Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wikitude for Symbian – Quick demo

http://dailymobile.se/2009/12/13/wikitude-for-symbian-quick-demo/

 

At the moment Wikitude supports Nokia N97 and N97 mini with Symbian 5th Edition. Here is a list of upcoming devices (Symbian 3rd Edition) in a few weeks:

 

  • E72
  • N86 8MP
  • 6788
  • E52
  • 5730 XpressMusic
  • 6710 Navigator
  • E55
  • 6720 classic

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

 

Το eortologio του Porfyras[/member] παίζει αυστηρά με την έκδοση 1.4.5 της python (την οποία αναφέρει στο blog του) ή παίζει και με την 1.9.7?

Eαν δεν κάνω λάθος αυτά είναι δυο διαφορετικά πράγματα.

Η έκδοση 1.4.5 είναι η έκδοση της python ενώ η 1.9.7 είναι της python runtime.

Link to comment
Share on other sites

Η 1.9.7 είναι μεταγενέστερη έκδοση και όχι τελική.Η 1.4.5. είναι παλιότερη έκδοση,σταθερή και αξιόπιστη για αυτό και ο porfyras επέλεξε να <<τρέξει>> το καταπληκτικό εορτολόγιο του σε αυτή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλος σας βρηκα για αρχη, παρακολουθω αρκετο καιρο το forum αλλα ομολογω πως ειναι παααρα πολλες οι πληροφοριες οσο αναφορα τα symbian και αν και παω στοιχημα οτι καπου θα εχουν απαντηθει, δεν καταφερα να τα βρω. Εχω λοιπων 2 ερωτησεις (προς το παρον) μιας και τη δευτερα θα παρω το πρωτο symbian κινητο μου.

 

1.Υπαρχει εφαρμογη για symbian (satio) για οργανωση πελατιακης βασης? Οχι κατι πολυ advanced, απλα ονομα επωνημο τηλεφωνο και απο κατω σημιωσεις, με ενα search function αν ειναι δυνατο.

 

2. Το hello0x2 εχει να κανει με τα certificates αν εχω καταλαβει σωστα, για debranding κοιταω μονο προς Davinci Team?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από πολύ καιρό ένας παλιός μας γνωστός έρχεται και πάλι κοντά μας.Μακάρι να περάσει γρήγορα από την δοκιμαστική στην τελική έκδοση.

RescoViewer_S60_EN_beta

http://img704.imageshack.us/img704/6045/scr000107.th.jpg http://img9.imageshack.us/img9/5581/scr000108w.th.jpg http://img9.imageshack.us/img9/6540/scr000109.th.jpg

 

Υ.Γ.Να σημειώσω ότι λίγο που ασχολήθηκα βλέπω να δουλεύει πολύ καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από πολύ καιρό ένας παλιός μας γνωστός έρχεται και πάλι κοντά μας.Μακάρι να περάσει γρήγορα από την δοκιμαστική στην τελική έκδοση.

RescoViewer_S60_EN_beta

http://img704.imageshack.us/img704/6045/scr000107.th.jpg http://img9.imageshack.us/img9/5581/scr000108w.th.jpg http://img9.imageshack.us/img9/6540/scr000109.th.jpg

 

Υ.Γ.Να σημειώσω ότι λίγο που ασχολήθηκα βλέπω να δουλεύει πολύ καλά.

 

Το δοκίμασες?

 

Στο ΝΟΚΙΑ 5530 δουλεύει πάρα πολύ καλά...

 

Το πρόγραμμα βέβαια είναι trial αυτή τη στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς για εφαρμογή που να διαχωρίζει τα ΜΒ που κατεβάζεις ανάλογα με την προέλευσή τους; Δηλαδή αν είναι από WiFi ή από WAP; Θα ήταν καλό για να μπορούμε να κρατάμε λογαριασμό. (Είμαι καμένος γιαυτό το ψάχνω).
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς για εφαρμογή που να διαχωρίζει τα ΜΒ που κατεβάζεις ανάλογα με την προέλευσή τους; Δηλαδή αν είναι από WiFi ή από WAP; Θα ήταν καλό για να μπορούμε να κρατάμε λογαριασμό. (Είμαι καμένος γιαυτό το ψάχνω).

 

Ωχ, μαντεύω καμένος απο τη WIND!!!:cry:

 

Ψάχνεις κάτι ανάλογο με το GPRS Monitor (κορυφή!!!) για Windows Mobile ...

Δεν έχω πετύχει κάτι ανάλογο ούτε στα γνωστά μαγαζάκια:(...

 

Δυστηχώς θα πρέπει να προσπαθείς απο το μενού - Μητρώο - Πακέτα δεδομένων να ελέγχεις τι έχεις κατεβάσει και να τα μηδενίζεις όταν εκδίδεται ο λογαριασμός σου..

