Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δωρεάν Εορτολόγιο για όλες τις Symbian 3rd-5th Edition συσκευές.

Όσοι πιστοί (στην κυριολεξία :) )...προσέλθετε.

http://porfyras.blogspot.com/2009/11/eortologio-v100.html

 

P.S.= Οι mods μπορούν ελεύθερα να αντιγράψουν απο το blog μου ότι επιθυμούν.

 

Ευχαριστουμε για την εφαρμογη Porfyras. Μια ερωτηση μονο γιατι στους πολιουχους των πολεων μου εμφανιζει μονο την επιλογη μεχρι την πολη του Λιτοχωρου;

Απο εκει και κατω τελειωνει η μπαρα του scrolling. Καμια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστουμε για την εφαρμογη Porfyras. Μια ερωτηση μονο γιατι στους πολιουχους των πολεων μου εμφανιζει μονο την επιλογη μεχρι την πολη του Λιτοχωρου;

Απο εκει και κατω τελειωνει η μπαρα του scrolling. Καμια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο;

 

και σε 'μένα στο 5530 μου το κάνει αυτό... όμως μπορείς να κάνεις αναζήτηση στη συγκεκριμένη λίστα για την πόλη που θέλεις οπότε τη βρίσκεις...

Link to comment
Share on other sites

Θα γιντόταν μήπως να βαλεις την εφαρμογή και εκτός rapidshare γιατί δοκίμασα πολλές φορές και συνεχώς είναι "μπουκωμένο" και ζητά μόνο premium για να το κατεβάσω....
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ευχαριστήσω όλους και ειδικά τους ανθρώπους τους forum που αγκάλιασαν και πρόβαλαν μια εφαρμογή γραμμένη ολότελα, σε ελεύθερη γλώσσα προγραμματισμού. Η PyS60 έχει πολύ δρόμο ακόμη μπροστά της για να συγκριθεί και να ανταγωνιστεί την κατεξοχήν symbian γλώσσα, C++ στον τομέα των εργαλείων που διατίθενται στον προγραμματιστή (π.χ. η μπάρα κύλισης που προαναφέρθηκε) αλλά και φυσικά στο τελικό αισθητικό αποτέλεσμα .

Παρόλα αυτά με πολύ κόπο και δυσκολίες που ούτε μπορούν να φανταστούν προγραμματιστές που δουλεύουν σε διαφορετικό περιβάλλον (καλά - καλά δεν υπάρχουν ακόμη wait και process dialogs), με πολύ πείσμα αλλά και ένα στοίχημα που είχε μπει στη δουλεία με κάτι συναδέλφους κολλημένους στην C και τα παράγωγά της :p, νομίζω βγήκε καλή δουλειά και σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα.

Ίσως αργότερα με την πολυαναμενόμενη v2.0 της PyS60, να έχει λυθεί το θέμα με τις μπάρες και το kinetic scrolling και να κάνω επί ευκαιρίας μια αναβάθμιση στο Εορτολόγιο προσθέτοντας και ονομαστικά τις γιορτές της εβδομάδας

Το zip αρχείο το ανέβασα και ΕΔΩ για όσους έχουν πρόβλημα στο rapid.

Δυστυχώς το ovi store (σε αντίθεση με το mosh που μας είχαν τόσο καιρό) δεν δέχεται ακόμη python apps ώστε να είχαμε direct downloads και εγκατάσταση στα κινητά μας. Αφήστε που ζητάνε και 50 ευρώ.

Ευχαριστώ όλους για ακόμη μια φορά. :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια η handy εφαρμογη ειναι καλη?γιατι δεν την εχετε στις εφαρμογες στο πρωτο ποστ?εμενα η μαυρη λιστα μου φαινετε πολυ εξυπνη εφαρμογη!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για ακόμη μια φορά. :O

 

Ευχαριστω για την εφαρμογή... :D

 

απλώς μια παρατήρηση για το NOKIA 5530XM... Το scrolling δεν δουλεύει καλά ΑΛΛΑ η εφαρμογή είναι λειτουργική και πολύ καλή μάλιστα!!!

επίσης μου έχει κάνει 1-2 φορές Restart το κινητό...

 

 

 

Παιδιά έχει βάλει κανείς αυτή την πολύ ωραία εφαρμογή?

http://3.bp.blogspot.com/_jy2C3ItTcw0/SuLUDLL2lKI/AAAAAAAACLI/tGzdi76o5I0/s400/symabook_01.jpg

Symabook και συνδέεται άμεσα με το Facebook...

