Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε να του κανεις αναβαθμιση λογισμικου μεσω SE update service.

 

πως ακριβως το κανω αυτο???:p υπαρχει καποιο τοπικ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kατεβασε το απο δω:http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/topic/updateserviceapplication/w810i?lc=el&cc=gr

Μεσα το προγραμμα αλλα και στο λινκ υπαρχουν οι οδηγειες πως να το κανεις. Ειναι πανευκολο.;)

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε το απο δω:http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/topic/updateserviceapplication/w810i?lc=el&cc=gr

Μεσα το προγραμμα αλλα και στο λινκ υπαρχουν οι οδηγειες πως να το κανεις. Ειναι πανευκολο.;)

 

για να γινει ομως αυτο το κινητο δεν πρεπει να ανοιξει???

Link to comment
Share on other sites

Oχι ειναι κλειστο οταν του κανεις αναβαθμιση δεν χρειαζεται να το ανοιξεις.

Απλα την ωρα που το συνδεεις με το pc πατας το κουμπι c παρατεταμενα εννω το κινητο ειναι σβηστο. Το λεει στις οδηγειες αναλυτικα.

Βεβαια θα πρεπει να χει μπαταρια φορτισμενη και να ξερεις οτι με αυτη την διαδικασια χανεις οτι εχεις αποθηκευμενο στην μνημη της συσκευης οπως αρχεια, sms, τηλεφωνικο καταλογο κτλ.

Οτι ειναι αποθηκευμενο στην καρτα sim και στην καρτα μνημης μενει ανεπαφο.

Link to comment
Share on other sites

Oχι ειναι κλειστο οταν του κανεις αναβαθμιση δεν χρειαζεται να το ανοιξεις.

Απλα την ωρα που το συνδεεις με το pc πατας το κουμπι c παρατεταμενα εννω το κινητο ειναι σβηστο. Το λεει στις οδηγειες αναλυτικα.

Βεβαια θα πρεπει να χει μπαταρια φορτισμενη και να ξερεις οτι με αυτη την διαδικασια χανεις οτι εχεις αποθηκευμενο στην μνημη της συσκευης οπως αρχεια, sms, τηλεφωνικο καταλογο κτλ.

Οτι ειναι αποθηκευμενο στην καρτα sim και στην καρτα μνημης μενει ανεπαφο.

 

δεν μπορω να διαβασω οδηγιες γιατι δεν δουλευει καμια σελιδα εκτος απο την ληψη :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει κατεβασε το και οταν ανοιξεις το προγραμμα θα διαλεξεις συσκευη και μετα αφου πατησεις επομενο εχει αναλυτικα τι βηματα πρεπει να κανεις..;)

Επισης μεσα απο το προγραμμα θα ενημερωθεις για τα αρχεια που χανεις καθως και πως μπορεις να κανεις back up.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το κ750 μου(αλλα και το w810) το οποιο ειναι κοινο...στην αρχη το επαθε το w810 και στην συνεχεια ξαναπηρα το κ750 απο εναν φιλο γιατι δεν ειχα συσκευη σημερα το πρωι διαπιστωσα το ιδιο προβλημα...εκει λοιπον που παω απο το κουμπακι να ανοιξω την συσκευη κανει την γνωστη δονηση βγαζει για κλασματα το γνωστο σημα της σονυ ερικσον και στην συνεχεια ασπρη οθονη η οποια αναβοσβηνει...στο κ750 μετα απο λιγη ωρα ανοιξε και εκλεισε απο μπαταρια( lol ) και τωρα δεν ανοιγει καθολου οπως και το w810...τι παιζει??γινετε να τα ξαναλειτουργεισω???

Eυχαριστω!!!

 

Υπενθύμιση: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

 

Απλά βγάλε την κάρτα μνήμης. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια εγω πηρα τηλεφωνο στον γερμανο στην πειραιως και το εχουν ετοιμοπαραδοτο 382 ευρω.

 

Xε χε,ατιμη εξελιξη.....

