Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν το πάρεις αυτή τη στιγμή από κάποιο κατάστημα, θεωρώ απίθανο να έχει προεγκατεστημένη την αναβάθμιση με το Sense UI. Θα χρειαστεί να την εγκαταστήσεις μόνος σου ή να ζητήσεις να την εγκαταστήσουν στο service του καταστήματος. Από άποψη τεχνικών χαρακτηριστικών, αλλά πλέον και software, είναι σχεδόν στα επίπεδα του HTC Hero. Απλά για το τελευταίο είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα υπάρξει επίσημη αναβάθμιση σε Android 2 (ή και 2.1), ενώ για το Magic υπάρχουν μόνο φήμες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς να προτείνει καμία θήκη για προστασία του κινητού, με το κύριο βάρος στο να φαίνεται όμορφα το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει καμία θήκη για προστασία του κινητού, με το κύριο βάρος στο να φαίνεται όμορφα το κινητό;

 

φίλε μου σε αυτό το θέμα το κινητό υστερεί πολύ σε σχέση με το iphone!!!! εγώ προσωπικά δεν βρήκα τίποτα καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Invisible Shield... Δεν είναι θήκη, αλλά προστατεύει

http://www.zagg.com/invisibleshield/htc-magic-t-mobile-g2-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου σε αυτό το θέμα το κινητό υστερεί πολύ σε σχέση με το iphone!!!! εγώ προσωπικά δεν βρήκα τίποτα καλό!!!
Κρίμα...

 

Από τις όποιες "λύσεις", λέει τίποτα αυτό ίσως;

 

Νομίζω ότι είναι με τις ευλογίες τις HTC, από ότι είδα εδώ, αλλά δεν ξέρω τι παίζει.

 

EDIT:

Δοκίμασε το Invisible Shield... Δεν είναι θήκη, αλλά προστατεύει

http://www.zagg.com/invisibleshield/htc-magic-t-mobile-g2-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

Προτιμώ τις λύσεις που προστατεύουν κάπως από τα σκασίματα στο πάτωμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. δεν μου κατβαινουν το radio 6.35.07.29 και το SPL 1.76.2007 απο το magic tips. γιατι? υπαρχει καποιο αλλο λινκ??? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Συνολικά τα αρχεία για το συγκεκριμένο οδηγό θα βρεις εδώ. Θα διορθώσω τα links και στο blog και θα τα προσθέσω και ως ανεξάρτητα αρχεία με edit σε αυτό το post.

 

EDIT:

radio 6.35.10.18 (mirror - θα το ανεβάσω αργότερα και εκτός rapidshare)

SPL 1.76.2007 (mirror)

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα...

 

Από τις όποιες "λύσεις", λέει τίποτα αυτό ίσως;

 

Νομίζω ότι είναι με τις ευλογίες τις HTC, από ότι είδα εδώ, αλλά δεν ξέρω τι παίζει.

 

EDIT:

Προτιμώ τις λύσεις που προστατεύουν κάπως από τα σκασίματα στο πάτωμα.

 

την πρώτη την έχω αλλά δεν λέει και πολλά, μπορείς να την βρεις και ebay πολύ ποιο φτηνά!

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

Δύο σενάρια μπορώ να σκεφτώ:

1) Μπορείς να αντιγράψεις τις επαφές σου στη SIM και μετά από εκεί να τις κάνεις εισαγωγή στο κινητό σου. Εάν δεν εμφανίζονται σωστά τα ονόματα, δοκίμασε τη λύση Νο 2.

 

2) Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το myphoneexplorer, για να κάνεις export τις επαφές σου από το SE σε csv αρχείο και μετά να κάνεις αυτό το αρχείο import στο http://www.google.com/contacts. Ενναλακτικά μπορείς να κάνεις export σε csv τις επαφές σου από το Outlook ή Outlook epxress, αν τις έχεις εκεί. Στη συνέχεια, όταν κάνεις sync το Magic, οι επαφές σου θα μεταφερθούν αυτόματα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είσαι γαμάτος!