 

Αν κάποιος την έχει βάλει, έχει βάλει Ελληνικά? του εμφανίζονται τα Ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορείτε να μου πείτε κάποιο πρόγραμμα που όταν σε παίρνουν με απόκρυψη να μην χτυπάει το κινητό και να λέει σε αυτόν που παίρνει ότι δεν υπάρχει αυτός ο αριθμός ή ότι το έχω κλειστό ή οτιδήποτε άλλο και επίσης να γίνετε να βάζω στο πρόγραμμα αυτό κάποιους αριθμούς ώστε να μην μπορούν να με πάρουν τηλέφωνο!ξέρω ότι υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα το είχα βρει παλιά αλλά δεν θυμάμαι όνομα κοίταξα και στην πρώτη σελίδα του θέματος αλλά δεν βρήκα κάτι!αν ξέρει κάποιος ένα τέτοιο πρόγραμμα ας το πει το κινητό μου όπως φαίνετε και από το avatar είναι το nokia 5800!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εψαξα (καπου την ειχα δει) αλλα δεν μπορεσα να την εντοπισω παλι

 

notes στην οθονη που κρατας σημειωσεις με το μολυβι

 

αν μπορει καποιος!!!!!!!!!!!

 

Και κατι ακομη απο τις συντομευσεις στην οθονη που ειναι 4 μονο τι αλλο μπορουμε να κανουμε για παραπανω??

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομη απο τις συντομευσεις στην οθονη που ειναι 4 μονο τι αλλο μπορουμε να κανουμε για παραπανω??

 

μπορεις να το κανεις να εχει 6 η και 8 συντομευσεις.μπορεις να βρεις τον τροπο στο γνωστο μαγαζακι:O.

 

Προσωπικά μηνύματα

 

Αν επιθυμείτε να επικοινωνήσετε με οποιονδήποτε χρήστη, ώστε να λάβετε διευκρινήσεις σχετικά με κάποιο μήνυμά τους ή να ζητήσετε πληροφορίες για οτιδήποτε, μπορείτε να το κάνετε απευθείας χρησιμοποιώντας τα προσωπικά μηνύματα. Δεν πρέπει να κοινοποιείτε δημόσια την πρόθεσή σας για προσωπική επικοινωνία, ούτε όμως και οι αποδέκτες των προσωπικών μηνυμάτων αυτών δεν θα πρέπει να κοινοποιούν στους υπόλοιπους για το γεγονός ότι δέχθηκαν / έστειλαν / προώθησαν PM. Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

FAQ: Πληροφορίες για τα Προσωπικά Μηνύματα (PM)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο opera mini χρησημοποιειται???λεω να κατεβασω το opera mini 10 που ειναι beta εκδοση!να το κατεβασω ή δεν αξιζει...εχω το κλασικο opera mini μεσα...εχω κανενα οφελος απο την εκδοση 10?? μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω λαστιχακια για τα ακουστικα?γιατι δεν μου ειχε μεσα στην συσκευη ανταλλακτικα με αλλα μεγεθη...αυτα που εχει ειναι πολυ μεγαλα κ δεν βολευουν οταν παω να ακουσω μουσικη!!
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασέ το, δοκίμασέ το και κρίνε μόνος σου αν σε ικανοποιεί. Άλλωστε, είναι ξεχωριστή εφαρμογή και δεν αντικαθιστά τον opera mini 4. Αν δεν σε βολέψει, τον απεγκαθιστάς και συνεχίζεις να χρησιμοποιείς τον 4.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βάλει κανείς αυτή την πολύ ωραία εφαρμογή?

 

http://3.bp.blogspot.com/_jy2C3ItTcw0/SuLUDLL2lKI/AAAAAAAACLI/tGzdi76o5I0/s400/symabook_01.jpg

 

Symabook και συνδέεται άμεσα με το Facebook...

 

Αν κάποιος την έχει βάλει, έχει βάλει Ελληνικά? του εμφανίζονται τα Ελληνικά?

