεί από την ταχύτητα και ευχρηστία του. Γενικά δεν μου αρέσουν τα add-ons και προτιμώ το λειτουργικό "γυμνό", αλλά στην περίπτωση του HD2 το Manila UI είναι πανέμορφο και χρηστικότατο. Οι ταϊβανέζοι της HTC έχουν κάνει απίστευτη δουλειά. Όσο για τις λίγες φορές που χρειάστηκε να παίξω με το native WM UI και με άλλες stylus-based εφαρμογές, δεν είχα σχεδόν ποτέ πρόβλημα με την capacitive οθόνη που λένε κάποιοι. Ίσως επειδή έχω μικρά δάχτυλα... Σίγουρα πάντως δεν είναι τόσο σημαντικό μειονέκτημα όπως νόμιζα και γιαυτό δίσταζα να το αγοράσω μέχρι τώρα.

 

Να ευχαριστήσω ιδιαίτερα το Δημήτρη (zaharakis) για την πολύτιμη βοήθειά του. Δημήτρη είναι όπως ακριβώς τα είπες, το μηχάνημα δεν παίζεται από ταχύτητα και οθόνη (ανάλυση + ευαισθησία). Δεν ξέρω για το iPhone, σίγουρα θα είναι καλύτερο σε πολλούς τομείς, αλλά το καλό με το HD2 είναι ότι βρίσκομαι στο στοιχείο μου (λόγω WM) και ταυτόχρονα έχω την ομορφιά και ευχρηστία του Manila UI (που δεν είχαμε ποτέ δει σε WM συσκευή).

 

Ευχαριστώ όλους για το τεράστιο thread και τον athanaso77 για την αρχική σελίδα με όλα τα goodies συγκεντρωμένα. :respect:

 

Έχω ετοιμάσει μια βελτιωμένη έκδοση του πληκτρολογίου με ελληνικά (κανονικά και για SMS) και θα την ανεβάσω το βραδάκι για όσους ενδιαφέρονται.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το λεοντα μου:D σε σχεση με το hd απλα αλλο πραμα,οθονη king size ποιοτητα αλλου και δε χορταινω να το βλεπω,παω για δουλεια και το βραδυ εχει μελετη οπως παλια:lol:δημητρη kwbr λες ε?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω ετοιμάσει μια βελτιωμένη έκδοση του πληκτρολογίου με ελληνικά (κανονικά και για SMS) και θα την ανεβάσω το βραδάκι για όσους ενδιαφέρονται.

 

Τέτοιες προσπάθειες είναι πάντα ευπρόσδεκτες! :rolleyes:

 

η εφαρμογη που ειχαμε για το HD για το Random Access δεν δουλευει στο HD2?

 

Δουλεύει μόνο εάν κάνεις ελληνικό το manila. Λεπτομέρειες θα βρεις στο πρώτο post.

 

Τι καρτα μνημης χρειαζομαστε για αγορα και ποσο περιπου κανει.

 

microSDHC όλων των μεγεθών. Οι 16άρες που κυκλοφορούν υποστηρίζονται κανονικά. Όσο μεγαλύτερο το class τόσο το καλύτερο.

 

Το Destinator που ειχαμε στο ΗD ειναι η ιδια?τρεχει εδω στο HD2?

 

Το ίδιο τρέχει κανονικότατα και εδώ.

 

Καλησπέρα παιδιά αν μπορεί κάπιος να με βοηθήσει στο εξής:

 

Πέρασαν την νέα rom 1.66 την ελληνική και από τότε δεν μου τρέχει το igo. Παρατήρησα ότι η νέα rom μετανόμασε την κάρτα μνήμης από Storage Card σε Κάρτα Αποθήκευσης, οπότε έχει πρόβλημα το sys.txt του igo. Δοκίμασα να αλλάξω το όνομα στο sys.txt αλλά τζίφος. Έχει κανείς κάτι να μου προτείνει;

 

Χρησιμοποιησε εναν Reg Editor(like Resco Registry etc.) βρες αυτο το key:

\HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles \SDMemory\Folder

και μετονομασε την Κάρτα Αποθήκευσης σε Storage Card

και soft reset

 

(thanks to tsipistri)

 

Καλημερα σε ολους.

