Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα.χθες πηρα το χπερια1 στην τιμη τον 190 ευρω.πηρα το δειγμα απο τα multirama,φυσικα χωρις το κουτι του κ ολα τα υπολοιπα που περιεχει μεσα.πηρα ενα φορτιστη με 8 ευρω και μου μενει να παρω ενα καλωδιο συνδεσης με πσ.επειδη δεν εχω ασχολειθει καθολου με το ''αθλημα'' θελω καποια βοηθεια.

1.για να βαλω ελληνικα να το στειλω στην S.E η να κανω μονος μου την διαδικασια με τα λινκ που εχω βρει.

http://rs296.rapidshare.com/files/232145569/APP_SW_X1i_GENERIC_GR_CDF1223-1936_KOV_R3AA007.exe αυτη ειναι η ρομ απο τους xda και η σχετικη διαδικασια που εχω βρει στο φορουμ για το πως γινεται πιστευω θα με βοηθησει.

2.η ρομ που εχω βρει ειναι η τελευταια εκδοση κ ειναι η official?

3.αν οχι,υπαρχει καποια αλλη πιο καινουργια κ official?

4.αν βαλω μονος μου την official rom χανω την εγγυηση?

5.τι αλλα χρησιμα προγραμματα μου προτεινετε?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα.χθες πηρα το χπερια1 στην τιμη τον 190 ευρω.πηρα το δειγμα απο τα multirama,φυσικα χωρις το κουτι του κ ολα τα υπολοιπα που περιεχει μεσα.πηρα ενα φορτιστη με 8 ευρω και μου μενει να παρω ενα καλωδιο συνδεσης με πσ.επειδη δεν εχω ασχολειθει καθολου με το ''αθλημα'' θελω καποια βοηθεια.

1.για να βαλω ελληνικα να το στειλω στην S.E η να κανω μονος μου την διαδικασια με τα λινκ που εχω βρει.

http://rs296.rapidshare.com/files/232145569/APP_SW_X1i_GENERIC_GR_CDF1223-1936_KOV_R3AA007.exe αυτη ειναι η ρομ απο τους xda και η σχετικη διαδικασια που εχω βρει στο φορουμ για το πως γινεται πιστευω θα με βοηθησει.

2.η ρομ που εχω βρει ειναι η τελευταια εκδοση κ ειναι η official?

3.αν οχι,υπαρχει καποια αλλη πιο καινουργια κ official?

4.αν βαλω μονος μου την official rom χανω την εγγυηση?

5.τι αλλα χρησιμα προγραμματα μου προτεινετε?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

 

Αυτή είναι η τελευταία επίσημη ROM από την SE. Οπότε είσαι μια χαρά.

 

Καλώδιο δεν είναι απαραίτητο να αγοράσεις. Ένα οποιοδήποτε καλώδιο USB-miniUSB θα σου κάνει μια χαρά την δουλειά σου. Τέτοια καλώδια χρησιμοποιούν οι περισσότεροι εξωτερικοί σκληροί δίσκοι!

Διάβασε εδώ. Θα τα βρεις όλα. Απλά να αγνοήσεις το κομμάτι του Hard SPL. Αν δεν έχεις σκοπό να φορτώσεις ROM μη επίσημες δεν χρειάζεται να το κάνεις:).

Να περάσεις μόνος σου την τελευταία επίσημη δεν χάνεις καμία εγγύηση.

Για άλλα προγράμματα, δες αυτό.

Τέλος, αυτό

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα καλωδιο κ ειπα να ξεκινησω την διαδικασια..αρχισαν οι αποριες ομως

1.ο υπολογιστης μου(win xp) δεν βρισκει το κινητο.πρεπει να εγκαταστησω καποιο προγγραμμα?

2.αν ναι που θα το βρω?

επαναλαμβανω οτι δεν εχω το cd που βρισκεται στο κουτι καθως κ ολα τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.ο υπολογιστης μου(win xp) δεν βρισκει το κινητο.πρεπει να εγκαταστησω καποιο προγγραμμα?

2.αν ναι που θα το βρω?

 

ActiveSync 4.5

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα καλωδιο κ ειπα να ξεκινησω την διαδικασια..αρχισαν οι αποριες ομως

1.ο υπολογιστης μου(win xp) δεν βρισκει το κινητο.πρεπει να εγκαταστησω καποιο προγγραμμα?

2.αν ναι που θα το βρω?

