Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Κάτοχος εδώ και λίγες μέρες του εν λόγω τηλ. Άψογο πραγματικά, μόνο που μου κακοφαίνεται η λιγοστή διάρκεια της μπαταρίας. Παρατηρώ πάντως το ActiveSync να δουλεύει στο παρασκήνιο ενώ δεν θα'πρεπε.

Μπορώ πειράζοντας την registry ή με άλλον τρόπο να το σταματήσω αυτό;

Σε ένα MIO είχα βάλει το eortologio today plug in και μου έδινε τις γιορτές και γενέθλια των επαφών μου στο καθημερινό ημερολόγιο. Δοκίμασα του παπαδημητρίου αλλά δεν το κάνει αυτό. Υπάρχει ρύθμιση γι'αυτό ή καποιο άλλο εορτολόγιο;

Τέλος, με το igo8, είχα δοκιμάσει τα πάντα με το αρχείο sys.txt και δεν μπορούσα να το κάνω να δουλέψει έως που το έσβησα τελείως. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα ολοκληρωμένο αρχειο sys; Για να κάνω προσθήκες στο sys, παίζει ρόλο η σιρά με την οποία τα περνάω στο αρχείο αυτό δηλ. θέλει να είναι πάνω πάνω το interface και τα άλλα να ακολουθούν ή κάτι τέτοιο;;;

 

Ξέρω ότι μπορεί να κούρασα αλλά κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη..

 

αν σου ειναι ευκολο δωσε μου το μαιλ σου να στο στειλω το sys τωρα αμεσως απο το hd2!

 

 

χτες παρελαβα και το δικο μου hd2 και μετα απο μια πληρη φορτηση 10ωρων περασα hspl και αμεσως μετα την rom TOPIX

εκανα sync με τα μακ αλλα και με τα windows vista που εχω στο vaio και ολα δειχνουν μια χαρα προς το παρον!

αυτο που δεν εχω κανει ακομα ειναι να δοκιμασω destinator & igo8 μιας και οι εκδοσεις που ειχα ηταν για diamond 1 και htc pro 2

 

για πειτε κι εσεις τη εφαρμογες δουλευεται? καποιες must?

και καμια πηγη για κατεβασματα μεσο ΠΜ θα ηταν ευπροσδεκτη!! :rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη ROM του Topix η του Miri?

Ποια εξασφαλίζει καλύτερη μπαταρία?

Έχει βγει extended battery?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει αυτή τη ρύθμιση στο HD2?

 

Comm manager > phone settings > menu > advanced network > sms service

 

Changing this to GSM fixed the issue for me.

 

Είναι απο το thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584696&page=63

 

Το έχω αλλάξει τώρα αλλά δεν έχω στείλει αρκετά SMS ακόμη για να δω αν κάνει κάτι. Συνήθως ξεκινούν να κολλάνε στα εξερχόμενα μετά τα 20+ SMS που στέλνω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα.Κατι επαθε το wifi και δεν δουλευει.Εκανα επαναφορα αρχικων ρυθμισεων και δουλεψε αψογα.Οταν εκανα restore απο spb buckup παλι δεν δουλευε.Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει για να αποφυγω το στησιμο εκ νεου????
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποια είναι η καλύτερη ROM του Topix η του Miri?

Ποια εξασφαλίζει καλύτερη μπαταρία?

 

Η topix του kwbr είναι η πιο ολοκληρωμένη αυτή τη στιγμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια ενημερωση σημερα απο το τμημα που ασχολειτε με τις πωλησεις συσκευων, οτι το hd2 θα ειναι διαθεσιμο απο cosmote γυρω στα τελη του μηνα. λογικα το ιδιο θα ισχυει και για την wind μιας και η διανομη στις εταιρειες απο την htc θα ξεκινησει απο τις 15 ιανουαριου.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη εβδομαδα μου ειπαν απο την wind μετα τις 15 ιανουαριου θα ειναι διαθεσιμο.το περιμενω και εγω.δεν ξερω αν καποιος αλλος εχει κατι νεωτερο να μας πει

 

Κι εγώ μόλις τώρα τηλεφώνησα στα κεντρικά της Wind και μου είπαν πως αυτή τη βδομάδα ή την άλλη θα το έχουν. Τιμή 600 με 700 ευρώ (πιό πολύ για 700+ περιμένω εγώ...):wacko:

 

αλλά τόσο καιρό περίμενα... ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ 100%...

 

Παρατήρηση: Παιδιά δεν ξέρω.. αλλα αυτό το topic όχι απλά είναι το πιό ακατάστατο που έχω δεί, αλλά είναι super χάλια... δεν μπορείς να βγάλεις άκρη. Ίσως κάποιος moderator να το σενιάρει λίγο σε ένα sticky... δεν γίνεται διαφορετικά.. (No offense έτσι??)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Η topix του kwbr είναι η πιο ολοκληρωμένη αυτή τη στιγμή.