Εβαλα την επίσημη ρομ και εχει radio 2.05.51.05_2.

Πως γίνεται αυτό αφού ειχαν βφάλει την 2.06?

Μπορω να φλασάρω πάνω στην 1.66 άλλο radio?

To 2.06 ή το 2.07.

 

Η τελευταία (1.66) έχει ράδιο 2.06. Σίγουρα έχεις βάλει αυτή;

Για να φλασάρεις άλλο radio θα χρειαστείς hardspl.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το λεοντα μου:D σε σχεση με το hd απλα αλλο πραμα,οθονη king size ποιοτητα αλλου και δε χορταινω να το βλεπω,παω για δουλεια και το βραδυ εχει μελετη οπως παλια:lol:δημητρη kwbr λες ε?

 

δουλεψε το λιγο Αλεξη με την μαμα,ετσι για τους τυπους :lol:

μιας και μες την βδομαδα θα εχουμε νεα δουλεια του Kwbr ;)

 

νακαταλαβεις και λιγο την διαφορα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια βαζω το sn στο σαιτ της htc για να κανω αναβαθμιση και δε μου το δεχεται

 

Δες στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μηπωσ πειρε το ματι σας σε κανενα μαγαζι στο Πειραια κατα προτιμηση καμια θηκη ανοιχτη μπροστα.

 

μια καλη περιπτωση απο ελλαδα ειναι το extreme-mobile http://www.extreme-mobile.gr/search?q=htc+hd2 εχει πολλα προιοντα να δεις. τα στελνει κιολας και αν θες μπορεις να πας και απο το μαγαζι του. το μαγαζι ειναι στο αιγαλεω.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο video player που παιζει με ελληνικούς υποτιτλους στο Leo ? Το TCPMP δεν το τρέχει, ενώ το core player δεν υποστηριζει υποτιτλους. Μηπως κάποιο converter οπως το DVD Catalyst 3 ενσωματωνει υποτιτλους ??

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ευχαριστήσω τους tsipistri και kplr για την πολύ καλή δουλειά τους στα ελληνικά πληκτρολόγια για το HD2. Η έκδοση που παραθέτω στο post αυτό είναι βασισμένη στο CAB του tsipistri, με κάποιες μικρές διορθώσεις και βελτιώσεις στη θέση των χαρακτήρων για πιο άνετη πληκτρολόγηση.

 

Βελτιώσεις:

 

1. Στη σελίδα 2 των συμβόλων αντικατέστησα όλα τα άχρηστα (κατά τη γνώμη μου) smilies με άλλους πιο χρήσιμους χαρακτήρες, που ενώ υπήρχαν στην αγγλική έκδοση, αντικαταστάθηκαν από τους ελληνικούς χαρακτήρες για SMS (στη σελίδα 1) και απ' τους αριθμούς (στη σελίδα 2). Δείτε τα screenshots.

 

2. Αν κρατηθεί πατημένο ένα πλήκτρο στις σελίδες των συμβόλων θα εμφανιστεί ο χαρακτήρας που αρχικά υπήρχε στην αγγλική έκδοση (για τα πλήκτρα της σελίδας 1), ή θα εμφανιστεί το standard σύμβολο που αντιστοιχεί στο πλήκτρο (για τα πλήκτρα των αριθμών στη σελίδα 2). Στο πληκτρολόγιο του tsipistri, σε πολλές περιπτώσεις κρατώντας πατημένα κάποια πλήκτρα εμφανίζονταν κενοί ή/και άσχετοι control-codes (non-printable χαρακτήρες). Στη δική μου έκδοση αυτό έχει διορθωθεί.

