Jump to content

[Εφαρμογή] Εορτολόγιο Greek Today Screen


WindowsNT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον να ξεκαθαρίσω κάτι όσον αφορά στο 6.5 επειδή βλέπω αρκετά μηνύματα που ορισμένοι γράφουν χωρίς να σκέφτονται.

 

1. Η Microsoft δεν έχει δώσει ακόμα API για το titanium interface (CHome) . Επομένως δεν υπάρχει περίπτωση να φτιαχτεί offical plugin αυτή την στιγμή για αυτήν την δουλειά.

 

2. Με το που υπάρχει η δυνατότητα τότε θα κάνω το εορτολόγιο για το CHome

 

3. Δεν έχει νόημα να λέτε διάφορα για το πότε θα γίνει ή αν θα γίνει και να κρίνετε ή να κατακρίνετε το γεγονός ότι δεν το έχω βάλει ακόμα, είτε εδώ είτε σε προσωπικά μηνύματα. Το λέω αυτό διότι ορισμένοι με έχουν πήξει σε προσωπικά για το upgrade. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει ότι δεν έχω καθόλου χρόνο για χάσιμο ειδικά για projects όπως το εορτολόγιο.

 

Το εορτολόγιο είναι δωρεάν πρόγραμμα, δεν παρέχεται με κανενός είδους υποστήριξη, και το αν ή πότε θα πάει στα WM 6.5 είναι αποκλειστικά δική μου απόφαση.

 

Μ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον να ξεκαθαρίσω κάτι όσον αφορά στο 6.5 επειδή βλέπω αρκετά μηνύματα που ορισμένοι γράφουν χωρίς να σκέφτονται.

 

1. Η Microsoft δεν έχει δώσει ακόμα API για το titanium interface (CHome) . Επομένως δεν υπάρχει περίπτωση να φτιαχτεί offical plugin αυτή την στιγμή για αυτήν την δουλειά.

 

2. Με το που υπάρχει η δυνατότητα τότε θα κάνω το εορτολόγιο για το CHome

 

3. Δεν έχει νόημα να λέτε διάφορα για το πότε θα γίνει ή αν θα γίνει και να κρίνετε ή να κατακρίνετε το γεγονός ότι δεν το έχω βάλει ακόμα, είτε εδώ είτε σε προσωπικά μηνύματα. Το λέω αυτό διότι ορισμένοι με έχουν πήξει σε προσωπικά για το upgrade. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει ότι δεν έχω καθόλου χρόνο για χάσιμο ειδικά για projects όπως το εορτολόγιο.

 

Το εορτολόγιο είναι δωρεάν πρόγραμμα, δεν παρέχεται με κανενός είδους υποστήριξη, και το αν ή πότε θα πάει στα WM 6.5 είναι αποκλειστικά δική μου απόφαση.

 

Μ.

απολυτα κατανοητος ευχαριστουμε..μη τα παιρνεις ψυχραιμια

 

notification queue? τι ειναι παιδια για να βγαλω το προγραμμα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεlω να διαβάσω ολο το thread το ψαχνω 49 λεπτά και λύση δεν βρηκα.:blink:

Υπάρχει καποιο απλό εορτολόγιο stantd alone εφαρμογή αν γινεται ενα nosetup exe. Ουτε plugin θελω ουτε today, ούτε να κανει sync ουτε να μου θυμίζει τιποτα απο αυτά. Θελω σαν αυτό που είναι για java κινητά ;).

 

Να το τρέχω (να το βαλω καπου shrotcut) και σε μια οθόνη να μου λέει πιο γιορτάζει σημερα αυριο και μεθαβριο (και χθες προχθές γιατι του παίρνω κατοπιν εορτής), και να εχει μερικά tools να βρισκει πασχα και ποτε γιορταζει πχ ο χρηστος. ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ TODAY SCREEN. Να το τρεχω εγώ stand alone να μην με νοιαζει να εχω omnia με widget, ή spb ή ΗΤC με ή χωρις titanium, να τρεχει παντα σε ολα τα wm 5, 6. 6.1. 6.5 6.5.3 γιατι θα ειναι STAND ALONE :D

 

Ευχαριστώ πολυυυυ

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δεν θεlω να διαβάσω ολο το thread το ψαχνω 49 λεπτά και λύση δεν βρηκα.:blink:

Υπάρχει καποιο απλό εορτολόγιο stantd alone εφαρμογή αν γινεται ενα nosetup exe. Ουτε plugin θελω ουτε today, ούτε να κανει sync ουτε να μου θυμίζει τιποτα απο αυτά. Θελω σαν αυτό που είναι για java κινητά ;).

