Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βάλει το Garmin 5.00.60 από τα τέλη Αυγούστου. Πήγε Δεκέμβριος και ακόμη στο επίσημο site της εταιρίας αναφέρει ως τελευταία έκδοση την 5.00.50. Δείτε:

 

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3939

 

Ξέρει κανείς, γιατί; :confused::confused::confused:

 

Γιατι εχει βγει μονο για TAIWAN (παιζεται αν εχει γινει και επισημα ) και με "πατεντα" εχουν προσαρμοστει και οι υπολοιπες γλωσσες.

Τα ιδια αρχεια,σε αλλες συσκευες γραφει 5.00.60 κατα την εγκατασταση και σε αλλες 5.00.50.Εχω τις αμφιβολιες μου και κατα ποσο ισχυουν οι διαφορες/βελτιωσεις της συγκεκριμενης εκδοσης αοπ την 5.00.50.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει το Garmin 5.00.60 από τα τέλη Αυγούστου. Πήγε Δεκέμβριος και ακόμη στο επίσημο site της εταιρίας αναφέρει ως τελευταία έκδοση την 5.00.50. Δείτε:

 

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3939

 

Ξέρει κανείς, γιατί; :confused::confused::confused:

 

Είχε δώσει ο gianpithio εξήγηση γιατί συμβαίνει αυτό αλλά δεν το βρήσκω τώρα να το δεις ακριβώς.

Αν θυμάμαι καλά αυτή η έκδοση αρχικά προορίζεται για συγκεκριμένες αγορες και στην συνέχεια ακολουθούν και οι υπόλοιπες οπότε στην αρχή δεν το ανεβάζουν στο σάιτ τους.

 

Εdit: Με πρόλαβε ο platiget..:)

Link to comment
Share on other sites

Καμία μεταβολή στο προβλημα, πήρα όμως αρκετές πληροφορίες απ το error log όπου εκτός από αυτά που έχω γράψει σε παραπάνω post έχουμε τα εξής :

 

[11/28/2009 19:06:56 v5.00.60] (UI Thread) Failed to terminate background thread MPM main in 20 seconds.

[11/28/2009 19:06:57 v5.00.60] (UI Thread) Forced termination of background thread MPM main.

[11/28/2009 19:06:57 v5.00.60] (UI Thread) Do GFS_pwrdn_tsk.

[11/28/2009 19:06:57 v5.00.60] (UI Thread) Do FIL_pwrdn_tsk.

[11/28/2009 19:06:57 v5.00.60] (UI Thread) Do TTF_pwrdn_tsk.

[11/28/2009 19:06:57 v5.00.60] (UI Thread) Do tsk_free_memory.

[11/28/2009 19:06:57 v5.00.60] (UI Thread) Do tsk_free_semaphores.

[11/28/2009 19:06:57 v5.00.60] (UI Thread) Do tsk_free_mutexs.

[11/28/2009 19:06:57 v5.00.60] (UI Thread) Try to rename the background thread MPM main in force termination.

[11/28/2009 19:06:58 v5.00.60] (UI Thread) Creation Collided of background thread MPM main.

[11/28/2009 19:06:58 v5.00.60] (UI Thread) [-1] Found a ghost thread MPM main.

 

 

Αυτό το background thread = MPM προσπαθώ να καταλάβω τι είναι.

 

Κι εμένα μου κολλάει κάθε φορά που το χρησιμοποιώ μετά από λίγη ώρα. Στο error log μου εμφανίζει κι εμένα όλα αυτά με το backround. Πως θα το λύσουμε ρε παιδιά αυτό; Κανένας χακεράς στα pc που μπορεί να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων της συσκευής δεν έλυσε το πρόβλημα, τι να πω κρίμα και μεγάλη απογοήτευση για το Garmin.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το Garmin 5.00.60 στο 5800 μου και όταν αλλάξω κάρτα σιμ μου ζητάει να εισάγω κωδικό για ενεργοποίηση του Garmin! Όταν βάλω πάλι την παλιά κάρτα σιμ την οποία είχα στο κινητό όταν είχα ενεργοποιήσει το Garmin λειτουργεί και πάλι κανονικά. Πως μπορεί να λυθεί αυτό το πρόβλημα και να μη ζητάει κωδικό ενεργοποίησης κάθε φορά που αλλάζω κάρτα σιμ;
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το 5.00.60 στο Ν97 μινι, είπε ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο, εγκαταστάθηκε αλλά δεν ξεκινάει. Πάει να φορτώσει και γυρνάει πίσω στο μενού εφαρμογών. Καμιά γνώμη;

Είναι κ@τεβασμένο από εκεί που λέει standalone EN-GR κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ανοιξεις χωρις τους χαρτες..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε gianpithio ούτε έτσι δεν ανοίγει. Δεν περίμενα ότι θα κολήσω στην αρχή.