επαναλαμβανω οτι δεν εχω το cd που βρισκεται στο κουτι καθως κ ολα τα υπολοιπα

 

τελικα το βρηκα αυτο.θελει αλλαγη απο active sync σε disk drive.

τα update που παρεχει στη σελιδα της η se βοηθουν καπου απο την στιγμη που θα εχω φορτωσει την ελληνικη ρομ?

το windows update που παρεχει το κινητο δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

αιδια η αυτονομια του ειναι καλη?η κατασκευη του?να φανταστω υποστηριζει flash αι παιζει βιντεο απο youtube......?
Link to comment
Share on other sites

αιδια η αυτονομια του ειναι καλη?η κατασκευη του?να φανταστω υποστηριζει flash αι παιζει βιντεο απο youtube......?

 

Η αυτονομία του κατά γενική ομολογία καλή.

Η κατασκευή του δειχνει καλή, αλλά τελοσπάντων...

Flash υποστηριζει, YouTube παιζει, αλλά μεχρι στιγμης δε μου εχει φορτωσει ποτέ ιστοσελίδα με flash. Προσοχή, δε λέω για YouTube, αυτό το παίζει κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία του κατά γενική ομολογία καλή.

Η κατασκευή του δειχνει καλή, αλλά τελοσπάντων...

Flash υποστηριζει, YouTube παιζει, αλλά μεχρι στιγμης δε μου εχει φορτωσει ποτέ ιστοσελίδα με flash. Προσοχή, δε λέω για YouTube, αυτό το παίζει κανονικά.

 

και τη ποιοτητα εχει?

Link to comment
Share on other sites

και τη ποιοτητα εχει?

 

βλέπεται :D

Ανάλογα πάντα με την ποιότητα που το ανέβασαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τον Skyfire ανοιγει σελιδες που απαιτουν flash player αλλα η ποιοτητα ειναι πααααρα πολυ κακη και γενικα σαν browser ειναι δυσκολος.

 

Παμε τωρα στα δικα μου...

 

Σημερα μετα απο μια συνομιλια μου οταν εκλεισα τη γραμμη, το τηλεφωνο εκανε ολα τα χρωματα του αρνητικα. Αυτο μου ειχε ξανατυχει πριν καποιους μηνες, παλι με τα απο το ενα τηλεφωνημα. Το "προβλημα" λυθηκε κανοντας ενα restart

 

Δεν ξερω αν ειναι κατι ανησυχητικο...σας εχει τυχει ποτε?? Τι μπορει να το προκαλεσε?? Δεν εχω περασει αλλη ROM την "μαμα" εχω πανω!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Με τον Skyfire ανοιγει σελιδες που απαιτουν flash player αλλα η ποιοτητα ειναι πααααρα πολυ κακη και γενικα σαν browser ειναι δυσκολος.

 

Παμε τωρα στα δικα μου...

 

Σημερα μετα απο μια συνομιλια μου οταν εκλεισα τη γραμμη, το τηλεφωνο εκανε ολα τα χρωματα του αρνητικα. Αυτο μου ειχε ξανατυχει πριν καποιους μηνες, παλι με τα απο το ενα τηλεφωνημα. Το "προβλημα" λυθηκε κανοντας ενα restart

 

Δεν ξερω αν ειναι κατι ανησυχητικο...σας εχει τυχει ποτε?? Τι μπορει να το προκαλεσε?? Δεν εχω περασει αλλη ROM την "μαμα" εχω πανω!!

 

εμενα με ενδιαφερει μονο η ποιοτητα του youtube.αντε και κανα fb.επιλογη hd/hq εχει?

Link to comment
Share on other sites

εμενα με ενδιαφερει μονο η ποιοτητα του youtube.αντε και κανα fb.επιλογη hd/hq εχει?

 

Ναι κανονικα αν δεν κανω λαθος δειχνει και hq απο youtube.... Η αληθεια ειναι οτι ενω σερφαρω στο net απο το κινητο, δεν πολυβλεπω videos απο youtube!!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα με ενδιαφερει μονο η ποιοτητα του youtube.αντε και κανα fb.επιλογη hd/hq εχει?

