Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα.. :)

 

Eπειδη καθημερινα διαγραφονται αρκετα posts απο μελη που ζητουν να μαθουν πως μπορουν να κατεβασουν σπασμενες εφαρμογες αποφασισα να σας θυμισω την παρακατω ανακοινωση :!:

 

 

Προσωπικά μηνύματα:

 

Αν επιθυμείτε να επικοινωνήσετε με οποιονδήποτε χρήστη, ώστε να λάβετε διευκρινήσεις σχετικά με κάποιο μήνυμά τους ή να ζητήσετε πληροφορίες για οτιδήποτε, μπορείτε να το κάνετε απευθείας χρησιμοποιώντας τα προσωπικά μηνύματα. Δεν πρέπει να κοινοποιείτε δημόσια την πρόθεσή σας για προσωπική επικοινωνία, ούτε όμως και οι αποδέκτες των προσωπικών μηνυμάτων αυτών δεν θα πρέπει να κοινοποιούν στους υπόλοιπους για το γεγονός ότι δέχθηκαν / έστειλαν / προώθησαν PM. Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

FAQ: Προσωπικά μηνύματα (PMs)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Inertial Sliding Interface

 

Νέο μενού τύπου iPhone, με ενσωματωμένο taskman, γρήγορο και όμορφο.

(οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή χρησιμοποιεί το κουμπί του Μενού, όπως Handy Taskman, JBTaskman, θα πρέπει να απεγκατασταθεί)

 

Screenshots από τη συσκεύη μου:

 

http://img509.imageshack.us/img509/1625/scr000026e.th.jpg

 

http://img686.imageshack.us/img686/7065/scr000027w.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 5800 και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία θα μπορώ να επιλέξω τον φάκελο, στον οποίο αποθηκεύονται οι φωτογραφίες που τραβάει η συσκευή, γιατί από τις επιλογές δεν βρήκα κάποια ρύθμιση. Είναι ενοχλητικό να πρέπει να ανοίξω 3 φακέλους για να δω την φωτογραφία που μόλις έβγαλα.

Χρησιμοποιώ το Resco Photo Viewer και σαν default φάκελο για να ανοίγει το πρόγραμμα, έχω επιλέξει τον φάκελο images. Για να δω λοιπόν την φωτό που τράβηξα, ανοίγω τον φάκελο Κάμερα και άλλους 2 υποφάκελους. Μάλιστα από ότι πρόσεξα τις αποθηκεύει σε ξεχωριστό φάκελο ανά ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Inertial Sliding Interface

 

Νέο μενού τύπου iPhone, με ενσωματωμένο taskman, γρήγορο και όμορφο.

(οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή χρησιμοποιεί το κουμπί του Μενού, όπως Handy Taskman, JBTaskman, θα πρέπει να απεγκατασταθεί)

 

Screenshots από τη συσκεύη μου:

 

http://img509.imageshack.us/img509/1625/scr000026e.th.jpg

 

http://img686.imageshack.us/img686/7065/scr000027w.th.jpg

 

Μακάρι να ήταν signed να το κατέβαζα. Αλλά δεν μου αρέσει να μπλέκω με αυτην την διαδικασία. Θα περιμένουμε λίγο.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 5800 και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία θα μπορώ να επιλέξω τον φάκελο, στον οποίο αποθηκεύονται οι φωτογραφίες που τραβάει η συσκευή, γιατί από τις επιλογές δεν βρήκα κάποια ρύθμιση. Είναι ενοχλητικό να πρέπει να ανοίξω 3 φακέλους για να δω την φωτογραφία που μόλις έβγαλα.

Χρησιμοποιώ το Resco Photo Viewer και σαν default φάκελο για να ανοίγει το πρόγραμμα, έχω επιλέξει τον φάκελο images. Για να δω λοιπόν την φωτό που τράβηξα, ανοίγω τον φάκελο Κάμερα και άλλους 2 υποφάκελους. Μάλιστα από ότι πρόσεξα τις αποθηκεύει σε ξεχωριστό φάκελο ανά ημέρα.

Όχι, δε γίνεται. Τις αποθηκεύει σε ξεχωριστό φάκελο ανά μήνα, όχι ανά ημέρα. Θα προτιμούσες να τις έχει όλες χύμα; Αφού βγάλεις τη φωτογραφία μπορείς να τη μετακινήσεις, να τη μετονομάσεις ή να την κάνεις ό,τι άλλο θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Κααλησπέρα!Όπως καταλάβατε είμαι καινούρια στην παρέα σας.Πριν λιγο καιρο απεκτησα το 5530 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενη. Απλά εχω πρόβλημα με μια εφαρμογη το "the pencil" ενω το κανω εγκατασταση δεν μπορω να αποθηκευσω το πρασινο πληκτρο. Υπαρχει καμια παρομοια εφαρμογη που να μπορεις να επιλεγεις πολλα αρχεια μαζι γιατι αυτο που εχει το 5530 ειναι δυσχρηστο.Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια σε ολους.