 

3. Στη σελίδα 2 των συμβόλων τα δύο ζευγάρια πλήκτρα γύρω από το <SPACE> δεν είναι πλέον κενά, αλλά περιέχουν τους χαρακτήρες < , ; > και < . : > όπως στις άλλες σελίδες.

 

4. Μικροβελτίωση στην εικόνα VF_GR.png.

 

Όλες οι αλλαγές ισχύουν και στους δύο προσανατολισμούς (portrait και landscape). Οι υπόλοιποι τύποι πληκτρολογίου (Compact QWERTY, Phone Keypad) υποστηρίζουν κι αυτές ελληνικά (υπάρχει το κουμπάκι <EN/GR>). Να σημειώσω ότι το αρχείο CAB στο παρακάτω link προορίζεται μόνο για το HTC HD2 (με αγγλική WWE ROM). Στη δική μου συσκευή (με την τελευταία official WWE 1.66.405.2 ROM) δουλεύει άψογα και πλέον ένα αγγλικό HD2 δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα από το αντίστοιχο ελληνικό, εκτός από τα ελληνικά menus/dialogues (που ποτέ δεν μου άρεσαν).

 

HTC HD2 Greek Keyboard (with SMS 160-character support) [RapidShare]

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Πριν εγκαταστήσετε το παραπάνω CAB πρέπει να απεγκαταστήσετε τα CABs των tsipistri και kplr στην πρώτη σελίδα του thread!

 

Ελπίζω να είναι χρήσιμο. Ενημερώστε με για οποιαδήποτε προβλήματα/bugs κτλ.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ευχαριστήσω τους tsipistri και kplr για την πολύ καλή δουλειά τους στα ελληνικά πληκτρολόγια για το HD2. Η έκδοση που παραθέτω στο post αυτό είναι βασισμένη στο CAB του tsipistri, με κάποιες μικρές διορθώσεις και βελτιώσεις στη θέση των χαρακτήρων για πιο άνετη πληκτρολόγηση.

 

Βελτιώσεις:

 

1. Στη σελίδα 2 των συμβόλων αντικατέστησα όλα τα άχρηστα (κατά τη γνώμη μου) smilies με άλλους πιο χρήσιμους χαρακτήρες, που ενώ υπήρχαν στην αγγλική έκδοση, αντικαταστάθηκαν από τους ελληνικούς χαρακτήρες για SMS (στη σελίδα 1) και απ' τους αριθμούς (στη σελίδα 2). Δείτε τα screenshots.

 

2. Αν κρατηθεί πατημένο ένα πλήκτρο στις σελίδες των συμβόλων θα εμφανιστεί ο χαρακτήρας που αρχικά υπήρχε στην αγγλική έκδοση (για τα πλήκτρα της σελίδας 1), ή θα εμφανιστεί το standard σύμβολο που αντιστοιχεί στο πλήκτρο (για τα πλήκτρα των αριθμών στη σελίδα 2). Στο πληκτρολόγιο του tsipistri, σε πολλές περιπτώσεις κρατώντας πατημένα κάποια πλήκτρα εμφανίζονταν κενοί ή/και άσχετοι control-codes (non-printable χαρακτήρες). Στη δική μου έκδοση αυτό έχει διορθωθεί.

 

3. Στη σελίδα 2 των συμβόλων τα δύο ζευγάρια πλήκτρα γύρω από το <SPACE> δεν είναι πλέον κενά, αλλά περιέχουν τους χαρακτήρες < , ; > και < . : > όπως στις άλλες σελίδες.

 

4. Μικροβελτίωση στην εικόνα VF_GR.png.

 

Όλες οι αλλαγές ισχύουν και στους δύο προσανατολισμούς (portrait και landscape). Οι υπόλοιποι τύποι πληκτρολογίου (Compact QWERTY, Phone Keypad) υποστηρίζουν κι αυτές ελληνικά (υπάρχει το κουμπάκι <EN/GR>). Να σημειώσω ότι το αρχείο CAB στο παρακάτω link προορίζεται μόνο για το HTC HD2 (με αγγλική WWE ROM). Στη δική μου συσκευή (με την τελευταία official WWE 1.66.405.2 ROM) δουλεύει άψογα και πλέον ένα αγγλικό HD2 δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα από το αντίστοιχο ελληνικό, εκτός από τα ελληνικά menus/dialogues (που ποτέ δεν μου άρεσαν).