Σημερα με τα ιδια χρηματα περνουμε απιστευτα κινητα με 5 η 8 mpx,gps,μνημη 8+gb,με η χωρις touch screen,sybian h windows λογισμικο,και το σημαντικοτερο στις ιδιες η μικροτερες διαστασεις.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την βοήθεια σας. ΜΟυ έπεσε το κινητό μου από την μηχανή (ένα κ 750) και σαν να μην έφτανε αυτό το πάτησε ενα επερχόμενο αμάξι. Το κινητό έγινε σμπαράλια.Κυριολεκτικά έσπασε σε 2-3 κομμάτια. Είχα μέσα κάτι πολύ σημαντικά μυνήματα. Υπάρχει κάποιος τρόπος τα σώσω? Η sim δουλέυει αλλά τα μυνήματα δεν είναι εκεί. Ευχαριστώ πολύ παιδιά είναι επείγον.
Link to comment
Share on other sites

Λιτός και κατανοητός..σίγουρα δεν παίζει κάτι? Η πλακέτα του φαίνεται ψιλοάθικτη..όλες οι πλαστικούρες οθόνες κλπ έχουν γίνει σμπαράλια.
Link to comment
Share on other sites

Λιτός και κατανοητός..σίγουρα δεν παίζει κάτι? Η πλακέτα του φαίνεται ψιλοάθικτη..όλες οι πλαστικούρες οθόνες κλπ έχουν γίνει σμπαράλια.

 

αν οπως λες η πλακετα ειναι αθικτη τοτε βρες 1 παλιο φτηνο εστω και χαλια Κ750 αγορασε το και βαλε τη πλακετα σου μεσα.Μετα μπορεις να το συνδεσεις και με το παρα πολυ ευχρηστο προγραμμα myphone explorer και να εχεις ΟΛΑ τα sms και οχι μονο σε backup το οποιο δουλευει σε σχεδον ΟΛΑ τα SE αλλα και σε μορφη text να τα βλεπεις στο PC και αυτο επρεπε να ειχες κανει αφου ηταν σημαντικα οπως λες τα μηνυματα,να μην ειχες κανενα προβλημα τωρα!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το Κ750i μου από χθες μου κάνει το εξής κουλό: το ανοίγω, δείχνει στιγμιαία το λογότυπο της SE και μετά αναβοσβήνει επ' άπειρον η οθόνη. Μόνο αν βγάλω την μπαταρία σταματάει. Το κουλό είναι ότι το έπαθε στα καλά καθούμενα, ούτε μου έπεσε κάτω, ούτε ήρθε σε επαφή με υγρό... Καμμιά ιδέα για το τι έπαθε??
Link to comment
Share on other sites

Κλασσική περίπτωση φίλε μου. Θα πρέπει να επισκεφτείς κάποιο SE Service Point να σου το φλασάρουν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε (αφού βγάλεις και ξαναβάλεις τη μπαταρία) να το ανοίξεις χωρίς την κάρτα μνήμης. Άμα δουλέψει την βάζεις μετά και είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας, έχει παρουσιαστεί ένα μικροπροβληματάκι. Έχω TO κ750 κ είμαι χρήστης Ίντερνετ μέσω κινητού. χρησιμοποιώ για browser opera mini 4.2 αλλά όταν γράφω ελληνικά στο google που είναι επιλεγμένη εμφάνιση για κινητό κάποια γράμματα στην αναζήτηση τα αντικαθιστά με ερωτηματικό (?). Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, έχει παρουσιαστεί ένα μικροπροβληματάκι. Έχω TO κ750 κ είμαι χρήστης Ίντερνετ μέσω κινητού. χρησιμοποιώ για browser opera mini 4.2 αλλά όταν γράφω ελληνικά στο google που είναι επιλεγμένη εμφάνιση για κινητό κάποια γράμματα στην αναζήτηση τα αντικαθιστά με ερωτηματικό (?). Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Eιναι προβλημα του browser και δεν μπορεις να κανεις κατι απο το να το αναφερεις στο φορουμ τους:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγκατέστησα τον Opera Mini 4.2 σε Κ750i με Wind GPRS, αλλά, όταν εκκινώ την εφαρμογή από τη Διαχείριση αρχείων/Εφαρμογές (κι αφού επιλέξω "ναι" στις ερωτήσεις για αποστολή δεδομένων στο ίντερνετ κι εκκίνηση με προφίλ Wind GPRS), μου λέει πως αδυνατεί να συνδεθεί στο ίντερνετ και με παραπέμπει για πληροφορίες είτε στο site του opera mini (http://operamini.com/help?version=4.2) είτε τον πάροχο υπηρεσιών ίντερνετ. Την εφαρμογή δοκίμασα να την εγκαταστήσω τόσο κατεβάζοντάς την από τη σελίδα της εταιρείας όσο και μέσω του υπολογιστή μου (αρχεία jad και jar), αφού φυσικά επιβεβαίωσα πως τα αρχεία προορίζονται για το Κ750i.