 

Να το τρέχω (να το βαλω καπου shrotcut) και σε μια οθόνη να μου λέει πιο γιορτάζει σημερα αυριο και μεθαβριο (και χθες προχθές γιατι του παίρνω κατοπιν εορτής), και να εχει μερικά tools να βρισκει πασχα και ποτε γιορταζει πχ ο χρηστος. ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ TODAY SCREEN. Να το τρεχω εγώ stand alone να μην με νοιαζει να εχω omnia με widget, ή spb ή ΗΤC με ή χωρις titanium, να τρεχει παντα σε ολα τα wm 5, 6. 6.1. 6.5 6.5.3 γιατι θα ειναι STAND ALONE :D

 

Ευχαριστώ πολυυυυ

 

Αυτό που περιγράφεις είναι εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=126784

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την αμεση απάντηση. Από τα screenshots μοιαζει να μου κανει.

 

Υ.Γ. Μηπως υπάρχει και σε cab, δεν συμπαθώ το active sync και οτι το κινητό φορτίζει κατα την συνδεση... :) Προτιμώ cabs που τα στέλνω με BT..

:vava:..εντάξει υπερβάλλω, θα τα καταφέρω και με το sync :sick:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την αμεση απάντηση. Από τα screenshots μοιαζει να μου κανει.

 

Υ.Γ. Μηπως υπάρχει και σε cab, δεν συμπαθώ το active sync και οτι το κινητό φορτίζει κατα την συνδεση... :) Προτιμώ cabs που τα στέλνω με BT..

:vava:..εντάξει υπερβάλλω, θα τα καταφέρω και με το sync :sick:

 

 

αποσυμπιεσε το και βαλτο στην καρτα μνημης σου για να το κανεις εγκατασταση:)

 

μπορεις να το εγκαταστησεις και στην καρτα μνημης σου χωρις κανενα προβλημα;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ειστε πρώτοι... Αυτο έψαχνα ενα απλό stand alone εορτολόγιο.

Πιστεύω μια πολύ μεγάλη μερίδα χρηστών αυτό ψάχνει ίσως βοηθηθούν από αυτό το post. Το δώσατε και σε cab μπράβο..

να είστε καλά :bow:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ειστε πρώτοι... Αυτο έψαχνα ενα απλό stand alone εορτολόγιο.

Πιστεύω μια πολύ μεγάλη μερίδα χρηστών αυτό ψάχνει ίσως βοηθηθούν από αυτό το post. Το δώσατε και σε cab μπράβο..

να είστε καλά :bow:

 

φιλε μου αυτη η δουλεια ειναι του φιλου Δημητρη Παπαδημητριου και ολα τα ευσημα πρεπει να πηγαινουν σε αυτον και σε κανεναν αλλον :)

 

ειναι ενα εργαλειο που χρησιμοποιουμε χρονια τωρα και μας εχει λυσει τα χερια και μας εχει γλυτωσει απο δυσκολες( :happy:) καταστασεις ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτη η δουλεια ειναι του φιλου Δημητρη Παπαδημητριου και ολα τα ευσημα πρεπει να πηγαινουν σε αυτον και σε κανεναν αλλον :)

 

ειναι ενα εργαλειο που χρησιμοποιουμε χρονια τωρα και μας εχει λυσει τα χερια και μας εχει γλυτωσει απο δυσκολες( :happy:) καταστασεις ;)

 

Ειχα σε ένα παλιο PPC (mio550) και εγώ ένα αλλά ήταν "TODAY". Αυτό το γνωστό. Τότε βόλευε.. Τώρα στο Omnia μου δεν πάει να χαλάσω το ωραίο shell για να βλέπω πιο γιορτάζει (πρέπει να βάλω το TODAY1).

 

Δεν το χρειάζομαι και τόσο. Απλά τυχαίνει να ρωτάμε πχ, "σήμερα δεν γιορτάζουν οι Γιάννιδες?" Καπως έτσι το χρησιμοποιώ. Εχω χρόνια το αντίστοιχο σε java αλλα τωρα λέω να εξυγχρονιστώ.

 

Μπράβο στο Δημήτρη Παπαδημητρίου... :thanks:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συνέχεια για το πληκτρολόγιο του Παπαδημητρίου στο σχετικό thread. Ανανέωσα και το πρώτο post με απευθείας link σε αρχείο cab.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχει γινει πατατα εκ μερους μου.Αλλο dll επρεπε να υπαρχει οχι αυτο που εχω βαλει.Θα ανεβασω σε δυο λεπτα το σωστο.

Λοιπον απο εδω http://rapidshare.com/files/324513418/Outlook.dll κατεβαστε το αρχειο και βαλτε το στον ιδιο φακελο με τα αλλα.Sorry παιδες για την βλακεια μου

 

Τα ανέβασα όλα μαζί σε ένα zip αρχείο...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα ήθελα να ρωτήσω πως κάνω εγκατάσταση το πρόγραμμα βρε παιδιά?Έχω το MIO 702.Συγγνώμη αλλα είμαι λίγο άσχετος με αυτά τα τηλεφωνα :O
Link to comment
Share on other sites

Το πετάς μέσα στη συσκευή σου και το τρέχεις.