 

Ισως εαν ανοιξεις το αρχειο που εχει τους χαρακτηρες του αγγλικου αλφαβητου και προσθεσεις η αντικαταστησεις τους χαρακτηρες με τους ελληνικους να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα. Ο χρονος μου αυτο το διαστημα ειναι αρκετα περιορισμενος και δεν μπορω να το ψαξω περισσοτερο. Εαν θελεις να το ψαξεις μπορεις να αποσυμπιεσεις την εφαρμογη με το UnSIS. Εαν χρειαστεις κατι καλυτερα να συνεχισουμε στο παρακατω θεμα :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243088

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το κανεις να εχει 6 η και 8 συντομευσεις.μπορεις να βρεις τον τροπο στο γνωστο μαγαζακι

μήπως κάτι τέτοιο θα "αποσταθεροποιούσε" το κινητό:worry:? κάνε ένα backup αν το δοκιμάσεις...;)

 

Ισως εαν ανοιξεις το αρχειο που εχει τους χαρακτηρες του αγγλικου αλφαβητου και προσθεσεις η αντικαταστησεις τους χαρακτηρες με τους ελληνικους να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα. Ο χρονος μου αυτο το διαστημα ειναι αρκετα περιορισμενος και δεν μπορω να το ψαξω περισσοτερο. Εαν θελεις να το ψαξεις μπορεις να αποσυμπιεσεις την εφαρμογη με το UnSIS. Εαν χρειαστεις κατι καλυτερα να συνεχισουμε στο παρακατω θεμα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243088

 

ευχαριστώ για την απάντηση:), θα το δοκιμάσω...Η εφαρμογή πάντως είναι πολύ καλή...:cool:

Link to comment
Share on other sites

μήπως κάτι τέτοιο θα "αποσταθεροποιούσε" το κινητό:worry:? κάνε ένα backup αν το δοκιμάσεις...;)

 

 

 

ευχαριστώ για την απάντηση:), θα το δοκιμάσω...Η εφαρμογή πάντως είναι πολύ καλή...:cool:

 

δεν εχω σκοπο να το χρησιμοποιησω αυτο το <<trick>> γιατι δεν μου πολυαρεσε σαν εμφανιση:Ωστοσο οσοι το δοκιμασαν δεν ειδαν καποιο προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω προβλημα με την python

οποτε παω να την κανω εγκατασταση ειτε στην μνημη του τηλ. ειτε στην καρτα μου βγαζει το μνμ '' σφαλμα ενημερωσης ''

μπορει καποιος να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω προβλημα με την python

οποτε παω να την κανω εγκατασταση ειτε στην μνημη του τηλ. ειτε στην καρτα μου βγαζει το μνμ '' σφαλμα ενημερωσης ''

μπορει καποιος να βοηθησει;

Μήπως έχεις ήδη κάποια προηγούμενη έκδοση εγκατεστημένη στην μνήμη του τηλεφώνου? Πήγαινε στην διαχείριση εφαρμογών, δες αν έχεις ήδη κάποια εγκατεστημένη έκδοση python, κάνε την απ-εγκατάσταση και μετά βάλε την τελευταία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Άκρως απαραιτητη εφαρμογή:!:

 

Bαρεθήκατε να πατάτε το εικονικό πλήκτρο με τις τρείς γραμμές για να αλλάξατε γλώσσα στο πληκτρολόγιο κάθε φορά που θέλετε να σερφάρετε ή να συζητήσετε;

 

Κατεβάστε το Langswitcher v1.3.1 Unsigned Freeware

 

και κρατώντας παρατεταμένα το κόκκινο πλήκτρο αλλάζει αυτόματα η γλώσσα απο αγγλικά σε ελληνικά και το αντίστροφο ή σε όποια άλλη γλώσσα έχετε εσείς ορίσει.

 

http://img26.imageshack.us/img26/6102/03122009020703.png

Link to comment
Share on other sites

Άκρως απαραιτητη εφαρμογή:!:

 

Bαρεθήκατε να πατάτε το εικονικό πλήκτρο με τις τρείς γραμμές για να αλλάξατε γλώσσα στο πληκτρολόγιο κάθε φορά που θέλετε να σερφάρετε ή να συζητήσετε;

 

Κατεβάστε το Langswitcher v1.3.1 Unsigned Freeware

 

και κρατώντας παρατεταμένα το κόκκινο πλήκτρο αλλάζει αυτόματα η γλώσσα απο αγγλικά σε ελληνικά και το αντίστροφο ή σε όποια άλλη γλώσσα έχετε εσείς ορίσει.

 

http://img26.imageshack.us/img26/6102/03122009020703.png

 

Δουλεύει σε 5th edition;

Νομίζω πώς λέει ότι υποστηρίζει μερικώς οθόνες αφής... :confused:

Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω!

