Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ σαν εναλλακτική είναι να εγκαταστήσεις το AEbutton και να κάνεις assign τα πληκτρα πάλι σε volume up + volume down

πολυ καλο ακουγεται!εχεις καποιο λινκ για το AEoutton?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλ, αγοραζοντας το, και ακολουθωντας της οδηγιες του πρωτου ποστ, εχω κανονικοτατο ελληνικο μενου και πληκτρολογιο...

 

η εγγυηση μεσω της εταιριας που διακινει τα htc στην ελλαδα, ισχυει κανονικα?

 

Στο πρώτο post υπάρχουν πληροφορίες για πολλά πράγματα σχετικά με τη συσκευή.

Εάν θέλεις να είσαι εντός εγγύησης δεν μπορείς να αλλάξεις το μενού σε ελληνικό αλλά μπορείς να βάλεις ελληνικό πληκτρολόγιο για να έχεις πλήρη υποστήριξη στα ελληνικά. Επίσης μπορείς να κάνεις και το HTC Sense ελληνικό.

 

Εάν θέλεις να βάλεις την πλήρως ελληνική ROM, υπάρχει μια διαφορετική διαδικασία για την οποία υπάρχει link στο πρώτο post, και η συσκευή σου θα είναι εκτός εγγύησης για όσο θα φοράς τέτοια ROM.

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ σαν εναλλακτική είναι να εγκαταστήσεις το AEbutton και να κάνεις assign τα πληκτρα πάλι σε volume up + volume down

 

Δεν είμαι σίγουρος εάν δουλεύει το AEButton σε αυτή τη συσκευή. Εάν κάποιος το δοκιμάσει ας μας πει.

 

πολυ καλο ακουγεται!εχεις καποιο λινκ για το AEoutton?

 

http://ae.inc.ru/aebplus.php

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χαζη ερωτηση...soft reset εκανες ?

φυσικα και εκανα!αλλα χωρις αποτελεσμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αναφορικά με GPS software (αν η συσκευή αγοραστεί από το εξωτερικό, οπότε καταλαβαίνω ότι δεν θα έχει) ποιό προτείνετε? Τι κόστη παίζουν? Απλά για να το "συνυπολογίσω" στην τιμή...ε?
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είμαι σίγουρος εάν δουλεύει το AEButton σε αυτή τη συσκευή. Εάν κάποιος το δοκιμάσει ας μας πει.

 

http://ae.inc.ru/aebplus.php

την εγκατεστησα και δουλευει κανονικα!ειναι πολυ χρησιμη! ευχαριστω πολυ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα, αναφορικά με GPS software (αν η συσκευή αγοραστεί από το εξωτερικό, οπότε καταλαβαίνω ότι δεν θα έχει) ποιό προτείνετε? Τι κόστη παίζουν? Απλά για να το "συνυπολογίσω" στην τιμή...ε?

 

Αυτή τη στιγμή νομίζω ότι το iGO8 είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Δηλαδη απο Vodafone/Πλαισιο το Sense ειναι στα Αγγλικα?

 

Εάν είναι ελληνική συσκευή, και το sense είναι ελληνικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δεν είμαι σίγουρος εάν δουλεύει το AEButton σε αυτή τη συσκευή. Εάν κάποιος το δοκιμάσει ας μας πει.

 

 

 

http://ae.inc.ru/aebplus.php

 

 

Tο έχω βάλει και δουλεύει κανονικά και είναι και αρκετά χρήσιμο θα έλεγα, εκτός το ότι δεν έχω βρει τον τρόπο να απενεργοποιήσω εντελώς το hardware πλήκτρο κλήσης όταν έχεις εισερχόμενη κλήση η είσαι στον dialer!!

Εκτός απο αυτό δλδ,σε όλες τις άλλες επιλογές -που είναι πολλές- δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ετυχε να μπω σε ενα καταστημα vodafone και επιασα ενα hd2 και το ειδα. βεβαια ηταν μινιατουρα οποτε δεν ειχα την δυνατοτητα να το δουλεψω αλλα μονο να δω μεγεθος, ομορφια και εξωτερικα γνωρισματα.

η αληθεια ειναι οτι το περιμενα πιο μεγαλο αλλα εχω την εντυπωση οτι το μικραινει καπως το οτι ειναι πολυ λεπτο. εχω αρχισει και το σκεφτομαι και αυτο σαν επιλογη μιας και ειναι να αγορασω συσκευη τωρα.ειμαι αναμεσα σε diamond 2, htc hero και ισως omnia 2.και τωρα μπηκε στο διλημμα μου και το hd2.