 

Ούτε το ένα ούτε το άλλο. Εγώ έτσι το θυμάμαι.. Αλλά ας μπει ένας κάτοχος να το επιβεβαιώσει. Αλλά δεν θυμάμαι να μπορώ να επιλέξω μέσα στο πρόγραμμα πως να δω το βίντεο.. Ούτε στο iPhone υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το ένα ούτε το άλλο. Εγώ έτσι το θυμάμαι.. Αλλά ας μπει ένας κάτοχος να το επιβεβαιώσει. Αλλά δεν θυμάμαι να μπορώ να επιλέξω μέσα στο πρόγραμμα πως να δω το βίντεο.. Ούτε στο iPhone υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

 

δεν ενοω οταν βλεπεις το βιντεο.Για παραδειγμα στο lg arena μου εχει αυτην την επιλογη προτου το πατισεις....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μετα απο μια συνομιλια μου οταν εκλεισα τη γραμμη, το τηλεφωνο εκανε ολα τα χρωματα του αρνητικα. Αυτο μου ειχε ξανατυχει πριν καποιους μηνες, παλι με τα απο το ενα τηλεφωνημα. Το "προβλημα" λυθηκε κανοντας ενα restart

 

Δεν ξερω αν ειναι κατι ανησυχητικο...σας εχει τυχει ποτε?? Τι μπορει να το προκαλεσε?? Δεν εχω περασει αλλη ROM την "μαμα" εχω πανω!!

 

Μου το έχει κάνει και εμένα 2 φορές πριν μερικους μηνες, ακριβως οπως το περιγραφεις. Ανησυχησα αλλά από τότε δεν το ξαναέκανε ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους.

τελικα μετα απο 3 μηνες πηρα πισω το κινητο μου αλλα δεν φορτιζει τωρα η μπαταρια καθολου.ενω δειχνει πως φορτιζει με το ρευμα δεν γεμιζει.

υπαρχει πεςριπτωση να χαλασε?????

πως θα το βρω και ποσο κανει μια καινουργια????

ευχαριστω..............

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους.

τελικα μετα απο 3 μηνες πηρα πισω το κινητο μου αλλα δεν φορτιζει τωρα η μπαταρια καθολου.ενω δειχνει πως φορτιζει με το ρευμα δεν γεμιζει.

υπαρχει πεςριπτωση να χαλασε?????

πως θα το βρω και ποσο κανει μια καινουργια????

ευχαριστω..............

 

Soft Reset εκανες; Εμενα μια φορά ειχε κολλησει και έδειχνε όλη μέρα 100%, και εκανα Soft Reset και εγραψε το πραγματικο (55%!).

Δοκίμασέ το και μετά δοκίμασε και Hard Reset και αν δεν στρώσει το συζητάμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει και εμένα 2 φορές πριν μερικους μηνες, ακριβως οπως το περιγραφεις. Ανησυχησα αλλά από τότε δεν το ξαναέκανε ποτέ.

 

Αφου το εκανε και σε σενα 2 φορες θα ειναι ετσι προγραμματισμενο απο την μαμα Ericsson :lol::lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αφου το εκανε και σε σενα 2 φορες θα ειναι ετσι προγραμματισμενο απο την μαμα Ericsson :lol::lol:

 

μην το γελας :ninja: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα πως κανω hard reset???

επισης ειναι λογικο να καιει η μαπταρια?

 

" Κάνετε Hard Reset ως εξής: Πατάτε και κρατάτε πατημένα τα 2 hardkeys (αυτά που βρίσκονται κάτω από την οθόνη και ανάμεσά τους γράφει XPERIA) και πατάτε μια φορά το πλήκτρο on/off. Η οθόνη θα γράψει 'This operation will delete all your personal data, and reset all settings to the manufacturer default settings. Press [R] to restore manufacturer defaults, or press [X] to cancel.' "

 

Ναι ειναι λογικο αμα του εχεις να κανει πολλά μαζι ή σερφαρεις ώρα, ή εχεις ανοιχτο πολλή ωρα το προγραμμα πλοήγησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα πως κανω hard reset???

επισης ειναι λογικο να καιει η μαπταρια?

Δεν μου ακούγεται και πολύ καλό αυτό. Πρόσεξε μη σου βραχυκλώνει πουθενά. Αν δεν ξέρεις από αυτά φρόντισε να σου την τσεκάρουν σε κάποιο εξειδικευμένο κατάστημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση.

το κινητο δεν παταγε καθολου το touch screen.το πηγα και το πηρα σημερα.

αλλα δεν φορτιζει η μπαταρια καθολου και οπως ειδα ζεματαει οταν ειναΙ στο ρευμα.

επισης δεν διαβαζει την καρτα μνημης.

hard reset εκανα αλλα παλι τιποτα.

ειναι δυνατον να χαλασε η μπαταρια μεσα σε λιγοτερο απο ενα χρονο????????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...