 

UPDATE: Nope! Εγκαθίσταται κανονικά, αλλά δε λειτουργεί με τις ρυθμίσεις που ορίζω. Κρίμα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

βασικα δουλευει κανονικα.στις ρυθμισεις του προγραμματος ενεργοποιησα το support long press και στο support languages επελεξα ελληνικα και αγγλικα. καθε φορα που παταω μια φορα το κοκκινο δειχνει μια σημαιουλα και αλλαζει την γλωσσα.μια φορα πατημα,οχι συνεχομενα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Άκρως απαραιτητη εφαρμογή:!:

 

Bαρεθήκατε να πατάτε το εικονικό πλήκτρο με τις τρείς γραμμές για να αλλάξατε γλώσσα στο πληκτρολόγιο κάθε φορά που θέλετε να σερφάρετε ή να συζητήσετε;

 

Κατεβάστε το Langswitcher v1.3.1 Unsigned Freeware

 

και κρατώντας παρατεταμένα το κόκκινο πλήκτρο αλλάζει αυτόματα η γλώσσα απο αγγλικά σε ελληνικά και το αντίστροφο ή σε όποια άλλη γλώσσα έχετε εσείς ορίσει.

 

http://img26.imageshack.us/img26/6102/03122009020703.png

 

Ευχαριστώ πολύ για την εφαρμογή!!! Είναι όντως Απαραίτητη και πλέον είναι λιγότερο (όχι χρονοβόρο) σπαστικό να γράφεις ένα μύνημα που περιέχει και αγγλικό κείμενο!!!

 

Δουλεύει σε 5th edition;

Νομίζω πώς λέει ότι υποστηρίζει μερικώς οθόνες αφής... :confused:

Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω!

 

UPDATE: Nope! Εγκαθίσταται κανονικά, αλλά δε λειτουργεί με τις ρυθμίσεις που ορίζω. Κρίμα!

Δουλεύει μια χαρά με τις ρυθμίσεις του stellioz78!!!! Δηλαδή δούλεψε τέλεια στο NOKIA 5530:)... Δεν ξέρω για το Ν97:confused:...

 

βασικα δουλευει κανονικα.στις ρυθμισεις του προγραμματος ενεργοποιησα το support long press και στο support languages επελεξα ελληνικα και αγγλικα. καθε φορα που παταω μια φορα το κοκκινο δειχνει μια σημαιουλα και αλλαζει την γλωσσα.μια φορα πατημα,οχι συνεχομενα

Ευχαριστώ για την επισήμανση!! Με αυτές τις ρυθμίσεις παίζει τέλεια στο 5530!!!:)

 

παιδιά μπορείτε να μου πείτε κάποιο πρόγραμμα που όταν σε παίρνουν με απόκρυψη να μην χτυπάει το κινητό και να λέει σε αυτόν που παίρνει ότι δεν υπάρχει αυτός ο αριθμός ή ότι το έχω κλειστό ή οτιδήποτε άλλο και επίσης να γίνετε να βάζω στο πρόγραμμα αυτό κάποιους αριθμούς ώστε να μην μπορούν να με πάρουν τηλέφωνο!ξέρω ότι υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα το είχα βρει παλιά αλλά δεν θυμάμαι όνομα κοίταξα και στην πρώτη σελίδα του θέματος αλλά δεν βρήκα κάτι!αν ξέρει κάποιος ένα τέτοιο πρόγραμμα ας το πει το κινητό μου όπως φαίνετε και από το avatar είναι το nokia 5800!

 

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή "Mobicall"... http://shop.my-symbian.com/include/pictures/3466792/screenshot0001.jpgΠολύ καλή!!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή αλλά θα πρέπει μονιμα να τρέχει ετσι? Mπορείς όμως να την ανοίγεις όποτε χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει σε 5th edition;

Νομίζω πώς λέει ότι υποστηρίζει μερικώς οθόνες αφής... :confused:

Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω!

 

UPDATE: Nope! Εγκαθίσταται κανονικά, αλλά δε λειτουργεί με τις ρυθμίσεις που ορίζω. Κρίμα!

 

Το μόνο που έκανα ήταν να ορίσω τις γλώσσες και να κλείσω το autostart. Η εφαρμογή λειτουργεί μια χαρά και μάλιστα τη χρησιμοποίησα τώρα που έγραψα το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...