 

1) εσεις που το εχετε, σαν μεγεθος σας ξενιζει στην καθημερινη ζωη ?

2) σε ποιες φασεις σας δυσκολευει το μεγεθος του?

3) εγω το θελω για χρηση με αρκετο wifi και πλοηγηση στο ιντερνετ.θελω να μου πειτε απο μπαταρια τι λεει?

4) εχει δυνατο wifi? το diamond μου δεν εχει δυνατο wifi γι'αυτο το ρωταω.

5) το touch και το scrolling σε σχεση με το iphone 3gs πως ειναι συγκριτικα ? ρωταω επειδη δουλεψα για λιγο ενα iphone 3gs σημερα σε ενα καταστημα vodafone και θελω να συγκρινω το touch και το scrolling (οχι, δεν σκεφτομαι να παρω iphone, και δωρο να μου το δωσουν δεν θα το επαιρνα).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1) Γούστα είναι αυτά. Για καθημερινή χρήση σαν απλό κινητό είναι μεγάλο.

2) Δεν μπορείς με το ένα χέρι να καλύψεις όλη την οθόνη, χρειάζεται και δεύτερο χέρι.

3) Η μπαταρία κυμαίνεται στο μέσο όρο της κατηγορίας. Μην περιμένεις περισσότερες από δύο μέρες. Με συνεχώς ανοιχτό το wifi, φυσικά λιγότερο.

4) Το wifi του είναι αρκετά δυνατό.

5) Σε αυτό τον τομέα το iphone υπερτερεί σίγουρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή νομίζω ότι το iGO8 είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Ευχαριστώ! Και από "freeware" -αν και όχι ακριβώς GPS- το maps.google.com πως δουλεύει? Είναι εύχρηστο αν κάποιος δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις? ..απλά να καταλάβει που βρίσκεται...?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε αυτό που κάνει είναι καλό, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αντικαταστήσει ένα κλασσικό πρόγραμμα πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Και από "freeware" -αν και όχι ακριβώς GPS- το maps.google.com πως δουλεύει? Είναι εύχρηστο αν κάποιος δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις? ..απλά να καταλάβει που βρίσκεται...?

Πολύ σωστό αυτό που λέει ο φίλος athanasο77! Επισης να προσθέσω ότι

αρκεί να έχεις προγραμμα data ;) το Google maps χρησιμοποιεί την σύνδεση δεδομένων για να φορτώσει τους χάρτες! Κατά τα άλλα είναι πολύ καλή λυση!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Tο έχω βάλει και δουλεύει κανονικά και είναι και αρκετά χρήσιμο θα έλεγα, εκτός το ότι δεν έχω βρει τον τρόπο να απενεργοποιήσω εντελώς το hardware πλήκτρο κλήσης όταν έχεις εισερχόμενη κλήση η είσαι στον dialer!!

Εκτός απο αυτό δλδ,σε όλες τις άλλες επιλογές -που είναι πολλές- δουλεύει μια χαρά.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=556801, μήπως

 

το , InCall Lock, εν μέρει σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

1) Γούστα είναι αυτά. Για καθημερινή χρήση σαν απλό κινητό είναι μεγάλο.

2) Δεν μπορείς με το ένα χέρι να καλύψεις όλη την οθόνη, χρειάζεται και δεύτερο χέρι.

 

To χειρίζομαι άνετα με το ένα χέρι και το καλύπτω με μισό.:lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

το πρώτο μου μύνημα από το θηρίο. Μια χαρά φένεται για αρχή.

 

Μια ερώτηση, πως μπορώ να αντιστοιχίσω τον task manager στο πλήκτρο της κλήσης?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχετε εμπειρια απο προγραμματα/επιδοτησεις κλπ μπορειτε να μου πειτε ποσο περιπου θα εχει η συσκευη με καινουρια συνδεση στο i20(20€/μηνα)της Cosmote?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερώτηση, πως μπορώ να αντιστοιχίσω τον task manager στο πλήκτρο της κλήσης?