 

και γω συμφωνω ακριβως οπως τα γραφεις

για την ωρα ειναι καλη

εβαλα απο χτες και το 2.06 radio και ειδα καλυτερη καταναλωση μπαταριας,το δουλευω χωρις 3g

(θα το τσεκαρω ομως παλι επειδη ειναι συντομο το χρονικο διαστημα)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

δημητρη, για ρομ γνωριζω πως γινεται απο την καρτα

για radio ειναι ιδια η διαδικασια?

Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Γι αυτό ίσως το νεο radio να έχει σχέση με το πρόβλημα των SMS, μπορούν να το δοκιμάσουν όσοι έχουν το πρόβλημα αρκετά συχνά να δούμε εαν όντως έτσι είναι ?

 

Οχι δεν εχει σχεση το radio, μπορει να το κανει με οποιοδηποτε εχει κυλοφορησει μεχρι τωρα, σε οποιοδηποτε HD2, σε ανυποπτη στιγμη.

Το ειπα και σε προηγουμενα ποστ και θα το ξαναπω. Δεν εχει βρεθει ακομα τι ειναι αυτο που το προκαλει, αν κι η HTC ισχυριζεται οτι εχει καταφερει να το αναπαραξει αυτη τη φορα, οποτε περιμενουμε νεο fix.

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή παιδιά η οθόνη αφης σπάει σχετικά ευκολα αφού στο δικό μου το κινητο επεσε μάλλον άτσαλα κάτω κ εγινε κομμάτια. απο την vodafone δεν έχω πάρει απάντησει εαν θα αντικατασταθεί μόνον η οθόνη αφής ή θα χρεωθώ κ την κανονική οθόνη. εαν κάποιοσ ξέρει τιποτα να απαντήσει σασ παρακαλώ. ΣΑΣ ευχαριστω Edited by ioanalexis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δημητρη, γινεται να αλλαξει ραδιο και πως? Δεν νομιζω οτι γινεται uninstall οπως τα hot fixes.

 

Δεν γίνεται uninstall, ούτε αλλάζει μετά από hard reset. Για να επαναφέρεις το προηγούμενο, πρέπει να ξαναφλασάρεις με την official rom που το περιέχει.

 

Προσοχή παιδιά η οθόνη αφης σπάει σχετικά ευκολα αφού στο δικό μου το κινητο επεσε μάλλον άτσαλα κάτω κ εγινε κομμάτια. απο την vodafone δεν έχω πάρει απάντησει εαν θα αντικατασταθεί μόνον η οθόνη αφής ή θα χρεωθώ κ την κανονική οθόνη. εαν κάποιοσ ξέρει τιποτα να απαντήσει σασ παρακαλώ. ΣΑΣ ευχαριστω

 

Συνήθως σε αυτές τις συσκευές η αλλαγή περιλαμβάνει όλο το πακέτο. Για την συγκεκριμένη συσκευή δεν είμαι σίγουρος γιατί είναι αρκετά νωρίς για να έχουμε ανάλογα περιστατικά. Είμαι όμως σχεδόν σίγουρος ότι και εδώ (δυστυχώς) το ίδιο ισχύει και το συνολικό κόστος επισκευής στην επίσημη αντιπροσωπεία κυμαίνεται σε πολύ υψηλά επίπεδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως εχω να πω το εξης

 

με Topix (5 μερες) και radio 2.06(απο εχθες) το τηλεφωνο εχει κολλησει τελειως (freeze) τελειως 3 φορες ως τωρα και πρεπει να βγαλω μπαταρια για να συνελθει.

 

Εποχες στορμ ξαναδω.

Στην επομενη θα την αλλαξω σιγουρα τη ρομ

:X
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και εχει γινει hard reset αν και κανει το sspu μονο του μετα .

 

Εχω εγκαταστησει τα απαραιτητα που ειχα και στις αλλες εκδοσεις.

