Jump to content

Κάρτες μνήμης: Απορίες, συμβατότητα, προβλήματα κ.α.


eosid
 Κοινοποίηση

ποια να επιλεξω???  

3 members have voted

  1. 1. ποια να επιλεξω???

    • SAMSUNG
      1
    • Sandisk
      2


Recommended Posts

Ναι, δες για παράδειγμα την παρακάτω κάρτα.

 

8GB SANDISK MOBILE MICRO SD ULTRA CLASS 6 - CARD ONLY: Amazon.co.uk: Electronics & Photo

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την κατατόπιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γι'αυτήν εδώ τι λέτε;

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553513

 

αξίζει ή είναι πεταμένα λεφτά;

class 6 λέει αλλά ταχύτητες δεν γράφει.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Βιντεακι που ανεβασα για την ταχυτητα 16gb καρτας toshiba class 2

Τωρα αν γινεται να δουλευει ταχυτερα,δεν ξερω,λογικα οχι.

Ειναι τραβηγμενο με παλιο κινητο 640χ480,με ενγραφη μεχρι 30sec.

Υπαρχει ο ηχος πληκτρων για να φαινεται η ταχυτητα αντιδρασης και οχι μονο.

Εχει το ανοιγμα του γκαρμιν,των βιντεο,και της καρτας μνημης,οπου φαινεται η χωρητικοτητα.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WNd7ucq0cNM

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας.προσφατα αγορασα μια καρτ μνημης των 16 γιγα μικρο σ ντ την εβαλα κανονικα στο κινητο την αναγνωρισε και μετα αντεγραψα την μουσικξ μου απο τον υπολογιστη στην καρτα μνημης...με το που εκανε αναζητηση για νεα αρχεια και βιντεο μου λεει οτι η προσθηκη των αρχειων απετυχε γτ εχει προστασια εγγραφης η καρτα...πως γινεται αυτο ολοκαινουργια καρτα μνημης??? βοηθειαααα!:(
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γι'αυτήν εδώ τι λέτε;

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553513

 

αξίζει ή είναι πεταμένα λεφτά;

class 6 λέει αλλά ταχύτητες δεν γράφει.

 

Την εχω παρει εδω και 2 μηνες περιπου απο το e-shop.gr και ειναι κορυφαια.

Γενικα η Apacer ειναι πολυ καλη εταιρια με εγγύηση Lifetime

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω ένα nokia e55 (που κατά την γνωμη μου δεν φταίει αυτό) και έχω βάλει κάρτα μνήμης 8gb εδώ κι 1 χρόνο και όλα καλά μέχρι χθες. Ξαφνικά χαθήκαν όλα, ήχοι κλήσεις, photos, mp3... Το κινητό δεν την αναγνωρίζει, την έβαλα και στον υπολογιστή με card reader κι εκεί τα ίδια. Καμμιά ιδέα τι φταίει; Μπορώ να ανακτήσω ότι είχα μέσα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τα ίδια συμπτώματα την δικιά μου αφού την έβαλα σε 3 υπολογιστές και δεν την διάβασαν και σε 4 κινητά τελικά την ΠΕΤΑΞΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχει καποιος εμπειρια απο χρηση μεγαλης καρτας (>8GB) microSD σε κινητο για αναπαραγωγη μουσικης? Στην ουσια, αντι να αγορασω ενα τυπου-ipod media player (κατι που κοστιζει πανω απο 100-150e) σκεφτομαι να αγορασω ενα κινητο και να του βαλω μια μεγαλη καρτα microSD. Μπορει να δουλεψει ικανοποιητικα η θα καθυστερει παρα πολυ μεχρι να διαβασει τα περιεχομενα της καρτας το media player του κινητου? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τι τηλεφωνο εχεις. Το δικο μου π.χ. (Samsung omnia HD i8910) του εχω βαλει 16GB καρτα και παει σφαιρα δε κολλαει πουθενα. Εχει πανω 8+16 πας στα 24. Γενικα τα καινουρια τηλεφωνα εχουν μεγαλες αντοχες. Εσυ τι τηλεφωνο εχεις?
LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αλλα σκοπευω να αγορασω. Δε με ενδιαφερει τιποτα αλλο στο κινητο (καμερες, GPS, ABS) περα απο το να παιρνει μεγαλη μνημη και να μην καθυστερει οπως εγραψα πιο πανω. Ως πολυ θετικο θεωρω το να εχει 3.5αρι jack ακουστικων. Και να ειναι φτηνο φυσικα :) Εχεις καποιο να μου προτεινεις?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια καλησπερα.Θελω αμεσα ισως και αυριο δηλαδη να αγορασω μια καρτα μνημης για το κινητο μου καμερα υπολογιστη με ανταπτορα μαζι μια micro SDHC class 4 8GB και με διαφορα λιγoν ευρο ειμαι αναμεσα σε Kingston Sandisk και Toshiba!!!Ποια μαρκα πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη και ποιοτικοτερη γιατι εχω μπερδευτει :wacko:!!!πληζ χελπ