Και συχαρητήρια που σε κάνανε mod!

 

Πάω να βάλω το radio 6.35.10.18 και SPL 1.76.2007 αλλά δεν μπορώ. Μετά από όλα τα commands μου βγάζει "FAILED (remote: signature verify fail)" και δεν αλλάζει το radio και το SPL..

Τι κάνω λάθος;

 

EDIT: Το βρήκα. Αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Να μπω στην κάρτα μνήμης. Πως γίνεται;

 

EDIT #2: Το λύσαμε και αυτό...

 

EDIT #3: Τώρα δεν ξέρω τι έγινε! Πάω να το ανοίξω και μένει στο logo htc magic!!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

aφου βαλω το engineering SPL μετα radio 6.35.07.29 και το SPL 1.76.2007 και τη 6.35 recovery ROM του Amon_RA πρεπει να βαλω και την CursorSense 0.9.1??? θελω να παω σε VmaNoSense32A 0.2.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=627582

 

Επιτέλους κανονικό smooth multitouch...και μάλιστα στους χάρτες μας!!

Go go google you can do it!!

 

Εγώ παρόλο που έχω Cyanogen έβαλα την τρίτη επιλογή που λέει ότι έχει και Navigation International...αλλά δεν έχω αμάξι και δε τα πολυχρησιμοποιω αυτά...

 

Προσέχτε όποιος το βγάλει να ξέρει ότι σβήνει τους παλιούς του χάρτες οπότε κάντε τα απαραίτητα backup σας αν θέλετε να είστε οκ...

γενικά πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το Multitouch στη ROM σας για να δουλέψει προφανώς...

 

Mια ερώτηση...αν ακολουθήσω την πρώτη επιλογή για cyanogen που αλλάζει το framework πιστεύετε θα γίνει πιο smooth το ΜΤ στον browser του cyan?

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημά μου ξέρει κανείς τίποτα;

Δεν ξέρω τι να κάνω!!!

Το ανοίγω, και μένει στο boot, εκεί που λέει htc magic!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μπεις σε fastboot mode ? (θα βγαλεις την μπαταρια και μετα ενεργοποιηση πατωντας ταυτοχρονα το πληκτρο back)

αν ναι εισαι ok

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως δεν μπορώ να κάνω! Το έχω αφήσει εδώ και καμιά ώρα έτσι αλλά τίποτα...

Έβγαλα την μπαταρία, δοκίμασα να μπω σε fastboot mode, πάτησα το HOME+ενεργοποίηση, volume down+ενεργοποίηση, αλλά τίποτα απολύτως!

Μόνο όταν πάω να μπω και είναι συνδεδεμένο το usb μου βγάζει πάλι το ίδιο, αλλά πάνω αριστερά, σε ένα κόκκινο πλαίσιο, έγραφε fastboot usb!

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Μένει η οθόνη του boot htc magic και πάνω αριστερά, γράφει μόνο με κόκκινα γράμματα fastboot usb!

 

στην οθόνη που δείχνει τα ρομποτάκια?

Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα κραταει το nandroid bacκup ρε παιδια? μου χει κρατησει καμια ωρα σχεδον. βεβαια οι τελιτσες προχωρανε. μηπως κολλησε???
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση με την ελληνικη ρομ γινεται ευκολα και υποθετω μεσω καλωδιου ετσι παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι απλή. Συνδέεις το κινητό στο PC και στη συνέχεια τρέχεις το RUU αρχείο της αναβάθμισης. Απαραίτητη προϋπόθεση να έχεις εγκαταστήσει το HTC Sync και να γίνει πράσινο το εικονίδιο του, όταν συνδέσεις το κινητό (εάν δε γίνει, υπάρχει θέμα με τους drivers).
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 2-3 λεπτά, ανάλογα με τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει.

 

και τι να κανω τωρα? ειμαι μια ωρα+ ετσι. σιγα πια τι ειχα βαλει... να βγαλω την μπαταρια???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...