 

HTC HD2 Greek Keyboard (with SMS 160-character support) [RapidShare]

 

Ελπίζω να είναι χρήσιμο. Ενημερώστε με για οποιαδήποτε προβλήματα/bugs κτλ.

 

μπραβο ρε Κωστη :)

 

θα το δοκιμασω!μου θυμιζει και το finger keyboard με τους αριθμους αμεσα προσβασιμους και στην 1η σελιδα ,κατι που με ειχε βολεψει παρα πολυ στο HD μου;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε Κωστη :)

 

θα το δοκιμασω!μου θυμιζει και το finger keyboard με τους αριθμους αμεσα προσβασιμους και στην 1η σελιδα ,κατι που με ειχε βολεψει παρα πολυ στο HD μου;)

ΟΚ Δημήτρη, πες μου αν κάτι δεν δουλέψει/bugs κτλ. Ελπίζω να μην βιάστηκα να το ανεβάσω. Δεν είναι πολύ διαφορετικό απ' τα άλλα, απλά μερικοί χαρακτήρες ήταν μη προσβάσιμοι και τους μετέφερα σε μέρος που να φαίνονται κατευθείαν και έβγαλα κατι χαζά smilies που είχε στις θέσεις αυτές. Για τους αριθμούς αν δεν θέλεις να αλλάζεις σελίδα κρατάς πατημένα τα πλήκτρα ()ΕΡΤΥΘΙΟΠ στη σελ. 1 και έχεις τους αντίστοιχους αριθμούς.

 

Πάντως δεν το χορταίνω το Leo... Μέχρι τώρα όλα SUPER! :drool:

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ευχαριστήσω τους tsipistri και kplr για την πολύ καλή δουλειά τους στα ελληνικά πληκτρολόγια για το HD2. Η έκδοση που παραθέτω στο post αυτό είναι βασισμένη στο CAB του tsipistri, με κάποιες μικρές διορθώσεις και βελτιώσεις στη θέση των χαρακτήρων για πιο άνετη πληκτρολόγηση.

 

Βελτιώσεις:

 

1. Στη σελίδα 2 των συμβόλων αντικατέστησα όλα τα άχρηστα (κατά τη γνώμη μου) smilies με άλλους πιο χρήσιμους χαρακτήρες, που ενώ υπήρχαν στην αγγλική έκδοση, αντικαταστάθηκαν από τους ελληνικούς χαρακτήρες για SMS (στη σελίδα 1) και απ' τους αριθμούς (στη σελίδα 2). Δείτε τα screenshots.

 

2. Αν κρατηθεί πατημένο ένα πλήκτρο στις σελίδες των συμβόλων θα εμφανιστεί ο χαρακτήρας που αρχικά υπήρχε στην αγγλική έκδοση (για τα πλήκτρα της σελίδας 1), ή θα εμφανιστεί το standard σύμβολο που αντιστοιχεί στο πλήκτρο (για τα πλήκτρα των αριθμών στη σελίδα 2). Στο πληκτρολόγιο του tsipistri, σε πολλές περιπτώσεις κρατώντας πατημένα κάποια πλήκτρα εμφανίζονταν κενοί ή/και άσχετοι control-codes (non-printable χαρακτήρες). Στη δική μου έκδοση αυτό έχει διορθωθεί.

 

3. Στη σελίδα 2 των συμβόλων τα δύο ζευγάρια πλήκτρα γύρω από το <SPACE> δεν είναι πλέον κενά, αλλά περιέχουν τους χαρακτήρες < , ; > και < . : > όπως στις άλλες σελίδες.

 

4. Μικροβελτίωση στην εικόνα VF_GR.png.

