Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα και εγώ τον Opera 10 beta αλλά για landscape δεν είδα να γίνεται αυτόματα όπως με τον προηγούμενο, έχει κουμπί να είναι On-Off.

 

Ψάχνοντας τι έχει ήδη γραφεί για rotation βρήκα αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2993317#post2993317 και έχοντας ως registy editor (total commander) ακολούθησα τις οδηγίες αλλάζοντας τις τιμές. Μετά όμως δεν είδα αντιστοιχία σε κάποιο πρόγραμμα ώστε να βάλω κουμπί (συντόμευσης) για την οδηγία.

Εναλλακτικά βρήκα και αυτό αλλά μάλλον πάει πολύ αφού ήδη πείραξα τη registy...

link http://www.modaco.com/content/i8000-omnia-ii-http-i8000-modaco-com/294337/orientation-detection-v1-0-autorotation-v1-1/#entry1089709

 

Καμμιά άλλη ιδέα (γιατί δεν είναι καθολου πρακτικό να ανοιγοκλείνω το landscape στον Opera 10 beta)

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καμμιά άλλη ιδέα (γιατί δεν είναι καθολου πρακτικό να ανοιγοκλείνω το landscape στον Opera 10 beta)

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5309952&postcount=2

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Να γυρίσω πρώτα την τιμή στη registry στην προηγούμενη κατάσταση ή δεν έχει σημασία;

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησουλες στα γρηγορα.

 

1)Υπαρχει δυνατοτητα να δουμε Justin tv και Sopcast μεσω windows mobile 6.5 απο το Omnia II ???αν ναι πως?

 

2)Υπαρχει καποιο προγραμμα P2P ειδικο για windows mobile που να μπορουμε να κατεβαζουμε τραγουδακια mp3 απευθειας στο κινητο??αν ναι ποιο?

 

τι εγινε ρε παιδια,δεν υπαρχουν σπαντησεις για τα παραπανω ερωτηματα???

Link to comment
Share on other sites

Athanaso77 > Tο δοκίμασα αλλά δε δουλεύει, άσε που το γεγονός ότι το βάζει στο κουμπί κλήσεων (ακόμα και αν λέει για παρατεταμένο πάτημα) δεν είναι πρακτικό (έκανα κανα δυο κλήσεις στις 1πμ....)

Τροπος να ενεργοποιείται αυτόματα η περιστροφή δεν υπάρχει (όπως πχ για το htc?)

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν το έχω δοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή, σε άλλες δεν έχει πρόβλημα.

 

Σε σχέση τώρα με την αυτόματη περιστροφή εάν κάνεις μια αναζήτηση προς τα πίσω θα βρεις πολλές επιλογές. Εντούτοις δεν έχω να σου προτείνω κάποια συγκεκριμένη μιας και κατά τη δική μου γνώμη τέτοια προγράμματα περισσότερο μπελάς είναι παρά εξυπηρέτηση και συνηθίζουν να παρουσιάζουν διάφορα conflicts με άλλες λειτουργίες της εκάστοτε συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θέλω να κάνω απεγκατάσταση κάποια προγράμματα από το omnia II αλλα δεν ξέρω πως ? δοκίμασα να απεγκαταστισω τον resco explorer και εσβησα το φάκελο από την κάρτα μνήμης αλλα τα εικονίδια υπάρχουν ακόμα καμια βοήθεια :)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θέλω να κάνω απεγκατάσταση κάποια προγράμματα από το omnia II αλλα δεν ξέρω πως ? δοκίμασα να απεγκαταστισω τον resco explorer και εσβησα το φάκελο από την κάρτα μνήμης αλλα τα εικονίδια υπάρχουν ακόμα καμια βοήθεια :)

καλημερα.πας εναρξη-ρυθμισεις-ρυθμισεις μνημης-κυριος χωρος αποθηκευσης.εκει διαλεγεις το προγραμμα που θες να σβησεις και πατας διαγραφη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.πας εναρξη-ρυθμισεις-ρυθμισεις μνημης-κυριος χωρος αποθηκευσης.εκει διαλεγεις το προγραμμα που θες να σβησεις και πατας διαγραφη.

thanks το κύριο εικονίδιο σβήστηκε αλλα έχουν μείνει 3 φάκελοι στο έναρξη, ο ένας λέει content ο άλλος save και ο 3 custom ξέρεις πως μπορούνε να φύγουνε και αυτή?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κανουμε κληση απο το ακουστικο μλπε δοντι πατοντας το κουμπι και μετα με ομιλια να καλεσουμε μια επαφη οπως εκανα με το ν70.ειαναι δυνατον να μην εχει

voice call?

Link to comment
Share on other sites

thanks το κύριο εικονίδιο σβήστηκε αλλα έχουν μείνει 3 φάκελοι στο έναρξη, ο ένας λέει content ο άλλος save και ο 3 custom ξέρεις πως μπορούνε να φύγουνε και αυτή?

