Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έβγαλα απο τη μπρίζα. Έβαλα τη καρτούλα μου. Ακολούθησα τις ρυθμίσεις. Μπήκα στο μενού. Έστειλα μήνυμα (γράφεις τρομερά εύκολα), πήρα τηλέφωνο(ακούγεσαι σαν ήχο στέρεο), συνδέθηκα με wifi (βρήκε τη περιοχή μου στο καιρό και έκανε update). Ειναι τρομερό. Έχω ξετρελαθεί.:):):)
Link to comment
Share on other sites

topix 1.1.2 ή 1.1.3 ή laurentious ?

για πες μας την γνωμη σου μιας και εχεις δοκιμασει τουλαχιστον τις 2.

ερχεται και ΣΚ...:)

 

εχω πει οτι οι ρομς του ειναι παντα σταθερες και παντα ειναι χωρις προβληματα!

ισως ειναι λιγο ποιο αργες απο καποιες αλλες extremly fast λογω του οτι ειναι παντα φουλ .

απλα δοκιμαζετε και οτι σας αρεσει :)

 

Το έβγαλα απο τη μπρίζα. Έβαλα τη καρτούλα μου. Ακολούθησα τις ρυθμίσεις. Μπήκα στο μενού. Έστειλα μήνυμα (γράφεις τρομερά εύκολα), πήρα τηλέφωνο(ακούγεσαι σαν ήχο στέρεο), συνδέθηκα με wifi (βρήκε τη περιοχή μου στο καιρό και έκανε update). Ειναι τρομερό. Έχω ξετρελαθεί.:):):)

 

καλοριζικο,καλα ξενυχτια :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι ενα video για να καταλαβετε τι προβλημα εχει..

 

 

Δειτε ειδικα τα τελευταια δευτερολεπτα..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι ενα video για να καταλαβετε τι προβλημα εχει..

 

 

Δειτε ειδικα τα τελευταια δευτερολεπτα..

 

απορω που παιδευεσαι ακομη..στειλτο στο σερβις και γρηγορα μαλιστα!!!

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς κάποιοι έχουν προβλήματα ή στην προκειμένη φλασάρουν και μαθαίνουμε κάτι τέτοια...

 

Βαγγέλη φοβερό το zenonia! άλλα 2 3 τέτοια παιχνίδια να βρω και θα αλλάξω γνώμη για την παιχνιδομηχανή (μηλόφωνο...). Έχεις κάτι άλλο να προτείνεις γιατί με πασιέντζες, ναρκαλιευτές και τα συνήθη puzzle games που υπάρχουν για τα wb θα μας κοροιδεύουν!

 

αν δεν τοχεις δει δοκιμασε το xtrakt

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-xtrakt.html

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ειναι οι διαφορες ρομ που περνατε κ δοκιμαζετε πιο πανω το ειδα..κ τι ειναι ο αριθμος 1 που εχει κολησει διπλα απο το g της κεραιας στο δικο μου κ δε λει να φυγει??κ πως το pc μου εχει 3 γραμες wifi ενω το κιν.δεν βλεπει καν το δικτιο??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

To 1 μην σε απασχολεί. Έχει να κάνει με τον provider σου ο οποίος μάλλον θα είναι και Cosmote.

 

Σχετικά με το wifi, είσαι σίγουρος ότι το ενεργοποιείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και δυνατοτητα δημιουργιας νεων φακελων στα sms στο Leo μας!

Με δικη σας ευθυνη βεβαια!

Το τροπο θα το βρητε εδωhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=556614

 

Το εχω κανει και δουλευει τελεια στο δικο μου λεο με ελληνικη ρομ!:)

 

σσ

Με το sense οπως ειπα και χθες μπορεις μονο να βλεπεις τους φακελους που κανεις,για να δημιουργησεις πρεπει να το απενεργοποιησης!

Εγω δουλευω κυριως το spb shell και ολα ειναι ok!

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

πραγματι cosmote πως κ ετσι??.ναι το ενεργοποιω.κ μερικεσ φορες βγαζει μια γραμη ενω το pc 3..πολυ σπαστικο τηλ.εχω αρχισει να μετανιωνω.με τη νοκια ημουν καλυτερα.βεβαια δεν παιζεται απο οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Εάν μετά από hard reset δεν δουλεύει, δεν μπορεί κανένα πρόγραμμα να το χαλάσει. Είναι hardware πρόβλημα.

ευχαριστω πολυ για τις γρηγορες απαντησεις σας!!!ξερεις τι δεν καταλαβαινω ομως φιλε μου?γιατι οταν κανω hard reset που χρειαζεται να το πατησω λειτουργει κανονικα?αν ηταν hardware επρεπε να μην λειτουργησει καθολου...πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατι οταν κανω hard reset που χρειαζεται να το πατησω λειτουργει κανονικα?αν ηταν hardware επρεπε να μην λειτουργησει καθολου...πιστευω!

 

Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει hardwarικό πρόβλημα (ευτυχώς για σένα).