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Μήπως να δοκιμάσω άλλη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η περιπτωση να μην τρεχει στην συσκευη σου. Εχεις κανει ξανα εγκατασταση το garmin η ειναι η πρωτη φορα? Aν θελεις δοκιμασε και την .50 αλλα μαλλον δεν θα αλλαξει κατι :(

 

Δοκιμασε κανεις το garmin σε Ν97 mini?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η περιπτωση να μην τρεχει στην συσκευη σου. Εχεις κανει ξανα εγκατασταση το garmin η ειναι η πρωτη φορα? Aν θελεις δοκιμασε και την .50 αλλα μαλλον δεν θα αλλαξει κατι :(

 

Δοκιμασε κανεις το garmin σε Ν97 mini?

 

Η έκδοση 5.00.50 δουλεύει μια χαρά στο N97 mini

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το 5.00.60 στο Ν97 μινι, είπε ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο, εγκαταστάθηκε αλλά δεν ξεκινάει. Πάει να φορτώσει και γυρνάει πίσω στο μενού εφαρμογών. Καμιά γνώμη;

Είναι κ@τεβασμένο από εκεί που λέει standalone EN-GR κλπ.

 

Αν και στα ερωτήματα μου ποτέ δεν απαντά κανείς, εγώ θα απαντήσω στον φίλο.

 

Αγόρασα χθες το N97 mini και πέρασα την 5.00.60 και λειτουργεί άψογα. Ήδη το δοκίμασα σήμερα στο δρόμο για μία περίπου ώρα. Κάνε αν θέλεις ένα soft reset *#7370# στη συσκευή και ξαναπέρασε το. Λογικά θα λειτουργήσει εκτός εάν κάνεις κάτι άλλο στραβό κατά την εγκατάσταση του Garmin ή τα αρχεία εγκατάστασης του προγράμματος έχουν κάποιο πρόβλημα γιατί αλλιώς δεν εξηγείται. Καλή επιτυχία.

Και κάτι για το κινητό. Καλό το Ν97 μινι αλλά το 5800 που είχα μέχρι χθες είχε πολύ καλύτερα ηχεία, ακουστικό και γενικά καλύτερη ακουστική πιστότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το 5.00.60 στο Ν97 μινι, είπε ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο, εγκαταστάθηκε αλλά δεν ξεκινάει. Πάει να φορτώσει και γυρνάει πίσω στο μενού εφαρμογών. Καμιά γνώμη;

Είναι κ@τεβασμένο από εκεί που λέει standalone EN-GR κλπ.

 

διεγραψες το αρχειο uni που βρισκεται στο φακελο ?

αν οχι, καντο .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους πολύ.

Έκανα τα πάντα. Και reset. Εξακολουθεί να λέει ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή και να μη ξεκινάει. Αρχείο uni δεν υπάρχει μέσα φίλε gsa1967.

Μήπως έχω νεότερο firmware; Παλίότερο σίγουρα δεν έχω. Είναι το 10.0.020.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους πολύ.

Έκανα τα πάντα. Και reset. Εξακολουθεί να λέει ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή και να μη ξεκινάει. Αρχείο uni δεν υπάρχει μέσα φίλε gsa1967.

Μήπως έχω νεότερο firmware; Παλίότερο σίγουρα δεν έχω. Είναι το 10.0.020.

 

Δοκίμασε να βάλεις την 5.00.50 δουλεύει πολύ καλά.

Επίσης το Garmin μη το κάνεις εγκατάσταση στο C: του κινητού αλλά στη μνήμη μαζικής αποθήκευσης.

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε σου λειτουργεί...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατεβάζω τώρα. Για να δούμε...

Thnks.

 

Ωπα, φαίνεται ότι το 5.00.50 παίζει. Yesssssssss!

Πειράζει να βάλω στο dir του 5.00.50 χάρτες, pois, voice από προηγούμενες εκδόσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατεβάζω τώρα. Για να δούμε...

Thnks.

 

Ωπα, φαίνεται ότι το 5.00.50 παίζει. Yesssssssss!

Πειράζει να βάλω στο dir του 5.00.50 χάρτες, pois, voice από προηγούμενες εκδόσεις;

 

Όχι δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 5.00.50 δουλεύει μια χαρά στο N97 mini

Αγόρασα χθες το N97 mini και πέρασα την 5.00.60 και λειτουργεί άψογα.

Ωπα, φαίνεται ότι το 5.00.50 παίζει. Yesssssssss!

 

Τελικα λειτουργουν και οι 2 εκδοσεις! Αψογα :)

 

Mηπως δεν λειτουργουσε σε εσας γιατι δεν κανατε διαγραφη το αρχειο gmsup.ini μετα απο την εγκατασταση?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και 2 βδομαδες περιπου εχω εγκατεστημενο το garmin 5.00.50 αφου εκανε καμποση ωρα να βρει σημα την πρωτη φορα στη συνεχεια τ εβρισκε μεσα σε 2-3 λεπτα τις τελευταιες μερες ομως κατι δε παει καλα και δε βρησκει καθολου σημεα τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι έπρεπε να διαγράψω κάτι φίλε gianpithio. Έβαλα κάτι περσινά POIS και voices και καινούργιους χάρτες και είμαστε ΟΚ.