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει γι' αυτήν τη δυσλειτουργία; Μήπως να εγκαθιστούσα την εφαρμογή στο κινητό μου με μήνυμα από τη σελίδα του Wind Plus; (Αλήθεια, σε χρεώνουν γι' αυτό; )

Οι μόνες ρυθμίσεις που έχουν γίνει στο κινητό μέχρι τώρα είναι αυτές που χρειάζονται για τη σύνδεση με Wind GPRS και τις αντέγραψα από τη σελίδα της εταιρείας. http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=204&tablePageID=176&rec=413 Το κινητό μπαίνει κανονικότατα στο ίντερνετ με τον προεγκατεστημένο Browser (Safari 3.1 αν δεν απατώμαι).

Χρειάζεται να κάνω κι άλλες αλλαγές για τη χρήση του Opera (σε Java ή δεν ξέρω που αλλού);

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα (σόρρυ που σας πρήζω) κι έχω να πω πως τελικά δεν έχω πρόβλημα μονάχα με το Opera Mini, αλλά με όλες τις εφραμογές Java. Πριν λίγο πήγα να εγκαταστήσω το eBuddy και απέτυχε να συνδεθεί κι αυτό στο ίντερνετ, ενώ μου έβγαλε μήνυμα να ελέγξω τις ρυθμίσεις ίντερνετ του κινητούγια εφαρμογές Java. Με μια πρόχειρη ματιά που έριξα, είδα πως είναι ίδιες με αυτές του ίντερνετ (Wind Gprs με Free2Go έχω http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=204&tablePageID=176&rec=413) χωρίς να τις έχω πειράξει εγώ. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος σχετικά με το τι άλλο πρέπει να ρυθμίσω; (Πειραματίστηκα λίγο και με τα "δικαιώματα" της κάθε εφαρμογής, αλλά τίποτα...) Έχω απελπιστεί και δεν ξέρω τι να κάνω. Σε αναζήτησή μου στο φόρουμ βρήκα παλαιό τόπικ με αντίστοιχο θέμα, αλλά δεν είχε δοθεί κι εκεί κάποια συγκεκριμένη απάντηση (τουλάχιστον για Wind) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=144808 . :(
Link to comment
Share on other sites

Συχνό φαινόμενο τις τελευταίες ημέρες. Μπες στο menu της συσκευής και άλλαξε τα προφίλ από «Wind Internet» σε «Wind Wap» ή το αντίστροφο. Σε περίπτωση που το πρόβλημά σου δεν λυθεί, επικοινώνησε με το cc της Wind (1260) ή διέγραψε τα προφίλ που έχει το κινητό σου και ξαναστείλε τις ρυθμίσεις από την ιστοσελίδα της Wind.

 

Προσοχή: Σου προτείνω να χρησιμοποιήσεις το «Wind Internet» μόνο σε περίπτωση που έχεις ενεργοποίησει την πρόσφατη προσφορά με τα 100Mb. Σε περίπτωση που το πρόβλημά σου δεν λυθεί, καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα «Wind Plus» που βρίσκεται στο subforum της Wind και είναι «υπεύθυνο» για το κομμάτι «Internet/Wap» της Wind. :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Το πρόβλημα εν μέρει λύθηκε! Έστειλα μήνυμα στο 19234 και μου έστειλαν ρυθμίσεις με ονομασία WIND Internet και όχι WIND GPRS που είχα ως τώρα και είχα αντιγράψει από το site τους (Ναι, έχω ίντερνετ μέσω της προσφοράς των 100ΜΒ).

Το eBuddy δουλεύει πλέον μια χαρά, αλλα εξακολουθεί να παραμένει άλυτο το πρόβλημα με τον Opera Mini. Δοκίμασα όλες τις πιθανές επιλογές στις ρυθμίσεις του ίντερνετ, της Java και της εφαρμογής κι ακόμα τίποτα. Αναβάθμισα και το λογισμικό του K750i μιας και δεν το είχα κάνει ποτέ μέχρι τώρα, αλλά και πάλι δεν κατάφερα κάτι. Μήπως υπάρχει πρόβλημα με την έκδοση 4.2 του Opera; Μπορώ να βρω από κάπου κάποια παλαιότερη, ώστε να την δοκιμάσω; Αν δεν δούλευε σωστά και το eBuddy, θα έλεγα πως παίζει γενικά κάποιο πρόβλημα με τις ρυθμίσεις Java, αλλά τώρα, που αυτό λειτουργεί απρόσκοπτα, δεν ξέρω τι να πω.:(

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απλόχερη βοήθεια!:) Θα ρωτήσω και στο άλλο, πλέον σχετικό αναφορικά με το ερώτημά μου τόπικ, καθώς είδα ότι κι εκεί έχουν αναφερθεί στο ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το pc μου δεν διαβαζει το Κ750 οταν το συνδεω με usb. Ξερει κανεις πως κατεβαζω και εγκαθιστω τους drivers?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...