 

Δοκίμασε μήπως καταφέρεις κάτι με αυτό... http://ae.inc.ru/aebplus.php

 

Εσεις που εχετε εμπειρια απο προγραμματα/επιδοτησεις κλπ μπορειτε να μου πειτε ποσο περιπου θα εχει η συσκευη με καινουρια συνδεση στο i20(20€/μηνα)της Cosmote?

 

Γιατί δεν ρωτάς την Cosmote; :worry:

 

(Επειδή δεν έχει την ίδια, θα σου πει για άλλη με κόστος γύρω στα 799 ευρώ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω αλλωστε πως τα εικονιδια/wallpapers (μερικα αρκετα καλαισθητα) ειναι αλλαγμενα απο το χρηστη κι οχι της stock rom. Οπτικα δεν εχει καμια διαφορα απο τις 1.48.

Παιδια, ενα bug βλεπω αυτη τη στιγμη να υφισταται και να ενοχλει στο hd2. Κι αυτο ειναι το delay time των sms (η οπως τουλαχιστον το βαφτισαν στο xda-dev).

Αναφερομαι στο προβλημα της καθυστερησης αποστολης sms που συμβαινει χωρις καποιο συγκεκριμενο λογο και πραγματικα δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο σε WM συσκευη (το network switching που ανεφεραν καποιοι δεν υφισταται, το εχω μονιμως σε 2G).

 

Υπάρχει επιλογή να είναι σε 2G και όχι σε 3G; Αν ναι, μπορεί να μου πει κάποιος πώς για να μην μου τρώει τζάμπα την μπαταρία;

 

Σχετικά με το Resco Explorer 2010 το έχει δουλέψει κανείς; Είναι σταθερό ή θα μου παρουσιάσει πρόβλημα στο κινητό μιας και είναι beta;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή να είναι σε 2G και όχι σε 3G; Αν ναι, μπορεί να μου πει κάποιος πώς για να μην μου τρώει τζάμπα την μπαταρία;

 

Σχετικά με το Resco Explorer 2010 το έχει δουλέψει κανείς; Είναι σταθερό ή θα μου παρουσιάσει πρόβλημα στο κινητό μιας και είναι beta;

 

comm manager-τηλεφωνο(οχι off-on πατας πανω στο Τηλεφωνο)-τερμα κατω πατας Ζωνη και επιλεγεις GSM και για να το επαναφερεις 3G το ξαναβαζεις αυτοματη.

μεχρι στιγμης μια χαρα ειναι και ας ειναι beta ο resco explorer 2010.;)

Link to comment
Share on other sites

comm manager-τηλεφωνο(οχι off-on πατας πανω στο Τηλεφωνο)-τερμα κατω πατας Ζωνη και επιλεγεις GSM και για να το επαναφερεις 3G το ξαναβαζεις αυτοματη.

μεχρι στιγμης μια χαρα ειναι και ας ειναι beta ο resco explorer 2010.;)

 

Τι μαθαίνει κανείς,ε;;; :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει επιλογή να είναι σε 2G και όχι σε 3G; Αν ναι, μπορεί να μου πει κάποιος πώς για να μην μου τρώει τζάμπα την μπαταρία;

 

Υπάρχει και άλλος τρόπος αλλά ο καλύτερος είναι να βάλεις αυτό για να μπορείς να το ενεργοποιείς/απενεργοποιείς από το Comm Manager.

HTC_HD2_CommManager_3G.cab

 

Σχετικά με το Resco Explorer 2010 το έχει δουλέψει κανείς; Είναι σταθερό ή θα μου παρουσιάσει πρόβλημα στο κινητό μιας και είναι beta;

 

Δουλεύει μια χαρά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και άλλος τρόπος αλλά ο καλύτερος είναι να βάλεις αυτό για να μπορείς να το ενεργοποιείς/απενεργοποιείς από το Comm Manager.

HTC_HD2_CommManager_3G.cab

 

Όπως το είπε δηλαδή ο forisp2004 δεν δουλεύει;;

 

Αλήθεια, το BsB Tweaks το έχει δοκιμάσει κανείς; Άξίζει να το βάλουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως το είπε δηλαδή ο forisp2004 δεν δουλεύει;;

 

Δουλεύει. Απλά αυτός που προτείνω εγώ είναι πιο εύκολος.

 

Αλήθεια, το BsB Tweaks το έχει δοκιμάσει κανείς; Άξίζει να το βάλουμε;

 

Μην το βάλεις, δημιουργεί διάφορα προβληματάκια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...