 

Όλες οι αλλαγές ισχύουν και στους δύο προσανατολισμούς (portrait και landscape). Οι υπόλοιποι τύποι πληκτρολογίου (Compact QWERTY, Phone Keypad) υποστηρίζουν κι αυτές ελληνικά (υπάρχει το κουμπάκι <EN/GR>). Να σημειώσω ότι το αρχείο CAB στο παρακάτω link προορίζεται μόνο για το HTC HD2 (με αγγλική WWE ROM). Στη δική μου συσκευή (με την τελευταία official WWE 1.66.405.2 ROM) δουλεύει άψογα και πλέον ένα αγγλικό HD2 δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα από το αντίστοιχο ελληνικό, εκτός από τα ελληνικά menus/dialogues (που ποτέ δεν μου άρεσαν).

 

HTC HD2 Greek Keyboard (with SMS 160-character support) [RapidShare]

 

Ελπίζω να είναι χρήσιμο. Ενημερώστε με για οποιαδήποτε προβλήματα/bugs κτλ.

 

Dr Costa (ξερει ο Δημητρης) σε ευχαριστουμε πολυ!

Βαζω τωρα την 1,2 του Kwbr και το δοκιμαζω εξωνυχιστικα!!

Ερωτηση: Τ9 υποστηριζει στα Ελληνικα σε ολες τις μορφες του? Εγω ας πουμε μηνυματα γραφω με κλασικο πληκτρολογιο κινητου και Τ9 σφαιρα!!

 

Επισης θελω να κανψ φορματ την SD καρτα μου σε windows seven. Στην επιλογη alocation unit size τι να βαλω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να το κατεβασω αυτο Sense 2.5 Mod: 48 Links with Panels ?

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5565876&postcount=268

 

Αλλά είναι ακόμα beta 2. Οπότε κράτα ένα καλό backup πριν το περάσεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις :X

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη το πληκτρολογιο δουλευει μια χαρα!με αυτο γραφω τωρα :)

 

μια πληροφορια Βαγγελη,για να μην παιδευεσαι,την 1.2 εχω και εγω.εχει μονο 2 διαφορες απο την 1.1.7

1. στην 1.1.7 η μαγνητοφωνηση κλησης ειναι πιο καλη και

2. στην 1.1.7 η διαχειριση της ραμ ειναι καλυτερη.

 

σε ολα τα αλλα οι ρομ ειναι ολοιδιες,ταχυτατες και σταθεροτατες χωρις bugs και δυσλειτουργιες!

 

ελπιζω σε μια ακομη καλυτερη δουλεια του Kwbr που απο οτι ειπε,θα ερθει συντομα :)

 

Κωστη (dr costa :D) το λεο δεν παιζεται πλεον και χαιρομαι που το ξαναπηρα!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Γνωρίχει κάποιος για την hidden ram (576 αντι για 448)?

 

http://htcpedia.com/news/hidden-ram-in-the-european-version-of-the-htc-hd2.html

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624672

 

Αν το έχει φλασάρει κάποιος , ας μας πεί αν αξίζει τον κόπο.

Ευχαριστώ

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη το πληκτρολογιο δουλευει μια χαρα!με αυτο γραφω τωρα :)

 

μια πληροφορια Βαγγελη,για να μην παιδευεσαι,την 1.2 εχω και εγω.εχει μονο 2 διαφορες απο την 1.1.7

1. στην 1.1.7 η μαγνητοφωνηση κλησης ειναι πιο καλη και

2. στην 1.1.7 η διαχειριση της ραμ ειναι καλυτερη.

 

σε ολα τα αλλα οι ρομ ειναι ολοιδιες,ταχυτατες και σταθεροτατες χωρις bugs και δυσλειτουργιες!

 

ελπιζω σε μια ακομη καλυτερη δουλεια του Kwbr που απο οτι ειπε,θα ερθει συντομα :)

 

Κωστη (dr costa :D) το λεο δεν παιζεται πλεον και χαιρομαι που το ξαναπηρα!