 

Αυτό το έκανα.Μου βγάζει ένα αρχείο setup.xml.Μόλις το τρέχω μου ανοίγει τον explorer βγάζει μια σελίδα που φαίνεται σε html και μετά τίποτα....

Τι δεν κάνω σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανα.Μου βγάζει ένα αρχείο setup.xml.Μόλις το τρέχω μου ανοίγει τον explorer βγάζει μια σελίδα που φαίνεται σε html και μετά τίποτα....

Τι δεν κάνω σωστά.

 

Δεν πρέπει να τρέξεις το .cab αρχείο στο Η.Υ. σου αλλά στο pda σου. Εκεί το τρέχεις και γίνεται η εγκατάσταση. Εναλλακτικά, αν έχεις αρχείο .zip το αποσυμπιέζεις στον Η.Υ. σου και μεταφέρεις τα αποσυμπιεσμένα αρχεία στο pda σου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανα.Μου βγάζει ένα αρχείο setup.xml.Μόλις το τρέχω μου ανοίγει τον explorer βγάζει μια σελίδα που φαίνεται σε html και μετά τίποτα....

Τι δεν κάνω σωστά.

 

δεν κάνεις extract το .cab

το πας όπως είναι στην κάρτα σου και τρέχεις το αρχείο απο εκεί .... (xxxxxx.cab)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Να το πώ εγώ πιο απλά φιλε dimitrismak

Οταν λέμε "πετάμε" το cab αρχείο στη συσκευή εννοούμε "αντιγράφουμε" το αρχείο στη συσκευή με έναν από τους παρακάτω τρόπους.

-> Με BT από το laptop/PC εφόσον έχεις BT σε αυτά

-> Με το καλώδιο συνδεοντάς το και εφόσον εχεις ρυθμίσει να βλέπεις την συσκευή ως αποθηκευτικό χώρο (σαν να ήταν φλασάκι)

-> το αντιγράφεις στην SD κάρτα του κινητού σου αφού την βγάλεις και την συνδέσεις πχ με εναν USB ανταπτορα στο κινητό σου.

 

Αφού τα κατάφερες και "πέταξες" το .cab αρχείο στο κινητό σου πας με τον file-explorer του κινητού σου εκέι που πέταξες το cab (στο φακελο που ειναι) και το κάνεις κλικ (το τρέχεις). Θα ακολουθήσει εγκατάσταση. Αμα το έστειλες BT συνήθως το βρίσκεις στο MyDocuments (εκέι το πετάει το ΒΤ).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Να το πώ εγώ πιο απλά φιλε dimitrismak

Οταν λέμε "πετάμε" το cab αρχείο στη συσκευή εννοούμε "αντιγράφουμε" το αρχείο στη συσκευή με έναν από τους παρακάτω τρόπους.

-> Με BT από το laptop/PC εφόσον έχεις BT σε αυτά

-> Με το καλώδιο συνδεοντάς το και εφόσον εχεις ρυθμίσει να βλέπεις την συσκευή ως αποθηκευτικό χώρο (σαν να ήταν φλασάκι)

-> το αντιγράφεις στην SD κάρτα του κινητού σου αφού την βγάλεις και την συνδέσεις πχ με εναν USB ανταπτορα στο κινητό σου.

 

Αφού τα κατάφερες και "πέταξες" το .cab αρχείο στο κινητό σου πας με τον file-explorer του κινητού σου εκέι που πέταξες το cab (στο φακελο που ειναι) και το κάνεις κλικ (το τρέχεις). Θα ακολουθήσει εγκατάσταση. Αμα το έστειλες BT συνήθως το βρίσκεις στο MyDocuments (εκέι το πετάει το ΒΤ).

 

Ευχαριστω φιλε μου!!Θα το δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω το ΟΜΝΙΑ ΙΙ. Πως βάζω το εορτολόγιο να φαίνεται στην αρχική οθόνη μαζί με τα samsung widgets
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το συγκεκριμένο δεν γίνεται. Μπαίνει σαν today plugin μόνο στην παλιά κλασσική today οθόνη των windows.

 

Μπορείς εντούτοις να χρησιμοποιήσεις εναλλακτικά την αυτόνομη εφαρμογή που έχει φτιάξει ο φίλος Παπαδημητρίου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απο απροσεξια ετρεξα δυο φορες το προγραμμα οποτε τωρα εμφανιζει διπλες τις γιορτες. Αυτο το notification queue που βρισκεται ωστε να διαγραψω τις διπλες εμφανισεις?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...