 

Και δυνατοτητα δημιουργιας νεων φακελων στα sms στο Leo μας!

Με δικη σας ευθυνη βεβαια!

Το τροπο θα το βρητε εδωhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=556614

 

Το εχω κανει και δουλευει τελεια στο δικο μου λεο με ελληνικη ρομ!:)

 

σσ

Με το sense οπως ειπα και χθες μπορεις μονο να βλεπεις τους φακελους που κανεις,για να δημιουργησεις πρεπει να το απενεργοποιησης!

Εγω δουλευω κυριως το spb shell και ολα ειναι ok!

 

Το θυμάμαι ότι το έψαχνες καιρό αλλά νομίζω ότι το είχαμε ξανασυζητήσει το ενδεχόμενο εάν έχεις δοκιμάσει να απενεργοποιήσεις το HTC Messaging!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι ενα video για να καταλαβετε τι προβλημα εχει..

 

 

Δειτε ειδικα τα τελευταια δευτερολεπτα..

οτι σ προτεινει ο zaharakis....φιλε βαλτο στη asc courrier στειλτο στην ace....η courrier ειναι δωρεαν......την courrier καλυπτει η εταιρεια....σε 5 μερεσ θα ειναι οκ...

Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν εχουν βαλει ακομη το νεο ραδιο (2.06) απο την htc:

 

μεινετε με το 2·05!

Το πως καταπινει την μπαταια απλα δεν περιγραφεται....

 

Εχεις τρομερο δίκιο... Μιλησα 3:26 και απο 96% επεσε στο 66% :(ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ....

Πως γυρναμε πίσω...????:help:

Link to comment
Share on other sites

Φλασάρεις την official ROM που περιέχει και το προηγούμενο radio.

 

και θα μου σβήσουν τα πάντα? Πάλι απο την αρχή στήσιμο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και θα μου σβήσουν τα πάντα? Πάλι απο την αρχή στήσιμο?

 

Επανέρχεται η συσκευή στις εργοστασιακές της ρυθμίσεις. Για το λόγο αυτό θα πάρεις πρώτα ένα backup με το Spb Backup ή το Sprite Backup για να το επαναφέρεις αμέσωε μετά το flashάρισμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη που ενοχλώ κ πάλι αλλά μιας και έχω κάνει αρκετή αναζήτηση και διάβασμα και δεν βρήκα λύση...:

πώς απενεργοποιώ την αίτηση PIN?

το activesync γιατί ενεργοποιείται στο παρασκήνιο σε ανύποπτες στιγμές? πώς απενεργοποιείται εντελώς?

έχω τον φορτιστή αυτοκινήτου motorola που εφαρμόζει στο leo. Είναι για να φορτίζει το motorola hanfsfree bluetooth. Το έχει δοκιμάσει κανείς για το κινητό μας?

 

αυτά...

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Οταν το συνδέω με το laptop, φορτίζει αυτόματα. Αυτό κάνει κακό στην μπαταρία?

πολυ καλο...καλυτερα ετσι.....αργα και καλα...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις σας την ρομ του Λαβρεντη?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι ενα video για να καταλαβετε τι προβλημα εχει..

 

 

Δειτε ειδικα τα τελευταια δευτερολεπτα..

 

προφανως το προβλημα σου ειναι σοφτγουεαρ απο το προγραμμα που ειχες βαλει..πριν το στειλεις πισω αν ειχες εγκαταστησει το προγραμμα στην καρτα μνημης τοτε καντην φορματ η κανε hard reset κ μην βαλεις την καρτα μνημης..

 

για εκεινο το τασκ μαΝΑΤΖΕΡ που ψαχνω απεγνωσμενα εχει κανεις καποια ιδεα γιατι το x-button δεν δουλευει με το spb mobile shell...

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις σας την ρομ του Λαβρεντη?

zaharaki το βραδυ λεω....δοκιμασα λιγο ετσι απο περιεργια την LIA_V0.1_2.01_21887_WWE πολυ γρηγορη αλλα lite...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

zaharaki το βραδυ λεω....δοκιμασα λιγο ετσι απο περιεργια την LIA_V0.1_2.01_21887_WWE πολυ γρηγορη αλλα lite...

 

αυτηνν την στιγμη 2 ρομς μονο αξιζουν πραγματικα και ειναι ετοιμες να ζησεις με αυτες πολυ καιρο:)

 

του Laurentius26 (ειναι η ρομ με τα καλυτερα ever benchmarks απο καθε αλλη που εχει παρουσιαστει μεχρι τωρα!!)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=614311

 

και του Kwbr η topix 1.1.2

που ΔΕΝ υπαρχει πλεον :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

έχω τον φορτιστή αυτοκινήτου motorola που εφαρμόζει στο leo. Είναι για να φορτίζει το motorola hanfsfree bluetooth. Το έχει δοκιμάσει κανείς για το κινητό μας?

 

αυτά...

 

ευχαριστώ!

 

αν στην εξοδο δινει απο 1A (1000mA) και πανω νομιζω εισαι οκ...

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...