Jump to content

[Sync] Συγχρονισμός iPhone <-> άλλες συσκευές


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχθες εβαλα βιαστικα τα windows 7 χωρις να κρατησω backup φακελους του Itunes.

 

Τα εβαλα εκει που ειχα τα vista οποτε δεν εχω προσβαση στους παλιους φακελους.

 

Τι μπορω να κανω ωστε να περασω το Itunes και να συγχρονησω το 3g Iphone χωρις να χασω κυριως τις επαφες μου ??

 

Εχω το 3g με j/b και v 3.0

 

Με το outlook καντο δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη να συγχρονισω πρωτα τις επαφες με outlook και μετα το κινητο με Itunes ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να συγχρονισω πρωτα τις επαφες με outlook και μετα το κινητο με Itunes ?

 

Mε Itunes και θα κανεις click αυτο που λεει sync contacts with outlook,

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.Τα καταφερα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα windows 7 x64 και iTunes 64. Μου γράφει συνέχεια ότι το libary could not be saved and that I don't have access priveleges. Δεύτερον, συγχρονίζει κανονικά μουσική και videos, αλλά με τίποτα εικόνες. Καμιά ιδέα;

 

edit: βλέπω ότι την ώρα που λέει ότι συγχρονίζει τις εικόνες και τελικά δεν κάνει τίποτα, το itune process δουλεύει κανονικά στο task manager. Από 50%-70% περίπου.

 

edit no.2 : λύθηκε το πρόβλημα σβήνοντας το ipod photo cache που ήταν από backup πριν από φορματ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω επισης δεν κρατησα backup λογω windows7.:cry:

Εχω τωρα εφαρμογες στο iphone και επαφες.Μπορω να τα μεταφερω ολα οτι εχω στο τηλ οπως ηταν πριν στο itunes που ειναι αδειο εντελως? Kαι αν ναι πως;Marge ή replace παταω για τον συνχρονισμο στις επαφες;Μερικες εφαρμογες ειναι σπ@σμεneς.......πρεπει να τις περασω παλι μια μια στο itunes δεν θελω να χαθουν ρυθμισεις κυριως απο navigon:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πρεπει να κατεβασεις παλι τις εφαρμογες απο το itunes μια μια(αυτες που εχεις πληρωσει θα κατεβουν κανονικα) και τις...αλλες παλι με τον γνωστο τροπο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω επισης δεν κρατησα backup λογω windows7.:cry:

Εχω τωρα εφαρμογες στο iphone και επαφες.Μπορω να τα μεταφερω ολα οτι εχω στο τηλ οπως ηταν πριν στο itunes που ειναι αδειο εντελως? Kαι αν ναι πως;Marge ή replace παταω για τον συνχρονισμο στις επαφες;Μερικες εφαρμογες ειναι σπ@σμεneς.......πρεπει να τις περασω παλι μια μια στο itunes δεν θελω να χαθουν ρυθμισεις κυριως απο navigon:cry::cry::cry:

 

Merge θα κάνεις. Εγώ δεν πρόσεξα τι μου έλεγε εκείνη την ώρα. Ευτυχώς είχα τα contacts στο yahoo.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχει ερωτηθεί αλλά δε βρήκα απάντηση στο συγκεκριμένο ερώτημα...

Έχω κάνει backup τη ΝΟΚΙΑ συσκευή μου με το Nokia PC Suite.

Πως μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματά μου (ή και ό,τι άλλο) στο ΙΡΗΟΝΕ?

Link to comment
Share on other sites

θα συγχρονισεις επαφες,ημερολογιο ,σημειωσεις με το outlook

μεσω pc suite .

 

Στην συνεχεια μεσω itunes θα συγχρονισεις το iphone

με το outlook.

 

Μηνυματα δεν..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

θα συγχρονισεις επαφες,ημερολογιο ,σημειωσεις με το outlook

μεσω pc suite .

 

Στην συνεχεια μεσω itunes θα συγχρονισεις το iphone

με το outlook.

 

Μηνυματα δεν..

 

Σε ευχαριστώ!

 

Είναι δυνατον να μη μπορούμε να μεταφέρουμε τα μηνύματά μας???:mad:

Ένα ΝΟΚΙ πρόγραμμα κάνει τίποτα?

http://www.nokisoft.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σε όλους.

Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν μπορώ να μεταφέρω με οποιαδήποτε εφαρμογή τις επαφές μου από Nokia κινητό σε iPhone και να εμφανίζονται με σωστό τρόπο? Δηλαδή όταν μια επαφή έχει τρία τηλέφωνα στο Nokia, μετά την μεταφορά στο iPhone, να έχει ξανά κάθε επαφή τα τηλέφωνά της.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν μπορώ να μεταφέρω με οποιαδήποτε εφαρμογή τις επαφές μου από Nokia κινητό σε iPhone και να εμφανίζονται με σωστό τρόπο? Δηλαδή όταν μια επαφή έχει τρία τηλέφωνα στο Nokia, μετά την μεταφορά στο iPhone, να έχει ξανά κάθε επαφή τα τηλέφωνά της.

Ευχαριστώ.