μπορει να με βοηθησει καποιος στο πως κανουμε τις unsign εφαρμογες signed?

εχω το Ν82 και προσπαθω να περασω καποιες εφαρμογες.

 

Δες το πρώτο post στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed και θα βρεις ότι χρειάζεσαι..

 

Κααλησπέρα!Όπως καταλάβατε είμαι καινούρια στην παρέα σας.Πριν λιγο καιρο απεκτησα το 5530 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενη. Απλά εχω πρόβλημα με μια εφαρμογη το "the pencil" ενω το κανω εγκατασταση δεν μπορω να αποθηκευσω το πρασινο πληκτρο. Υπαρχει καμια παρομοια εφαρμογη που να μπορεις να επιλεγεις πολλα αρχεια μαζι γιατι αυτο που εχει το 5530 ειναι δυσχρηστο.Ευχαριστω πολυ

 

Αν θέλεις γενικά για διαχείριση αρχείων πολύ καλή εφαρμογή είναι το X-plore

Link to comment
Share on other sites

Κααλησπέρα!Όπως καταλάβατε είμαι καινούρια στην παρέα σας.Πριν λιγο καιρο απεκτησα το 5530 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενη. Απλά εχω πρόβλημα με μια εφαρμογη το "the pencil" ενω το κανω εγκατασταση δεν μπορω να αποθηκευσω το πρασινο πληκτρο. Υπαρχει καμια παρομοια εφαρμογη που να μπορεις να επιλεγεις πολλα αρχεια μαζι γιατι αυτο που εχει το 5530 ειναι δυσχρηστο.Ευχαριστω πολυ

Νομίζω πως λόγω των πλήκτρων αφής του 5530 δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Εφαρμογή που να κάνει το ίδιο πράγμα δεν υπάρχει.

Δοκίμασε το πρόγραμμα που σου πρότεινε ο φίλος zafevolution.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε γίνεται. Τις αποθηκεύει σε ξεχωριστό φάκελο ανά μήνα, όχι ανά ημέρα. Θα προτιμούσες να τις έχει όλες χύμα; Αφού βγάλεις τη φωτογραφία μπορείς να τη μετακινήσεις, να τη μετονομάσεις ή να την κάνεις ό,τι άλλο θέλεις.

 

και ομως ειναι και ανα ημερα...

Link to comment
Share on other sites

και ομως ειναι και ανα ημερα...

Ανά ημέρα είναι οι ονομασίες των αρχείων. Η ταξινόμησή τους σε φακέλους είναι ανά μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας, το x-plore το εχω δοκιμασει αλλα κ παλι δεν με βοηθησε πολυ. Το μεγαλυτερο προβλημα μου ειναι με τα μηνυματα πχ πως τσεκαρω να διαγραψω τα 50 απο τα 100. Θα το συνιθισω φανταζομαι αρχη ειναι ακομα, εκτος κ αν βγει καμια καινουρια εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, coreplayer για s60 5th edition πρόκειται να δούμε ποτέ; Κανένας άλλος τρόπος να κάνουμε αναπαραγωγή divx, xvid υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, coreplayer για s60 5th edition πρόκειται να δούμε ποτέ; Κανένας άλλος τρόπος να κάνουμε αναπαραγωγή divx, xvid υπάρχει;

Λένε ότι θα βγει σύντομα έκδοση για S60 5th, αλλά το λένε εδώ και πολυυυύ καιρό... :lol:

Για την ώρα, μόνο Smartmovie!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι θα βγει σύντομα έκδοση για S60 5th, αλλά το λένε εδώ και πολυυυύ καιρό... :lol:

 

ναι πράγματι, απ'το Σεπτέμβρη αν θυμάμαι καλά.:) Ας ελπίσουμε να το βγάλουν τελικά, θα είναι η απόλυτη εφραμογή για τις ''ναυαρχίδες'' με symbian s60 5th :music::up:

 

Για την ώρα, μόνο Smartmovie!

 

δηλαδή και πάλι χρειάζονται μετατροπή τα avi σε mpeg4, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή και πάλι χρειάζονται μετατροπή τα avi σε mpeg4, σωστά;

Όχι, παίζει avi χωρίς να χρειάζεται μετατροπή! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Απλά εχω πρόβλημα με μια εφαρμογη το "the pencil" ενω το κανω εγκατασταση δεν μπορω να αποθηκευσω το πρασινο πληκτρο.