Και απο οτι διαβαζω και στο xda και αλλοι το παθαινουν και δε ξερουν αν ειναι η ραδιο που φταιει η η ρομ τους

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θέλω να σας στεναχωρήσω αλλά

1) δεν κόλλησε ποτέ το τηλέφωνο υπό καμία συνθήκη χρήσης

2) Η μπαταρία μου με βγάζει 2+ μέρες με την ΧΡΗΣΗ που κάνω ΕΓΩ άσχετα radio

3) Το τηλεφωνο έχει επάνω αρκετές εφαρμογές που όλες παίζουν απροβλημάτιστα

4) το wireless monitor της γνωστής εταιρίας laggarei την συσκευή και μπλέκεται στο να βρει το

my location , μόλις έφυγε δεν ξαναείχα πρόβλημα ΠΟΤΕ

5) Τα email μου απο hotmail ερχονται στην συσκευή μόνα τους χωρίς να ρυθμίσω τίποτα

ιδιαίτερο απορώ γιατί μπερδέυονται πολλοί στο σετάρισμα

6) Γενικά μπορώ να πώ πως ευχαριστώ την Samsung και τους ψεύτες εργαζόμενους της

που μου έλεγαν απο σήμερα αυριο θα έχουμε το omnia 2 διαθέσιμο και τελικά το έδωσαν

στην cosmote ..... ΓΙΑΤΙ έτσι πήρα τελικά μια συσκευή ΑΙΩΝΕΣ ανώτερη , ναι

παραδέχομαι οτι ζούσα στις σπηλιές του omnia Ι , και των symbian , και δεν είχα δει την ΗTC

 

και μια ερώτηση :

ΡΕ μήπως τα σκαλίζετε πολύ ;;;;; :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

cial Hot Fixes:

- (2010-01-07) Update for HTC HD2 – SIM Contacts (Tο συγκεκριμένο update βάζει στη συσκευή το Radio 2.06΄.51.07)

- (2009

 

επειδη το εβαλα και δεν ειχα καμιά διαφορα τι ενοει radio ? και τη ρολο πεζει?

Edited by koulis1grk

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, με το igo8, είχα δοκιμάσει τα πάντα με το αρχείο sys.txt και δεν μπορούσα να το κάνω να δουλέψει έως που το έσβησα τελείως. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα ολοκληρωμένο αρχειο sys; Για να κάνω προσθήκες στο sys, παίζει ρόλο η σιρά με την οποία τα περνάω στο αρχείο αυτό δηλ. θέλει να είναι πάνω πάνω το interface και τα άλλα να ακολουθούν ή κάτι τέτοιο;;;

 

Ξέρω ότι μπορεί να κούρασα αλλά κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη..

 

Οτι ακριβώς περιέχει το δικό μου.

 

[folders]

app="%SDCARD%/iGO8"

 

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

 

[sound]

ding=0

queue_length=200

mute_os_key=1

dynamic_volume_type=1

 

[route]

correctness=100

strap_waypoint_to_entry=1

 

[interface]

skin="ui_igo8_da"

resolution_dir="480_800"

maxzoom2d=5000000

minzoom2d=50

defaulttilt3d=9000

show_zoombar=1

show_exit=1

vga=0

shutdown_time=0

mapfontscale=200

laneinfo_signpost_enabled=1

use_big_lang_flag=1

 

[rawdisplay]

highres=0

screen_x=480

screen_y=800

class="portrait"

driver="GDI"

 

[timezone]

sync_os_timezone=0

reset_os_timezone=0

 

[roundaboutcam]

enabled=0

centery=20

 

[debug]

speedcam_enabled=1

disable_outlookpoi=1

show_oneway=1

show_speed_limit=1

show_poi_boundingrects=1

show_poi_areas=1

show_oneway_3d=1

skip_eula=1

enable_roadshadow=1

enable_buildings=1

enable_roadsign=1

show_pedestrian=1

earth=1

show_turn_penalty=1

show_residentonly=1

enable_landmark_occlusion=1

show_gps_pos=1

show_signpost=1

background_navigation=1

sound_q_length=200

tts_min_ready_wav= 1

tts_getaway_time=100

tts_expected_engine_delay=400

 

[3d]

show_guidance_strip=1

show_guidance_arrows=1

use_all_building_textures=1

fade_distance_for_car=0

fade_distance_for_guidance_arrow=0

 

[map]

2dheadup=1

alternative_roadnames=1

3d_max_tiltlevel=10000

3d_default_tiltlevel=9000

3d_max_zoomlevel=3000

3d_min_zoomlevel=40

3d_max_zfar=2000

fake2d_max_zoomlevel=3000

3d_zfar_horizon_ratio=200

roadblockicon_maxzoom=2000

3d_scale_carmodel=1

3dcarsizemin=3000

3dcarsizemax=5000

3dcarsizemul=20000

3d_roads=1

3d_tunnels=1

3d_buildings_distance=3

 

[smartzoom]

minangle=70

maxangle=80

minzoom=40

maxzoom=100

minzoom2d=40

maxzoom2d=100

zoom_after_find=1

 

[3d_config]

roadsign_lines_per_screen=20

rotated_roadsigns=1

disable_roadsign_navigation_mode=0

 