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Θελω αμεσα ισως και αυριο δηλαδη να αγορασω μια καρτα μνημης για το κινητο μου καμερα υπολογιστη με ανταπτορα μαζι μια micro SDHC class 4 8GB και με διαφορα λιγoν ευρο ειμαι αναμεσα σε Kingston Sandisk και Toshiba!!!Ποια μαρκα πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη και ποιοτικοτερη γιατι εχω μπερδευτει :wacko:!!!πληζ χελπ

 

Επειδη ψαχνω και εγω να παραγγειλω μια πιστευω οτι οι kingston ειναι κορυφαιες με τις toshiba να ακολουθουν. Εγω θελω να ρωτησω αν ξερετε κανενα καταστημα με καλες τιμες...

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ποιά κάρτα μνήμης μέχρι 16GB θα μου προτείνατε για το HTC Legend; Eίναι τύπου microSD/SDHC.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιά κάρτα μνήμης μέχρι 16GB θα μου προτείνατε για το HTC Legend; Eίναι τύπου microSD/SDHC.

 

Εγώ αγόρασα αυτη εδώ http://www.mymemory.co.uk/Micro-SDHC/Kingston/Kingston-16GB-Micro-SD-%28SDHC%29-Card---Class-4-%2B-SDHC-Adaptor πάρα πολύ καλή τιμή και διάβασα στους xda ότι έχει πολύ καλές επιδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή φαίνεται πραγματικά, μάλλον σε αυτήν θα καταλήξω. Σε ευχαριστώ φίλε μου :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ποια είναι η καλύτερη μάρκα για κάρτα Microsd?
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Η sandisk θεωρείται απτις καλύτερες μάρκες, και το επιβεβαιώνει και η εγγύηση τους. 5 χρόνια ή νομιζω μερικές φορές είναι lifetime warranty.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Η sandisk θεωρείται απτις καλύτερες μάρκες, και το επιβεβαιώνει και η εγγύηση τους. 5 χρόνια ή νομιζω μερικές φορές είναι lifetime warranty.

 

Και η Transcend έχει εγγύηση εφ'όρου ζωής. Όποτε;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

οπότε διαλέγεις. Οπως και ναχει δεν κατάλαβα για πιο λόγο ρωτάς. Αν είναι για συζήτηση τοτε πάω πάσο. Άμα θες να αγοράσεις μια κάρτα και, βλέπεις πως έχουν εφόρου ζώης, παίρνεις μια τυχαία και είσαι καλυμμένος. Απο θέμα ταχυτήτας εγραφής και ανάγνωσης δεν είναι θέμα μάρκα αλλά specifications.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

οπότε διαλέγεις. Οπως και ναχει δεν κατάλαβα για πιο λόγο ρωτάς. Αν είναι για συζήτηση τοτε πάω πάσο. Άμα θες να αγοράσεις μια κάρτα και, βλέπεις πως έχουν εφόρου ζώης, παίρνεις μια τυχαία και είσαι καλυμμένος. Απο θέμα ταχυτήτας εγραφής και ανάγνωσης δεν είναι θέμα μάρκα αλλά specifications.

 

Για να μου πει κάποιος ποια είναι καλύτερη σε ποιότητα...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είτε Trancend να πάρεις είτε sandisk, είναι το ίδιο. Και οι δυο εταιρίες είναι καταξιωμένες στον χώρο των μνημών και δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
στο κινητό μου εχω κάρτα μνήμης microSD 4GB και θέλω να αγοράσω μια άλλη 8 ή 16GB για την 8 δεν γνωρίζω ταχύτητα ανάγνωσης και εγγραφής είναι όμως αρκετά οικονομικότερη θα υπάρχει αισθητή διαφορά και αν ναι κάπου συγκεκριμένα Edited by rousma
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

 

Τι κλάση είναι η κάρτα που έχεις και τί κλάση οι κάρτες που θες να αγοράσεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...