Γενικά το x-plore είναι καλό πρόγραμμα αλλά και κάποια άλλα παρόμοια και δωρεάν θα σε βολέψουνε σε αυτό το θέμα... Το the pencil εμένα στο 5530 ενώ δούλεψε καλά μου έκανε restart απο το πουθενά στο κινητό...:cry:

 

Όχι, παίζει avi χωρίς να χρειάζεται μετατροπή! ;)

 

Συμφωνώ αλλά σε κινητά όπως το 5530 κάποια όχι πολύ μεγάλα σε μέγεθος τα .avi παίζουν εκνευριστικά αργά...:!:

Link to comment
Share on other sites

Από χτες το Nimbuzz (τελευταία έκδοση) έχει αρχίσει και μου κάνει νερά. Κάνω κλικ στο εικονίδιο και δεν μου το ανοίγει.. έχει συμβεί κάτι τέτοιο σε κάποιον από εσάς? Ποιό/α άλλο/α πρόγραμμα/τα (εκτός του fring) μου προτείνετε για multi-chatting και να έχει facebook, msn και googletalk ταυτόχρονα??
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω προγραμμα για το 5800 ωστε να μπορω να βλεπω τα shared folders του pc μου και να μπορω να κανω ''download στο κινητο,μεσω wi-fi.Ξερεις κανεις καποιο?

το αντιστροφο γινεται να βλεπω δηλαδη τα αρχεια του κινητου μου απο το pc<παντα μεσω wi-fi.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Νέος web browser ! ! ! :happy:

 

UC BROWSER

 

Καταπληκτικός browser, με πάρα πολλές δυνατότητες, ωραίο interface και σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό παραμετροποιήσιμος!

Προσωπικά, ο καλύτερος third-party browser που έχω χρησιμοποιήσει ως τώρα!

Περισσότερα και δωρεάν κατέβασμα, από εδώ. ;)

 

πολυ καλος ειναι εχω ομως ενα προβλημα του λιπει μαλων καπια γραμματοσιρα και σε καπιες σελιδες τα εμφανιζει ακαταλαβιστικα :wacko: διορθονεται αυτο η θα πρεπει να βαλω καπιον αλλο?ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Ανά ημέρα είναι οι ονομασίες των αρχείων. Η ταξινόμησή τους σε φακέλους είναι ανά μήνα.

 

και ξαναλεω...

ανα ημερα επιπλεον...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung i8910.

 

1) Με ποιο προγραμματάκι μπορώ να δω αρχεία .flv στα οποία να μπορώ να μετακινηθώ χρονικά π.χ με μια μπάρα.

 

2) Με ποιο προγραμματάκι μπορώ να δω τα βιντεάκια του youtybe.

 

3) Ποια θεματάκια μπορώ να εγκαταστήσω χωρίς να δημιουργούν κάποιο πρόβλημα στο τηλέφωνο όπως έχουν ακουστεί κατά καιρούς.

 

Ευχαριστώ :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung i8910.

 

1) Με ποιο προγραμματάκι μπορώ να δω αρχεία .flv στα οποία να μπορώ να μετακινηθώ χρονικά π.χ με μια μπάρα.

 

2) Με ποιο προγραμματάκι μπορώ να δω τα βιντεάκια του youtybe.

 

3) Ποια θεματάκια μπορώ να εγκαταστήσω χωρίς να δημιουργούν κάποιο πρόβλημα στο τηλέφωνο όπως έχουν ακουστεί κατά καιρούς.

 

Ευχαριστώ :).

 

1) Τα flv αρχεια ΔΕΝ εχουν μπαρα προοδου δυδτυχως

3) Εγω εβαλα παρα πολλα themes και τελικα κατεληξα στο Precision (που εχει απο τη μανα του) και στο Precision Black ειναι το ιδιο αλλα χωρις εκεινο το κοκκινο φοντο.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα χειροτερος browser απο τον UC δεν υπαρχει! Δυσχρηστος και με πολλα προβληματα και ασυμβατοτητες!:cry:
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το youtube το έβαλα σαν widget...στα widgets του κινητού υπάρχει ένα widget που λέγεται more widgets...αν μπεις εκεί και κάνεις αναζήτηση θα το βρεις..κατέβασέ το και μετά θα το βρεις μέσα στα widgets σου......;)
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

XpressCut: Cut songs on your S60 5th Edition device

http://symbianworld.org/2998-xpresscut-cut-songs-on-your-s60-5th-edition-device/

 

Χρειάζεται Python

 

http://farm5.static.flickr.com/4004/4251291893_1122c32a45.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...