 

@ giannissideratos

Με υποβοήθηση (AGPS) ή όχι; Σε ανοιχτό χώρο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι έπρεπε να διαγράψω κάτι φίλε gianpithio. Έβαλα κάτι περσινά POIS και voices και καινούργιους χάρτες και είμαστε ΟΚ.

 

@ giannissideratos

Με υποβοήθηση (AGPS) ή όχι; Σε ανοιχτό χώρο;

 

χωρις υποβοηθηση agps αν και δε ξερω πως να το κανω αυτο..αλλα συνι8ος εβρησκε σημα στα σημεια που τ εβαζα αργουσε μεν αλλα εβρισκε τωρα δε ξερω γιατι αλλα δε βρισκει με τπτ...

Link to comment
Share on other sites

χωρις υποβοηθηση agps αν και δε ξερω πως να το κανω αυτο..αλλα συνι8ος εβρησκε σημα στα σημεια που τ εβαζα αργουσε μεν αλλα εβρισκε τωρα δε ξερω γιατι αλλα δε βρισκει με τπτ...

Η συσκευή βλέπει ουρανό? Επίσης ρόλο παίζει και ο καιρός αλλά και αν είσαι σε κίνηση η οχι.

Ακομη δες που ακριβώς έχει η συσκευή τον δέκτη gps μήπως κατα λάθος τον καλύπτεις με το χέρι σου και δεν μπορεί να πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

τον περασες φιλαρακο εχει διαφορες?

 

Όχι ακόμη. Λογικά αύριο. Για να δεις ό,τι καινούριο προσφέρει δες εδώ:

 

http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html

Link to comment
Share on other sites

Νέος τρόπος αναζήτησης διευθύνσεων με χρήση "γειτονιών". Για το πολεοδομικό συγκρότημα της Αθήνας, θα γίνεται πλέον, εκτός του ονόματος της πόλης ή του Δήμου, ακόμα και με το όνομα της γειτονιάς (π.χ. Εξάρχεια ή Γαργηττός κλπ.).

 

Ολοκλήρωση σε κλίμακα 1:5000 του οδικού δικτύου της Ηπειρωτικής Ελλάδας με την ολοκλήρωση των Περιφερειών Κεντρικής Μακεδονίας και Στερεάς.

 

Σε συνέχεια της εργασίας συνεργείων πεδίου, πραγματοποιήθηκαν πολύ σημαντικές βελτιώσεις και προσθήκες, σε μονοδρομήσεις - ονομασίες - αριθμήσεις στην ευρύτερη Θεσσαλονίκη, στη Χαλκιδική και σε Ν. Σμύρνη, Π. Φάληρο, Μαρούσι, Μελίσσια, Κορυδαλλό, Νίκαια. Επίσης, σημαντική ενημέρωση σε διευθύνσεις σε Τρίκαλα, Κοζάνη, Νάουσα, όπως και σε Έδεσσα, Φλώρινα, Ρόδο.

 

Έχει σχεδόν ολοκληρωθεί η ενημέρωση του οδικού δικτύου της χώρας σε κλίμακα 1:5000, που επιτρέπει μεταξύ άλλων τον ταχύτατο εντοπισμό και επαναυπολογισμό της προτεινόμενης διαδρομής, χάρη στην ακρίβεια του χάρτη.

 

Βελτιώθηκε σημαντικά το υδρογραφικό δίκτυο (χείμαρροι, ποτάμια, λίμνες) σε Θεσσαλία και Κεντρική Μακεδονία, μετά την αντίστοιχη δουλειά που είχε γίνει σε Κρήτη, Πελοππόνησο, Εύβοια και Αττική. Η προσπάθεια αυτή θα συνεχιστεί, ώστε τελικά η ενημέρωση να αφορά το σύνολο της χώρας.

 

Ουσιαστική ποιοτική βελτίωση της πλούσιας γεωγραφικής βάσης σημείων ενδιαφέροντος, αλλά και σημαντική προσθήκη νέων (πολλές προσθήκες στις "γειτονιές" του Λεκανοπεδίου).

 

Δυνατότητα χρήσης του χάρτη και για OFF-ROAD διαδρομές. Αυτό οφείλεται στο πλούσιο χωμάτινο οδικό δίκτυο στη συντριπτική πλειοψηφία των Περιφερειών της χώρας, στην ύπαρξη πολλών σημείων-οροσήμων σε ορεινές και αγροτικές περιοχές (ξωκλήσια, γεφύρια κλπ.) και στην πραγματοποιούμενη ενημέρωση του υδρογραφικού δικτύου.

 

Έχουν ενσωματωθεί οι διορθώσεις που προέρχονται από επισημάνσεις τελικών χρηστών. Είναι ιδιαίτερα σημαντική η συνεχώς αυξανόμενη κοινότητα χρηστών που κάνουν παρατηρήσεις, η ενεργή συμμετοχή των οποίων ενισχύει την αμεσότητα των επικαιροποιήσεων και την εγκυρότητα του χάρτη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...