 

Θα πας στα αρχεια μου-windows-start menu-προγραμματα και απο εκει τα βρισκεις και τα σβηνεις.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να διαβασω τι ειναι το csc phone radio και τι αλλαζω, κερδιζω με την αλλαγη του καθε ενος?
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στα αρχεια μου-windows-start menu-προγραμματα και απο εκει τα βρισκεις και τα σβηνεις.

 

thanks επιτελους τα 3 αχρηστα εικονιδια εφυγαν.:)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω αυτο http://www.freewarepocketpc.net/serve.php

(pocket rar) απευθειας στο κινητο το αποθηκευω και μολις παω να το τρεξω βγqζει μηνυμα σφαλματος οτι το αρχειο δεν ειναι για pocket pc..τι κανω λαθος??? μπορειτε να μου δωσετε ενα λινκ για να κατεβασω ενα winrar(η παρομοιο) προγραμμα για τα windows mobile

?

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να διαβασω τι ειναι το csc phone radio και τι αλλαζω, κερδιζω με την αλλαγη του καθε ενος?

 

Ρυθμίσεις>Συστημα>Εκδοση>Συσκευή.

Πάντα κερδίζεις αφού μια νέα ROM συνήθως διορθώνει διάφορα ζητήματα,εγώ πάντως που την πέρασα είδα διαφορά σε ταχύτητα κ.α. σε σχέση με την XXIL5 (20/12/2009).

Υπόψην όταν περνάς νέα ROM τα πάντα σβήνονται,το να πάρεις backup δεν σημαίνει ότι θα περαστούν και τα όποια εγκατεστημένα προγράμματα όπως ήταν πριν(θα έλεγα ότι μετά το ξαναστήνεις εξαρχής όπως θες εσύ αφού του κάνεις και hard reset αμέσως μετά την αναβάθμιση);)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατεβαζω αυτο http://www.freewarepocketpc.net/serve.php

(pocket rar) απευθειας στο κινητο το αποθηκευω και μολις παω να το τρεξω βγqζει μηνυμα σφαλματος οτι το αρχειο δεν ειναι για pocket pc..τι κανω λαθος??? μπορειτε να μου δωσετε ενα λινκ για να κατεβασω ενα winrar(η παρομοιο) προγραμμα για τα windows mobile

?

 

http://www.pocketpcfreeware.com/en/index.php?soft=820

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κα παλι βγαζει μηνυμα σφαλματος X "το αρχεο δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη για pockrt pc"...

Μέσα στο zip είναι το cab,στείλτο με BT και κάνε εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο zip είναι το cab,στείλτο με BT και κάνε εγκατάσταση.

 

δηλαδη να ανοιξω το αρχειο zip που παραθετεις απο το pc μου και να στειλω το αρχειο cap στο κινητο?αυτο ενοεις?Σορυ αλλα αν δεν εχεις το pc ευκαιρο δεν κανεις δουλεια?και οποιος δεν εχει pc καθολου ακομα χειροτερα..windows mobile και pocket pc σου λεει μετα..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να ανοιξω το αρχειο zip που παραθετεις απο το pc μου και να στειλω το αρχειο cap στο κινητο?αυτο ενοεις?Σορυ αλλα αν δεν εχεις το pc ευκαιρο δεν κανεις δουλεια?και οποιος δεν εχει pc καθολου ακομα χειροτερα..windows mobile και pocket pc σου λεει μετα..

 

Αν δεν έχεις εύκαιρο το pc σου, συνδέσου στο internet με το i8000, μπες στην συγκεκριμένη σελίδα και κατέβασε το αρχείο απευθείας στο κινητό.

Τί σόι pocket pc έχουμε :wink:

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις εύκαιρο το pc σου, συνδέσου στο internet με το i8000, μπες στην συγκεκριμένη σελίδα και κατέβασε το αρχείο απευθείας στο κινητό.

Τί σόι pocket pc έχουμε :wink:

 

ε μα αυτο κανω κ εγω και μου βγαζει συνεχως μηνυματα σφαλματος οταν παω να τρεξω το αρχειο που κατεβασα.anyway δε βγαζω ακρη καθοτι κ ασχετος με ολα αυτα.μολις εχω το pc θα κανω αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω να δω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

ε μα αυτο κανω κ εγω και μου βγαζει συνεχως μηνυματα σφαλματος οταν παω να τρεξω το αρχειο που κατεβασα.anyway δε βγαζω ακρη καθοτι κ ασχετος με ολα αυτα.μολις εχω το pc θα κανω αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω να δω τι παιζει.

 

Εγώ το δoκίμασα και κατέβηκε στο omnia χωρίς πρόβλημα :p

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ε μα αυτο κανω κ εγω και μου βγαζει συνεχως μηνυματα σφαλματος οταν παω να τρεξω το αρχειο που κατεβασα.anyway δε βγαζω ακρη καθοτι κ ασχετος με ολα αυτα.μολις εχω το pc θα κανω αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω να δω τι παιζει.

 

Πως πας να το τρέξεις; Εάν το βρεις με τον file manager της συσκευής σου δεν σου το δείχνει σαν συμπιεσμένο αρχείο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...