Αλλά αφού συμπεριλαμβάνει και wifi δεδομένα τότε δυστηχώς δεν μπορείς να έχεις μια καθαρή εικόνα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς για εφαρμογή που να διαχωρίζει τα ΜΒ που κατεβάζεις ανάλογα με την προέλευσή τους; Δηλαδή αν είναι από WiFi ή από WAP; Θα ήταν καλό για να μπορούμε να κρατάμε λογαριασμό. (Είμαι καμένος γιαυτό το ψάχνω).

Για το wifi ξέρω μόνο το ενσωματωμένο μητρώο.

Για το mobile internet υπάρχει ένα προγραμματάκι. Αν δεν το ξέρεις δες το.

Link to comment
Share on other sites

Για το wifi ξέρω μόνο το ενσωματωμένο μητρώο.

Για το mobile internet υπάρχει ένα προγραμματάκι. Αν δεν το ξέρεις δες το.

 

Κι αυτό μετράει τη συνολική κίνηση απ΄όπου κι αν προέρχεται, σωστά; Είναι σαν το ενσωματωμένο μητρώο.

 

Μάλλον έχεις δίκιο φίλε mantsag1. Όσο για το κάψιμο, έγινε απ΄ τη Vodafone. Τα μισά όμως μου τάδωσε πίσω μέσω της επιδότησης συσκευής. :)

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό μετράει τη συνολική κίνηση απ΄όπου κι αν προέρχεται, σωστά; Είναι σαν το ενσωματωμένο μητρώο.

Όχι αυτό μετράει μόνο τα δεδομένα απο τον πάροχο σου. Για το wifi δεν μετράει τίποτα.:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό μετράει μόνο τα δεδομένα απο τον πάροχο σου. Για το wifi δεν μετράει τίποτα.:)

 

Α, τότε αλλάζει. Ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό μετράει μόνο τα δεδομένα απο τον πάροχο σου. Για το wifi δεν μετράει τίποτα.:)

τότε αλλάζει το πράγμα και είναι πιο χρήσιμο το ενσωματωμένο μητρώο παρά μια εξωτερική εφαρμογή που μπορεί κάποια στιγμή και να φάει κόλλημα και να μη σου μετρήσει σωστά τα πακέτα δεδομένων..

 

Α, τότε αλλάζει. Ευχαριστώ φίλε μου.

 

τσέκαρε πάντως και το Data Quote που πρότεινε ο stefanw595...

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε πάντως και το Data Quote που πρότεινε ο stefanw595...

 

Μα γι αυτό δε μιλάμε;

 

Κάτι άλλο: Τα παιχνίδια που είναι για 5800 (640Χ360), παιζουν στο Ν97 μινι;

Link to comment
Share on other sites

Μα γι αυτό δε μιλάμε;

 

Κάτι άλλο: Τα παιχνίδια που είναι για 5800 (640Χ360), παιζουν στο Ν97 μινι;

 

ναι έχεις δίκιο.. άρα το μητρώο του κινητού ΔΕΝ μετράει σωστά τα πακέτα δεδομένων:(...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι η φιλοσοφία του σχεδιαστή-κατασκευαστή είναι η μέτρηση του όγκου δεδομένων γενικά. Εξάλλου η γενικότερη τάση είναι να φθηναίνουν οι υπηρεσίες internet οπότε δεν υπάρχει λόγος να μπει τέτοια επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Eαν δεν κάνω λάθος αυτά είναι δυο διαφορετικά πράγματα.

Η έκδοση 1.4.5 είναι η έκδοση της python ενώ η 1.9.7 είναι της python runtime.

Λάθος η μια είναι stable έκδοση και η άλλη beta..

Και στις 2 περιπτώσεις υπάρχουν εκδόσεις runtime που είναι και αυτές που χρειάζεται να εγκαταστήσεις στο κινητό σου για να μπορείς να τρέχεις εφαρμογές γραμμένες σε python.

 

Η 1.9.7 είναι μεταγενέστερη έκδοση και όχι τελική.Η 1.4.5. είναι παλιότερη έκδοση,σταθερή και αξιόπιστη για αυτό και ο porfyras επέλεξε να <<τρέξει>> το καταπληκτικό εορτολόγιο του σε αυτή.

 

Ναι αλλά δεν πήρα απάντηση στο ερώτημα μου..

Το ξέρω οτι το έχει φτιάξει βασισμένος στην έκδοση 1.4.5 το γράφει και στο blog του.