 

Nokia -> PC Suite -> Outlook -> iPhone :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Nokia -> PC Suite -> Outlook -> iPhone :rolleyes:

Εμένα πάντως με το Outlook μου έχει κόψει κάποια τηλέφωνα απο μερικές επαφές. Π.χ. ενώ σε ένα όνομα αντιστοιχούν 3 τηλέφωνα, στο iphone μου φαίνονται 2 ή και 1 μερικές φορές....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με το Outlook μου έχει κόψει κάποια τηλέφωνα απο μερικές επαφές. Π.χ. ενώ σε ένα όνομα αντιστοιχούν 3 τηλέφωνα, στο iphone μου φαίνονται 2 ή και 1 μερικές φορές....

 

Προσωπικά από δική μου απορία παλαιότερα εδώ μέσα έλαβα την ίδια απάντηση με αυτή που έδωσα από κάποιον Mod. και είχα επιτυχία μεταφέροντας και τις 400+ επαφές μου με επιτυχία :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά από δική μου απορία παλαιότερα εδώ μέσα έλαβα την ίδια απάντηση με αυτή που έδωσα από κάποιον Mod. και είχα επιτυχία μεταφέροντας και τις 400+ επαφές μου με επιτυχία :rolleyes:

Μόνο σε μένα δεν "έκατσε" :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα δεν "έκατσε" :(

 

Γιατί; μήπως κάτι δεν έκανες καλά; :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με το Outlook μου έχει κόψει κάποια τηλέφωνα απο μερικές επαφές. Π.χ. ενώ σε ένα όνομα αντιστοιχούν 3 τηλέφωνα, στο iphone μου φαίνονται 2 ή και 1 μερικές φορές....

 

ναι βεβαια συμβαινει αυτο.

αν εχεις περασμενο καποιο τηλ. στο "τηλεφωνο αυτοκινητου" ή αν εχεις περασμενα δυο νουμερα με το ονομα κινητο δυο φορες.

Αν εχεις 2 αριθμους περασμενους στην ιδια καρτελα με το ονομα "κινητο" τοτε το δευτερο "κινητο" το outlook το μετατρεπει σε "τηλεφ.αυτοκινητου" και οταν το συγχρονιζεις με το iphone δεν περναει το νουμερο που βρισκεται στο "τηλ.αυτοκινητου" διοτι δεν εχει το iphone τετοια καρτελα.

Γυρισε τα χειροκινητα απο το outlook σε κατι αλλο πχ. "αλλο" και θα το δει.

Link to comment
Share on other sites

ναι βεβαια συμβαινει αυτο.

αν εχεις περασμενο καποιο τηλ. στο "τηλεφωνο αυτοκινητου" ή αν εχεις περασμενα δυο νουμερα με το ονομα κινητο δυο φορες.

Αν εχεις 2 αριθμους περασμενους στην ιδια καρτελα με το ονομα "κινητο" τοτε το δευτερο "κινητο" το outlook το μετατρεπει σε "τηλεφ.αυτοκινητου" και οταν το συγχρονιζεις με το iphone δεν περναει το νουμερο που βρισκεται στο "τηλ.αυτοκινητου" διοτι δεν εχει το iphone τετοια καρτελα.

Γυρισε τα χειροκινητα απο το outlook σε κατι αλλο πχ. "αλλο" και θα το δει.

Αυτη ήταν η λύση.... 1000+ ευχαριστώ... με ειχε παιδεψει άπειρες ώρες....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ήταν η λύση.... 1000+ ευχαριστώ... με ειχε παιδεψει άπειρες ώρες....

 

Είναι καλή η πρότασή σου singer. Σε ευχαριστούμε.

Link to comment
Share on other sites

ναι βεβαια συμβαινει αυτο.

αν εχεις περασμενο καποιο τηλ. στο "τηλεφωνο αυτοκινητου" ή αν εχεις περασμενα δυο νουμερα με το ονομα κινητο δυο φορες.

Αν εχεις 2 αριθμους περασμενους στην ιδια καρτελα με το ονομα "κινητο" τοτε το δευτερο "κινητο" το outlook το μετατρεπει σε "τηλεφ.αυτοκινητου" και οταν το συγχρονιζεις με το iphone δεν περναει το νουμερο που βρισκεται στο "τηλ.αυτοκινητου" διοτι δεν εχει το iphone τετοια καρτελα.

Γυρισε τα χειροκινητα απο το outlook σε κατι αλλο πχ. "αλλο" και θα το δει.

 

Καλημέρα :)

 

Προσωπικά θα το κρατήσω συμβουλευτικά αλλά στην δική μου περίπτωση τα είχα ταξινομήσει στο Nokia + SE έτσι όπως προαναφέρεις και μέσω Outlook δεν αντιμετώπισα απολύτως κανένα πρόβλημα :confused: , όλα περάστηκαν όπως τα είχα :happy:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μην γελασετε αλλα προτιμησα να τα περασω 1-1 χειροκινητα ωστε να συνηθισω και το "πληκτρολογιο" του iPhone.. Απο τις λιγες φορες που το διασκεδασα..

Για οσους προτιμησουν το outlook, προσοχη στις ετικετες που εχετε "πειραξει" εσεις οι ιδιοι καθως αυτες δεν θα περασουν στο τηλεφωνο ουτε και γινονται backup για καποιο αλλο - δουλευει μονο με αυτες που εχει το Outlook (σταθερο, κινητο κτλ)

 

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

:worry::worry:μολις αγορασα το iphone θελω να μεταφερω τους τηλεφωνικους αριθμους απο ενα sony το k800i.πως γινεται?για τα μηνυματα που ειναι αποθηκευμενα γινεται κατι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...