[tts]

tts_buffer=131072

announce_exit_directions=1

tts_logics=3

priority="HIGH"

always_say_road_names=1

announce_street_name=1

skip_exit_numbers=0

announce_exit_direction=1

 

[feature]

text_guidance=1

signpost_coloring=1

 

[mydata]

max_favorites=50

max_histories=50

 

[warning]

speedwarn_alt_tolerance=130

speedwarn_tolerance=130

speedcam_warning=1

speedcam_maxdistance_from_road=10

warn_distances=150:2000,130:1500,110:1000,90:750,60:400,40:150

speedcam_max_lookahead=3000

 

[dynamiccompressor]

compressor=1

ratio=9

gain=9

 

[navigation]

show_current_city=1

show_countrychange=1

autoreplan_action=1

 

[power]

powermgm_state=0

backlight_day=100

backlight_night=100

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα απο το τηλ και το φλασαρα ηδη:)

 

φυσικα και γινεται! αν ειναι hspl'ed το τηλ φλασαρεις απο την καρτα...ο υπολογιστης ειναι αχρηστος!

 

χρονια τωρα ετσι φλασαρω...με το λεο λογω καθυστερησης του hspl δουλεψα υπολογιστη ,αλλα τερμα πια:p

 

Δεν γίνεται uninstall, ούτε αλλάζει μετά από hard reset. Για να επαναφέρεις το προηγούμενο, πρέπει να ξαναφλασάρεις με την official rom που το περιέχει.

 

Ευχαριστω πολυ παιδια. Μηπως ξερετε αν για αγγλικη rom στην Ελλαδα κατεβαζουμε το English Europe Version η το English East Europe Version?

Υπαρχει κανενας οδηγος φλασαρισματος, μην κανω καμμια πατατα? ΑΚΥΡΟ, το βρηκα, σελιδα 1.

Edited by argal
Αρης
Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδια για HD2

 

Υπαρχουν καπου δωρεαν ??? Ψαχνω για κανενα ταβλακι να περναει η ωρα αν καπου χρειαστει να περιμενω.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδια για HD2

 

Υπαρχουν καπου δωρεαν ??? Ψαχνω για κανενα ταβλακι να περναει η ωρα αν καπου χρειαστει να περιμενω.

 

Ευχαριστω.

 

http://www.freewarepocketpc.net

Αρης
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω Αρη.Το ταβλι πως λεγεται στα αγγλικα ?

 

Edtit

 

backgammon λεγεται

 

Τα κανουμε εγκατασταση με καλωδιο τα παιχνιδια αυτα ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή παιδιά η οθόνη αφης σπάει σχετικά ευκολα αφού στο δικό μου το κινητο επεσε μάλλον άτσαλα κάτω κ εγινε κομμάτια. απο την vodafone δεν έχω πάρει απάντησει εαν θα αντικατασταθεί μόνον η οθόνη αφής ή θα χρεωθώ κ την κανονική οθόνη. εαν κάποιοσ ξέρει τιποτα να απαντήσει σασ παρακαλώ. ΣΑΣ ευχαριστω

 

Αν σου πουν κανένα τρελό ποσό από την αντιπροσωπεία... και πιάνουν τα χέρια σου... κάντο μόνο σου. ;)

 

http://cgi.ebay.com/OEM-HTC-HD2-T8585-HD-2-TOUCHSCREEN-DIGITIZER-LENS-NEW_W0QQitemZ350300957373QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item518f906abd

 

Και εδώ... δεν ξέρω αν στέλνει Ελλάδα όμως

 

http://www.ipmart.com/main/product/Touch,Pad,with,Ribbon,for,HTC,HD,2,Phone,,Original,150279.php?prod=150279

Edited by Astroholic
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

O Coreplayer Snapdragon επεξεργαστες.

Δεν ξερω αν εχει ξαναεμφανιστει. Δεν ειναι δικο μου βεβαια. Το βρηκα αλλου και σας το δινω. Αλλα πρεπει να γυρισετε το Video σε GDI για να παιξει.

Απο οτι λενε, βασιζετε στην εκδοση 1.31.

Οποιος το θελει ας μου στειλει πμ.

 

Coreplayer For Snapdragon devices (accelerated)

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Here is a version of Coreplayer for Snapdragon powered devices. It was extracted from the Toshiba TG-01.

 

It works on the Acer Neotouch and HTC HD2 as well. It will bench about 40-50% higher than the normal Coreplayer and will play files encoded for the hardware accelerated Sense player on the HD2, which the retail version wont.

 

If you get a green screen switch the video renderer to GDI.

 

Only known to accelerate on Snapdragon powered devices. Try on other devices at your own risk!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...