Αυτό που ρωτάω είναι αν κάποιος που έχει φορτωμένη την 1.9.7 στη συσκευή του, τρέχει το εορτολόγιο του Porfyras[/member] χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για το fring δε μπορω να κανω log in στο facebook acount Μου. του βαζω το μαιλ μου και τον κωδικο και δε μπενει ξερει κανεις καμια λυση??

 

Καποιες φορες ουτε και στο Nimbuzz μπαινει στο facebook και για πρωτη φορα σου ζηταει παντα να επιβεβαιωσεις τον λογαριασμο σου επειδη το FB βλεπει πως μπαινεις απο αλλη περιοχη απο αυτην που σε ειχε συνηθισει ας το πουμε... Γενικα το FB εχει καποια προβληματα συμβατοτητας με αυτα τα προγραμματα!

 

Με εγκατεστημένα ndrive, sygic,opera,hellox, και κανα δυο προγραμματακια στη c. Χωρίς φοτο μουσική βίντεο κ.α ,έχω ελεύθερα 5 mb. Είναι φυσιολογικό ; Υπάρχει μήπως κάτι σαν το c cleaner;

 

Και παλι καλα να λες που σου εμειναν 5 ΜΒ με τα προγραμματα sygic και Νdrive που εβαλες... μετα απο φορματ η μνημη C:/ μου, εχει ελευθερα γυρω στα 35-45ΜΒ... Εγω αυτην την στιγμη με βασικα προγραμματα εγκατεστημενα στο C:/ οπως X-plore, Nimbuzz, Opera , BrightLight εχω ελευθερα 29.2ΜΒ...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν πήρα απάντηση στο ερώτημα μου..

Το ξέρω οτι το έχει φτιάξει βασισμένος στην έκδοση 1.4.5 το γράφει και στο blog του.

Αυτό που ρωτάω είναι αν κάποιος που έχει φορτωμένη την 1.9.7 στη συσκευή του, τρέχει το εορτολόγιο του Porfyras[/member] χωρίς πρόβλημα.

 

Αυστηρά με 1.45

@impreza_sti (καρντάσι :) ) thanks ...

Link to comment
Share on other sites

Λάθος η μια είναι stable έκδοση και η άλλη beta..

Και στις 2 περιπτώσεις υπάρχουν εκδόσεις runtime που είναι και αυτές που χρειάζεται να εγκαταστήσεις στο κινητό σου για να μπορείς να τρέχεις εφαρμογές γραμμένες σε python.

 

Ναι αλλά δεν πήρα απάντηση στο ερώτημα μου..

Το ξέρω οτι το έχει φτιάξει βασισμένος στην έκδοση 1.4.5 το γράφει και στο blog του.

Αυτό που ρωτάω είναι αν κάποιος που έχει φορτωμένη την 1.9.7 στη συσκευή του, τρέχει το εορτολόγιο του Porfyras[/member] χωρίς πρόβλημα.

 

Αυστηρά με 1.45

@impreza_sti (καρντάσι :) ) thanks ...

 

εμένα μου παίζει με την 1.9.7 με λίγα προβληματάκια στο scrolling... Δουλεύει όμως μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου παίζει με την 1.9.7 με λίγα προβληματάκια στο scrolling... Δουλεύει όμως μια χαρά...

 

Και εγώ την 1,9,7 έχω και τρέχει μια χαρά ,μόνο στους πολυούχους μου τα χαλάει λίγο αλλά η εφαρμογή είναι τέλεια.

Keep walking porfyras!!!

Link to comment
Share on other sites

Και παλι καλα να λες που σου εμειναν 5 ΜΒ με τα προγραμματα sygic και Νdrive που εβαλες... μετα απο φορματ η μνημη C:/ μου, εχει ελευθερα γυρω στα 35-45ΜΒ... Εγω αυτην την στιγμη με βασικα προγραμματα εγκατεστημενα στο C:/ οπως X-plore, Nimbuzz, Opera , BrightLight εχω ελευθερα 29.2ΜΒ...

Δεν ισχύει ακριβώς αυτό.

Εγώ με καθαρό C είχα πάνω από 65 μb και τώρα με κάτι ψηλά περασμένα είμαι στα 53mb.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Symbian app: Display Ram stats on your Nokia N97 and N97 Mini homescreen

http://dailymobile.se/2009/12/14/symbian-app-display-ram-stats-on-your-nokia-n97-and-n97-mini-homescreen/

 

Developer's site: http://sites.google.com/site/nokia7vista/home

 

RamStat is a widget, which simply shows Ram stats on the Nokia N97 and N97 Mini homescreen.

Features:

 

  • Full Amount of Ram
  • Used Amount of Ram
  • Free Amount of Ram
  • You could also use it as a Homescreen Widget For N97

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...