 

Θα βαλω 1,2 για ενα και μονο λογο, επειδη βαζιζεται στην 1,66 που δεν εχει κανενα πλεον προβλημα με τα μηνυματα (για μενα πολυ βασικο γιατι στελνω πολλα).

 

Θυμαμαι υπηρχαν φορες που τα μηνυματα μου στελνονταν 2 και 3 φορες.

 

Επισης θα επιστρεψω σε Wktask απλα συμβουλη μου ειναι πως στα exceptions του πρεπει να μπαινει το HTC messaging και ο comm manager!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Dr Costa (ξερει ο Δημητρης) σε ευχαριστουμε πολυ!

Βαζω τωρα την 1,2 του Kwbr και το δοκιμαζω εξωνυχιστικα!!

Ερωτηση: Τ9 υποστηριζει στα Ελληνικα σε ολες τις μορφες του? Εγω ας πουμε μηνυματα γραφω με κλασικο πληκτρολογιο κινητου και Τ9 σφαιρα!!

 

Επισης θελω να κανψ φορματ την SD καρτα μου σε windows seven. Στην επιλογη alocation unit size τι να βαλω?

Καλησπέρα Βαγγέλη, ναι υποστηρίζει κανονικά XT9 σε όλες τις μορφές του σε αγγλικά και σε ελληνικά. Κάνει και αυτόματο spell-checking/correction as-you-type. Όλα αυτά τα ρυθμίζεις από το μενουδάκι του πληκτρολογίου ("Text Input Settings").

 

Για την SD επέλεξε Default σε όλα και θα στη φορμάρει όπως πρέπει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Γνωρίχει κάποιος για την hidden ram (576 αντι για 448)?

 

http://htcpedia.com/news/hidden-ram-in-the-european-version-of-the-htc-hd2.html

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624672

 

Αν το έχει φλασάρει κάποιος , ας μας πεί αν αξίζει τον κόπο.

Ευχαριστώ

 

 

συνονοματε εχει δοκιμαστει και εχουν αναφερθει εντυπωσεις εδω και μερες ;)

δεν αξιζει,τουλαχιστον αυτη ειναι η γνωμη μου,απο την στιγμη που ζητας εντυπωσεις :)

απο εκει και μετα αν θελετε απλα δοκιμαζετε και εχετε και οι ιδιοι αποψη :)

 

Βαγγελη εγω ποτε δεν τον εβγαλα τον wtask :)δεν μπορω χωρις αυτον :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Βαγγέλη, ναι υποστηρίζει κανονικά XT9 σε όλες τις μορφές του σε αγγλικά και σε ελληνικά. Κάνει και αυτόματο spell-checking/correction as-you-type. Όλα αυτά τα ρυθμίζεις από το μενουδάκι του πληκτρολογίου ("Text Input Settings").

 

Για την SD επέλεξε Default σε όλα και θα στη φορμάρει όπως πρέπει.

 

Παρελειψα να ρωτησω, οταν το εχεις στη μορφη κλασικου τηλεφωνου στελνει sms με 160 χαρακτηρες? (Πολλα ζηταω τωρα θα μου πεις.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη αν μου κατσει που ελεγε και η διαφημιση θα το εχω κι εγω συντομα ελπιζω.

 

 

 

αντε Κωστη με το καλο:D

 

να μαζευομαστε σιγα σιγα παλι στα παλια λημερια μας :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αντε Κωστη με το καλο:D

 

να μαζευομαστε σιγα σιγα παλι στα παλια λημερια μας :D

 

ξερεις αν το παραγγειλω αποψε στην expansys αν προλαβαινει να ειναι εδω Παρασκευη;

 

Παιζει κανας εκπτωτικος κωδικος ;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος πως αλλάζουμε τα εικονίδια στο μενού?

Έχω βάλει το JWMD Icon Changer αλλά μερικά εικονίδια τα αφήνει ίδια.

Έχει υπόψη του κανείς κάποια λύση?

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...